logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 20:05       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
Какъв е замисъла на ограничението за участие на калибър от 9x18 на горе? Питам защото имам 9x17 и това означава че ако искам да участвам не мога да стрелям с моето оръжие

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 21:41       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители. Но нека той каже за това конкретно състезание.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 22:16       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
NP написа:
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители.

И аз така предполагам. В този дух бях предложил преди време - IDPA в БГ варианта да бъде с 8 патрона в пълнител, а не с 10 и минималния калибър да е 7,65. Аргументите за това - не ми се пише излишно, а и мисля, че са повече от ясни.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 11:28       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
NP написа:
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители. Но нека той каже за това конкретно състезание.


Да, това е причината.

По принцип, за мен като организатор по- добре финансово е да допусна колкото се може повече калибри, но това би изкривило самото IDPA и би се превърнало в нещо друго , но не и в това.

Предполага се , че калибри 9х17 и 7,65 са с по-малък палър фактор и това би дало предимство, а философията на IDPA е да имам състезание между хора , а не между оръжия и калибри.

Бих искал да се придържам възможно най-близко да оригиналните правила и за това направих компромис само за 9х18мм. по разбираеми причини.

Надявам се всички, чиито оръжия не влизат в този калибър, да не бъдат разочаровани, а да вникнат в аргументите.

ВСЕ ПАК, имам едно предложение към тях.
Елате и стреляайте на състезанието с 9х17 или 7,65; 7,62 и т.н. калбири не включени към правилника. Ще стреляте, ще получите своя резултат. Единствено няма да бъдете включвани в класирането. Под класирането отдолу ще сложим резултата Ви.
По този начин хем вие ще участвате, хем ще можете да сравните вашите резултати с тези на останалите. Мисля, че е добър компромис.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 11:35       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
plamenti написа:
NP написа:
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители.

И аз така предполагам. В този дух бях предложил преди време - IDPA в БГ варианта да бъде с 8 патрона в пълнител, а не с 10 и минималния калибър да е 7,65. Аргументите за това - не ми се пише излишно, а и мисля, че са повече от ясни.


Упражненията, които ще се правят на този турнир не изискват повече от шест патрона в пълнителя, така че това не пречи на Макаровеца.

Колкото се отнася за IDPA България ... признавам има аргументи за броя на патроните в пълнителя, заради Макаров , но чак пък и 7,65 да се включва ми се струва прекалено.
Не знам , обаче, колко би било това прието за IDPA, ако почнем да си го побългаряваме прекалено. Трябва да се има предвид , че все по-малоко хора вече ползват Макаров на стрелбищата (имам предвид активно стрелящите , а не онези, които си ги държат по касите).

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 11:57       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Има и дивизия BUG за клубни мачове.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 12:18       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
Аз лично нямам желание да съм в класирането, тъй като нямам състезателни умения, целта пред мен е да пострелям при по различни условия и да видя способностите си. Напоследък и без това стрелям твърде малко. Сега като прочетох изцяло правилата видях, че в първия кръг се стреля с 9 патрона, а моята беретка има само 8 в пълнителя, т.е. единия ще трябва да е в цевта. Не съм идвал до сега на герена, но предполагам, че има боеприпас в кал. 9x17.

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 12:37       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Имаме 9х17мм.

Първото упражнение (ако си погледнал видеото) е съставено от три отделни стрелби, за всяка от които ти трябва по 3 патрона.

Всичките упражнения са със стартова позиция патрон в цевта.

Това, че просто искаш да опиташ нещо по - различно е ... :tu: Точно това се стараем да направим за хората - различни правила за стреляне, различни техники, които са им нужни, различни стратегии, които да опитат ... Искаме по такъв начин хората да развиват нови умения или поне да трупат опит.
Така че ... ти си от наще хора :armed:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 13:09       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
Сега като ми каза видях, че прекъсва кадъра и започва на ново. Днес няма да мога да дойда, но в четвъртък в 7 ще дойда задължително.

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 18:57       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
между другото

ЗАПОЧВАЙТЕ ДА СЕ ЗАПИСВАТЕ, защото на плейт-рака така дойдоха не записали се хора , едни успяхме да включим, но други просто нямаше как.

Освен през фейсбука, през меила и на място в клуба , можете да го направите и по телефона:
02 945 46 19 и 02 847 19 67, като искате да ви свържат с инструктора и на него казвате трите си имена, калибъра , с който ще стреляте и телефон за обратна връзка.

Малко, по- малко места съм предвидим за тези класивайъри, но просто упражнението изисква повече време, така че , побързайте.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 13:59       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Тренировката за сцената днес IDPA ще се отложи за утре.
Това в никакъв случай да не ви отказва да дойдете и да сложите трите мишени и да ги гръмнете.
В Петък ще съм подредил всичко в 19.30ч. Ще засичаме време , ще съдийстваме ... като генерална репетиция на състезанието.

Ще гледам да уредя и някакви по- универсални платнени копури и холдъри , за онези които нямат екипировка.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 20:06       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 6
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
аз бях май най сигурния за днес, снощи лъснат пищова всичко супер, и затова днес се блъснах с колата, помлях я здраво, важното е че съм добре, но няма да мога да дойда поне днес и утре. надявам се за неделя да дойда все пак

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 17:23       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Днес - петък ... от 19.30ч. ще бъде подредено за IDPA. Който иска да пробва - моля. Състезанието остава за неделя.
Дори от Бургас ще имаме гост :tu:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2012, 10:16       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България УТРЕ !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Вчера направихме генерална репетиция за състезанието.

Много е различно.

Самата мишена и начинът на оценяване те кара доста да промениш тактиката от IPSC-то.

Това с елечето не е проблем, даже не се и мисли, но прикривания, прибиране на пълнителя и различната скорост на обстрелване на мишените ... не е лесно. Може да има доста изненади - добрите да бъдат посредствени, а посредствените да се окажат доста добри.
Но, ще видим.


Няма много записани. Въпреки това първите стрелящи ще бъдат от 13часа (започнахме да слагаме часове преди 15.00ч.).


Иска ми се да ви предоставя възможност да преживеете нещо ВАЖНО и за това замислете се. Това е първия по-ясен опит за IDPA в България.
Сега се пише историята, ако искате да бъдете част от нея, от началото на IDPA в България, така както едно време се пишеше историята на IPSC-то и единици сега разказват, че са направили първите стъпки... сега е момента, после ще е късно 8) :armed:
Не става просто въпрос за високомерие. Става въпрос за това да съграждаш нещо, а не просто да консумираш. Когато се правят първите крачки, всеки който участва спомага за това. Ако днес не напишете историята , утре само ще я четете :punch:

Така че ... заповядайте и не забравяйте първо да звъннете и да се запишете преди състезанието.

До скоро и чакайте първия IDPA шампион в България ;) ... макар и не официално ... май дори това е с по-голяма сантиментална стойност PDT_Armataz_01_22 :armed:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 22:20       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България УТРЕ !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Завърши първият в историята IDPA турнир проведен в България.

Участниците бяха повече от предвиденото време за състезанието. Извиняваме се на хората, които не успяха да се доредят да стрелят.
За да имат такава възможност следващи път им препоръчваме поне ден преди състезанието да си запазят час.

Гостуваха ни и известни личности, които също опитаха част от IDPA състезанието. Ще го покажат, в предаването „Черешката на тортата”.
Надяваме се това да е добро начало.





МЯСТО ИМЕ ВРЕМЕ
1 АЛЕКСАНДЪР КУСЕВ 48,25
2 МИРОСЛАВ СТОЯНОВ 53,06
3 ДЕЛЯН ЦВЕТАНОВ 53,86
4 РОСЕН ХРИСТОВ 55,51
5 АНТОН ХАРИЕВ ЛАЗАРОВ 58,52
6 КАМЕН СТЕФАНОВ ЛЕКОВ 61,27
7 ЙОРДАН ВАСИЛЕВ БУЧИНСКИ 62,86
8 КОНСТАНТИН ПЕТРОВ 65,36
9 ГЕНО АНДРЕЕВ 65,94
10 БОЯН ПЕТРОВ ПАНОВ 66,91
11 КАЛОЯН ГЕОРГИЕВ 67,11
12 ЕМИЛ АПОСТОЛОВ ТОМОВ 70,45
13 НИКОЛАЙ ВУШЕВ 75,36
14 НИКОЛАЙ РОСЕНОВ МАРКОВ 77,5
15 ПЕТЪР БОЖИДАРОВ БОЯДЖИЕВ 82,45
16 НИКОЛАЙ ЛОЗАНОВ ШИПАРОВ 82,82
17 ПЕНЬО ЙОРДАНОВ ТОНЕВ 84,14
18 ИВО БОГОМИЛОВ БОЕВ 86,04
19 АСЕН АЛЕКСАНДРОВ ТАШЕВ 88,48
20 НИКОЛА ПЕПЕЛИШЕВ 95,39
21 ЩЕРЬО СТОЯНОВ ЩЕРЕВ 118,23
22 БОРИС БОРИСОВ ЯНАЧКОВ 119,16


И така, началото е дадено. Скоро очаквайте, кога ще пуснем и сцени по IDPA.
Така, както има всяка седмица сцени по IPSC така целта ни е да има по IDPA.
Следващият турнир е след около два месеца.
Сега предстои в неделя Кольо О'пън 2
На 19-ти февруари е вторият турнир по прецизна стрелба. Повече за него ще напишем съвсем скоро тук.
... и не спираме до тук, нали снаете ;)



БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ ВЗЕЛИ УЧАСТИЕ В ТУРНИРА.

БЛАГОДАРИМ и на всички, които с преводи и текстове помогнаха да разучим правилата и да направим регламента, а именно на ПЕНЬО ТОНЕВ, НИКОЛА ПЕПЕЛИШЕВ и ПЛАМЕН КОСТАДИНОВ. Без вас момчета определено нямаше да се справим.

БЛАГОДАРИМ и на КОНСТАНТИН ПЕТРОВ за страхотното съдийство.

До скоро и за стрелбата ... повече я практикувайте, от колкото да пишете за нея ... поне толкова пари ви пожелавам ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer