logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2020, 23:10       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Малко тъп въпрос, но какво се случва, като треснеш микрофон, или сензорният хъб? Изглеждат ми обикновена пластмаса:


"Чупи - Купи", ама това е почти Нула вероятност. Ако ги целиш, надали ще успееш. Дори и толкова да не знаеш да стреляш пак е супер малък % вероятност да ги удариш - особенно за сеннсорния хъб, ако ниско долу е монтиран. Колкото и да ги пазиш от пряк изстрел те могат да пострадат лесно от отломките на съоръженията върху които са монтирани.

По моите места, около 20 души използват тези системи и само един едниствен случай има на скъсан кабел (минаващ зад мишената). Дори и една от системите микрофоните са със по-голяма площ. При това стрелбите са всяка седмица (600 - 1000 ярда) и ветроветете са доста осезателни. Един ден събори палатките под които стреляме.

Мерките за "опазване" не са оправдани.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2020, 14:37       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Янк, явно сте много добри стрелци

украинците, които имат такава система .. платиха нови 500$ за хъб, защото се надяваха че няма да се улучи

аз като гледам стойките ни .. с колко попадения са .. мога да се обзаложа че ще замине техниката :) ако се ползва разбира се

вчера никой не пожела да я разпъва и прибира .. и ще оцелее по дълго

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2020, 17:17       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Янк, явно сте много добри стрелци


Може би си прав :-) :-)
Това е от последното ми състезание на 1000 ярда при 15 мили на час вятър - байраците се въртяха над хоризонталата и маранята пречеше/помагаше за виждане/преценка. И вярвай ми не съм победител.

Прикачени файлове:
1000Y.JPG
1000Y.JPG [ 115.17 KiB | Прегледано 14526 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2020, 18:06       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
отлична стрелба .. но все пак си стреляте пенсионерската :) спокойни позиции, и за много време

вкарайте хит фактор и ще видите какво става :))

на последното ни състезание .. на 1200м се стреляше от 4 етаж на кула
започваш прав, имаш една маса (соц чин) и време - 30 секунди да си подготвиш позицията за 1200м
и 60 секунди за 5 изстрела ... на 1200м

понякога това го играем и за хит фактор .. в случая беше за 60 сек :)


и т.н.

на Калес Къп в Австрия .. поне 10 пъти късаха кабела на мишената на 1200 метра .. и спираха състезанието да ремонтират :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2020, 20:34       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:
Това е от последното ми състезание на 1000 ярда при 15 мили на час вятър - байраците се въртяха над хоризонталата и маранята пречеше/помагаше за виждане/преценка. И вярвай ми не съм победител.

Аз съм така -> :shock: Според мен, таква стрелба изисква малко допълнителна информация. Може ли да споделиш какви патрон+пушка+оптика+двунога/стойка си използвал? Може ли това да се постигне с "match-grade" купешки патрони? Имаше ли някой да се състезава с добрият стар .308 и как се представи?

Ivo III написа:
на последното ни състезание .. на 1200м се стреляше от 4 етаж на кула
започваш прав, имаш една маса (соц чин) и време - 30 секунди да си подготвиш позицията за 1200м
и 60 секунди за 5 изстрела ... на 1200м

А разрешават ли някаква допълнителна подготовка, или се прострелваш на място с калкулатора/тефтерчето за въпросните 60 секунди? А спотър имаш ли? Никога не съм присъствал на стрелби на такива дистанции и не мога да си представя, как човек се оправя без помощник...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2020, 22:40       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
отлична стрелба .. но все пак си стреляте пенсионерската :) спокойни позиции, и за много време

вкарайте хит фактор и ще видите какво става :))

на последното ни състезание .. на 1200м се стреляше от 4 етаж на кула
започваш прав, имаш една маса (соц чин) и време - 30 секунди да си подготвиш позицията за 1200м
и 60 секунди за 5 изстрела ... на 1200м

понякога това го играем и за хит фактор .. в случая беше за 60 сек :)


и т.н.

на Калес Къп в Австрия .. поне 10 пъти късаха кабела на мишената на 1200 метра .. и спираха състезанието да ремонтират :)


Първо за да стреляш успешно, независимо дали е "пенсионерско" или "ургулешката", трябва да знеш какво може да очакваш от пушката. Електронната мишена ти позволява да тунинговаш пушката и себе си. Ако си смотан попаденията ще хвърчат по целия полигон. И въпреки всичко гарантирам ти, микрофоните имат 99% шанс да оцелеят.

Изненадан съм, че си очаквал да използваш тази мишена за стрелба от 4 етажна кула или за тичане и стреляне (въщност за големи състезания с много $$$ е ОК). Ако това е така, язък за парите дето си дал.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2020, 22:52       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Според мен, таква стрелба изисква малко допълнителна информация. Може ли да споделиш какви патрон+пушка+оптика+двунога/стойка си използвал? Може ли това да се постигне с "match-grade" купешки патрони? Имаше ли някой да се състезава с добрият стар .308 и как се представи?


Търси из нета F-class shooting (пример https://www.ssusa.org/articles/2016/12/15/getting-started-in-f-class-competition/)

В този (F-Open) клас има една суб-дивизия FTR. Няколко условия .308, ограничено тегло на пушката и двунога. Поне половината състезатели са така (по-affordable equipment). Има и още F-Open, F-Any Any and F-Tactical.

Купешки патрони is No-No. Първо и изключително важно е сам да си ги парвиш и да търсиш оптимума (пушка - патрон (тук влизат безброй фактори)) и второ it is prohibitively expensive да използваш factory ammo.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2020, 01:09       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
отлична стрелба .. но все пак си стреляте пенсионерската :) спокойни позиции, и за много време

вкарайте хит фактор и ще видите какво става :))

на последното ни състезание .. на 1200м се стреляше от 4 етаж на кула
започваш прав, имаш една маса (соц чин) и време - 30 секунди да си подготвиш позицията за 1200м
и 60 секунди за 5 изстрела ... на 1200м

понякога това го играем и за хит фактор .. в случая беше за 60 сек :)


и т.н.

на Калес Къп в Австрия .. поне 10 пъти късаха кабела на мишената на 1200 метра .. и спираха състезанието да ремонтират :)


Първо за да стреляш успешно, независимо дали е "пенсионерско" или "ургулешката", трябва да знеш какво може да очакваш от пушката. Електронната мишена ти позволява да тунинговаш пушката и себе си. Ако си смотан попаденията ще хвърчат по целия полигон. И въпреки всичко гарантирам ти, микрофоните имат 99% шанс да оцелеят.

Изненадан съм, че си очаквал да използваш тази мишена за стрелба от 4 етажна кула или за тичане и стреляне (въщност за големи състезания с много $$$ е ОК). Ако това е така, язък за парите дето си дал.



всичко е наред :)
микрофони ще има, нас няма ни има PDT_Armataz_01_22

ще и намерим приложение, даже и за урбулешка стрелба :DD (не ми е много ясно какво е, но се досещам :happy: )

аз това и написах в началото, че по скоро ще се ползва за тренировки, не толкова състезателно
просто като всяко сложно нещо, си изисква и взима своя ангажимент

хубава джаджа е, определено!

ПП: ако всички до един които стрелят по такива мишени при вас .. така както твоята мишена стреляте .. на 1200 метра при този вятър дето ви събаря бараките .. наистина шапка ви свалям!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2020, 02:05       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:
Търси из нета F-class shooting

Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2020, 00:41       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
ПП: ако всички до един които стрелят по такива мишени при вас .. така както твоята мишена стреляте .. на 1200 метра при този вятър дето ви събаря бараките .. наистина шапка ви свалям!


Иво, не е за шапката. Твоята и моята стрелба изискват съсем различни умения и екипировка. Аз вече не мога да тичам и да се катеря на позиция. Освен това има огромна разлика в екипировката. Моята дава по-добра прецизност, твоята е пригодена за tactical.

По важно е да си правим патроните добре, да тренираме, да стреляме колкото се може по-точно в рамките на разрешеното време и да си обменяме опит и информация.

Всъщност това правим вече от години. :armed:

ПП Другата седмица ще имам в ръцете си нова-нова супер пушка. Дойде ми съобщение, че е изпратена - пристига в петък. Надявам се по същото време да пристигне и оптиката и монтажните пръстени. Вече започнах да приготвам гилзите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2020, 14:42       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
ПП: ако всички до един които стрелят по такива мишени при вас .. така както твоята мишена стреляте .. на 1200 метра при този вятър дето ви събаря бараките .. наистина шапка ви свалям!


Иво, не е за шапката. Твоята и моята стрелба изискват съсем различни умения и екипировка. Аз вече не мога да тичам и да се катеря на позиция. Освен това има огромна разлика в екипировката. Моята дава по-добра прецизност, твоята е пригодена за tactical.

По важно е да си правим патроните добре, да тренираме, да стреляме колкото се може по-точно в рамките на разрешеното време и да си обменяме опит и информация.

Всъщност това правим вече от години. :armed:

ПП Другата седмица ще имам в ръцете си нова-нова супер пушка. Дойде ми съобщение, че е изпратена - пристига в петък. Надявам се по същото време да пристигне и оптиката и монтажните пръстени. Вече започнах да приготвам гилзите.



и нашите пушки не отстъпват много на тези за Ф-Клас
но не съм видял никой досега при нашите условия .. да гарантира на 1200 метра (не 1000 ярда) че ще влезне от раз в Х ригна или 10ката

това че обменяме опит и споделяме практически неща е много ценно за нас

нашия разговор ни амбицира .. да тестваме спокойна стрелба на 1000метра
но ще отидем на нов терен, защото нашия минава над дере и там завихря много и мени вятъра постоянно

ПП: каква е новата пушка? ще ни я снимаш ли?

ще се радваме ако отвориш нова тема и разкажеш, какво си избрал, как си избирал компоненти, и т.н. всичкото суетене около нов проект :)
както и резултатите с нея ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 13:32       Заглавие:  Re: Т-Class ShotMarker ... първи тестове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Включихме го ШотМаркера в състезание
добре че на 400м го сложихме

защото още на 200метра изгуби сигнала
и за малко да се провали упражнението

доста време ни отне, някакси го закрепихме АП-то на високо .. и изкара мача

на Сливница е много зашумен ефира .. и ще трябва шотмаркера да се кирилизира с по добри антени и т.н.

;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer