logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 10:56       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
освен стискане на пръстите, трябва да се тренира и изнасяне при стосната долу ръка

забелязох, че при изнасянето на нетрениран стрелец отпускат хвата
около лакатя има връзки които трябва да се тренират да може да се разгъва при стиснат хват

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 13:20       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
b5202s написа:
Не че нещо искам да ти опонирам, но ще споделя моя опит.

Това колко си як! и колко як можеш да станеш след тренировки е генетично обусловено.


Не че нещо, но това е класическото оправдание на мързеливците. Един вид "Аз по рождение съм си смотан, що да се напъвам...".

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 13:44       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Прекрасни примери за физически тренировки давате - и Иван, и Геле... Сила и издръжливост... Прекрасни!!! Както каза Геле, необходими като цяло в живота, не само за стрелба!
Обаче кажете, може ли човек с дискова или ингвинална херния (дори след операция) да мята торбата на Геле, или човек с активен артрит да мачка пружината на Иван... Щото има и такива хора, и те искат да стрелят...
Например човек с патологичен афинитет към фитнеса и само чака да му заздравее раната след операция на херния да иде на Академики и газ на щангите... И какво, минаха няколко години и... рецидив... От мерак и натоварване... Е, как да я мята тая торба... Иска да го еВа, ама... Но, иска и да стреля... Да се откаже ли?! Щото 150 патрона на Лозен и артрита проговаря яко! Скачал пистолета... Овчарски скок! PDT_Armataz_01_22
Търсят се решения и съвети. Хем да може да се стреля, хем да няма усложнения...
Мисля, че няма да е излишно и това да се помисли... За хора които имат мерак, но нещо скърца... И не е мързел, а физиология!
Нещо като човек със синдром на Даун, да иска да завърши университет...

ПП. Това беше и причината да искам да пробвам Валтера на Роската, и CZ-то като на Славчо... Ергономия и откат!

Ivo, ако това ти се види спам, режи! И... мразя джендъри! :DD

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 14:07       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Обаче кажете, може ли човек с дискова или ингвинална херния (дори след операция) да мята торбата на Геле, или човек с активен артрит да мачка пружината на Иван...

Ми, ние го казахме вече: "Ако няма ОБЕКТИВНИ причини да тренира." :-) Но дори и да няма, пак е хубаво първо лекар да си те прегледа... и да ти каже дали/ колко можеш да се натоварваш. А когато е налице травма/ заболяване - това е просто задължително!

За артрита специално помага/ така го пишат... т.нар. POWER BALL. На моята, тежкия вариант, преди да каталяса, набримчвах над 11К оборота. Та, ето още една идея/ вариант за тренировка на стрелящата ръка:



Вкарва кръв в сухожилията... и подмомага възстановяването. Чудесно допълнение към силовите тренировки. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 14:40       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
За артрита специално помага/ така го пишат... т.нар. POWER BALL. На моята, тежкия вариант, преди да каталяса, набримчвах над 11К оборота. Та, ето още една идея/ вариант за тренировка на стрелящата ръка:



Вкарва кръв в сухожилията... и подмомага възстановяването. Чудесно допълнение към силовите тренировки. :tu:

Топката изглежда супер!!! Сега да намерим нещо и за пръстите на ръката... ;)
Приемат се всякакви съвети... Щото лекарите не разрешават интензивни натоварвания, а раздвижване а-ла физиотерапия... ;) Което за силна ръка за стрелба с пистолет не върши работа много...
Ще се пробва и пружината на Иван... Дори още днес...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 14:53       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Топката изглежда супер!!! Сега да намерим нещо и за пръстите на ръката...

Хващаш я с пръсти, и почваш да я въртиш. Тя действа на принципа на жироскопа - колкото по-силно я въртиш, толкова по-голямо натоварване се генерира. Та, с леко въртене си в режим "рехабилитация"... а при обороти на макс - натоварването си е доста сериозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 14:56       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Spurs написа:
ubboto написа:
За артрита специално помага/ така го пишат... т.нар. POWER BALL. На моята, тежкия вариант, преди да каталяса, набримчвах над 11К оборота. Та, ето още една идея/ вариант за тренировка на стрелящата ръка:



Вкарва кръв в сухожилията... и подмомага възстановяването. Чудесно допълнение към силовите тренировки. :tu:

Топката изглежда супер!!! Сега да намерим нещо и за пръстите на ръката... ;)
Приемат се всякакви съвети... Щото лекарите не разрешават интензивни натоварвания, а раздвижване а-ла физиотерапия... ;) Което за силна ръка за стрелба с пистолет не върши работа много...
Ще се пробва и пружината на Иван... Дори още днес...


Шпора, извинения предварително, ако въпросът ми, се стори деликатен или прекалено личен!
Проверявал ли си пикочната киселина?
Имаш ли идея, на какви нива е при теб?
Имах подобен артритен проблем, който се оказа обикновена подагра.
Не казвам че това е проблема , а само споделям, че имах подобен проблем, който си дойде с решението.....подагрозен артрит.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 15:08       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
kanartikin написа:
Шпора, извинения предварително, ако въпросът ми, се стори деликатен или прекалено личен!
Проверявал ли си пикочната киселина?
Имаш ли идея, на какви нива е при теб?
Имах подобен артритен проблем, който се оказа обикновена подагра.
Не казвам че това е проблема , а само споделям, че имах подобен проблем, който си дойде с решението.....подагрозен артрит.

Пикочната киселина е ОК! Проверено. Точно си е артрит... От почти 20 години, до преди 2-3 седмици само епизодични проблеми...Който не знае, няма и да предположи, за първи път го пиша публично... Но ще се оправяме! Топки, пружини... Всичко традиционно и не чак... :armed:
ПП. Това беше и причината да искам да пробвам Валтера на Роската и CZ-то като на СлафчУ, търсене на ергономия на хват и откат, поне малко да компенсира проблема... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 15:19       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Spurs написа:
може ли човек с дискова или ингвинална херния

може, даже задължително :)
но постепенно, под ръководство на кинезитерапевт докато укрепне

аз имам две дискови хернии на кръста .. и разтежение в ингливналната област за което 3 доктори казаха режем херния, 3 казаха не е за операция :)
спра ли да се движа .. и дисковите хернии се обаждат .. ингвиналното разтежение го оправих с упражнения леки, постепенни за около 2-3 години

то напълно здрав човек .. да почне да мята торбата ще се строши, особено ако се заседява на бюро :)
иска се подготовка на тялото с загряващи упражнения и постепенно натоварване ..

а и най-доброто за дискова херния е .. редовни специфични упражнения които да държат гръбнака, отпадне ли мускулатурата .. и се смачкват диковете и = поза Г

Spurs написа:
Мисля, че няма да е излишно и това да се помисли... За хора които имат мерак, но нещо скърца... И не е мързел, а физиология!

според библията - 40 години вече е старец :happy: :happy:
трябва добавки и витамини, за да се подобрят ставите и връзките .. задължително мине ли човек 35 години!

например тези https://www.silabg.com/bg/21723-EVERBUI ... O8QAvD_BwE

ПП: имам още много травми, да не обеснявам и за тях как ги боря, че .. ще стане хептен пенсионерски форума ни :DD :DD

запомнете едно нещо :)
първо умира/застарява духа .. спрете ли да се движите = умирате/застарявате със страшна сила :)
а първата стъпка е да спрете да стреляте .. от там духа умира и от там .. тялото :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 15:33       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз хернията след операцията пак я сцепих! ;) От мерак за щанги! PDT_Armataz_01_22
Ама да спрем спама по темата! Че верно пенсионерски тръгна... PDT_Armataz_01_22

ПП. Духа не трябва да умира никога, дори тялото да поддава!!! :armed:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 15:53       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
А какво мислите за поддържащата ръка? На няколко места съм срещал, че дори по-голямото усилие трябва да е в нея, за да може силната да борави по-леко със спусъка...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 17:50       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
PufGun написа:
т къде го купи това чудо.


Продава се в Джъмбо, под 10лв е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 17:54       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Tribute to the forum:




_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 21:57       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
За да изолирам показалеца при трениране с уреда, го поставям на регулатора, така че да остане неподвижен. Иначе го свивам синхронно с другите три... Не мога да го изолирам... Така в един момент ще дойде времето, когато ще работя с трите пръста и показалец готов да спуска... Надявам се. :-)
За съжаление, не мога да кача снимки...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 21:59       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Моята тренировчица от днес: 20х10 с минимални почивки между сериите... и предмишниците почват да ти парят:

https://www.facebook.com/ztctraining/vi ... 638499664/

Освен това, така ти се заздравяват и стабилизиращите мускули на торса... които трудно се тренират само с щанги... но участват активно в стрелянето и движението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer