logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 10:56       Заглавие:  Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

споделям моята тренировка PDT_Armataz_01_22

използвам този уред (на който му се регулира силата)
обръщам го обратно, за да мога да стегна само с трите пръста и да освободя показалеца (точно както е хвата)
показалеца остава свободен както и при хвата на пистолета

стискам го долу където трябва е кобура и изнасям напред - усеща се как от цялата ръка участват връзки, вкл. и около лакътя
ако не е натренирана добре ръката да изнася напред хвата .. тя отпуска хвата! по време на изнасяне

след изнасяне напред - симулирам с показалеца дърпане на спусъка
това е много важно показалеца трябва да може да работи независимо от стегнатия хват! и трябва да се тренира и той

може да се тренира и лява ръка и дясна отделно, както и посрещане, събиране и изнасяне с две ръце
също се получава и техниката - орехотрошачката за уплътняване на хвата

при начинаещи .. ясно се вижда как при дърпане на спусъка (показалеца) се усуква цялата ръка
също и при изнасяне - в лакатя връзките отпусках хвата
... е същото това се получава и когато стреляте

когато мога добавям и ластик :)
застъпвам единия край с крака, а другия в хвата .. и като изнасям напред се опъва ластика PDT_Armataz_01_22

нямате си идея .. как подобрява стрелбата това!
гарантирам бърз видим ефект и събиране на групите PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

една седмица преди мач. .. си играя в офиса, в колата .. че обикновено не остава време за стрелба от организации

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 13:21       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Не че нещо искам да ти опонирам, но ще споделя моя опит.

Това същото от 20 до 40 кг ми се разпадна в ръцете от употреба, като под 40 кг не е стояло. Станах ли по-як НЕ. Скъсал съм няколко гуми за стискане и такива над 40 кг. Последно стисках 45 кг пружини. Станах ли по-як не! събрах ли попаденията не!

И точно тука се сетих защо когато бях на 14 се отказах от физическото усилие, като абсолютна загуба на време, също спрях и пружините освен да си активирам редовно болежките друго не постигам.

Това колко си як! и колко як можеш да станеш след тренировки е генетично обусловено. Което ще рече, че има хора за които е безсмислено да тренират. Брат ми беше на 16 години, когато 1990 направи осморка само с ръце от арматурно желязо рибена кост ф8 (плоско ф8 всеки може да огъне), арматуристите използваха едни инструменти да си ги огъват и да си правят бигли. Имаше цяла сурия мъже всякакви (140 квадрата плоча е къщата). Мъчеха се пробваха нъцки.

Мисълта ми е че колкото ти е сипано от господ в паницата повече не можеш да добавиш, можеш само да разлееш.

П.С.
Как можеш да разбереш колко ти е пълна паницата? Ами с тренировки! :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 13:35       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Ти таман с тоя пост обезсмисли целия спортен свят.
Завалиите откъде да знаят, че няма смисъл от тренировки. :DD

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 13:47       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
BornToDrink написа:
Ти таман с тоя пост обезсмисли целия спортен свят.


Изобщо не съм казал такова нещо. Казах че не всеки има смисъл да тренира много и всеотдайно, да инвестира часове в залата всеки ден. В който и да е учебник за треньори по който и да е спорт (а аз съм прочел няколко за бокс, джудо, стрелба) се започва с подбора! А именно как да се изберат децата и т.н.

Иначе съм много за спорта, но масовия. Ето навремето сложих един лост аз само си вися на него защото с годините само разливам не сипвам. Но големия той от висене (първи клас), мина на набиране после на коремни (7-ми клас) и така. Сега имаме халки връзват ги за лоста и малкия на 7 г застава с главата на долу като се държи за халките. Та да аз съм радетел на масовото физическо възпитание, и върл противник на състезанията освен ако не са по химия.

Друго е да знаеш как се прави амфетамин - примерно!


Последна промяна b5202s на 29 Май 2020, 13:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 13:48       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
Не че нещо искам да ти опонирам, но ще споделя моя опит.

Това същото от 20 до 40 кг ми се разпадна в ръцете от употреба, като под 40 кг не е стояло. Станах ли по-як НЕ. Скъсал съм няколко гуми за стискане и такива над 40 кг. Последно стисках 45 кг пружини. Станах ли по-як не! събрах ли попаденията не!

И точно тука се сетих защо когато бях на 14 се отказах от физическото усилие, като абсолютна загуба на време, също спрях и пружините освен да си активирам редовно болежките друго не постигам.

Това колко си як! и колко як можеш да станеш след тренировки е генетично обусловено. Което ще рече, че има хора за които е безсмислено да тренират. Брат ми беше на 16 години, когато 1990 направи осморка само с ръце от арматурно желязо рибена кост ф8 (плоско ф8 всеки може да огъне), арматуристите използваха едни инструменти да си ги огъват и да си правят бигли. Имаше цяла сурия мъже всякакви (140 квадрата плоча е къщата). Мъчеха се пробваха нъцки.

Мисълта ми е че колкото ти е сипано от господ в паницата повече не можеш да добавиш, можеш само да разлееш.

П.С.
Как можеш да разбереш колко ти е пълна паницата? Ами с тренировки! :D



какви 40кг :))) това и за чикии не помага

пистолета се държи около 10-15кг усилиие :)))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 14:03       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ivo III написа:
какви 40кг )) това и за чикии не помага


Тука се разберете по инструкторски с Геле. Той по едно време стискаше една пружина 100 кг. Аз исках да стигна до 50 кг с лявата ръка, но не можах. 40 кг ми е макс на лява ръка.

Колко е важно? Колко силно да стискаш пистолета не съм компетентен да коментирам. Май си зависи и от пистолета, и от патроните и от целта на упражнението.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 14:36       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@Ivo III: А това, с пръстите, помага ли? При мен групата се отваря много повече, не от пръстите, а от китките. А за там много помага прекопаването на лозе...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 14:41       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Казах че не всеки има смисъл да тренира много и всеотдайно, да инвестира часове в залата всеки ден.


"Бег"-а, който си взе по моя препоръка, ти е предостатъчен на практика за всичко - кардио/ стабилизиращи мускули на торса/ хват/ китки/ пръсти и т.н. Аз с моя, 17-ката, тренирам четири пъти седмично минимум. А ти?! :-)

Та, ако и ти твоя "бег" не го мачкаш поне три пъти седмично за около 15-20 минути на тренировка ... другото се казва МЪРЗЕЛ. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 14:55       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
BornToDrink написа:
Ти таман с тоя пост обезсмисли целия спортен свят.


Изобщо не съм казал такова нещо. Казах че не всеки има смисъл да тренира много и всеотдайно, да инвестира часове в залата всеки ден. В който и да е учебник за треньори по който и да е спорт (а аз съм прочел няколко за бокс, джудо, стрелба) се започва с подбора! А именно как да се изберат децата и т.н.

Иначе съм много за спорта, но масовия. Ето навремето сложих един лост аз само си вися на него защото с годините само разливам не сипвам. Но големия той от висене (първи клас), мина на набиране после на коремни (7-ми клас) и така. Сега имаме халки връзват ги за лоста и малкия на 7 г застава с главата на долу като се държи за халките. Та да аз съм радетел на масовото физическо възпитание, и върл противник на състезанията освен ако не са по химия.

Друго е да знаеш как се прави амфетамин - примерно!


чета и се мая?

какво общо има това мацане с темата, раздела, тренировките?
да го трием ли? да отговаряме ли?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 15:14       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Стискал съм всякакви гуми и пружини… но вече почти на 44 години… съм се ограничил до "торбата":




Товаря си хубаво както китки/ пръсти/ предмишници… така също се и тренират стабилизиращите мускули на торса. Които на практика ти държат "калашника" при стрелба от положение "стоешком". Бързо да клекнеш и да се изправиш - някаква базова ФУНКЦИОНАЛНА пригодност... кардио издръжливост също така. Та, тези качество е хубаво да си ги имаш и в живота, съвсем встрани от стрелбата. :-)

Иван Иванов, този горе на видеото, и един негов ученик - пак българин... са водили ОФП-то на едни американски спецчасти. Като слезе Ники от "Белмекен"... ще го питам за повече подробности. Иван ги е карал веднага след един комплекс - да стрелят с ДНО... като хората не можели да си видят мишените от преумора. И ще ми бъде много интересно... и тук същото да се пробва. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 16:13       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Колегата b5202s,

Нямаш си представа колко си в грешка :)

Има толкова много примери, които оборват теорията ти, че няма накъде!
Прав си, че има генетично предразположение, но то е толкова малко, че много други фактори са доста по-важни!

За стрелбата с пистолет, която е най-технична и сложна от четирите оръжия, освен хват, има китки, лакти, рамена, торс, средна секция, крака и направо цяло тяло! Темата е дълга, но хват е добро начало :)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 16:26       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
kouzi написа:
Нямаш си представа колко си в грешка...
Саше, ако си вярващ - иди в църква и пали свещ, задето Господ генетично ти е заложил много трудно да натрупваш мазнини и те е дарил с гъвкави стави, здрави сухожилия, бърз метаболизъм и добро зрение.

И примерите си ги запази за себе си. Човекът говори от личен опит - недей го поставя в ситуация, дето да се чуди на хуя си ли да вярва или на чаршафа!

Моля всички за извинение за офтопика и ЛС в темата, но не се сдържах.

IvoIII, ако искаш - трий наред!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 16:55       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
превърни мозъка в мускул!

ако е с тая джаджа 2 дена стискаш с 40кг тежест настройка
ви гарантирам възпаление на връзките на ръката

дали помага .. понага!
но трябва и мозъка да участва .. най вече

за сланините ... пак мозъка
плюскайте захар, баници и какво зърнете (зърнена диета) и се оправдавайте с гена

но .. това важи за тези дето искат да се развиват! стрелково
а не да лекуват нервата и да избягат от домашните любимци ден два .. и ако може да има софра с агне предната вечер

пп: споделих една моя техника, която ползвам от години
ако желаете .. споделете и вашите, както и уреди и т.н.


аз използвам изкл много ластици ...защото имам ремонтирано рамо и ... нямам избор

миналата година в началото ... след дълго лечение бях 115кг в ужасна форма
исках да се представя добре на Международното ни състезание 3 дена и 2 нощи
тренирах цяла година .. на мача бях 93кг .. и го спечелих с моя партньор!

в никакъв случай нямаше да го спечелим .. ако не бях отслабнал с кето диета и да тренирам с ластици

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
Изображение

споделям моята тренировка PDT_Armataz_01_22

използвам този уред (на който му се регулира силата)
обръщам го обратно, за да мога да стегна само с трите пръста и да освободя показалеца (точно както е хвата)
показалеца остава свободен както и при хвата на пистолета

стискам го долу където трябва е кобура и изнасям напред - усеща се как от цялата ръка участват връзки, вкл. и около лакътя
ако не е натренирана добре ръката да изнася напред хвата .. тя отпуска хвата! по време на изнасяне

след изнасяне напред - симулирам с показалеца дърпане на спусъка
това е много важно показалеца трябва да може да работи независимо от стегнатия хват! и трябва да се тренира и той

може да се тренира и лява ръка и дясна отделно, както и посрещане, събиране и изнасяне с две ръце
също се получава и техниката - орехотрошачката за уплътняване на хвата

при начинаещи .. ясно се вижда как при дърпане на спусъка (показалеца) се усуква цялата ръка
също и при изнасяне - в лакатя връзките отпусках хвата
... е същото това се получава и когато стреляте

когато мога добавям и ластик :)
застъпвам единия край с крака, а другия в хвата .. и като изнасям напред се опъва ластика PDT_Armataz_01_22

нямате си идея .. как подобрява стрелбата това!
гарантирам бърз видим ефект и събиране на групите PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

една седмица преди мач. .. си играя в офиса, в колата .. че обикновено не остава време за стрелба от организации


Това наистина е добро и помага.
От къде го купи това чудо.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 17:34       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Това колко си як! и колко як можеш да станеш след тренировки е генетично обусловено. Което ще рече, че има хора за които е безсмислено да тренират.

Силата наистина е генетични обусловена... но да се взираме в този аспект има смисъл единствено, ако ще се занимаваме с ПРОФЕСИОНАЛЕН спорт.

Всеки, абсолютно всеки обаче... МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВЪВ ФОРМА, стига да няма някаква ОБЕКТИВНА причина, която да го спира да тренира. Мързелът - не е такава.

И тук, също като при стрелянето, условията са две:
- да те учи/ тренира някой, който ги разбира нещата;
- труд и постоянство от твоя страна - 6 месеца/ 1 година за видими резултати минимум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer