logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:34       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

мисля че единия колега дето се нулира заради сутрешното слънце беше точно с такъв
дизайна му е .. го прави здрав, малко ретро .. и висок

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 02:08       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ivo III написа:
Rotkod написа:
Мисля, че живееш в миналото и със старите спомени за ненадежните ред доти и този филм ти се повтаря непрекъснато. Нямаш представа как само за последната една година са се променили (и подобрили) ред дотите.

относно спомематата марка red dot.... Тази Марк не е в моят списък с надеждни “точки”, факт. Всъщност, засега списъкът е само с две фирми. За едната вече ти писах по-горе и ти предложих да изгледаш видео ревюто в тубата (за Trijicon-a говоря) и после да коментираме, ти обаче явно не искаш.

В заключение, убеден съм че скоро сам ще ти се наложи да откриеш топлата вода, както спомена заради изменения в зрителната ти система, вследствие на възрастови изменения.


дай линк, но ви се вижда много обемист и висок
маханичните виждат ли се ? в случай на отказ на РД
Пщза него се ползват т.нар. 1/3 Co-witness Iron sights. Най-често се ползват чисто черни.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 20:33       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Rotkod написа:
Чудесно е, че ти допадат. Това е четвъртият най-добър сет, от тези за които писах по-горе, но и при него ноча е откровено от по-широките. С друго думи е като на Вогел ноча 0.150”, което означава по-бърз... Ето малко сухи данни от записките:

#4 Warren Tactical (Sevigni):
Rear 0.245 Tall x 0.150 Notch
Front 0.215 Tall x 0.115” Wide

Трябва да се отчита и индивидуалната анатомия на стрелеца. Аз съм висок 1.90 м и при мен разтоянието между активното око и прореза
на мерника с подравнена мушка вътре при изпънати за стрелба ръце правят тези мерни прибори удобни. При друг с по-къси ръце, картинката ще е друга. Затова и споделям лично мнение, всеки сам преценява кое е работно за него. Не приемам на сляпо класации от рода кое е първо, кое второ и т.н. Мога да изброя топ 5 на неща, които са ок за мен, но за теб най-вероятно няма да са в същия вид и порядък и това е съвсем в реда на нещата :-) .

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 02:49       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Същото написах на Ivo III в началото на обсъждането, но с други думи.

Всеки за себе си решава, няма универсално решение.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2019, 10:44       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Колеги, някой има ли инструмента за смяна на мерник на Глок?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2019, 13:42       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
hri100 написа:
Колеги, някой има ли инструмента за смяна на мерник на Глок?
Моята преса я дадох на приятел, но я прецака. Все пак имам как да помогна. Какво трябва да направиш? Може и на ЛС.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2020, 19:23       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Да благодаря на Rotkod.
Вчера ми смени мерника и мушката. Направи го грамотно и прецизно.
Почистване, лепилце... как си трябва. Центрирал ги е идеално. Днес гръмнах 2 кутии и мисля, че няма нужда от корекция. :tu:
Преди няколко години ми ги сменя оръжейник и не бих повторил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2020, 20:09       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Last Man Standing написа:
Rotkod написа:
Чудесно е, че ти допадат. Това е четвъртият най-добър сет, от тези за които писах по-горе, но и при него ноча е откровено от по-широките. С друго думи е като на Вогел ноча 0.150”, което означава по-бърз... Ето малко сухи данни от записките:

#4 Warren Tactical (Sevigni):
Rear 0.245 Tall x 0.150 Notch
Front 0.215 Tall x 0.115” Wide

Трябва да се отчита и индивидуалната анатомия на стрелеца. Аз съм висок 1.90 м и при мен разтоянието между активното око и прореза
на мерника с подравнена мушка вътре при изпънати за стрелба ръце правят тези мерни прибори удобни. При друг с по-къси ръце, картинката ще е друга. Затова и споделям лично мнение, всеки сам преценява кое е работно за него. Не приемам на сляпо класации от рода кое е първо, кое второ и т.н. Мога да изброя топ 5 на неща, които са ок за мен, но за теб най-вероятно няма да са в същия вид и порядък и това е съвсем в реда на нещата :-) .


Това за мен е може би най-добрия мерник за Глок - само дето ползвах варианта Севигни - някак си по-класически ми идва...и приемлив.. ! Преди за захвърля Глок-а - стрелях точно с такава комбинация - 115 мушка и 150 Севигни мерник ...успявах на 25м от ръка - 3 изстрела да ги събера в монета от 1лв....

И ако има ръста има някакво отношение - аз съм 185см ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2020, 20:15       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Longbow написа:
И ако има ръста има някакво отношение - аз съм 185см

До колкото има значение дължината на горните крайници за фокусното разстоние на орловия ти поглед :joke:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 15:46       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
hri100 написа:
Да благодаря на Rotkod.
Вчера ми смени мерника и мушката. Направи го грамотно и прецизно.
Почистване, лепилце... как си трябва. Центрирал ги е идеално. Днес гръмнах 2 кутии и мисля, че няма нужда от корекция.


И аз съм с прибори сложени от него. Вече навъртях 1000, а може и повече. Не са мръднали, а ги проверявам (като тик ми е). Първия опит беше мъка има я на друго място във форума.
:tu: Rotkod :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 16:02       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Eдно интересно решение:
Имаш бързомерче, което може да се сложи/махне по всяко време ( и си оставаш на железни тритиеви).

https://www.meprolight.com/product/mepro-micrords/

Изображение
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 16:08       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
hri100 написа:
Да благодаря на Rotkod.
Вчера ми смени мерника и мушката. Направи го грамотно и прецизно.
Почистване, лепилце... как си трябва. Центрирал ги е идеално. Днес гръмнах 2 кутии и мисля, че няма нужда от корекция. :tu:
Преди няколко години ми ги сменя оръжейник и не бих повторил.
Радвам се, че сме ги центрирали от раз!
Със здраве да си ги ползваш колега и само на стрелбището.


b5202s написа:
И аз съм с прибори сложени от него. Вече навъртях 1000, а може и повече. Не са мръднали, а ги проверявам (като тик ми е). Първия опит беше мъка има я на друго място във форума.
:tu: Rotkod :tu:
И при теб стана перфекрно! Работи ли се с правилните материали и пипа ли се презино, всичко се получава перфектно!
ПП. Първият опит, ама на някакъв друг титулуван "майстор-оръжейник" да уточним. :joke:

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 05:55       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юли 2020, 05:33
Мнения: 1
Cartridges of a pistol are quite important to hit a target precisely. Now, you can assemble your own ammo using high-quality progressive reloading press.

_________________
Robert Townsend


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer