logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 19:17       Заглавие:  Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
ubboto написа:
Ген.4 лично за мен определено е по-окей за стреляне от Ген.3. "Петицата" също си има своите подобрения, но нещо не могат да ми натежат дотолкова, че да си разкарам "четворката" заради нея. В "тройката" обаче, морално остарелите неща няма как да се скипнат, както и откъдето да го погледнеш.


Определено ми стана интересно... За предимствата на ген. 4 пред ген. 3... за морално остарелите неща в ген. 3... за предимствата на ген. 5 пред останалите генерации...
Гледната точка на един много подготвен стрелец по отношение на разликите между генерациите на Глока, базирана единствено на стреляне, а не на някакви теории и реклами, определено ще е много ценна... Мисля че всички ще оценим по достойнство, ако Геле или някой друг практик сподели повече по въпроса за разликите в генерациите...

P.s. За мен като лаик в областта на Глоковете, аз нещата ги разглеждам така - ген. 3 е "доказан в боя" продукт, с голям ресурс и здрав... Ген. 4 е опит за нещо повече от ген. 3, но не много сполучлив, да не кажа, че май с нищо не превъзхожда ген. 3, а ген. 5 е много рекламиран, с много подобрения, но още не доказал се и на мен ми някак си ми изглежда "по - нежен" от ген. 3 по отношение на ресурса... Но, както казах съм лаик по отношение на Глоковете, може би не се ориентирам правилно, а и определено нямам стрелковия опит на Геле, да не кажа, че и след години няма да го стигна...

P.s.2 Надявам се да не спазваме традицията от българските форуми и някой от по - подготвените стрелци да ми обясни колко съм тъ... Предлагам да го караме по "американски" и да има ценни мнения по така поставените въпроси...

P.s.3 За да не изглежда, че съм само "писател", а не читател, и си питам, без да съм чел форума, мога да споделя, че всички теми за Глок във форума съм ги чел... но там сякаш не съм открил, този чисто практически стрелкови "поглед" в разликите между генерациите на Глока...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 21:59       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
P.s.2 Надявам се да не спазваме традицията от българските форуми и някой от по - подготвените стрелци да ми обясни колко съм тъ...

Първо, никога и към никого не съм си позволявал подобни квалификации… и второ - вербалните си аргументи предпочитам да ги уплътнявам със стреляне, тоест това да се случва на живо. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:05       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
и аз така си мислех, че Ген.3 си държи фронта, докато не гръмнах заедно с Ген.5 с едни и същи патрони, на едно и също място

- спусъка е доста по зле на Ген.3
- блъска яко, чак изтръпва ръката
- мерни прибори ..
- бавен цикъл
- дебела ръкохватка

съответно и попаденията бяха .. два пъти по събрани на Ген.5, може и да е на смачканите ми прибори на 3ката .. но едва ли

Патроните - релоад, с хубави меки помеднени куршуми, с ПФ 130+, но въпреки това с меко форсиране и по-мек откат

ПП: беше много студено, и целта не бе теста, но определено отвори доста въпроси в мен :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 23:08       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
ubboto написа:
Оръжейно болен написа:
P.s.2 Надявам се да не спазваме традицията от българските форуми и някой от по - подготвените стрелци да ми обясни колко съм тъ...

Първо, никога и към никого не съм си позволявал подобни квалификации…


Геле, аз най - малко теб съм имал предвид, като съм написал това... но ми се е случвало кофти отношение към мен в този форум, преди време, от един много знаещ... та затова го написах...

ubboto написа:
вербалните си аргументи предпочитам да ги уплътнявам със стреляне, тоест това да се случва на живо.


За това си много прав и те разбирам, но се надявах да чуя малко повече от твоите вербални аргументи... идеята ми е, че е добре да се чуят нещата от човек, който е пострелял повече... пък за стрелянето и до там ще стигнем...
аз съм пробвал и ген. 3, и ген. 5 - за 17 говоря, и на мен са ми еднакви... да не кажа, че ген. 3 ми е по удобен, заради наличието на finger grooves... а пък на ген. 5 дръжката я усещам по-тънка и не ми е толкова комфортно... и съм с малки ръце - някой да не си помисли, че е просто щото са ми големи лапите...
И какво като съм стрелял и с двете генерации - аз като нямам кой знае какъв настрел, как да усетя финната разлика между двата?? А тя може би и изобщо да не е финна, но аз като нямам сетивото да я усетя...
И може би ген. 5 е обективно много по-добър от ген. 3, ама аз от моя си усет, бих си взел ген. 3...
И за това се чудя кои са тия морално остарели неща в ген. 3 и колко по - добър е ген. 5, ама не казано като реклама, а от човек, който е пострелял повечко...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Оръжейно болен написа:
ubboto написа:
Оръжейно болен написа:
P.s.2 Надявам се да не спазваме традицията от българските форуми и някой от по - подготвените стрелци да ми обясни колко съм тъ...

Първо, никога и към никого не съм си позволявал подобни квалификации…


Геле, аз най - малко теб съм имал предвид, като съм написал това... но ми се е случвало кофти отношение към мен в този форум, преди време, от един много знаещ... та затова го написах...

ubboto написа:
вербалните си аргументи предпочитам да ги уплътнявам със стреляне, тоест това да се случва на живо.


За това си много прав и те разбирам, но се надявах да чуя малко повече от твоите вербални аргументи... идеята ми е, че е добре да се чуят нещата от човек, който е пострелял повече... пък за стрелянето и до там ще стигнем...
аз съм пробвал и ген. 3, и ген. 5 - за 17 говоря, и на мен са ми еднакви... да не кажа, че ген. 3 ми е по удобен, заради наличието на finger grooves... а пък на ген. 5 дръжката я усещам по-тънка и не ми е толкова комфортно... и съм с малки ръце - някой да не си помисли, че е просто щото са ми големи лапите...
И какво като съм стрелял и с двете генерации - аз като нямам кой знае какъв настрел, как да усетя финната разлика между двата?? А тя може би и изобщо да не е финна, но аз като нямам сетивото да я усетя...
И може би ген. 5 е обективно много по-добър от ген. 3, ама аз от моя си усет, бих си взел ген. 3...
И за това се чудя кои са тия морално остарели неща в ген. 3 и колко по - добър е ген. 5, ама не казано като реклама, а от човек, който е пострелял повечко...


а как си стрелял?
- прецизно, динамично, на шановско упражнение, Т-Клас дрил или американски дрил PDT_Armataz_01_26

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 23:47       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Повече прецизно... и много малко динамична стрелба...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 23:51       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Оръжейно болен написа:
Повече прецизно... и много малко динамична стрелба...


почти няма да хванеш разлика, даже и с Зиг може да ти хареса така

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:31       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ген.3 -> превъзходен спусък, солидна рама, голям ресурс!
Ген.4 -> прецакаха соусъка, по-тънки стени на ръкохватката (за горната част от рамата нямам инфо обаче), нова откатна пружина, много по-удобна ръкохватка с възможности да се регулира с 4 броя бивъртейли, MOS системата!
Ген.5 -> спусъка пак е супер (идва от ген.3!!! - тук говоря за trigger transfer bar-a, защото trigger housing-a е друг), все още по-тънки стени на ръкохватката, новата откатна пружина от ген.4, Magwell, премахват един пин (не съм уверен че е добре), премахват finger grooves, добавят комбинация от MOS + FS (front serrations), нов дизайн на ударната игла и най-вече rifling barrel-a (за разлика от предните, които са с полигонални цеви) което значи по-точна цев, но с по-малък ресурс.

Това е много набързо разбира се.
____________________________
Извод:
Въпреки всичко, спусъкът на Глок (по моите скромни критерии) е отврат като ергономия, дължина на празен ход, ресет, и килограми. Това беше главната причина за изкарам курс за оръжеен майстор и да се опитам да разгадая защо наследниците на Гастон продължават да го произвеждат такъв какъвто е бил и преди 20 години, като може да бъде мноого, много по-добър с малко мисъл и правилен подбор на части (включително оригинални), без да страда от това надежността.

PS. Скоро ще мога да коментирам в дълбочина разликите в стрелбата между Glock 17 Gen.4 и Gen.5!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:51       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Едно голямо Благодаря на Rotkod и Ivo III !!! Беше много полезно!
Надявам се и други колеги да се включат с коментар, базиран на техния конкретен стрелкови опит с различните поколения Глок...
Искаше ми се и Геле да каже какво мисли... Все пак може да се каже, че от него тръгна темата - не, че той я е пуснал, а че аз много се заинтересувах от това, което той коментира за "морално остарелите неща" на тройката - ген. 3...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 04:00       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Г3 има сериозен недостатък .. има обикновена откатна пружина
докато Г3/Г5 имат сложна система за намаляване на отката и ускоряване на цикъла
но искат по назловени патрони, с леки заради ще са ненадежни

с Г3 .. направо ти изтръпва ръката, при 300 изстрела

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 09:10       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
Ген.3 -> превъзходен спусък, солидна рама, голям ресурс!Ген.4 -> прецакаха соусъка, по-тънки стени на ръкохватката (за горната част от рамата нямам инфо обаче), нова откатна пружина, много по-удобна ръкохватка с възможности да се регулира с 4 броя бивъртейли, MOS системата!Ген.5 -> спусъка пак е супер (идва от ген.3!!!

На точно обратното мнение пък съм аз - държа си още "четворката" именно заради спусъка! Иначе дай да го пуснем и двамата упражнението с "главите" на 25 ярда на чичо Гейб:

https://www.youtube.com/watch?v=kyArtGJp_gY

Ти с "ред дот"-а и тунингите, а аз със досегашната си стокова конфигурация. Ще ми е интересно с колко ще ме дръпнеш на бързо стреляне от EDC/ Л2 кобур по малки цели на големи дистанции, където има включени и по две транзиции в серия.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 12:25       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Оръжейно болен написа:
Надявам се и други колеги да се включат с коментар, базиран на техния конкретен стрелкови опит с различните поколения Глок...
Абе трудничко ми е след Геле и адаша да го кажа, но в името на подписа ми:

1. Не съм виждал 2 еднакви спусъка out-of-the-box при нито едно поколение Глок. Когато си купувах 17-ката (Ген. 4), помолих да ми извадят всички налични пистолети от тоя вид от склада. Не знам дали всички ми извадиха, но ми предоставиха 5 /пет/ броя. Ами и 5-те си щракаха различно.

2. Всички слабости (стържене, пълзене, "пясъчно чувство", движение на тласъци и др.) на глоковия спусък НЕ се изглаждат (самопоправят) след определен настрел.
Просто стрелецът им свиква и си казва "А, оправи се!"

3. С глоковия спусък може да се постигнат чудеса от храброст (в сравнение със състоянието му out-of-the-box), но същият трябва да се "пипне". Как - информация и видеа в нета има колкото искате.

4. Усложнената (двойна) възвратна пружина при Ген. 4 и Ген. 5 наистина подобрява работата на оръжието откъм неприятни усещания в сравнение с предишните генерации.

5. Ген 5 за мене лично се появява единствено с цел да се снижи производствената стойност на пистолета и ако в този процес се е пръкнал и някой плюс - това е само бонус към начинанието.
Естествено маркетинг и PR спецовете на фирмата твърдят съвсем друго. Платените лаудатори на изделията - също. А да не забравяме, че цивилните купувачи на ОО са едни от най-лесните за манипулиране клиенти на пазара на потребителски стоки.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 12:57       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
нищо стоково не е забавно

както и при колите .. затова и не влагам особени чувства към нито едно поколение и стрелкам с каквото има .. и гледам да e в повече

за спусъка си прав, но все пак Ген 5 има по рязко отделящ спусък
но не бих преминал на Ген 5 заради това, а бих купил ... къстом спусък и други джаджи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 15:13       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
... бих купил ... къстом спусък и други джаджи

Аз съм купувал къстом спусък ZEV. Най-скъпата конфигурация. Титаниева скелетонизирана игла, титаниев пин блок. И още други глупости. Регулиране на пре и овертравел. Според мен това са най-напразно изхарчените пари.Не държи настройките. Неудобен е. Ресета става лигав. Само дето е красив.
Просто почти без пари аз си правя по-хубав спусък.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 19:33       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
може би заради металния лост си заслужава
прав, плосък .. за да се тегли точно назад .. другото може да се полира, смаже, да се смени някоя пружинка

целта не е лек спусък, а такъв да отделя остро и точно когато искаш .. за да не се подминава целта

например .. този спусък има добра конфигурация на лоста
сравнително прав и извит отдолу за еднообразност ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer