logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2019, 15:33       Заглавие:  Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2019, 13:46
Мнения: 16
Стрелкови клуб 360 градуса съвместно с IDPA Турция, In Sight Club Румъния и IDPA Молдова организират семинар и турнир по IDPA. Под спонсорството на Sterling High quality ammunition и MFG Tactical.

За повече информация: viewtopic.php?f=49&t=18384
или на Facebook страницата: https://www.facebook.com/events/976940195977829/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2019, 19:27       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Гергана, имам бегла представа за тая версия на "практическата стрелба". Би било добре, щом публикуваш идея за семинар, ТУК, в тоя форум, на ТОВА място, да публикуваш на БЪЛГАРСКИ език правилника на IDPA и за начало без правила за мишени, съдии и прочее. Много ме дразнят, когато в моята Родина ми публикуват правила на някакви си "идиански езици", не съм длъжен да знам нито английски, нито френски, нито суринамски, тук ЖИВЕЯТ БЪЛГАРИ и ще съм благодарен, ако прочетеш тоя пост и се съобразиш! Благодаря! :)

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Клубовете от българската ИДПА федерация поканени ли са въобще?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2019, 19:40       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Има българска ИДПА федерация?

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2019, 20:09       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Трябва да внесем май малко яснота.
Относно IDPA заченките започнаха още през 2007-2008: разговори с клубове, разучаване на правилници, оглеждане за 1воначалното финансиране, преводи на правилника и т.н. и т.н. За справка - Делян Цветанов.
За съжаление, поради ред причини идеята беше изоставена.
Десетина години по - късно отново се възроди идеята. Но този път успешно, като заслуга за това имат изцяло колегите от Габрово. Собственика на "Алфа Метал" успя да регистрира клуба във Федерацията и поради факта, че са единствените - официално в БГ, са и посочени и като един вид "регионален представител" за Югоизточна Европа (тук леко го карам на спомени и по памет).
Да, малко се знае за това, да не казвам почти не се знае. Съдиите им са сертифицирани благодарение на централата на Федерацията в Италия. И към момента работят по развиване и популяризиране на този вид спорт в БГ.

Относно това мероприятие - похвално е, но има и предистория, която турските гости няма да поискат да признаят. Само, че в случая има ан разположение и достатъчно доказателства за това!

Описвам го така подробно, защото вече наистина ми омръзна от "курвенски" номера и то в насока, в която би трябвало всички заинтересовани само да се забавляваме. Има хора, които в стремежа да си напълнят джобовете са готови да потъпчат всичко свято и ценно, на каквато и да е цена. Други го правят, както е в случая според мен от незнание, защото по една или друга причина не разполагат с цялата истина. Обаче наистина гадното е когато има случаи в които се знаят всички аспекти и въпреки всичко се прецакваме един друг, за няколко сребърника повече!
В последно време се чудя къде отидоха мъжете, които държат на думата си и на честта си? Или сме се изродили в нация на предатели и интриганти?

Та обратно по темата (няма да се извинявам за лиричното отклонение - ако на някой не му се е понравило, съжалявам - ама май не съжалявам)
Няколко месеца турците са водили преговори с "Алфа Метал" за провеждане на това мероприятие. Изпращани са им всички необходими документи за посещението им в БГ, за организирането на мероприятието и т.н. Всеки който е организирал и провеждал такова нещо, знае какво имам предвид. Включително им е съдействано да си оформят правилно документите за внасяне на оръжието им в БГ.
Всичко приключва обаче, при достигане на момента в който се коментира финансовата страна. Няма да изпадам в подробности, макар, че съм запознат (частично разбира се), но турците се отказват от сътрудничество с "Алфа Метал".
И сега, малко по - късно, пробват на друго място и им се получават нещата! Обаче отстрани иглежда мнооого грозно да го е..ш Не знам дали екипа на 360 са запознати с предисторията - предполагам, че по - скоро не или частично са запознати с някаква непълна и/или изопачена версия на "партньорската страна". Ще ми стане кофти, щото хората са готини и винаги като съм ходил там сме се забавлявали и работили супер, ако се окаже, че се е знаела цялата истина, преди реализирането на проекта! Ако е така (не казвам, че е така) за мен това е пореден пример за предателство и потъпкване на цености и чест! И за какво? Такива ли сме българите в наши дни?

Отделно от това: страна от ЕС, гости от държави извън ЕС - съдиите предполагам ще са от там. А дали са лицжензирани за съдийстване в ЕС? В "Алфа Метал" научиха от мен, като ги питах директно ще участват ли в мероприятието ... и останаха "като гръмнати"

Предполагам, че и за широката аудитория има доста неизвестни по отношение на мероприятието. Виждам въпроси вече отправяни тук във форума, имах вече няколко позвънявания за разяснения и т.н.
Малко повече инфо няма да е излишно!

За съжаление аз лично няма да присъствам. Просто датите съвпадат с ДШ по карабина ан БФДС, където ЩЕ присъствам. Но пък, доста хора във този форум а и извън от него го знаят, съм на разположение за разговори и утичнявания на каквото и да е! Че даже и акъл мога да давам - отделен е въпроса, кой ще ми се върже ... :wink:
Но пък много обичам моментите, в които да погледна събеседника си в очите и да му кажа "Аз казах ли ти?" PDT_Armataz_01_20 PDT_Armataz_01_20 PDT_Armataz_01_20

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2019, 20:27       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Мерси за разясненията.

Погледнах сайта на ИДПА - Алфа Метал са единствения клуб в БГ (не Федерация). Учудих се на "клубовЕТЕ на Българската ИДПА Федерация", което предполага поне 2. А ако е официална Федерацията доста повече - те се зачудих защо никога не съм ги чувал.

Това с турците - честно казано не ми влиза в работата. Бизнес частта смятам да оставя на съвестта на организаторите.

Реално погледнато - всеки може да прави състезания "по правилата на ХХХХ", което не значи, че са санкционирани от съответната Федерация. Делян навремето прави такива - несанкционирани.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2019, 20:57       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз също на няколко места в поста посочвам, че е възможно да има някакви неясноти - все пак нямам претенции да знам всичко изчерпателно.
Ако става дума за нещо което съм го видял, правил и т.н. си го казвам директно. Знам, че в момента водят още преговори с още 2-3 клуба за присъединяване и като цяло идеята е да се получи федерация ... Но времето ще покаже, дано този път е успешно :-)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2019, 08:20       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Мирише ми на свободен пазар, който ражда здрава конкуренция.
И двете места са много хубави стрелбища, като аз лично нямам спомен Алфа метал да са правили опити са популяризират ИДПА / ИПСЦ, даже Герена навремето правеха повече напъни...

Останал съм с впечатление, че залагат на курсовете главно!

Ще е по-приятен за четене форумът, без остри думи! :)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2019, 11:19       Заглавие:  Re: Sterling Cup - IDPA Seminar and Match
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Дек 2009, 00:30
Мнения: 33
Здрваейте,
може би е добре и аз да кажа няколко думи.
относно "
tojito написа:
стремежа да си напълнят джобовете
трябва да кажа, клуб 360 градуса предостави ползването на целия комплекс напълно безплатно на организаторите от Турция. Патроните за събитието бяха предоставени от вносителите на Стерлинг за България ISD BG. Целта ни е била само и единствено да допринесем малко за популяризирането на IDPA, без никакви комерсиални интереси.
Ние ще продължим да подкрепяме инициативи за развитието на стрелковите спортове.

_________________
Д-р инж. Стефан Цанков
Спортен-стрелкови клуб 360 градуса


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer