logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 10:32       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
axiles11 написа:
Top 10 Reasons NOT to Buy a Dillon Reloading Press :D :D :D :D :D
https://youtu.be/dFOK4SFZlrY?t=227
Знам го клипа, свеж е...
Ти кой номер от синия отбор притежаваш?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 10:45       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Rotkod написа:
axiles11 написа:
Top 10 Reasons NOT to Buy a Dillon Reloading Press :D :D :D :D :D
https://youtu.be/dFOK4SFZlrY?t=227
Знам го клипа, свеж е...
Ти кой номер от синия отбор притежаваш?
Само си мечтая за синя и бърза :tu:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 16:37       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2019, 17:57
Мнения: 5
delf написа:
Антон Андреев написа:
Здравейте Момчета
Имам Lee,реших да пробвам.От къде да си купя материалите за 9*19 на по-добра цена?Че намирам гилзи по 0.38 и куршуми по 0.23,което ми се вижда скъпичко.Или ако някой е решил да се откаже,да ми продаде наличностите.Благодаря Ви предварително.


От къде си?
В магазин Дефенс в София, куршумите FMJ 124гр. са 13 стотинки. Капсите там мисля че бяха 7 стотинки. Във ВИП босненските капси са на 6ст. по 3500 в кутийка.
Е то ти и линк към фабриката в Мусачево, от там моеж да си вземеш всичко на куп:
http://master-arms.com/bg/produkti/category71

мерси колега,здраве и късмет


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 17:03       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2019, 17:57
Мнения: 5
Антон Андреев написа:
delf написа:
Антон Андреев написа:
Здравейте Момчета
Имам Lee,реших да пробвам.От къде да си купя материалите за 9*19 на по-добра цена?Че намирам гилзи по 0.38 и куршуми по 0.23,което ми се вижда скъпичко.Или ако някой е решил да се откаже,да ми продаде наличностите.Благодаря Ви предварително.


От къде си?
В магазин Дефенс в София, куршумите FMJ 124гр. са 13 стотинки. Капсите там мисля че бяха 7 стотинки. Във ВИП босненските капси са на 6ст. по 3500 в кутийка.
Е то ти и линк към фабриката в Мусачево, от там моеж да си вземеш всичко на куп:
http://master-arms.com/bg/produkti/category71

мерси колега,определено по-добри цени от заримекс,здраве и късмет


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 18:19       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Кримп не съм нагласял от години, доколкото си спомням моите пистолетни са нагласени да затварят отвореното гърло на гилзата, иначе по-силен кримп поврежда оловните куршуми. Дори ми се върти в главата, че трябваше да шлайфам .40 дай, защото сваляше диаметъра прекалено много и се отлагаше олово по цевта.
Общо-взето мисля че беше оборот или два макс след като усетиш че влиза в контакт с гилзата - сложи 10-на куршума бе капси и барут, все едно са готови, зареди един пълнител и започни да ги вкарваш и изкарваш от цевта. Ако не са потънали навътре куршумите след 10-на вкарвания и изкарвания, си ОК.
Ако забележиш че някой куршум потъва в гилзата след няколко манипулации, навий кримпа четвърт оборот и пак повтори процедурата, поне аз мисля че така ги пробвах.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 19:44       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Джентълмени,
Така и не разбрах някой в БГ има ли Dillon 1050 или не?
Ако е тайна, може да споделите инфото и на ЛС.
Благодаря предварително.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 21:53       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
minavasht написа:
Кримп не съм нагласял от години, доколкото си спомням моите пистолетни са нагласени да затварят отвореното гърло на гилзата, иначе по-силен кримп поврежда оловните куршуми. Дори ми се върти в главата, че трябваше да шлайфам .40 дай, защото сваляше диаметъра прекалено много и се отлагаше олово по цевта.
Общо-взето мисля че беше оборот или два макс след като усетиш че влиза в контакт с гилзата - сложи 10-на куршума бе капси и барут, все едно са готови, зареди един пълнител и започни да ги вкарваш и изкарваш от цевта. Ако не са потънали навътре куршумите след 10-на вкарвания и изкарвания, си ОК.
Ако забележиш че някой куршум потъва в гилзата след няколко манипулации, навий кримпа четвърт оборот и пак повтори процедурата, поне аз мисля че така ги пробвах.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 22:01       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Притеснява ме,че гилзата се вкарва есновременно с кримпа. Това означава,че колкото по стегнат е куршума, толкова по-трудни са послвдните му милиметри ход. Редно ли е двете операции да се изпълняват на два пъти, като при LEE?

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 23:56       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Нямам идея за другите марки, ползвам само глави на Лии, там е отделна глава в комплекта, в пресата е след полагащата глава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 00:04       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Колега Khany, на този дай може да му разделят операциите. Първо само да влага куршума, а после само да го кримпва без да го добутва. Така една операция я разделяш на две отделни.
Сещаш ли се как става?

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 00:26       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Това ми е въпросът. Имайки възможност да се разделят операциите това ли е препоръката да се прави. Защото може и на един път. Но в този случай трябва много внимателно да се стиковат добутването и кримпа.
Та питам има ли тънкост в тази стиковка. Разбира се е по-добре да е на веднъж.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 01:06       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
По-голямата част от нас го правят на един път. Гилзата от разтворена фуния се изправя до нула т.е. няма кримп и става цилиндър. Така ги правя аз и вярвам в тезата че щом не се зареждат магнум заряди няма нужда от никакъв кримп.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 08:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Khany написа:
Това ми е въпросът. Имайки възможност да се разделят операциите това ли е препоръката да се прави. Защото може и на един път. Но в този случай трябва много внимателно да се стиковат добутването и кримпа.
Та питам има ли тънкост в тази стиковка. Разбира се е по-добре да е на веднъж.

И аз мисля, че все още, докато нямаш опит е по-добре да не правиш кримп. Толкова трябва да си навиеш главата, че само да влага без да кримпва.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2019, 01:56       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Колеги благодаря за съветите.
Вече си направих първите патрони и мисля, че всичко е ОК, включително и с минимален кримп - за сега с втора операция.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2019, 15:58       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ако главата кримпва преди да е вложен куршума или ще сгъне гилзата, или куршума ще се смачка.
Снимките са на куршум претърпял зверски кримп, в резултат на неправилна настройка на главата от страна на колега.
Даже е успял да се смачка носа на куршума.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer