logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 16:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
По-лесно, ако трябва после да се завъртиш наляво (към изнесения крак)? Все си мислех, че успоредната стойка е за да може да се продължи еднакво навсякъде.

За мен един изнесен напред крак не улеснява кой знае колко последващото придвижване, но не му и пречи особено. Големият й плюс е ако вадиш от апендиксово скрито носене... там вече предимството й осезаемо се усеща, а и таймерът го показва. Ако носиш обаче в кобур отстрани... аз лично не виждам смисъл от нея.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 20:30       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
JDredd написа:
готов ли си психологически за хронично липсващи, но за сметка на това скъпи патрони?

В Сф. липса на .45 АСР няма. ....


И по нашио край е така - 45аср има доволно много на същите цени, както ти казваш, че и по-ниски, ако ползваш отстъпки. Виж 40СиУ е малко екзотика тука.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 10:56       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Вчера стрелях на Гима 70 патрона 3 8-ци.

Прецизна 20, от кобур 20 и 15 дублета от кобур. Общо взето скъсах 9-ката от ляво на 10-ката 70% от попаданията са там. 4 дублета се получиха в листче 7 на 5 см 1 в 3 на 5. Като цяло видях че въртенето на пищова не зависи от времето за даване на изстрел дали е 2 или 4 s няма значение 1/3 от изстрелите не въртя 2/3 въртя. Иначе сплитовете са ми 0.8-0.9. От 10 метра нямам проблем в 8” кръг да направя дублет но 5X7 или кръгчето 5 см са ми доста далече.

Озадачен от факта защо въртя пищова цяла вечер пробвах на сухо и установих като всички хора когато сгъвам показалеца сгъвам и трите пръста това е нормално анатомия. Понеже с лявата ръка нито дърпам нито въртя на дясно установих, че когато хващам с лявата с дясната ръка притискам фалангите на пръстите на лявата ръка и реално пищова го държа с дясната а с левия показалец само натискам спусъка и общо взето силата с която стискам няма значение.

Обаче с дясната ръка не ми се получава не мога да хвана ,така че с лявата ръка да смачкам фалангите на дясната ръка някак си се получава дупка и реално пръстите на дясната ръка държат пищова от което излиза, че лявата само се подпира на шийката. Но колкото и силно да стегна шийката като липсва натиск от лявата длан върху пръстите на дясната ръка и ръкохватката пищова си се върти наляво. Също забелязвам че пружината на иглата е силна и като удари в bridgfaces-a това кара целия пищов да трепне.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 11:33       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
[/quote]

като абсолютно понятие-всеки намира за себе работещия вариант, а и в крайна сметка е важен резултата в мишената.[/quote]

:tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2018, 23:31       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
На петия час в тира, пак дублети на 7 ярда /6,40 метра/ в кръгче с диаметър от 5 сантиметра от скрито носене за време:




Тренировката за повторния тест на MEC курса на Майк Панони; първи точен изстрел на 10 ярда /9,14 метра/ в 10 на №4 от скрито носене днес падна на 1.49 секунди. Така че ако се чудите какво да стреляте, принтвате си 2-инчовите кръгчета, и дерзаете. Впрочем, Гейб Уайт /ИЗВЪНЗЕМНИЯ/ ми препоръча така да тренирам... и мога да кажа, че определено има ефект!


Други впечатления от днес: свободният стил върви лесно и безпроблемно. За останалите, де ще стрелят с мен този месец, темата е: "C.A.R. системата от пределна близка дистанция и от автомобил"... 2 инчовите кърчета на 7 ярда са доста по-трудни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 19:52       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Лимитът ми на този етап с леко тунингован Глок /сменени мерни прибори и полировка/ и фабрични патрони на S&B на 7 ярда /6,40 метра/ по кръг с диаметър от 2 инча /5 сантиметра/ от скрито носене:



Много ми се иска някой да сподели видео или резултати на това упражнение с Глок и РЕД ДОТ! Дублети на 7 ярда по 2 инчово кръгче за тренировка ИЗВЪНЗЕМНИЯ казва да се стрелят - и ние стреляме!

Обецата на ухото: да пълниш глоков пълнител на макс /особено 19 заряден/ - не ти е оферта за ежедневно носене! За втори път ми изпада пълнителя при вадене тук, уж при добро и плътно заключване. Така че 19 зарядния пълнител... макс на 18.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 20:44       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Едни умни хора веднъж ми казаха, че най-добрата рецепта за пълнителя е да го носиш с -2 патрона от максималништ му капацитет

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Носи го с толкова ,с колкото заключва добре и с лекота :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 15:43       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Thank You Master!

Шапки долу! Язе съм готов за неделя.

разстояние - около 10м
10 - прецизна
15 - прецизна таймер: 1 8-ца, време от 0.00 до 0.76
15 - от кобур 1, 8 -ца. време от 2.06 до над 3.5 s обаче три гмурнах пищова но не гръмнах и това ме забави.
15 - дублета 2 8-ци и една 7-ца. време от 2.41 s до 3.5s сплит от 0.47 до 1.07

П.С.
Не съм някакъв стрелец но мисля, че няма от какво да ме е срам с днешната стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 15:53       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
И понеже вече съм в първи клас те това съм аз :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 17:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
b5202s написа:
Thank You Master!Шапки долу!


+1 :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 20:09       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
И понеже вече съм в първи клас те това съм аз :)

'Убавец!
Пожелавам ти спорна стрелба!
И за каквото се готвиш в неделя... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 21:05       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Сигурен съм че Гелето ще се радва да те види, Миро също пита за тебе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 21:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Не съм някакъв стрелец но мисля, че няма от какво да ме е срам с днешната стрелба.

Бравос! Прихвана основната идея на фундаментите, което може само да ме радва... щото не са ми отишли напразно времето, нервите и вложената енергия.

Продължаваме напред с вадене за време, като ще бутаме симултанно и СВОБОДНИЯ СТИЛ:




Свободният стил:

ХЪЛБОЧЕН ИЗСТЕЛ - кога, къде и как. C.A.R. системата при деескалиране на конфликт в ситуация от пределно близка дистанция... и основните положения при стрелба с КНО от автомобил.

Базовите упражнения от "пистъл трейнинг" си остават. След презареждането, почваме групово да бутаме ФАСТ-а... и да ви класирам в "локомотивската" ранглиста. Оттам насетне всеки може сам да види къде се намира като техника на стреляне в сравнение с шутъри от цял свят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 22:28       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
Сигурен съм че Гелето ще се радва да те види, Миро също пита за тебе.

Братле, вече съм доста изостанал със стрелбата, така че в момента само реализирам гилзи... За два месеца да съм стрелял 3 пъти... А откакто бяхме с теб на Лозен, до средата на декември не бях помирисвал барут...
Мога само да ви гледам в момента, а и в неделя (ако ще стреляте) съм на работа.
Успех! Добър си до го еВа... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer