logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 16:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
b5202s написа:
Направо ми влезе под кожата мисълта за второ желязо в .45 ACP или поне .40 S&W.
Да не разводнявам темата на Геле - само подхвърлям: готов ли си психологически за хронично липсващи, но за сметка на това скъпи патрони? Щото то не е само до имането, а трябва и да се стреля с това желязо. Много хора се наиграха с такъв избор.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 17:16       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
готов ли си психологически за хронично липсващи, но за сметка на това скъпи патрони?

В Сф. липса на .45 АСР няма. Цената им там, където стрелям аз, е 85 ст. бройката без значение количеството. С .357 Sig навремето ми беше по-тегаво, още повече че този калибър на подлежи на релоуд.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 17:26       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Благодарности на @ubboto - курса беше много полезен за мен.
Интересен начин на преподаване и поднасяне на знанията.
Скоро ще се видим пак :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 17:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Е, значи има леснина - ако се спреш на .45АСР - бате Геле е насреща :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 17:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
След стрелянето с едни командоси днес, следващата тренировка мисля да е малко free style техники от пределно близка дистанция с акцент върху C.A.R. системата. Идеята ми е нещата освен полезни, да са същевременно и забавни. Е, няма да се хвърляме направо в най-дълбокото... step by step. И ако на хората им хареса - ще е просто супер! Щото към СВОБОДНИЯ СТИЛ така или иначе в един момент да се премине - ще видим как ще се получи като го вкараме от движение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 00:02       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИЗВЪНЗЕМНИЯ отново в действие: F.A.S.T.- a, де всички около мен ще продължават да го стрелят... с Ген. 5 за 3,54 секунди :punch: :



Засега го догонвам единствено на сплитовете на четирите изстрела /щото си държа правилно пищова... :happy:/, но на елементи като:
- първи бърз и точен изстрел от скрито носене;
- сплит на дублета;
- презареждане...

... директно си ме потиска. :confused: Но от друга страна показва... къде, какво и как имаме да го работим. :wink: Скоростта му на насочване, фиксиране на мушката и даването на първия изстрел наистина е нещо уникално за работен пищов от скрито носене. Така че от чичо Гейб определено има много какво да се научи.


п.с. Кръгчетата с диаметър от два инча /5 сантиметра/... именно той ми ги препоръча за тренировка - дублети в тях за време от 7 ярда /6,4 метра/.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 08:57       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Друго, което ми прави впечатление е... че Гейб Уайт за първи път пуска видео, в което стреля с единия крак напред /коментирали сме я тази стойка/ - срещуположният крак на стрелящата ти ръка е леко изнесен напред, като симетрията на горната част на тялото не се променя. И, да... това наистина улеснява ваденето от апендиксово носене. А да гониш топ времената на стандартите от скрито носене и страничен кобур... досега не съм виждал някой да го прави. Майк Сийклендър, Майк Панони, Гейб Уайт, Барет Фобуш и пр... всички вадят апендиксово, като левият им крак е изнесен леко напред. От страничен кобур успяват тези, дето крият спортен кобур под фотографски/ рибарски/ ИДПА елек, който ти е само камуфлаж. Но ако требе вече да замяташ зимно яко или истинска връхна дреха... неминуемо ще ти дойде по-бавно движението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 09:07       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Друго, което ми прави впечатление е... че Гейб Уайт за първи път пуска видео, в което стреля с единия крак напред /коментирали сме я тази стойка/ - срещуположният крак на стрелящата ти ръка е леко изнесен напред, като симетрията на горната част на тялото не се променя. И, да... това наистина улеснява ваденето от апендиксово носене. А да гониш топ времената на стандартите от скрито носене и страничен кобур... досега не съм виждал някой да го прави.

Рон Айвъри твърдеше, че Това е правилната стойка, когато беше в България.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 09:18       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Рон Айвъри твърдеше, че Това е правилната стойка, когато беше в България.

За правилна не знам, но определено ти е по-удачна, ако ще вадиш от апендиксово носене - улеснява ти ваденето на пищова от кобура, ако носиш отпред в гащите. Но ако носиш в страничен вътрешен кобур, обаче - не съм се замислял с позитивите. Или поне таймерът при мен не показва някакви съществени разлики.


п.с. Рон Айъври има ли го някъде да на видео как стреля от скрито носене със "сапунерка"? Дублетът с 1911, дори да се стреля с .45 АСР... е съвсем различна бира. А спортните тактики /как най-удачно да си минеш една сцена/... тук не ги коментираме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 09:22       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ето го един веселяк с 1911 в 9мм. На мен ми се струва бързак :)

https://www.youtube.com/watch?v=FPqDscdTG4g

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 09:49       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
MolonLabe написа:
Ето го един веселяк с 1911 в 9мм. На мен ми се струва бързак :)

https://www.youtube.com/watch?v=FPqDscdTG4g

Да, и на мен ми хареса! Но на 9,40 ясно се вижда, че вади от страничен кобур и открито носене. Иначе ми се иска да видя бързо вадене с 1911 от апендиксово носене... или от страничен работен кобур, но скрито.

Пробвал съм да вадя 1911 от апендиксов кобур... като най-бързо става да свалиш предпазителя още с хващането на пищова /който е с патрон в цевта, естествено/. Но оттам насетне, предвид спусъка на 1911... и най-лекото съприкосновение/ странично закачане, примерно... може да доведе до даването на нежелан изстрел. За да ти е безопасно, с 1911 трябва да свалиш предпазителя при насочена вече напред цев. Но за да ти се получи плавно и бързо - трябва много да си стрелял. И то конкретно с тази система.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 11:28       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
Иначе ми се иска да видя бързо вадене с 1911 от апендиксово носене... или от страничен работен кобур, но скрито.

Пробвал съм да вадя 1911 от апендиксов кобур... като най-бързо става да свалиш предпазителя още с хващането на пищова /който е с патрон в цевта, естествено/. Но оттам насетне, предвид спусъка на 1911... и най-лекото съприкосновение/ странично закачане, примерно... може да доведе до даването на нежелан изстрел. За да ти е безопасно, с 1911 трябва да свалиш предпазителя при насочена вече напред цев. Но за да ти се получи плавно и бързо - трябва много да си стрелял. И то конкретно с тази система.


Ето го твоя човек Геле - Мистър Майк Сийклендър.... :-) Голям е!!!

https://www.youtube.com/watch?v=TbD9Iy4xh3U

от 10:20 мин е наистина интересно, но си обяснява човека целия процес...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 11:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
moderna написа:
ubboto написа:
Друго, което ми прави впечатление е... че Гейб Уайт за първи път пуска видео, в което стреля с единия крак напред /коментирали сме я тази стойка/ - срещуположният крак на стрелящата ти ръка е леко изнесен напред, като симетрията на горната част на тялото не се променя. И, да... това наистина улеснява ваденето от апендиксово носене. А да гониш топ времената на стандартите от скрито носене и страничен кобур... досега не съм виждал някой да го прави.

Рон Айвъри твърдеше, че Това е правилната стойка, когато беше в България.


Преди стрелях с подравнени крака, но от около година леко изнасям срещуположния крак и така ми е по-удобно.Този стоеж ме улеснява и при последващо бързо придвижване. Според мен, не може да се твърди за "правилна стойка" (не само при положението на краката) като абсолютно понятие-всеки намира за себе работещия вариант, а и в крайна сметка е важен резултата в мишената.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 12:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
По-лесно, ако трябва после да се завъртиш наляво (към изнесения крак)? Все си мислех, че успоредната стойка е за да може да се продължи еднакво навсякъде.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
от 10:20 мин е наистина интересно, но си обяснява човека целия процес...

Виж обаче, че не дава скорост на макс... а го показва плавно, но бавно /за неговото време специално тук... и ти ще извадиш и ще дадеш изстрел с Глока/. Пред таймера с 1911, скрито и апендиксово... и на него не му се застава. Иначе с кенеф като "шилда" е просто звяр... там няма стигане и с пълноразмерен пищов.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer