logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 20:32       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ubboto написа:
... ще вземе да се окаже прав един колега, че нещата са много близки до класическата музика!


Леле, тогава карйно силно съм го закъсал - дори в строя на батареята старшината навъсено ми казваше - "Ти по добре не пей!"
А учителката ми по танци разви невроза и ме заряза.

Да видим останали ли са още учители без инстинкт за самосъхранение...

(не че заплашвам някого :) )

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 21:34       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Танците дават координация, баланс, чувство за ритъм, усет за пространството - все неща, които са необходими при практикуването на бойни умения.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 21:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
MolonLabe написа:
Да видим останали ли са още учители без инстинкт за самосъхранение...

(не че заплашвам някого :) )

Единственото ми условие е стриктното спазване на мерките за безопасност, за да си тръгнем всички живи и здрав накрая. С мерките за безопасност - компромис никакви с никого! Досега съм си казал "Чао" само с един човек, който въпреки задължителния първоначален инструктаж, извади зад гърба ми оръжие, за да го покажел на колега. Щото от 4-5 човека, ако почне всеки да вади и да се върти когато и накъдето му скимне - какво правим?! Та, това е единственото ми условие, към което съм непреклонен. Всичко останало - както дойде. А и нещата много бързо започват да се виждат и да си проличават. В което, именно... е и тайната на бай Ставри.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Танците дават координация, баланс, чувство за ритъм, усет за пространството - все неща, които са необходими при практикуването на бойни умения.

В случая целта бе "да се изплюе бастуна", и нещата да почнат да се правят плавно. И по-конкретно, крачката и посягането към оръжието ти да се получат едновременно и синхронизирано. Щото ако си стегнат - ще можеш най-много да ги шиеш добре само статично. Стрелбата от движение, вече... ти е комбинация от синхрон и ритъм, която няма как да ти се получи, ако си прекалено стегнат и одървен. Всичко това конктекста на 3М ТЕСТА - прелюдията към стрелбата от движение. Като идеята тук е, когато не стреляш и си на открито, всичко останало да се прави от движение - вадене, отстраняване на засечки, презареждане.




И колкото и да изглежда елементарно като изпълнение - в началото беше голям шаш и паника. Впоследствие, човек като се отпусне и усети ритъма и синхрона - нещата се получават от само себе си.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 22:07       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
Spurs написа:
ti6kata написа:
Spurs написа:
Та и тука така - чирак или калфа Ич няма да разбере нищо от "къстъмизиран" пищоФ на "майстор", просто защото няма как да направи сравнение със стоков, докато не го развърти от стрелба!
Всяко нещо с времето си...
Или както казваше Геле - преди да съм му изстискал възможностите.
То е все едно току-що взел книжка келеш да го качиш на Формула 1 болид - на първия завой е дал фира...


Странно мнение! А сега пък аз ще ти кажа нещо от моя житейски опит.
Стрелянето,карането дори и свиренето на компромисен инструмент е КУЛТИВИРАНЕ НА ДЕФЕКТИ,които после с години се мъчиш да поправиш.
Не е нужно да се сдухаш от стреляне и изстискване на една платформа ,за да пипнеш друга, с която нещата се случват от само себе си.
И един малко неоръжеен пример :
Няма нужда да изстискаме/изчукаме/ всички грозни жени и чак тогава да открием истината

Благодаря!
Просто изказах мнение, макар и странно... Пък може и да не съм прав!




Абе май си си много прав!!! Ти се научи да стреляш добре с Макаров, ТТ и АК 47 базовия модел и после каквото и да хванеш ще ти е супер лесно... С хубавото лесно се свиква, нали?
Да казвам ли как на едно състезание едни момчетата от едни спец. звена, които с Глоковете правят чудеса им се наложи да стрелят с Макаров и резултатите бяха отчайващи....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 22:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
whitedove написа:
Ти се научи да стреляш добре с Макаров, ТТ и АК 47 базовия модел и после каквото и да хванеш ще ти е супер лесно... С хубавото лесно се свиква, нали?Да казвам ли как на едно състезание едни момчетата от едни спец. звена, които с Глоковете правят чудеса им се наложи да стрелят с Макаров и резултатите бяха отчайващи....

ТТ-то и ПМ-а и сега са пищовите, с които стрелям с най-голям кеф! Глока в общи линии е... да се свърши една работа за едно време. Нищо общо като усещане сравнено с оръжията, де са изкарали войните. В началото, един бърз пълнител с "макарената", а после малко прелюдия към тактиката с "тетака":
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 59/?type=3


п.с. Връзката би трябвало да може да се отваря и без регистрация във Фейсбук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 08:03       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Впечатления от неделния курс на uboto - ЕТО ТОВА МИ Е ТРЯБВАЛО!
Учител, който има какво да каже и се раздава!!

Благодаря, Геле!
Очаквам следващата среща с нетърпение!!!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 08:03       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Впечатления от неделния курс на uboto - ЕТО ТОВА МИ Е ТРЯБВАЛО!
Учител, който има какво да каже и се раздава!!

Благодаря, Геле!
Очаквам следващата среща с нетърпение!!!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 12:35       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет спартанци,

Аз от вашето раздаване два дена сънувам COLT или поне GLOCK 41. Ако пак се засечем ще си поискам да гръмна с топа много ме впечатли. Направо ми влезе под кожата мисълта за второ желязо в .45 ACP или поне .40 S&W.


Последна промяна b5202s на 29 Яну 2018, 15:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 13:04       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
http://www.guns.bg/GCOLT_40_SW-cat10-sc ... g=&outlet=

Без пари направо.... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 15:24       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Spurs написа:
Без пари направо....


Абе хвърлил съм око още като си взимах моя ама като трябва да е само едно желязо. Тука думата има master-a може да носиш само едно и то трябва да е леко и удобно но ти е до 2-3 метра. От друга страна активен стрелец да целиш зад укритие на 50 + метра може да трябва друг пищов дето го пренасяш примерно в раницата. Спусъка на COLT-a е 200 грама съвсем друг е филма с предпазител и т.н.

Някаква такава концепция ми се мъти от defence гледна точка.

А и от как mastera каза че има пищов за носене и пищов за стреляне и съвсем се обърках кой какъв да е, а два да имаш 9x19 ми се губи смисъла.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 17:26       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ако ще пренасям нещо в раницата за зор заман и стрелба по евентуален активен стрелец ................ АРка


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 18:18       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
MolonLabe написа:
Благодаря, Геле!Очаквам следващата среща с нетърпение!!!

Е, много ти тенкЮ, Иване... радвам се че ти е харесало това, което правим! Все пак, обаче... аз съм само един гащник, който обяснява и показва едни работи... гледа да се АРГУМЕНТИРА... но основната работа човекът отсреща сам трябва да си я свърши! А за това са нужни ЖЕЛАНИЕ, ТЪРПЕНИЕ и ОТДАДЕНОСТ!


Живи и здрави, пак сме на линия!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 18:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
...или поне GLOCK 41.

Прекрасно оръжие! Дублет с .45 АСР от готовност на 5 ярда /4,5 метра/ в кръг с диаметър от 5 сантиметра.




Само че това не ти е нито 1911-ка, нито и откатът на деветката... ще ти са наложи да поразвиеш малко допълнителна силичка в ръчичките. Не че и сега такава би ти била излишна, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 18:47       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Някаква такава концепция ми се мъти от defence гледна точка.

Рано ти е още да ти се "мътят концепции"... като ти се получи ТЕХНИКАТА /сега иде презареждането/... почваме да стреляме стандартните дрилове, за да видим къде се намираме в ефира като умения.

Чак след това иде ТАКТИКАТА, тепърва ще има да ви гония с тренировъчни ножове /гумени... и метални затъпени - за да боли повече/... вие мен също - като именно така се проверява дали една КОНЦЕПЦИЯ е удачна или не. Ако успееш да ме ръгнеш два-три пъти... или направо да си ме приколиш с тренировъчния нож преди да успея да си извадя пищова... какво всъщност ще показвам?!?!

За "активния стрелец"... СТРЕЛБАТА ОТ УКРИТИЕ са си два отделни семинара... но дотогава има още много да се кОпа! F.A.S.T. - а, на Майк Панони теста... нека това да ти се мъти на този етап!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer