logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 11:04       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
лаишки измерено около 0.70сек сплит

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 13:32       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
За сплитовете не знам, ако Гелето ги помни в какъв порядък бяха.

Не помня точно, а и в случая далеч по-важно е да си създадеш една правилна преценка - в зависимост от големината на целта, нейното разстояние и твоите възможности с оръжието, с което стреляш - колко газ да даваш. С други думи, дублетът в една и съща цел на 3 и 15 метра, примерно... трудно ще ти и е един и същ, ако гониш попадения само в "А"-зоната. Shift gears drills , както им викат. А вече кога да отпуснеш газта - всеки сам трябва да се пробва. Таймерът и попаденията в мишената сами ще си покажат кога започваш да надскачаш възможностите си към момента.


При всички положения обаче, стрелбата по двуинчовите кръгчета помага много после за "чаршафите", както им викам аз на стандартните мишени:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... ircles.pdf

И за "шифт гиърс" тренировка, за да не ти се налага да променяш дистанцията:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... ircles.pdf

Кръгче с 5 инча диаметър като за начало, ако още са тегави двуинчовите:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... -thumb.jpg

Шест инча с квадратче вътре:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... 70x350.jpg


За протокола, зони 9 и 10 на мишена №4 са кръг с диаметър от 19,5 сантиметра или 7,7 инча. Демек, когато по задание се иска кръг с диаметър от 8 инча - гоним девет и десет на мишена №4. Както е при F.A.S.T.- a, примерно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
moderna написа:
Аз мисля, че да ползваш оръжие така, както е излязло от завода е все едно да ползваш лук и картофи така както ги е родила майката природа. ... Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.


:tu: :tu: :tu:

Напълно съм съгласен! И благодаря за отличната формулировка.
(знам, че нямам право на мнение, бидейки новобранец, но и аз така мисля)

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 00:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
MolonLabe написа:
moderna написа:
Аз мисля, че да ползваш оръжие така, както е излязло от завода е все едно да ползваш лук и картофи така както ги е родила майката природа. ... Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.


:tu: :tu: :tu:

Напълно съм съгласен! И благодаря за отличната формулировка.
(знам, че нямам право на мнение, бидейки новобранец, но и аз така мисля)

Само дето "Кулинарията" не е лъжица за всяка уста! ;)
То и затова истинските "шефове" се броят на пръстите на едната ръка...
Та и тука така - чирак или калфа Ич няма да разбере нищо от "къстъмизиран" пищоФ на "майстор", просто защото няма как да направи сравнение със стоков, докато не го развърти от стрелба!
Всяко нещо с времето си...
Или както казваше Геле - преди да съм му изстискал възможностите.
То е все едно току-що взел книжка келеш да го качиш на Формула 1 болид - на първия завой е дал фира...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 09:23       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Spurs написа:
Та и тука така - чирак или калфа Ич няма да разбере нищо от "къстъмизиран" пищоФ на "майстор", просто защото няма как да направи сравнение със стоков, докато не го развърти от стрелба!
Всяко нещо с времето си...
Или както казваше Геле - преди да съм му изстискал възможностите.
То е все едно току-що взел книжка келеш да го качиш на Формула 1 болид - на първия завой е дал фира...


Странно мнение! А сега пък аз ще ти кажа нещо от моя житейски опит.
Стрелянето,карането дори и свиренето на компромисен инструмент е КУЛТИВИРАНЕ НА ДЕФЕКТИ,които после с години се мъчиш да поправиш.
Не е нужно да се сдухаш от стреляне и изстискване на една платформа ,за да пипнеш друга, с която нещата се случват от само себе си.
И един малко неоръжеен пример :
Няма нужда да изстискаме/изчукаме/ всички грозни жени и чак тогава да открием истината :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 09:49       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ti6kata написа:
Spurs написа:
Та и тука така - чирак или калфа Ич няма да разбере нищо от "къстъмизиран" пищоФ на "майстор", просто защото няма как да направи сравнение със стоков, докато не го развърти от стрелба!
Всяко нещо с времето си...
Или както казваше Геле - преди да съм му изстискал възможностите.
То е все едно току-що взел книжка келеш да го качиш на Формула 1 болид - на първия завой е дал фира...


Странно мнение! А сега пък аз ще ти кажа нещо от моя житейски опит.
Стрелянето,карането дори и свиренето на компромисен инструмент е КУЛТИВИРАНЕ НА ДЕФЕКТИ,които после с години се мъчиш да поправиш.
Не е нужно да се сдухаш от стреляне и изстискване на една платформа ,за да пипнеш друга, с която нещата се случват от само себе си.
И един малко неоръжеен пример :
Няма нужда да изстискаме/изчукаме/ всички грозни жени и чак тогава да открием истината :)

Благодаря! :-)
Просто изказах мнение, макар и странно... Пък може и да не съм прав! ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 12:52       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
А според мен научиш ли се да караш ВАЗ 2101 после можеш да караш всяка кола. Ако се научиш на мерцедес няма как да караш Жигули.

Иначе да инструмента помага много, който е гъзерък като мене и му се е налагало да чертае знае. Не е никак все тая какъв ти е картона, гумата, моливите, кривките, дъската, линеала, рапидографа. Има чертожни инструменти дето като ги видиш и ти иде да теглиш едни успоредни прави :D

Иначе който го може си го може мой приятел ми направи туш-а на тезгяха в магазина докато продаваше сирене.

Защо го казвам това, защото и в стрелбата е така който го може го може другите дерзаем, иначе добрия инструмент може малко или много да компенсира уменията но пак е строго индивидуално.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 13:20       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
b5202s написа:
А според мен научиш ли се да караш ВАЗ 2101 после можеш да караш всяка кола.

Така е СПОРЕД ТЕБ. Но практиката показва, че който се е учил на Жигули като седне на Мерцедес продължава да обира луфта на волана. Мерцедесът лъкатуши но, тоя с новата книжка казва: - Тя и учебната така "сееше".

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 09:48       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Така е СПОРЕД ТЕБ. Но практиката показва, че който се е учил на Жигули като седне на Мерцедес продължава да обира луфта на волана. Мерцедесът лъкатуши но, тоя с новата книжка казва: - Тя и учебната така "сееше".

Ще обираш луфт на Мерцедеса, ако ти е заминала хидравличната рейка. :happy: Иначе от Жигули на Мерцедес се свиква лесно... обратното е трудно! Една от причините да спра да стрелям с релоуди, или поне да ги помпам на фабричен ПФ... щото като се разглезиш, и после хванеш някое служебно дЪрво с фабрични патрони да покажеш нещо - и се кривиш. Отделно от това, и може би най-важното за мен - освен лека полировка тук там... АЗ ЛИЧНО не виждам смисъл в това на Глок да се слагат по-леки пружини и други тунинги... С ОГЛЕД НА КОМБИНАЦИЯТА МЕЖДУ БЪРЗИНА И ТОЧНОСТ. А и колкото да тунинговаш едно Жигули, Мерцедес то няма да ти стане... от Глок Танфолио или Шадоу-2 също няма как да се получи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 21:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Тук нямаме никакви разногласия:
Нов Глок(досега) като гръмнеш няколко хиляди патрона става все едно си го полирал. Ако не му смениш пружината на иглата след 10хил. изстрела става същата като на ЕЕманТек. Ако на някой не му се чака просто препоръчвам да си го полира веднага, да си смени Само пружината на иглата с ЕЕманТек. Е и конектор-или минусов или такъв с Овертравел стоп. Не виждам защо и да не изпили спусковата скоба там, където му подпира на средния пръст на силната ръка. Мерници...само ако с новите вижда по-добра и по-четлива мерна картина.
Иначе да. Съгласен съм.
С релоуди стрелям защото Тутраканци пак в София ходят за боеприпаси.
Глок имам само за носене, е и да не ми наложат забрана да чета форума.
Аз знания черпя от форума.
А Танфо и Шадоука само за стрелба. Прощават грешки и не се налага да се старая. А аз съм мързелив.
И както от Мерцедес обратно на Жигули е много трудно, така и Глока ми седи само в касата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 21:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Никога не съм вярвал, че ще ми се наложи да играя валс в опит да предам основите на стрелбата от движение така, както аз ги виждам... но днес ми се случи! :D Чест и почитания към тримата благородници... въпреки че ми вдигнахте кръвното - ми напълнихте сърцето накрая! СИНХРОН и РИТЪМ... ще вземе да се окаже прав един колега, че нещата са много близки до класическата музика!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 22:11       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Аз мисля, че да ползваш оръжие така, както е излязло от завода е все едно да ползваш лук и картофи така както ги е родила майката природа. Не, че ако се наложи не може. Но положението просто не е такова. Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.

Модерни, освен кефа... дай да разнищим ПРАКТИЧЕСКАТА ПОЛЗА от тунингите при Глок с оглед на КОМБИНАЦИЯТА МЕЖДУ БЪРЗИНА И ТОЧНОСТ! Ерго, освен да щракаш на сухо и да викаш: "Иииибахти мазния и плавен спусък"... ми се иска да видим мнението и на ТАЙМЕРА и ПОПАДЕНИЯТА В МИШЕНАТА.

Тук ще се опитам да анализрам едно свое видео... и не, щото съм ексхибиционист... а за да мога да си критикувам на воля, без да обидя някого. Съответно, ако някой го сърби да каже "левак", "чукундур" или каквото и да било друго, което му е на сърце... прав му път, няма как да ме засегне, само ще ме развесели.

От лиричния увод - към сериозните теми: F.A.S.T. -а... изпитно упражнение за пищов е U.S. Shooting Academy :
https://pistol-training.com/drills/the-fast

И изпълнението:




Та, какво имаме тук:

- сравнително бавен първи точен изстрел от скрито носене;
- неубедителен втори изстрел;
- изключително тромаво презареждане;
- много добра четворка като бързина и точност в окръжност от 19,5 сантиметра или 8 инча /като осем инча е малко повече/.

Та, къде биха ми помогнали най-вече тунингите... ами, именно там, където се гони бързина и точност, каквито са четирите изстрела в осем инчовото кръгче. Стоков Глок /с лека полировка и сменени мерни прибори/, фабрични патрони на S&B и сплитове между 0,19 и 0, 24 сек. на 6,40 метра в кръг с диаметър от 19,5 сантиметра. Някой ако може да се похвали с нещо по-добро с Глок - да споделя!

Мисълта ми е, че мен още ме спъват определени слабости в техниката, А НЕ ПИЩОВА!!! Като и от изтискването на пълния му потенциал като комбинация от бързо и точно стреляне... съм също още далеч.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 22:53       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Модерни, освен кефа... дай да разнищим ПРАКТИЧЕСКАТА ПОЛЗА от тунингите при Глок с оглед на КОМБИНАЦИЯТА МЕЖДУ БЪРЗИНА И ТОЧНОСТ!.

Аз от практика и тактика не разбирам.
За мен пищова е агрегат за въздействие от разстояние върху железни предмети с цел да си направя кефа да чуя ДЗЪН. Понякога дупча и хартии.
Колкото по-лесно става, толкова кефа е по-голям. Ако спусъка се дърпа лесно, ако откопчава без пълзене, ако не се налага да го държиш задължително правилно, плътно и високо-кеф. Ако и не скача в ръката...
Другото е старание и труд които аз не искам да полагам.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 23:04       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
moderna написа:
Другото е старание и труд които аз не искам да полагам.

Аз затова писах по-напред, че е въпрос на гледна точка, на отношение. Теб те радва процеса като такъв :DD и не търсиш друго. Друг търси именно други неща. На стрелбата това и е хубаво, че всеки може да си намери това дето го радва него.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 23:12       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Модерния тук ни хвърли по върбите... :DD ; гледал съм му състезателни клипчета... макар и да не си дава много зор с краката - с пищова ги шие като машина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer