logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 12:43       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Absolut написа:
Дали сте прострелвали след смяната.


Именно тогава стана купона. Диагнозата беше бие на горе. Инструктора който не уцели 10-ка от 10 метра вкара 3 един до друг дето се вика в левче но в 9-ката точно над центъра.

Причината според мен е че гледат мушката(върха) да е наравно с мерника. А на снимката от линка се вижда, че наравно са трите точки и мушката идва под мерника. Питах JDredd-a защото той има същите, кое изравнява точките или мушката и от тогава нямам проблеми на 10 метра вкарва точно там върху което съм се премерил стига да не дръпна. Правих си един мишени на Word-a окръжност с кръст в нея линиите по 2.5 мм слагам мушката и мерника трите точки на хоризонталната линия и влиза точно в средата на кръстчето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 13:00       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Звучи ми познато... Навремето си смених мерника с регулируем, за да не изпитвам съмнения в оръжието, а само в себе си. Другото интересно е, че трябва да се мисли и за траекторията на куршума, който тръгва на сантиметър под линията на прицелване и на 25м (стандартните мерници) влиза 7-8см над нея. Това не обяснява защо при прицелване в центъра, от 10м е уцелена 9-ката, но ако точката на прицелване по контурите на мерните прибори е една, а по светещите нишки, друга... Не бях се замислял за подобна възможност, че до сега съм ползвал фиброоптична нишка само в мушката, при това с размер, практически покриващ дежелината ѝ. Ще го имам предвид, ако купувам мерни прибори занапред. Сигурно трябва да се има предвид и дължината на мерната линия, че може видимият размер на нишката от мерника и тези от мушката да се различава и тогава има триализъм дали да се целиш с изравняване на горните точки, центровете или долните точки на нишките.

П.С. Дали не може някой модератор да изнесе поста за попаденията в нова тема, че оспамихме благородната инициатива на ubboto?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 13:01       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
b5202s написа:
Причината според мен е че гледат мушката(върха) да е наравно с мерника


То така и трябва да е.

Лично на мен тези мерници изобщо не ми харесват,но все пак са мааалко по-добре от оригиналните....ама малко :-)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 08:25       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
П.С. Дали не може някой модератор да изнесе поста за попаденията в нова тема, че оспамихме благородната инициатива на ubboto?
Няма нужда, супер е че става дискусия за СТРЕЛЯНЕТО!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 08:53       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
За мишената има още много какво да се желае защото всичко е в ляво но пълно щастие няма.

98 точки на мишена №4 от 18 метра за една тренировка - берекет версин, ако питаш мен! Иначе нещата при теб ти се получиха, след като:
- най-накрая "изплю бастуна" и застана в стойка на стрелец;
- оправи симетрията и започна да работиш по-добре със спусъка.

А нишан, че ще постигнеш добър резултат на мишена №4 бе страхотната група, която успя да направиш в 7,5х7,5 сантиметровото листче. Именно затова се тръгва от малки към големи цели. Ще ти пратя на мейла снимковия и видео материал, за да можеш сам да се видиш и по-подробно разглеждаш отстрани /затова и снимах, де/.

Само че сега - НЕ БЪРЗАЙ! Работи си бавно само от гърди... ако тръгнеш да гониш време от кобур - със сигурност пак ще се изкривиш! Просто тези неща сега трябва да си ги вкараш в харда... един вид, да започнеш да изграждаш нови навици! Следваща тренировка - ДУБЛЕТЪТ; и чак след това започваме да събираме и отработваме цялото движение с вадене от кобура!

Иначе това все още леко ходене на попаденията ти вляво се дължи изцяло на работата ти със спусъка... но вече няма нищо общо с това, което беше преди. И това ще се оправи, ако следиш:
- симетрията на конструкцията на ръцете;
- "бобровата опашка" да ти е продължение на лъчевата кост;
- стрелящият пръст да ти влезе хубаво в спусковата скоба, като движението му да е право назад.

Още поне един "селф чек" самосиндикално този месец, задължително! Загряваш на малки листчета от 5-7 метра... и после може да пуснеш десет изстрела по мишена №4 за точки - бавно и прецизно стреляне. И, пак... никакво бързане все още! Кой каквото и да ти приказва... прецизната стрелба стои в основата на всяко, каквото и да било по-нататъшно стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 08:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Преди имаше разлика в начина на нулиране на мерниците при американските пистолети и европейските.

Щатските бяха нулирани така,че попадението да пада наполовина зад горния ръб на мушката,а европейските - попадението да "кацне" върху горния ръб. Сега вече не съм сигурен дали все още го правят това....не съм имал наблюдения скоро,но за мен няма абсолютно никаква логика да се прицелваш по индикациите на мерниците(точки,чертички,фибровлакна и т.н) за да дадеш точен изстрел на голяма дистанция (над 20м) вместо да изпозваш силуета на мерните прибори и мерната картина,която се получава.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 09:20       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Сериозен човек, който носи и стреля над 20 години. Слагаме на масата стандартите /в случая, 5х5 "Уилсън дрил"-а/, за да видим какво ще покаже таймерът и попаденията в мишената. Резултатът - трагедия в три действия! И, започваме от самото начало... "чек" - прецизно стреляне по 7,5х7,5 см. листчета от различни дистанции. И... в един момент попаденията започват да отиват нагоре! Стрелям аз... център. Стреля пак човека - отгоре! Питам: "Къде се мериш?" Отговор: "По принцип се меря по-горе!"

За да компенсира "дърпането"... човекът с времето си създал навика да се цели една идея отгоре. :punch: И като оправи работата със спусъка - попаденията му започнаха да се вдигат от само себе си! Та, мисълта просто ми е... да не бързаме веднага да се хващаме за мерниците! Щото е твърде вероятно проблемът отново да идва от работата със спусъка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 09:31       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Отместването... може и да е от смяната на мерните прибори. Дали сте прострелвали след смяната.

Не е. Щото преди това нямаше как да вкара 10/10 в 7,5х7,5 см. листче от 7 метра. В това, дето е 5х5 см., също имаше попадения. А да вкараш в цел 5х5 см. от 7 метра, последователно и то... тегава работа с разместени мерни прибори, си мисля аз.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2017, 14:17       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Искам да пожелая на всички оръженосци весели празници а на тези, които им предстои подновяване на разрешителните късмет.

Ето малко материал за размисъл от мен
35 патрона дистанция 10-15м, получи се добре има групи тези дето са много в страни са от прицелване с две очи, нещо не ми се получава на дистанция над 7 м прицелване с две очи.

5 патрона на 20 м 4 - 9ки и една 7-ца,
10 патрона 17-18м - 5 десетки горе долу в центъра, 4 - 9ки и една 7-ца, като флинча си го видях, просто пистолета се завъртя на ляво но това движение си е като тик.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2018, 22:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Привет,

Аз сигурно се радвам повече от теб за прогреса, който ти се получава! Какво беше в началото - и какво е сега! Което иде да рече, че сме на прав път с обучителската и тренировъчна дейност /таймерът и попаденията в мишената го показват/, като по всяко време съм отворен за градивни и опустошителни критики от всякакъв род и калибър!

Иначе, в резюме, нещата от днес пречупени през личната ми призма: много е прав Гейб Уайт като казва, че 2 инчовото кръгче ще ни трябва, и то много! На 7 ярда от скрито носене, дублет между 3,00 и 3,50 сек. в кръгчето... и после дублетите на 12 метра в десетката на мишена № 4 сами си събират. Впрочем това ми е тренировката за поредната проба на стрелковия курс на Майк Панони. Като идеята тук е, че като свикнеш да стреляш бързо и точно по малки цели - по стандартните мишени или "чаршафите", както им викам аз... после само даваш газ.

Другото, което също няма как да не споделя: за първи път откакто въобще стрелям - пускам изстрел неволно... не по целта. Под ъгъл от около 45 градуса при вадене от апендиксово носене... в стремежа си да дам бърз и точен дублет в 2 инчовото кръгче от 7 ярда - с тези пружини все едно хващам съвсем различен пищов.

Причината: навъртях на моя Глок над 10К изстрела и реших, че е крайно време за смяна на пружините. Поръчах си китче на ZEV с идеята, че вземам нещо добро. Като още в началото нещо не останах впечатлен. А този неволен изстрел просто бе върхът на сладоледа, и още утре си връщам стоковите пружини! Втора причина: когато гониш дублет с дърво като Глок от скрито носене под 2,00 сек. на 10 ярда - обирането на свободния ход се прави докато изпъваш ръцете напред. В момента, в който фиксираш мушката, за да се убедиш че е там, където трябва... трябва да ти остане единствено работата по работния ход. Иначе ще влезеш във времето за "експерт" на MEC курса на Майк Панони на Мукавей! Да, обаче като съм свикнал досега да работя само със стоковите пружини на Глок /единствено с минусов конектор/... се оказа, че с пружините на ZEV трябва тепърва да почна да изграждам нови навици, от което обаче.... аз поне не виждам абсолютно никакъв смисъл.

Така че за работен пищов - по добро от стоковото няма! Даже мисля да почна да тренирам с червената /по-тежката пружина от стоковата/ на страйкъра. А пиления и каквито и да било друго тунинги по Глок - категорично не! Който има различно мнение по въпроса - да заповяда на "Локото" да направим една стрелбичка с дублетчета от скрито носене по 2 инчовото кръгче на 7 ярда! Или да снима и да сподели изпълнението си. Поздрави!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2018, 08:38       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз за това работя само със "заводски" оръжия човек. Грам нищичко не съм променял на моите железа, ама грам ...

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2018, 17:49       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Аз за това работя само със "заводски" оръжия човек. Грам нищичко не съм променял на моите железа, ама грам ...

Аз също съм върл противник на каквито и да било тунинги, без значение на пищов или "калаш". Щото тунингите за мен са не да притъпяват грешките ти на стреляне, а да те "прехвърлят оттатък", след като си изцедил целия потенциал на оръжието такова, каквото си е излязло от завода. Но колко от нас са стигнали този левъл?!

За Глока, просто минах отдавна 10К изстрела, и реших че е време за смяна на пружини. За протокола, след изстреляни около 200 патрона с кита на ZEV, днес си върнах изцяло стоковата конфигурация. Като мисля да почна да тренирам и с по-тежката /червената/ пружина на страйкъра. Дублетът в 2 инчовото кръгче от скрито носене на 7 ярда ми е ориентира и целта... да почна да слизам редовно под 3 секунди с попаденията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2018, 21:08       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
Аз също съм върл противник на каквито и да било тунинги, без значение на пищов или "калаш". Щото тунингите за мен са не да притъпяват грешките ти на стреляне, а да те "прехвърлят оттатък", след като си изцедил целия потенциал на оръжието такова, каквото си е излязло от завода. Но колко от нас са стигнали този левъл?!

Много са малко хората у нас, дето могат да си "надстрелят" пищова. Аз затова си работа с оръжия в базовата им комплектация, пък някой ден когато стигна тавана на тая система пищов-стрелец ще му мисля ца тунинги или смяна.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 08:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Батьовци, и тримата много ви обичам и ви благодаря ама наистина продължително за тази възхвала на стоковото, която така неуморно повтаряте през годините :tu:

С това си поведение ми давате благодатна възможност да изглеждам като някакъв велик разбирач, отваряйки очите на онези, които ви слушат без да са видели и двете страни на монетата.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:11       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
tojito написа:
Аз за това работя само със "заводски" оръжия човек. Грам нищичко не съм променял на моите железа, ама грам ...

Аз също съм върл противник на каквито и да било тунинги, ... оръжието такова, каквото си е излязло от завода.

Аз мисля, че да ползваш оръжие така, както е излязло от завода е все едно да ползваш лук и картофи така както ги е родила майката природа. Не, че ако се наложи не може. Но положението просто не е такова.
Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer