logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 08:50       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
ще споделя и аз едно клипче, което ме е впечатлило. Сделано в России, продуцирано в USA- с участието на Управление "А" Центра специального назначения ФСБ России
Трагедията и тук е титанична! Затова не трябва да се стягаш като стреляш - защото движенията ти стават като на робокоп. Което само ти пречи. А и руснаците, също като евреите - специалците имам предвид - избягват публично да показват това, което знаят и могат. И как точно го правят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 09:11       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Дали е титанична трагедията незная, но в реална ситуация между хора които трябва да пропуснеш и такива, които трябва да уцелиш, в ситуация на стрес, покачен адреналин, смятам знаеш,че е нормално да ти се налеят малко краката и ръцете. Не е като да чакаш таймера да звънне и да биеш по картона. Поздрави и весело посрещане на новата година.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 09:41       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
Дали е титанична трагедията незная, но в реална ситуация между хора които трябва да пропуснеш и такива, които трябва да уцелиш, в ситуация на стрес, покачен адреналин, смятам знаеш,че е нормално да ти се налеят малко краката и ръцете. Не е като да чакаш таймера да звънне и да биеш по картона.
И е стегнат, и е яко насметен - на 03.48 за малко да отнесе крачето. Именно затова задължително условие е да имаш една правилно изградена и най-вече безопасна техника за боравене с оръжието, преди да преминеш към отиграването на подобни тактически сценарии. Които за мен също са безумни - но това е отделен въпрос. Виж на предната страница как се движат с оръжието филипинците, и ги сравни с този руснак. Другото, което не ми хареса у него е, че стреля само статично. Но с това стягане и движения като на робокоп, стрелбата от движение също ще е голяма драма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 10:50       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Съгласявам се с всяко мнение, тъй като зная, че няма универсален стил. Когато спазваш мерките за безопасност, целиш точно, за прилично време, то нещата са положителни. Пък както казах в първия си пост, няма "Най"... Колкото до уцелването на крачето си мисля, че хода е добре премерен, разбира се на тренировка е едно, на живо пред камера друго, винаги може да има изненада. Клипа си е продуктов от всякъде, но е ефектен. Относно филипинците, не зная как да коментирам, ако бяха китайци, или кореейци,сигурно щяха да са още по изчистени и още по-бързи. Не мисля, че е удачно да сравняваш филинец 160см. на 60кг. с добре сложен славянин 185см на 90кг. Карате, карате, ама кат японците все не можем. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 11:05       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
Колкото до уцелването на крачето си мисля, че хода е добре премерен...
И ако резне така утре в твърд под сред тълпа - сещаш се. :punch: Що се касае до плавността на движенията, размерът тук не играе особено голямо значение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 11:18       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Човека казва: Действие! Или Екшън! А не Ре-акция ... Ри-екшън. Разликата от 0.9 секунди до 1.5 секунди е разликата между това да сте живи или убити!
Зиро-то бърка концепциите, затова му увисва иначе бързата и изчистена техника. Операторското и дефанзивното стреляне се подчиняват на коренно различни концепции. Сега, ако се прави на оператор - е тотал щета! Мислим да няма спор по този въпрос. Ако е дефанзивно стреляне, първата му работа е да се задвижи странично или диагонално. Аз по теб може да съм започнал вече да стрелям... ако ме регистрираш като заплаха докато оръжието ми е вече пред гърди, около 0.3-4 секунди ще ми е първия изстрел. Така че с пищов в кобура всячески увисваш, ако стоиш статичен. Затова трябва да се движиш.

3М теста е актуален в момента при американците - на мен също много ми харесва като базова техника:
http://preparedgunowners.com/2015/11/03 ... e-3m-test/

Моето изпълнение и резултат:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 14:00       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Линковете или на български връзките, които сте пуснали сравнени с този загадъчен и "смешен" за ВАС стрелец. Изглеждат като парализирани бабички тези брадати красавци или реднеци ... демек простаци.
Това на пръв поглед може да изглежда така, тъй като "операторското" стреляне се подчинява на коренно различни правила. Зиро-то, примерно, след изстрел светкавично си прибира ръцете до гърди, докато операторът ще продължи да сканира с насочено напред оръжие, след това ще направи пълно сканиране на 360 градуса от позиция "Сул", "шилд" с поддържащата ръка, и чак тогава следва прибиране на оръжието в кобура. Като всяко едно от тези действия си има своя смисъл и предназначение. С дълго пък - всеки първо ще си ангажира предпазителя, преди да пусне оръжието си на тактическия ремък. И това са само част от нещата, за които се сещам на прима виста.

Що се касае до дефанзивното стреляне - кое работи и кое не - се проверява най-добре чрез Force on Force сценарии. Аз нападам както реша и знам, ти се отбраняваш с еърсофта както можеш и успееш. После сменяме ролите. Като с ножа, за повече реализъм, може да се ползва метален затъпен такъв. Болката веднага кара човек да си преосмисли концепциите. А попаданията с еърсофта - май-малкото да се замисли. Като да пернеш някого по челото и да му пуснеш малко кръв е в пъти по-убедително че не отваря правилно ъгъл от това, да му носиш от девет кладенеца вода. Просто човешкото мислене е устроено така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 15:22       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Несериозно е да твърдиш, че техниката на Зеро не е правилна. Оспамихме темата, а имаше потенциал. :) Прибира си ръцете към тялото, защото няма ясно видима цел, оглежда огневата линия...Това което казваш също е вярно, няма по вярно, зависи от упражнението и от стрелеца. Все едно да твърдиш, че стойка крауч е по-правилна от уивър...или обратното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 16:20       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Техниката на Зиро-то като хват, вадене, прицелване, спускане, презареждане и пр. си е екстра. Само дето тактиката, в която се опитва да я вкара, е за цирка. Примерно, операторите влизат във филма с дълго от "лоу реди" или с късо пред гърди. От кобур никой няма да тръгне да ти вади. Дефанзивното стреляне също е подчинено на други тактически приоми - писах го по-назад. Що са касае до стойките - и крауча и уивъра са крайно грешни! И тези, които са си ги набили по-яко в харда така си сучат раменете и се стягат, че работата по-нататък с тях става мисия невъзможна.

DISLCAIMER: Горните мнения са си изцяло мои, с които не ангажирам никого. Така ги разбирам нещата - така и стрелям. Малко моя стрелбичка с "тетак" по цел на 11 метра - от движение, тактически презареждания и пр. - като се целим или в главата или под кръста /приемаме, че противникът е с бронежилетка/. Загрявката е с ПМ.
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 16:45       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Геле, евала , че ти се пише да обясняваш :)
Зеропоклонниците обаче трудно ще те разберат, важно е шоу да има и фокус мокус

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 18:46       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Зеро или както там е избрал да се прави на интересен с този имидж, за да изкара някоя пара. Не критикува другите инструктори . Гледайте му някои интервюта, а не само как стреля. Човека е изключително умен, стабилен и мъдър.

Никога не критикувам някой, който стреля по-бързо и точно от мен. Съветвам ви и вие да бъдете по-скромни и да имате уважение към по-опитните и възрастни от вас хора.

Човека преподава в университет и е доста умен. От години се е заел да ПРОВЕЖДА КУРСОВЕ. Не да продава Тениски! Не да продава тактически химикалки! Не да продава капачки за пълнители! Като Лари Викърс и Джеймс Иегър!

Човека продава курсове по-стрелба. И го прави доста успешно. Има над 730 000 почитатели във фейсбук. Вие колко курса сте провели на полицаи и военни? И колко почитатели имате? За да го наричате смешник?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 21:14       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Paco написа:
Никога не критикувам някой, който стреля по-бързо и точно от мен.

:tu: Отлично казано!

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 22:20       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Paco написа:
Като Лари Викърс и Джеймс Иегър!


Специално за Лари Викърс бъркаш.... филма "Blach Hawk down"....той,както и Пол Хоу и Кай Ламб са били реални участници в събития,описани накратко във въпросния филм.....имай малко уважение към подобни хора....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2015, 22:38       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Казал съм, че Лари Викърс продава Тениски и Писалки с неговото име и лого. А не че е смешник.

За мен Лари Викърс е авторитет, който изключително много уважавам.

Лари не държи слабо пистолета, защото се коментираше отката на нов руски пистолет. Лари държи стегнато лявата си ръка, като оставя дясната да отпусне отката и бързо след това да върне мерната линия. Лявата ръка е база към, която да се върне пистолета след изстрела.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2015, 09:17       Заглавие:  Re: Уникален инструктор по тактика и стрелба
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Лари Викърс е левичар.... PDT_Armataz_01_20

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer