logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 00:07       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
Повече прецизно... и много малко динамична стрелба...

Понеже се бичи яко плява и тук, без значение от спорта и упражненията - базовите неща в техниката на стрелянето с Глок са едни и същи! И моите 2 ст. по въпроса със спусъците на Глок:

След като "ожениш хвата" на около 5-7 пръста пред гърди, има техника още там да започне работата със спусъка - вече си го опипал/ докоснал си спусковия лост. Докато формираш хвата и насочваш ръцете си напред - едновременно обираш и СВОБОДНИЯ ХОД на спусъка. Като в последните 5-10 сантиметра от движението на оръжието - ти поднасяш мушката в целта на обран свободен ход. Тази техника ти дава следните предимства:
- по-къс ход, в сравнение със свободен + работен ход;
- хомогенен ход - колкото и да тунинговаш, винаги има разлика между свободния и работния. И именно там ти е критичният момент да не засучеш нанякъде рамата в момента на даването на изстрела;
- забавянето на движението на ръцете в последните 5-10 сантиметра обира паразитните вибрации, които неминуемо се получават при рязко изпъване на ръце + оръжие в крайно предно положение.

Всичко това помага много за даването на бързи и точни изстрели по малки цели на средни и големи за КНО дистанции. Да, нонстоп се осмиват американските "дрилчета", но 10/10 от скрито носене в кръг с диаметър от 14 сантиметра на 23 метра за 2,5 секунди на изстрел - малцина ще ти направят с Глок.

Друго показателно упражнение е 3х5 инча карта на 7 ярда/ 6,40 метра. От скрито носене първият изстрел трябва да ти дойде на 1,5 секунди, а дублета - на 2 секунди. В които са включени осем отделни елемента, които ти трябва да ги:
- знаеш;
- правилно отработиш всеки;
- събереш в едно изчистено движение;
- наработиш правилния тайминг.

Та, тези неща не можеш ли да ги направиш със стоков Глок - ти е нужно СТРЕЛЯНЕ, а не тунинги! Тунингите само ще ти замажат до някаква степен грешките и бъговете в стрелянето. Което от своя страна ще направи развъртането на целия ти стрелкови потенциал - невъзможно! От друга страна, с една правилна и изчистена техника налице - всичко по-нататък ще ти вързва, всичко ще ти върви много по-лесно и приятно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 02:47       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Rotkod написа:
Ген.3 -> превъзходен спусък, солидна рама, голям ресурс!Ген.4 -> прецакаха соусъка, по-тънки стени на ръкохватката (за горната част от рамата нямам инфо обаче), нова откатна пружина, много по-удобна ръкохватка с възможности да се регулира с 4 броя бивъртейли, MOS системата!Ген.5 -> спусъка пак е супер (идва от ген.3!!!

На точно обратното мнение пък съм аз - държа си още "четворката" именно заради спусъка! Иначе дай да го пуснем и двамата упражнението с "главите" на 25 ярда на чичо Гейб:

https://www.youtube.com/watch?v=kyArtGJp_gY

Ти с "ред дот"-а и тунингите, а аз със досегашната си стокова конфигурация. Ще ми е интересно с колко ще ме дръпнеш на бързо стреляне от EDC/ Л2 кобур по малки цели на големи дистанции, където има включени и по две транзиции в серия.
Ок, да го направим в Неделя?!
Всеки си стреля с неговото оборудване.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 17:31       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
Ок, да го направим в Неделя?!
Всеки си стреля с неговото оборудване.

На база на дрила на Гейб Уайт, аз предлагам един малко по-комплексен вариант:

Дистанция: 20 метра
Цели: Три В-8 мишени на разстояние 1 метър една от друга
Изходно положение: скрито носене или Л2 кобур
Условие на упражнението: При звуков сигнал от таймера, от ляво на дясно, дублет във всяка една от трите мишени. Записва се времето. След това същото се повтаря от дясно на ляво.
Брой изстрели: 12
Оценяване: попадение в 14 сантиметровия черен кръг на В-8 носи 5 точки. Всичко извън черния кръг - 0 точки. Сумират се времената от двете серии, като на база сбора от точките - се прави класиране на ХИТ ФАКТОР.


С този дрил ще се провери:
- първия бърз изстрел по малка цел на средна за КНО дистанция;
- дублет + две поредни транзиции по същата цел и дистанция.

Всеки, който стреля, споделя ХИТ ФАКТОР-а си + платформа/ оборудване/ боеприпаси. Същото мисля да го пусна като поредния БГ дрил и в "пистъл форум"-а. Някой ако има още нещо да добави/ предложи - ще се радвам да го обсъдим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Дрила е без значение. В момента не тренирам concealed carry, затова казах “всеки с оборудването, с което тренира”.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 23:12       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
...затова казах “всеки с оборудването, с което тренира”.

Разбрах те, и съм напълно съгласен с теб! Даже съм окей и "спиид машини"-те също да се включат в играта! Пипнал си отвсякъде "рейс гън"... ами, дай да видим какъв ХИТ ФАКТОР ще избацаш, без каквито и да било ограничения: "спиид машини", "рекойл буфери", "ред дот"-и, релоуди, церакоти, тактически вувузели... кой каквото му е на сърце! Идеята ми е, разсъжденията ни да стъпят на някакви ОБЕКТИВНИ ДАННИ, а не единствено на субективни усещания и представи за нещата. А дублети на 20 метра по кръг с диаметър от 14 сантиметра + вадене от кобур/ спиид машина х2 + 4 транзиции... и всичко това на ХИТ ФАКТОР оценяване - ще покаже доста неща!

Само ще изчакам какво ще кажат Гейб Уайт и Скот Джедлински по въпроса, щото предвид факта, че и този дрил, също като първия - ще го стреляме 5 човека макс в БГ... на мен ми е важно да е U.S. approved. Та, ако и този стигне до "пистъл форума" - както бай американец окончателно го зададе като условие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 00:27       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Успех, дано го одобрят!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 21:04       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
https://www.youtube.com/watch?v=AVLzeCKUwM0

Интересно клипче за най - добрия Глок... Според автора калибъра трябва да е 9х19, генерацията - "трета", а модела 19(за 17 също има добри думи)... Не че казва нещо ново... Но ми е интересно колко от колегите във форума смятат същото... Като че повечето вече се "хвърлят" на ген. 5 или поне не се отказват от притежаваната си ген. 4...
Интересно ми е, ако трябваше да си купите Глок утре, кой ще е фаворита като калибър, генерация и модел...
Питам, защото се каня да си купя Глок... и се чудя кой от всички...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 22:29       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Оръжейно болен написа:
https://www.youtube.com/watch?v=AVLzeCKUwM0

Интересно клипче за най - добрия Глок... Според автора калибъра трябва да е 9х19, генерацията - "трета", а модела 19(за 17 също има добри думи)... Не че казва нещо ново... Но ми е интересно колко от колегите във форума смятат същото... Като че повечето вече се "хвърлят" на ген. 5 или поне не се отказват от притежаваната си ген. 4...
Интересно ми е, ако трябваше да си купите Глок утре, кой ще е фаворита като калибър, генерация и модел...
Питам, защото се каня да си купя Глок... и се чудя кой от всички...


какъв критерий може да ти е този чичка ... хват, стойк, темп на стрелба, вид стрелба :shock:

Gen.3 е здрав, но е ретро, бавен, дървен спусък, няма буфер .. мъка .. иска ретрофит на всичко вътре в него
ако искаш да вземеш нещо от магазина и да го ползваш сток тогава - скачаш на Gen.5, Gen.4 и той е за ретрофит :D но става, не ти изтръпват китките както Gen.3
това е моето виждане :) по казуса Глок

19-ката е бърз, но с късата цев НЕ покрива ПФ .. за да се покрие трябва да се назлоби много яко фишека = голямо дулно налягане и т.н.
и има къса метна линия ... ако ще е 19ка - дълга цев и РД

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 23:25       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Юли 2019, 08:51
Мнения: 8
също интересно мнение, а и клипчетата му са яки :-)






Евгени Тренев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 23:54       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
имахме възможност да тестваме заедно при еднакви условия G17/3 и G17/4

има разлика в поведението на оръжията - същевременно изискванията към хвата

при G17/4 има по мек откат, но при връщане на затвора напред се получава едно потапяне на оръжието
това е от по-силната двойна пружина и това изисква по-добър хват в уплътняването на спусковата скоба

докато при G17/3 - отката е по остър, но няма потапяне, т.е. трябва да се внимава в хвана в уплътняване в задната част на оръжието, защото там се получава едно леко повдигане по време на изстрела, без потапяне при прибиране на затвора :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 17:11       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
разглеждам Glock 17, Gen3 от различни години - съответно 2002, 2015, 2017

имам чувството, че от 2017 покритието на затвора е с еднаква технология като Ген.5

но рамите са еднакво дебели в дръжките

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 19:26       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
имахме възможност да тестваме заедно при еднакви условия G17/3 и G17/4
при G17/4 има по мек откат...

докато при G17/3 - отката е по остър, но няма потапяне, ... :)

Аз съм имал по едно и също време G17/3 и G17/4. Сравнявал съм ги двата но ползвах една и съща DPM пружина. Разлика не открих.
DPM пружината става за 3-та и 4-та генерация. Само се слага една втулка за 4-та.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 19:31       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Ivo III написа:
имахме възможност да тестваме заедно при еднакви условия G17/3 и G17/4
при G17/4 има по мек откат...

докато при G17/3 - отката е по остър, но няма потапяне, ... :)

Аз съм имал по едно и също време G17/3 и G17/4. Сравнявал съм ги двата но ползвах една и съща DPM пружина. Разлика не открих.
DPM пружината става за 3-та и 4-та генерация. Само се слага една втулка за 4-та.


сравнението беше .. сток Ген.3 и сток. Ген.4

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 20:38       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
сравнението беше .. сток Ген.3 и сток. Ген.4

G17/3 на 10 год. вече не е Сток. Сток е максимум една седмица след закупуването от магазина. След това почва да се позаглажда това-онова, тригербара се вкопава в иглата, откатната и пружината на иглата почват да омекват и т. н.
При еднакви пружини G17/3 има по-хубав спусък от G17/4, а двата скачат еднакво. Ъгъла на тригерхаузинга е друг.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 22:21       Заглавие:  Re: Gen.3 vs. Gen.4 vs. Gen.5 [Glock]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Ivo III написа:
сравнението беше .. сток Ген.3 и сток. Ген.4

G17/3 на 10 год. вече не е Сток. Сток е максимум една седмица след закупуването от магазина. След това почва да се позаглажда това-онова, тригербара се вкопава в иглата, откатната и пружината на иглата почват да омекват и т. н.
При еднакви пружини G17/3 има по-хубав спусък от G17/4, а двата скачат еднакво. Ъгъла на тригерхаузинга е друг.


не коментираме спусъци и други пружинки
само поведението от различните видове пружини

Ген.4 потапя мушката от силната пружина която удря напред блока ... не става дума за отката
същото се получи и при Спринско с най-яката пружина

ПП: ДПМ е доста зле, както и очаквах :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer