logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 11:38       Заглавие:  Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
Glock не е нито бърз, нито точен (прецизен да го наречем), но пък е най-добрият работен пистолет. Безотказен и надежден още с изваждането от кутията.

Но за "Т-клас" специално, щото нали все пак тук това ти се явява акцентът - Зиг П320 Х-5 примерно отнася 19/ 17-ки отвсякъде като стрелкови показатели. Не знам само доколко надеждна ще се окаже тази "зигова" платформа, но откъм останалите неща - моите уважения! И това го казвам като "глокаджия"! Та, за "Т-клас" и плейтове на големи дистанции - Г34 именно заради по-големия sight radius, по-добър баланс и пр... които именно го правят "компетишън гън". Г34 съпоставен с разни късоцевки за спорт, където ще се гонят малки цели на големи дистанции - още по-малко пък го разбирам!

Иначе докато "Глок" още залагат предимно на тунинги и фейслифт - "Зиг" директно отидоха на смяна на концепцията! И в този динамично развиващ се свят, няма как цял живот да лежиш на кълката на надеждността! Да, за работен пищов - окей! Но за някакви по-големи и специфични изисквания - от "Глок" ще трябва да се напънат малко повечко от това просто да скъсяват слайдове, удължават дръжки и обратно. Дали и доколко ще им се получи обаче - тепърва предстои да се види.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 14:16       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
този пистолет ми е интересен за тест

M&P®9 M2.0™ 4.25" Barrel Pro Series®
https://www.smith-wesson.com/firearms/p ... pro-series


M&P®9 SHIELD™ M2.0™ 4” Ported Barrel & Slide
https://www.smith-wesson.com/firearms/p ... rrel-slide




колегите от Америка:)
сенатора и неговите неслучайни партньори PDT_Armataz_01_22 :wink:

бяха с такива .. спонсорски

за съжаление не остана време да им ги тествам .. но стреляха доста прилично

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 15:00       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Имам M&P Pro с дългата цев. Като прецизност, за съжаление не се чуствам достатъчно компетентен да коментирам. Като надеждност пистолета е без забележки. Просто стреляш, той никога не засича. Като ергономичност и усещане на отката, за мен е една идея по-добър от Глок-17. Просто за мен е по-приятен за стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 15:10       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Amazon написа:
Имам M&P Pro с дългата цев. Като прецизност, за съжаление не се чуствам достатъчно компетентен да коментирам. Като надеждност пистолета е без забележки. Просто стреляш, той никога не засича. Като ергономичност и усещане на отката, за мен е една идея по-добър от Глок-17. Просто за мен е по-приятен за стрелба.


М2.0 ли?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 18:51       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Amazon написа:
Имам M&P Pro с дългата цев


Напъвах такъв по ИПСЦ турнирите преди 8-9 години някъде....май бях първия с такъв..... не бих се изказал особенно ласкаво :? За 2.0 варианта не мога да кажа нищо,но надали ще е нещо коренно различно..

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 19:17       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на 1.0 ако не се лъжа им се късаха на две цевите даже

четох че 2.0 бил на ниво

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 19:24       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ivo III написа:
на 1.0 ако не се лъжа им се късаха на две цевите даже

четох че 2.0 бил на ниво


За цеви не зная - на 1.0 - аз лично - проблеми с екстракцията(не вади гилзата и подава патрон,лечимо е,но е неприятно),спусъка на моменти не закачаше - особенно като го напънеш на скорост с малко по "горещи" заряди. Мерниците са набити на хидравлична преса,и ако се налагат корекции по хоризонтала - приготвяш ГОЛЕМИЯ чук и много "мама-та"

Изобщо не коментирам снабдяването с резервни части,пълнители и т.н. ....още тогава си беше "Pain in the ass",а сега с тия УСА рестрикции - не ми се мисли. Като цяло за УСА пищови вече е тегаво...

Като точност - със ширпотреба фабрични муниции не съм видял разлика от един Глок 17,Берета 92,Зиг 226,ХК УСП и всякакви други производни шир-потреба пистолети..

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 20:52       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Ivo III написа:
Amazon написа:
Имам M&P Pro с дългата цев. Като прецизност, за съжаление не се чуствам достатъчно компетентен да коментирам. Като надеждност пистолета е без забележки. Просто стреляш, той никога не засича. Като ергономичност и усещане на отката, за мен е една идея по-добър от Глок-17. Просто за мен е по-приятен за стрелба.


М2.0 ли?

Предполагам, че не. Купих го преди около 5-6 години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 21:33       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Amazon написа:
Ivo III написа:
Amazon написа:
Имам M&P Pro с дългата цев. Като прецизност, за съжаление не се чуствам достатъчно компетентен да коментирам. Като надеждност пистолета е без забележки. Просто стреляш, той никога не засича. Като ергономичност и усещане на отката, за мен е една идея по-добър от Глок-17. Просто за мен е по-приятен за стрелба.


М2.0 ли?

Предполагам, че не. Купих го преди около 5-6 години.


1.0 има много проблеми и различни партиди в качеството .. вкл. и им се късат цевите на две

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:46       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Докато не се направи дивизия SERVICE WEAPONS/ СЛУЖЕБНИ ОРЪЖИЯ... този въпрос е поредната пунта мара! Всеки по-читав, мислен и правен специално за спорт пищов - дърпа с повече от едни гърди и в "Т-Клас". Требе просто да го мушнеш в Л2 кобур - и си ти!

Ако някой има различно мнение по въпроса, слагаме едни прилични пари на масата... аз вземам едно "Шадоу-2" и релоди с ПФ 130... давам му служебното си Зиг Про :DD - и почваме да стреляме на вързано каквито стандартни/ състазателни упражнения кажете!

Същото важи и за пушките! Пипната "арка" с "калашник" - нямат каквато и да било база за сравнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 23:04       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Докато не се направи дивизия SERVICE WEAPONS/ СЛУЖЕБНИ ОРЪЖИЯ... този въпрос е поредната пунта мара! Всеки по-читав, мислен и правен специално за спорт пищов - дърпа с повече от едни гърди и в "Т-Клас". Требе просто да го мушнеш в Л2 кобур - и си ти!

Ако някой има различно мнение по въпроса, слагаме едни прилични пари на масата... аз вземам едно "Шадоу-2" и релоди с ПФ 130... давам му служебното си Зиг Про :DD - и почваме да стреляме на вързано каквито стандартни/ състазателни упражнения кажете!

Същото важи и за пушките! Пипната "арка" с "калашник" - нямат каквато и да било база за сравнение.


и като се напълни с камъчета или трева :)
като почне за тежи 3 дена преходи, като го закачиш стърчащата дръжка по стъпбите на тесните кули .. като ти засече няколко пъти .. и ще го смениш с нещо по Тактикул

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 00:27       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
.. като ти засече няколко пъти .. и ще го смениш с нещо по Тактикул

Ай, са! Срещу тактическото звено на ФСО-то си стрелях с "шадоуката"... и в общи линии съм наясно какво трябва да се направи/ смени по пищова, за да не ти дава ядове на състезания от по 400- 500 бр. изстрела на ден.

За камъчета, закачания и пр... този въпрос се решава с по-качествен/ затворен кобур... ко ще и Л4/5 да е. Тези < 0,5 сек. забавяне при първоначалното вадене - впоследствие ще ти се изплатят доволно!

Вече за CQB, Force-on-Force и пр… да, требе си нещо по-тактукуул. На за спорт - не го разбирам! Отворен съм ко ще и полоса да изтичам с "шадоуката"... с условието аз да си я прибера в кобур, който аз да си го подбера!

Критериите за избор на т.нар. "служебни оръжия" са доста по-различни и комплексни, като същите нямат почти никакъв шанс на спортни дисциплини срещу такива, които са специално мислени и правени за спорт.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 00:50       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
да, де .. така е, защото незнаеш сцената каква е

лежим по земята, директно в трева, чекъл, пътища, прахоляци, лазим в тревата с пищофа на кръста за време
стреляме в бункер, дето се сипе по главата мазилка, тесни стълби .. т.н.

ситуацията в Т-Клас е .. реални естествени терени, а не стерилно стрелбище

и не се стреля само с пистолета, пистолета е .. малка част от сцената и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 08:53       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ситуацията в Т-Клас е .. реални естествени терени, а не стерилно стрелбище

На моменти почваш да преекспонираш с това "ние, ние… " и става малко смешно. :-) 48 часа + 2 нощни стрелби с всякаки оръжия, без снайпери - правихме на частно в Словакия още преди 10 години. И дъжд ни валя, и кал имаше доволно... и те така. Та някои неща са играни отдавна.

По същество, без дивизя SERVICE WEAPONS... както ги играят тези неща ФСБ и другите руски специалци - "тактикуул"-а не преде въобще, когато става въпрос за СПОРТНА ДИСЦИПЛИНА! 18-ки "арки" гледам... искам да видя как ще я изкараш тази цев от движещ се автомобил и ще я стабилизираш, за да уцелиш нещо. А при 16-ките тази маневреност е в пъти по-добра... като тръгнеш да отваряш ъгли/ "режеш тортата" - също. Но такива неща не правите... за малки цели по големи дистанции - да, окей!

Псилютно същото е и с пищова! Всеки мислен и правен за спорт пищов - бие стоковите/ служебни Глоци като маче о дерек ЗА СПОРТ! А че ще си сложа "шадоуката" в хубав кобур... и като легна на чакъла или ако му падне малко мазилка - ще почне да засича... вече почва да става хептен несериозно. :oops: "Тактикуула" има друга далеч по-важна задача от това да играе ключова роля в панаира на суетата, но нЕма нИкъв смисъл да продължавам... вие по-добре си знаете.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 09:05       Заглавие:  Re: Актуални пистолети за T-Class [2019]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
ubboto написа:
Всеки по-читав, мислен и правен специално за спорт пищов - дърпа с повече от едни гърди и в "Т-Клас". Требе просто да го мушнеш в Л2 кобур - и си ти!

:tu: :tu: :tu:
Проблем обаче се оказа кобурът. Единственият Л2 за Шадоу 1, който успях да открия е Cytac. Откровен боклук ама нямаше друго. Ако си намерил нещо читаво може да дадеш малко инфо :)

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer