logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 13:29       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Last Man Standing написа:
Аз съм изключително доволен от този сет: https://www.doublealpha.biz/warren-tactical-glock-sights-with-fiber-optic-front
Бях пробвал фиброоптичен сет на тругло, но за моите очи и реакции, точките са прекалено дебели и ярки, особено в слънчево време.
За мен комбинацията от черен мерник и 1 мм фибро мушка е идеален вариант за бързо прихващане на цел, както и за прецизна стрелба. При визираният модел на Уорън тактикъл, просветът между мерника и мушката не е нито прекалено голям, нито прекалено малък. При работа с подцевен фенер в тъмнина, този просвет гарантира много добра мерна картина. Друг плюс са заоблените краища на мерника. И не на последно място: POA=POI.

Чудесно е, че ти допадат. Това е четвъртият най-добър сет, от тези за които писах по-горе, но и при него ноча е откровено от по-широките. С друго думи е като на Вогел ноча 0.150”, което означава по-бърз... Ето малко сухи данни от записките:

#4 Warren Tactical (Sevigni):
Rear 0.245 Tall x 0.150 Notch
Front 0.215 Tall x 0.115” Wide

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 13:37       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Rotkod написа:
19х с цев с резба си е 17-ка. Само слайда е по-къс с 1-2 сантиметра (примерно). С др. думи нищо не печелиш с G19Х пред G17/5. Или аз не разбирам нещо. Ще обясниш ли?

Още повече, че ако си с механични мерни прибори... по-къс слайд = по-малък sight radius. Което от своя страна, нещо хич не ми се вързва като концепция за стрелба по малки цели на големи за КНО дистанции.
Именно! За това говорим. Обаче, може да има аспекти, които ние с теб пропускаме, затова исках Ivo III да се включи с уточняващо инфо.

Едит: Също така е вярно, че на къси дистанции класическите мерни прибори са с предимство. За всичко останали red dot-a бие по всички параграфи. Е, не всички ред доти стават, но всички знаем, две три фирми които са Ок (а Trijicon е най-О.К.). Надявам се да не сме в офтопик, защото много се разговорихе за ред дота, но и той е вариант на мерните прибори.

И все пак за мен е интересно как и каква на база изписаното идея се заформи в глават на Ivo III.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 13:47       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Тук пък на мен ми стана интересно. Защото на всеки е известно, че колкото повече си стрелял с железните/полимерни мерни прибори, толкова повече време е нужно, за да превключиш на ред дот. Някои говорят дори за година (!) време. Обикновено е от порядъка на няколко месеца. Та, бих прочел (от чисто любопитство), кой, кога, за колко време и с какъв ред дот не е успял или е оставил смесени чувства у него/вас. Вероятно е да не сте му дали достатъчно време на ред дота (aka стрелеца) за адаптация. Имам пред мен такъв пример и в момента. Човек, мн. добър стрелец, с години стрелба зад гърба си, в момента е на ръба да хвърли ред дота, защото не му се получават така нещата, както с класическите мерни прибори. Е, поне не му се получават толкова бързо, колкото му се иска.


да кажем един сезон .. си аут :)
при положение че не е основното ни оръжие, в Т-Клас е толкова, за някой повече

Rotkod написа:
Ivo III написа:
теоретично
идеалния пищоф за Т-Клас би бил .. G19X MOS със къстом цев от 17ка или такава с резба
със РД, разположени ниско, така че да могат да се ползват и сухите мерници на близко
19х с цев с резба си е 17-ка. Само слайда е по-къс с 1-2 сантиметра (примерно). С др. думи нищо не печелиш с G19Х пред G17/5. Или аз не разбирам нещо. Ще обясниш ли?



Г19Х МОС с РД (!) - блока е по лек и цикли по-бързо от Г17, но има дължина на цевката за да покрива ПФ 130
с къса цев да се гони ПФ 130 е измъчена работа
иначе на механика е по сложно заради късата мерна линия

Rotkod написа:
Ivo III написа:
реално РД на слайда не е като РД на база закачена на рамата, на тежък балансиран пищоф
имам почти 10 години опит в IPSC .. в Опън дивизия, с един от най-добрите за времето си пистолети
там точката .. играе няколко мм или в целта няколко см ... и нещата са коренно различни с точка на слайда
Да направим аналогия с автомобилния спорт. Карал си F-1 (IPSC Open), а сега си в Рали Шампионата (WRC=Т клас). Несравнимо е, но стм съгласен, че точката на слайда играе повече (отколкото на монтаж), но не е като да не може да се овладее и следи. Въпрос на рутина и време!!!


не е същото, поне за мен .. техниката е различна
Опън - пистолета слиза по ниско (монтажа е по-висок)
може да си следиш дълга серия изстрели .. как са попаденията - балансиран пистолет и точката само трепти - има педали, маса, компенсатори и т.н.
тук вече зависи от уменията на стрелеца да си намери подходящия боеприпас - за да си настрои системата


РД на слайда иска по различна техника и не е такава скоростта, и трябва да се внимава повече и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 13:59       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Ivo III написа:
РД не е гаранция за успех за момента в Т-Клас
да, това е бъдещето, но като станат по надеждни, по ядки точки и т.н.
гледам вече има модели на които се прибира стъклото и се отваря при нужда
Вече писах за Арон и теста му на Триджикон. Изгледай го и съм убеден, че ще си промениш мнението. Щом военните са сключили контракт за RMR (монтирани на пистолетите), значи нещата са много сериозни.


до тук съм виждал повече проваляне с РД, отколкото някаква явна полза
явна полза има САМО за колеги с проблеми в зрението - те се справят добре с РД

иначе при нас .. имаме много жестока оценъчна система
например при Дриловете - един МИС и ЗЕРО Стейдж! .. а това сваля с много крайното класиране
(ако е интересно, мога да обесня подробно, за принципите и скоринга на Т-Клас)

наблюдавал съм доста откази на РД .. и проваляне
- обикновено полигоните се строят, слънцето да е в гърба, и сутрин .. винаги е ниско отзад, а отпред има планина и залез не съм видял да пречи
- на колега ми изчезна точката .. точно по посредата на ДРИЛ сцена .. и = зеро стейдж и му коства златния медал
- на друг му отказа между сцените
- има и случай на избледняване на точка
- запрашават се зверски и .. създават драми

условията на Т-Клас не е са стерилни, по цвички и чорапогащи
пистолета НИКОГА не е единственото оръжие, и трябва да си работи по подразбиране, без да го мислил и пазиш
защото имаш по важни оръжия и сметки и предизвикателства
пищофа - трябва да си работи


като цяло - да РД е бъдещето, особено и за нощни стрелби, както се очаква да включим още в следващия сезон

ПП: Т-Клас има комбинация между скандално близки и големи цели, както и скандално малки и далечни :)
до тук .. разликата в точността, не е толкова сериозна като предимство, но .. надеждността - е най-важна

една процедура, поради невъзможност за обстрелване на цел = отнема най-високия резултат от сцената

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
говорим в случая само за спорта Т-Клас, където играта е другатук трябва сравнително лек, пищов и защитен! лек - защото носим много оборудване по нас (понякога и гранати, пълнителите ли за три оръжия и това си тежи)защитен - защото лежим, стреляме в сгради, бункери където пада пръст, цимент, треви - доста колеги махнаха оръжията с чукчета, защото им се пълнят с боклуци и засичат имаме и по висок ПФ играем по доста малки цели - плейтове от 10см или цели на сериозни дистанции

Въпроса със смисъла от РД на пищов... аз и Роткод го разрешихме със СТРЕЛЯНЕ! По 2-инчовото кръгче, за време от кобур. С моите механични мерни прибори + умения по онова време/ сега, благодарение на БАЙ АМЕРИКАНЕЦ позачистих още доста неща... по кръгче с диаметър от 5 сантиметра - пределната ми дистанция беше 10 метра. На 10 метра, вадиш и консистентно набиваш 10 попадения в 2-инчовото кръгче за време.

След десетия метър - увиснах! Роткод продължи да цели кръгчетата и на 15+ метра. Сега, някой ако покаже 7/ 10 в 2-инчово кръгче от кобур на 15 метра на механични мерни прибори - казва и показва, а останалите гледаме, слушаме и се учим! А какво на някой му харесва или не просто ей така - ме интересува изключително слабо!

Това, наложено на 10-сантиметровите плейтове звучи така:
- до 25 метра, с повече концентрация - ще го свалим плейта и без екстра шотове;
- на 30+ метра - на механика става сложно/ забавно - с коригиране на огъня и екстра шотове;
- на 40+ метра... аз определено бих се спрял на РД!

Така че, дефинирай ги точно тези "сериозни дистанции" за плейт с диаметър от 10 сантиметра, плийз! А вече ако ще е РД - се отваря цяла нова глава: какъв, колко вкопан в блока, как закрепен за него и т.н. и т.н. На Роткод "ред дот"-а си иде фабрично монтиран на блока... и подобно изпълнение няма как да го сравняваш и поставяш по един общ знаменател с бързомерче за 30 кинта от "Илиенци" на някакъв измислен монтаж.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:20       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
така е, само че надежността им е се подкопа сериозно на база опита и провалени състезатели

и ние търсим оръжие .. за комплексни цели
.. не може да е критерии - изолирано американско статично или динамично упражнение

това дето го написа, показва че практиката покрива теорията и е един голям + за РД

но относно надеждноста им .. има какво да се желае още, след някоя друга година ще се промени картинката

до тук за почти 15 години .. само на едно ТФ му падна мушката по време на сцена :) - добре че ловец беше колегата и си довърши сцената .. като гладкоцевка :)
но за 1 година - 3 отказа, лишаване от златен медал и нулеви сцени по вина на РД .. си е много голям % за спортист

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:25       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
така е, само че надежността им е се подкопа сериозно на база опита и провалени състезатели

Да чуем подробности: какъв бързомер, какъв монтаж, дали сериозно удрян и изпускан и т.н. и т.н. Щото ще си взема аз примерно бързомерче за 30 кинта от "Илиенци", ще го монтирам колкото да стои закрепено статично - и ако ми провали състезанието, йок марули - РД не става! От друга страна, на Роткод бързомера му иде фабрично монтиран на блока… вкопан доста по-ниско... и без някаква сериозна интервенция по него - не виждам как ще му провали дори "Т-Клас" състезание.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:28       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
така е, само че надежността им е се подкопа сериозно на база опита и провалени състезатели

Да чуем подробности: какъв бързомер, какъв монтаж, дали сериозно удрян и изпускан и т.н. и т.н. Щото ще си взема аз примерно бързомерче за 30 кинта от "Илиенци", ще го монтирам колкото да стои закрепено статично - и ако ми провали състезанието, йок марули - РД не става! От друга страна, на Роткод бързомера му иде фабрично монтиран на блока… вкопан доста по-ниско... и без някаква сериозна интервенция по него - не виждам как ще му провали дори "Т-Клас" състезание.


оригинален Глок МОС, скъп РД .. единия беше Шилд
ще питам за другите ..

разликата е огромна дали си стрелкаш в кисел ден или състезание .. един мис и зеро, и чао злато

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2019, 22:35       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
разликата е огромна дали си стрелкаш в кисел ден или състезание .. един мис и зеро, и чао злато

Като всичко пак си зависи от задачите, респ. големината на целите и дистанциите! За плейт с диаметър от 10 сантиметра на дистанции 25+ метра... аз лично, бих рискувал с РД на КНО. До 25 метра по цел със същия размер - такъв просто не ми е нужен! Именно заданието определя "туул"-овете и "аутфит"- а, а не обратно. Ако използването на нещо "куул" не се изисква от ситуацията - е просто панаир на суетата!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 00:53       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Поради оскъдно инфо за ред дотовете, които са се провалили, аз бих задал въпросчето отзад напред:

- Пробвахте ли конкретно Trijicon RMR Type-2 (примерно RM06 3.25MOA)?

PS. За мен Доктер, Бърис, Шийлд са много под нивото на Trijicon, да не се изкажа по-обидно.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 00:56       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Ivo III написа:
говорим в случая само за спорта Т-Клас, където играта е другатук трябва сравнително лек, пищов и защитен! лек - защото носим много оборудване по нас (понякога и гранати, пълнителите ли за три оръжия и това си тежи)защитен - защото лежим, стреляме в сгради, бункери където пада пръст, цимент, треви - доста колеги махнаха оръжията с чукчета, защото им се пълнят с боклуци и засичат имаме и по висок ПФ играем по доста малки цели - плейтове от 10см или цели на сериозни дистанции

Въпроса със смисъла от РД на пищов... аз и Роткод го разрешихме със СТРЕЛЯНЕ! По 2-инчовото кръгче, за време от кобур. С моите механични мерни прибори + умения по онова време/ сега, благодарение на БАЙ АМЕРИКАНЕЦ позачистих още доста неща... по кръгче с диаметър от 5 сантиметра - пределната ми дистанция беше 10 метра. На 10 метра, вадиш и консистентно набиваш 10 попадения в 2-инчовото кръгче за време.

След десетия метър - увиснах! Роткод продължи да цели кръгчетата и на 15+ метра. Сега, някой ако покаже 7/ 10 в 2-инчово кръгче от кобур на 15 метра на механични мерни прибори - казва и показва, а останалите гледаме, слушаме и се учим! А какво на някой му харесва или не просто ей така - ме интересува изключително слабо!

Това, наложено на 10-сантиметровите плейтове звучи така:
- до 25 метра, с повече концентрация - ще го свалим плейта и без екстра шотове;
- на 30+ метра - на механика става сложно/ забавно - с коригиране на огъня и екстра шотове;
- на 40+ метра... аз определено бих се спрял на РД!

Така че, дефинирай ги точно тези "сериозни дистанции" за плейт с диаметър от 10 сантиметра, плийз! А вече ако ще е РД - се отваря цяла нова глава: какъв, колко вкопан в блока, как закрепен за него и т.н. и т.н. На Роткод "ред дот"-а си иде фабрично монтиран на блока... и подобно изпълнение няма как да го сравняваш и поставяш по един общ знаменател с бързомерче за 30 кинта от "Илиенци" на някакъв измислен монтаж.
Всичко написано от Ubboto е така! :tu: .... с тогавашните ми умения, както и с неговите тогавашни умения. Сега ще е интересно дали се е променил баланса в близките дистанции. Всичко това пиша единствено и само да подчертая, че за да може някой да даде стойностна оценка за ред дота, трябва да е загърбил една година време в работа и тренировки с него. Аз тогава бях прохождащ с ред дота. Вече е много по-различно (в положителен смисъл). И към днешна дата съм по-доволен от всякога, че тръгнах по този път о’време.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 10 Дек 2019, 01:07, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:04       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Поради оскъдно инфо за ред дотовете, които са се провалили, аз бих задал въпросчето отзад напред:

- Пробвахте ли конкретно Trijicon RMR Type-2 (примерно RM06 3.25MOA)?

PS. За мен Доктер, Бърис, Шийлд са много под нивото на Trijicon, да не се изкажа по-обидно.


не съм се заглеждал особено в РДто .. само по спомен се сещам
Шийлд е спирал 2 пъти, може и дефектна бройка
слънцето прецака един друг колега със скъпа екипировка .. ще го питам за модела
имаше и други .. драми ..

няма особено значение .. бъдещето е на РД, но още не е дошло :D
затова търсим хубава мушка за стария Глок17/3 и някое буферче .. ще му е добре и без това е минал половината си живот

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:07       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
лично аз някой ден ще мина на РД .. може би скоро ще се случи, предвид годините ми :DD
но, ще го бекъпна с механика .. за да мога в случай на технически проблем да премина на механиката :)

в никакъв случай не оспорваме предимствата на РД, само че .. чакаме по яки модели :) да излезнат, а техниката се развива както никога до сега

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:12       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Мисля, че живееш в миналото и със старите спомени за ненадежните ред доти и този филм ти се повтаря непрекъснато. Нямаш представа как само за последната една година са се променили (и подобрили) ред дотите.

относно спомематата марка red dot.... Тази Марк не е в моят списък с надеждни “точки”, факт. Всъщност, засега списъкът е само с две фирми. За едната вече ти писах по-горе и ти предложих да изгледаш видео ревюто в тубата (за Trijicon-a говоря) и после да коментираме, ти обаче явно не искаш.

В заключение, убеден съм че скоро сам ще ти се наложи да откриеш топлата вода, както спомена заради изменения в зрителната ти система, вследствие на възрастови изменения.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:22       Заглавие:  Re: Актуални мерни прибори за Глок [2018-2019]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31368
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Мисля, че живееш в миналото и със старите спомени за ненадежните ред доти и този филм ти се повтаря непрекъснато. Нямаш представа как само за последната една година са се променили (и подобрили) ред дотите.

относно спомематата марка red dot.... Тази Марк не е в моят списък с надеждни “точки”, факт. Всъщност, засега списъкът е само с две фирми. За едната вече ти писах по-горе и ти предложих да изгледаш видео ревюто в тубата (за Trijicon-a говоря) и после да коментираме, ти обаче явно не искаш.

В заключение, убеден съм че скоро сам ще ти се наложи да откриеш топлата вода, както спомена заради изменения в зрителната ти система, вследствие на възрастови изменения.


дай линк, но ви се вижда много обемист и висок
маханичните виждат ли се ? в случай на отказ на РД

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer