logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 18:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2016, 01:41       Заглавие:  Re: Нова цев и от мен - 260 Ремингтон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
ПП: стискаме ти палци за 1000y. да се представиш отлично :)

Хилядата Ярда Report:

Ако си гледал филма "Отнесени от Вихъра" :-) - това се получи на 1000-та ярда. Рано сутринта тихо и спокойно - лек ветрец, никаква мараня. Първите две серии 2 х 10 изстрела 96 и 97 точки. Към 11:30 започна цирка. Вдигам глава байрака долу, стрелям и гледам байрака опънат. Адски променлив вятър (посока и сила). Започнах да следя байрака и да компенсирам с туретката (тази от дясно). Горе долу (малко силно казанао :td: ) успях. След това си дадох сметка, че скалата/кръстачката ми има деления и можех да правя това секунди преди изстрела. Все пак, като за първи път, успях да нанижа 515 точки от 600 възможни (86%). Другите състезатели не бяха по-добре. Оствих поне 4 души след себе си от 9-те участници.

Върнах се късно след обяд приятно уморен и няколкото питиета ми върнаха гордостта от скромния успех :DD

Много внимавах да бъда "нивелиран" - бетонното укритие (напълно хоризинтално) на мишените ми помагаха. Все пак за стрелба на полето нивелира си е нужен.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2016, 18:56       Заглавие:  Re: Нова цев и от мен - 260 Ремингтон
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Може ли малко снимки? :tu:

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2016, 19:35       Заглавие:  Re: Нова цев и от мен - 260 Ремингтон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
TIR написа:
Може ли малко снимки? :tu:


По-рано бях поместил снимки ето линк - последния постинг в темата.
http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=12599

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 01:32       Заглавие:  Re: Нова цев и от мен - 260 Ремингтон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
ПП: стискаме ти палци за 1000y. да се представиш отлично :)

Хилядата Ярда Report:

Ако си гледал филма "Отнесени от Вихъра" :-) - това се получи на 1000-та ярда. Рано сутринта тихо и спокойно - лек ветрец, никаква мараня. Първите две серии 2 х 10 изстрела 96 и 97 точки. Към 11:30 започна цирка. Вдигам глава байрака долу, стрелям и гледам байрака опънат. Адски променлив вятър (посока и сила). Започнах да следя байрака и да компенсирам с туретката (тази от дясно). Горе долу (малко силно казанао :td: ) успях. След това си дадох сметка, че скалата/кръстачката ми има деления и можех да правя това секунди преди изстрела. Все пак, като за първи път, успях да нанижа 515 точки от 600 възможни (86%). Другите състезатели не бяха по-добре. Оствих поне 4 души след себе си от 9-те участници.

Върнах се късно след обяд приятно уморен и няколкото питиета ми върнаха гордостта от скромния успех :DD

Много внимавах да бъда "нивелиран" - бетонното укритие (напълно хоризинтално) на мишените ми помагаха. Все пак за стрелба на полето нивелира си е нужен.


Браво :armed:

като те чета :)
излиза че всички стигаме до едно и също място, само че по различни пътища ;)

сега като почна да стреляш на 1000+ ще изпиташ нещата дето сме писали много пъти .. ама на свой гръб :)
на тези дистанции нещата стават вече истински ;)



освен хубав левъл .. и то такъв който да можеш да го следиш непосредствено преди изстрел!
а не сложен красиво по оптиката, но не и да ти помага точно преди изстрел .. е много ама много нужен

както и стрелбата по скала за страничната корекция .. при променлив вятър - просто няма друг начин
обаче трябва да имаш - правилната оптика :) и скала


предполагам че ще установиш също, и че с оптика в МИЛ/МИЛ (оптика/скала) е 10 пъти по лесно да се стреля от оптика в МОА/МОА,
а да не говорим за такива чалнати оптики дето кликовете им са в МОА, а скалата в МИЛ
или като едни други дето по формули трябва да сметнеш на колко отговаря скалата .. защото са 2ФП и тяхна си скала

МИЛ/МИЛ .. имаш 2 числа, деленията ти отговарят на кликовете
1ФП защото като има мараня .. не можеш на МАКС да стреляш и т.н. :)

отплеснах се нещо :)

иначе още веднъж браво за резултата!
при тези дистанции + променлив вятър вече нещата придобиват други измерения :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 06:48       Заглавие:  Re: Нова цев и от мен - 260 Ремингтон
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Браво :armed:

като те чета :)
излиза че всички стигаме до едно и също място, само че по различни пътища ;)

сега като почна да стреляш на 1000+ ще изпиташ нещата дето сме писали много пъти .. ама на свой гръб :)
на тези дистанции нещата стават вече истински ;)


Благодаря

Наистина, да сваляш и да разбираш нещата на свой гръб са много пo ефективни. Ще ми трябва нова оптика, щото е адски неудобно е да я местиш от една пушка на друга. Още, ще ми трябва и по стабилен gun rest. Хубавото е, че напреднах много в прецизното релодване (разбира се със сума ти измерителни инструменти). И най важното изписах сума ти тетрадки, щото цифрите в главата вече не стоят на едно място.

Вятъра и маранята, ще я тренирам в Аризона през зимата. Ще взема само една пушка, която ще подложа на шлосерска работа. За сега идва ловнияъ сезон - фазани и след това елк. Малко бизнес пътуване да наваксаме за нови играчки и следващото лято живот здраве сме на линия.

Ще се чуем по-късно

Поздрави!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer