logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 17:40       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Casual написа:
Без майтап може ли да се стреля IDPA с TT?


да, но ако е примерно сръбско м70а :happy:

иначе дупчи яко ватенки, стълбове, релси,....

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 19:13       Заглавие:  Re: IDPA
 
То това не е никво ТТ щом е в 9мм... Друго си е трясъка на 7.62х25 :DD

Стига сме спамили, темата е много важна. Явно е че ТТ не става за IDPA.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 20:13       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Интересно..... хахах а може ли да си почвам със зареждане както съм си свикнал- че иначе ще падат патрони по земята..... И всъщност мисля у нас все още носенето на оръжие с патрон в патронника е проблематично?!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 21:37       Заглавие:  Re: IDPA
 
Не е проблематично, полицай го каза :-)


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 22:19       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Виждам, че има доста фенове на ИДПА подобни, което е супер.
:-)
Аз лично бих ви поканил на поредното състезание по ИПСЦ на Лозен (май края на този месец), където ще може да се участва по-релакс, тъй като е благотворително.
Елате с любимите ви пищови и с ИДПА оборудване, елеци и т.н. и се пробвайте да стреляте упражненията по правилата на ИДПА, никой няма да ви се сърди.
Пък също и елате и си ги стреляйте приложно, не се запознавайте предварително с къде и колко са мишените (нещо като Делян на Герена) и ще ви е още по-интересно.
Така поне ще започнете отнякъде и ще знаете дали искате да стигате по-далеч или не е за вас.
Пък и на живо, нещата стават по-конструктивни отколкото във форума и току виж сте си направили и един спорт приложна, тактическа и т.н. стрелба.
Поздрави
:-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2011, 05:48       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Boarhunter написа:
Я си стрелкайте неофициално. Знаете ли какви кинти струва членството в IDPA- всяка година се плаща и за клуб и на калпак и то не келявите 5 долара, които плащаме за IPSC - то.




Кинтите който платих са: 20 или 40 $ за едногодишно членство кьм IDPA и сьм си намерил читав клуб за 25 $ пак за една година.Не сьм ходил още ,защото не сьм си купил подходящ патлак.Нон стоп бачкам и нямам време за стрелби.За USPSA членство платих 40 или 60 $.Нещо беше 60 , ама май за двете .....не помня вече. :tu:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2011, 06:56       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
cz 85 написа:
Кинтите който платих са...


за overseas membership има друг ценоразпис ;)

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 07:58       Заглавие:  Re: IDPA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Ное 2010, 10:22
Мнения: 31
Кога точно е това в Лозен и кой го организира? Как се записва човек?
С един колега може да дойдем - той е маниак с голЕмо самочувствие и все ще намери маана, ама ще се джойнва - да го видя колко му е .... новия патлак :-)

_________________
Александър Стоянов
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн..."
Алберт Айнщайн


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 08:59       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Десетина Манчовци пробвахме да правим различни елементи от ИДПА класифайъра вчера на "Герена", като тези дни ще обработим и ще качим видеото. Само, че яко го закъсахме откъм класифицирани инструктори. Mad Dog в качеството си на такъв няма да е хич лошо да дойде и да направи демонстрация на това кое и как да се прави, и то именно със SIG SP 2022. Може направо и състезание на целия класифайър с Чичо Манчо да направи - който падне, плаща патроните /90 бр./ и на другия. Споко, Чичо Манчо нито е инструктор, нито пък има изкаран какъвто и да било друг курс. А ако Mad Dog няма в момента Зиг Про под ръка, ние с най-голямо удоволствие ще му предоставим за ползване някой от нашите служебните. Е, и на нас ни се иска да стреляме с нещо по-читаво, но каквото ни е предоставила Държавата, с това трябва да се оправяме - както се казва, и утре на война.

А иначе за Протокола, SIG SP 2022 е чудесен пищ...ОФФФ! Струва ми се логично обаче, когато вървиш с парите си напред, да имаш ВЪЗМОЖНОСТТА да избираш между добро и по-добро, а не да те поставят пред ДИЛЕМАТА от нещо лошо и още по-лошо. Говоря по принцип.

Ръчках се доста из американските форуми тези дни, и като цяло хората там се отнасят доста сериозно към ИДПА класифайъра. В една специална част той им се явява годишен или периодичен изпит, споделят се притеснения на кого какво куца, други дават ценни "TIPS" за по-добро представяне и пр.

Този долу, ако наистина има само "6 points down" за това време, направо кърти мивки и извозва боклук!


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 09:24       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Преди официалните стъпки за които говори Смит...ето идея Деляне...иска ми се да се почнем служители срещу цивилни - състезание по този идепеа класифайтър...
За оръжието...вече само със зиг про някак си...хм...ще се доуточни това...
И малко технически по темата...за ИДПА става ли онова пищовче XD45 стрелял съм...идва много мазно...

п.п. Иначе Мад Дога е симунишън инструктор не е по идепеа пинизите...доколко разбрах

ето видео - интересно е и мен лично ме развълнува по...различен начин....посветил съм тема по въпроса в един форум...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 09:39       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
.п. Иначе Мад Дога е симунишун инструктор не е по идепеа пинизите...доколко разбрах

ИДПА класифайъра въобще не е пиниз или някоя друга приумица, а стандартен комплекс от приложни стрелкови упражнения, наложен и приет в световен мащаб. Отворените ИДПА състезания, тренировките със "симюнишън" и пр. идват чак след това, тъй като е напълно безмислено и даже опасно да участваш в състезания със стрелба от движение, както и да правиш каквато и да било тактика, без да имаш изградена нужната правилна и безопасна техника на боравене с оръжието!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 09:49       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
ИДПА класифайъра въобще не е пиниз или някоя друга приумица, а стандартен комплекс от приложни стрелкови упражнения, наложен и приет в световен мащаб.

Ок ок нямам предвид приумица или нещо майтап с това "пиниз" просто в случая е съкратено наименование на целия този комплекс приложни стрелкови упражнения...
Но безопастност...и с какви точно упражнения ще се състезаваме е грижа на организатора стрелбище "Герена" - строг ред и дисциплина ще има и так дале....
Та все пак това не е официално идепеа състезание...Кой у нас има опит с идпеа? никой засега...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 10:24       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
Кой у нас има опит с идпеа? никой засега...


ей като почнете така да мятате такива коментари .. :oops: някак си ми става тъжно
незнам .. кой ви е смазал така .. живота ли, работата, жената ..

усмихнете се, погледнете напред, кажете две добри думи за тези които правят нещо .. позитивно!


бтв: на IDPA .. ще е стотици пъти по-лесно да проходи отколкото беше на IPSC!

въпроса е .. дали ще има достатъчно фенове, които да ходят реално да стрелят и да научават по нещо
или само ще цъкат с мишката и пишат по форумите .. как няма да стане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 10:30       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Този долу, ако наистина има само "6 points down" за това време, направо кърти мивки и извозва боклук!



Тоя се казва Бен Стогър - има си сайт. Един от най-бързопрогресиращите УСПСА и ИДПА стрелци. Стреля с Берета - само и единствено с Берета - и найстина кърти мивки и извозва боклука. Миналата или по-миналата година(не помня точно) свърши 4-ти на УСПСА Нешънъл!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 12:03       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
@Иво 3 някак си на различен език говорим в тази тема. Случва ми се с 38и разбираемо е...ама тука е в повече...трябва да намерим причината за това.

1. Оказа се според тебе, че въпроса ми "къде се стреля ИДПА у нас" провокиран от текста на Смит е неправилен и нямало да ми се отговаря сериозно...
Всъщност началните стъпки са положени...Смита обясни прилежно какво следва...сертифицирани инструктори ще въведат желаещите един ден на един семинар...кога? ще разберем допълнително...

2. Оказа се пак според тебе, че "Кой у нас има опит с идпеа? никой засега..." това съждение е казано от смазан човек и намека е че нямало да стане идепеато у нас? това е обикновено заяждане...що го праиш не знам...
изсмукал си го от пръстите...мани го тоя тон...мисля по добре е да опитаме с с любимите ти народни мъдрости и поговорки...и сентенции...

А иначе това горното просто е отговор до Геле, че Мад Дога не е сертифициран идепеа инструктор...каквито липсват у нас косвено го доказва Смит и изобщо начина ти на мислене е потресващо неразбран от мен...
са разбирам закачката на Геле...ама е неуместна...се едно да се бъзика с мене, че не изглеждам, като манекен в Макс Мара примерно ...
очаквам и коментар, че вероятно съм обратен...щом се вълнувам от голата глава на Мад Дога на видеото...
Всъщност ето я темата провокирана от това видео...http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=16258 препоръчвам ти да я изчетеш и понятието "смазани хора" там в темата има неколцина / ще придобие нов смисъл за тебе...
Идепеа ще стане...дали ще проходи лесно не знам...с кавото мога ще съдействам...
те тия срещи в герена стрелба по правила на идепеа са интересни за мен и ще участвам...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer