logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 10:06       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Нека срещата да е понеделник или сряда към 19ч. примерно

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 11:08       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Uboto,колега

Мога да дам доста примери за това как презареждат от ДРУГАТА СТРАНА НА ОКЕАНА, и че не си гледат в пищова и т.н. Въпроса ми беше тука, в БГ как го правите - а не като критика към който и да е!А иначе си има доста причини и основания за това.
Със Зиг никога не съм гърмял, което води до това, че не съм и презареждал, така, чевъпроса ми беше по - скоро и аз да се информирам, евентуално ако някога ми падне такова железо в ръцете ...
И пак, с риск, да навлезем в дълбок спор с Uboto, ще си позволя отново да добавя нещо, което се практикува и таки си учат хората отново от другата страна на океана - страната дето са проходили и IPSC и IDPA.
Презареждаднията, като цяло са 3, а по някои места тренират и 4 вида.
Първият е известен като "administrative reloаd" - това е когато, сленяш пълнителите, може да е по различни причини - смяна на боеприпаси например от "служебни", към "тренировъчни" или там по каквито и да са други причини, БЕЗ ДА ВАДИШ ОРЪЖИЕТО ОТ КОБУРА. Трябва да сис врат на жирав, че да гледаш в оръжието по време на манипулацията, нали?
Второто презареждане е познато като "tactical reload" - това се практикува основно, когато си в престрелка, мишената ти се е скрила зад ъгъла или при други подобни обстоятелства, да ечем единият си го свалил, ама има още други кандидати, а ти поради прилива на адреналин, не си си броил патроните, дето си ги изстрелял. Тогава, сменяш пълнителя от оръжието, дори и да има патрони в него - но пък не знаеш колко са, и слагаш нов пълен пълнител. В този случай единственото правило е, че пълнителят от оръжието не го оставаш на земята, защото не е хубаво да оставяш боеприпаси по земята, които лошите могат да намерят и да използват срещу теб!
Третият вид презареждане е "emergency reload" - когато баш в средата на престрелка с лошите земе, че ти свършат патроните. Като цяло до това, всеки знае, че рано или късно се случва, щото няма безконечни пълнители за съжаление :D В тази ситуация, ако искаш дасе прибереш в къщи жив пускаш празния пълнител на земята, блъскаш нов в оръжието и продължаваш да участваш в стрелбата. Ако по време на тази манипулация, не гледаш района пред тебе или района който си обстрелвал до преди малко, ще знаеш ли къде ти е мишената? Щото лошияняма да те чака на едно място, като хартиените мишени или попърите или плейтовете по стрелбищата, ами ще иска ти скъсазадника или да ти направи някои други гадории... В този случай единственото правило е, че колкото пълнителя имаш като свършат можеш да ги оставиш наземята, с изключение на последния. КАто приключи стрелвата можеш даси ги събереш, ама ако имаш пълнител и резервни патрони, можеш даси го налентоваш в подходящо укритие и да се върнеш в купона. А като запазиш и последния пълнител, знаеш какво може дасе направи, ако си правил последното, разбирай следващото по вид презареждане:
Последното презареждане е известно като "box reload". Това по скоро е упражнение за стрелбище, но пък е приложимо и в реални ситуация. Стреляш 3 патрона, оръжието остава празно (щот си сложил само 3 патрона вътре), минаваш зад укритие, вадиш кутията с резервните патрони, защото останалите ти 2 - 3 - 4 - 5 пълнителясавече празни, и започваш да лентоваш празният си пълнител. Слагаш 5 патрона и ги изстрелваш по мишената. Норматива е 30 сек. а мишената е накъм 7 до 10 метрапред теб!

Като цяло всичко това е описано в International Police Firearms Instructor Handout Book за нуждите на полицейските служби по света, разработена по поръчка и издавана от ООН, която организация организира и провежда курсовете за полицейски инструктори по света. Също така се споменават тези неща в U.S. Army Marksmanship Unit Pistol Marksmanship Training Guide и няколко други подобни документа.
Интересното е, че на корицата на International Police Firearms Instructor Handout Book се виждат 2ма с оръжие в ръце насочени на някъде си със екипи на отбори от IPSC или IDPA - не се вижда добре, а зад тях 3ти със спиидтаймер.

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 11:17       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
tojito написа:
и започваш да лентоваш празният си пълнител


Малиии , а аз се подигравах на идеите на Нонка Матова за упражненията с лентоване дето правеше на полицаите , а то си имало "зад океанско" обяснение PDT_Armataz_01_22

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 12:38       Заглавие:  Re: IDPA
 
Delian Tsvetanov написа:
ГОТОВО!!!

FACEBOOK: Idpa Bulgaria
E-MAIL : idpabulgaria@gmail.com

Като начало , моля желаещите да се аднат.

Като втора стъпка смятам , че ще бъде добре да кача видео от класифайърите.

Стъпка по стъпка.

Поздравления! Не е ли по-правилно да се пише IDPA Bulgaria с главни букви - IDPA, защото е абревиатура – съкращение на организация. Когато групата стане над 25 човека може да има собствено потребителско име и тогава адреса в интернет ще изглежда така - http://www.facebook.com/IDPABulgaria което е много по-представително и лесно за помнене и писане. При задаване на потребителското име е важно да се изпише правилно и слято IDPABulgaria в полето за потребителско име, защото после не може да се променя. Заглавието на страницата ще си остане IDPA Bulgaria, потребителското име е само адреса в интернет.

П.П. Собственото потребителско име се задава от настройките, след като има в групата повече от 25 човека.

Успехи :tu:


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 12:49       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Delian Tsvetanov написа:
tojito написа:
и започваш да лентоваш празният си пълнител


Малиии , а аз се подигравах на идеите на Нонка Матова за упражненията с лентоване дето правеше на полицаите , а то си имало "зад океанско" обяснение PDT_Armataz_01_22


Абе весело е упражнението :D - условието е да не сваляш очи от мишената и трябва да лентоваш празния пълнител без да сваляш очи от мишената. Виждал съм как хора бзимат от земята камъчета, гилзи и квото имаоще там по земята на стрелбище и се опитват да го сложат в пълнителя. Пробвайте го някой път като се съберете :wink: :wink:
Има умници според които тва е чисто пилеене на муниции, ама в крайна сметкацял живот пищоф са виждали само по филмите, да не говрим недай си Боже да ги пратиш на стрелбището :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 17:04       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
...мани това с празен пищов не се гледала обстановката...празен е една секунда...а за това време един среден бегач тича със 36км/ч демек минава 10м за една секунда та докато си гледаш пищова ще мине покрай тебе и я ше те ошамари я друго...Требва да не се гледа в пищова ...

Аз съм написал по-горе, че когато си на открито и не бодигaрдираш някого всичи манипулации с пищова се правят ОТ ДВИЖЕНИЕ, но няма кой да го прочете.

tojito написа:
В тази ситуация, ако искаш дасе прибереш в къщи жив пускаш празния пълнител на земята, блъскаш нов в оръжието и продължаваш да участваш в стрелбата. Ако по време на тази манипулация, не гледаш района пред тебе или района който си обстрелвал до преди малко, ще знаеш ли къде ти е мишената? Щото лошияняма да те чака на едно място, като хартиените мишени или попърите или плейтовете по стрелбищата, ами ще иска ти скъса задника или да ти направи някои други гадории...

И кое те кара да си мислиш, че ако съзерцаваш лошия с влюбен поглед и празен пищов през цялото време, той пак няма да дойде и да ти порне задника ?! Ако не пазиш някого, движение му е майката. Историята познава доста случаи на спасили се от атентати с късо само с бегание. И докато се движиш - стреляш, презареждаш, отстраняваш засечки и пр... а, и движението ти е към укритие или някакво прикритие.

tojito написа:
условието е да не сваляш очи от мишената и трябва да лентоваш празния пълнител без да сваляш очи от мишената. Виждал съм как хора бзимат от земята камъчета, гилзи и квото имаоще там по земята на стрелбище и се опитват да го сложат в пълнителя. Пробвайте го някой път като се съберете

Прощавай колега, но не виждам абсолютно никакъв смисъл в това упражнение. Стрелял съм напръскан с газов спрей в очите - нещо подобно може да се случи. Но каква ми е далаверата да гледам някаква цел, когато съм си лентовал камъчета в пълнителя?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 18:01       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
ubboto написа:
движение му е майката


според мен също и имам предвид много бързо изнасяне

ако не стреляш се движиш...
ако не се движиш - стреляш
ако не стреляш се движиш и т.н.т. до първото сигурно място...ако остискаш...


в допълнение стрелбата от движение е много неточна ако я можете на определени дистанции едва ли ше работи на други....
от друга страна като баланс между точност и бързина понякога се оказва ,че е и по-бързо да обстреляш група мишени от място и тогава да се изтеглиш отколкото да се оттегляш стреляйки.....

иначе за гледането към пълнителя и оръжието или не мнението ми е много прагматично....не е важно дали гледаш или не...няма никакво знаение...важното е гледайки или не, колко бързо след презареждането ще можеш да дадеш ПОНЕ един ТОЧЕН изстрел

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 19:00       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
biglazer09 написа:
...не е важно дали гледаш или не...няма никакво знаение...важното е гледайки или не, колко бързо след презареждането ще можеш да дадеш ПОНЕ един ТОЧЕН изстрел
Не споря с никого ама как аджеба ще дадеш един точен изстрел ако не си следиш по какво ще стреляш...взима доста време да си върнеш погледа и да фокусираш ( да не говориме - търсиш) обекта, иначе принципите са принципи и да се спазват и да се прави изключение от тях, зависи от ситуацията.... После, ИДПА-то не са чак толкова тактици, оператори..."приложно" означава единствено, че се учат модули, как ще ги събираш според ситуацията и дали знаеш тактика за подход или изход от ситуация е съвсем друга "наука" да го кажеме... :smoke: Аз съм съгласен и с тебе и с Геле, че требе да се движиш ама они си имат правилник и при тях се набляга на дисциплината - ако е казано, че тука се движиш - движиш се, ако - не, седиш и стреляш пък дали това е правилно за Геле, аз се съмнявам, обаче за обикновен льохман като некой от нас е пре-достатъчно, пак ще е повече от колкот некой от контингента знае...Лично мнение де, нямам претенции да съм прав...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 20:20       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Аре стига вече с глупостите! Самият предмет на спора, дали да метнеш за четвърт или половин секунда един поглед към пълнителя е рядко тъп! Ако презареждаш по принцип дървено, неправилно и оттам бавно, постоянното влюбено съзерцаване към целта с нищо няма да ти помогне, тъй като през това време ти дефакто си с празен пищов. Сменял съм си пълнителя бързо и със завързани очи по време на стрелба, пускал съм го и на видео, но камъчета, заради сляпото спазване на някакви тъпи правила, аз по пълнителите няма да тръгна да си слагам! А относно ИДПА-то, ние с момчетата имаме още поне една година работа по всички компоненти от ИДПА КЛАСИФАЙЪРА - вижда си, че настоящето положение е трагично! Като се научим веднъж да ходим, на луд човек му дай тесни галоши и дълъг път... а пътища след това бол!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2011, 04:14       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Самият предмет на спора, ...е рядко тъп! Ако презареждаш по принцип дървено, неправилно и оттам бавно, постоянното влюбено съзерцаване към целта с нищо няма да ти помогне, тъй като през това време ти дефакто си с празен пищов....
С най-голямо уважение към повечето неща които можеш от мене: Изобщо не съм съгласен с тебе по второто изречение, защото постоянното наблюдаване от къде те стрелят е безценна информация, няма да се разпростирам защо, само да ти напомня, че единият от вариянтите е да видиш, че имаш време да си завършиш на спокойствие нескопосаното презареждане...Тея ситуации са непредвидим и флуиден процес и теорията си важи за всяка ситуация с пълна сила що се отнася до подхода към нея, за изхода е важно да реагираш адекватно по време на ситуацията ...
Именно за това, да адресирам първото ти изречение, в предишният пост споменах, че лично на мене целта ми не е изобщо да споря. Много по-интересно ми е да чета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2011, 11:58       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Моите 5 стинки по темата:
Презареждането трябва да става около нивото на гърдите, но в никакъв случай над нивото на брадичката, като погледа следи целта.... така са ми казвали разни хора от навън , така се опитвам да го правя.
Стрелбата в движение е ... дълга тема:
- Прикриваща стрелба при напредване /оттегляне : Напълно нормална практика извън динамичните спортове където за всеки куршум извън мишените - дрън наказателни.
-Прицелна стрелба при напредване/оттегляне- честно казано трудна работа - по мишени често се получава - по хора (имам предвид с ФХ) - рядко и с малко попадения- хората за разлика от мишените не стоят на едно место докато бухаш по тях.
Според скромното ми мнение стрелбата трябва да става от укритие и предвижването трябва да става само между две укрития , като трябва психически да сме готови че шансовете за уцелване са малки.
П.П. Пробвах FAST -а на първо четене 6.32 -6.45 сек- без попадения извън зоните, като за компенсация на отворения кобур бях с риза и без патрон в патронника. Губя прекалено много време за свалянето от затворна задръжка - позагубил съм навици с Глока..... Мисля до месец да ги направя под 5 сек. И да- забравил съм да работя с таймер- PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 00:02       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Мен нещо не ми стана ясно за презареждането - дали да се гледа оръжието или "мишената" ... ще може ли всички участници в спора пак по-изчерпателно, ама и по-подробно да напишат ... PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 00:07       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
... а и да се включа с това по темата ... от родния фолклор ... без да правим препратки към международния, че там вече става страшно ...

Росен Христов

http://www.youtube.com/user/Dunut162#p/u/9/YPZYkbhuGiI

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 03:31       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Delian Tsvetanov написа:
Мен нещо не ми стана ясно за презареждането - дали да се гледа оръжието или "мишената" ... ще може ли всички участници в спора пак по-изчерпателно, ама и по-подробно да напишат ... PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 ;)

Аз не искам да участвам в спора но мога да кажа какви пе-де-ефи съм срещал: Технически, релоуда се прави зад укритие, тактическият релоуд е само на книга, ако не стреляш, трябва да се движиш... Самият релоуд се прави като се следи непрекъснато противника...хай реди е добър пример, освен това зависи зад какво укритие си,идеалният случай - пистолета е съвсем леко под прицелната линия, противника (мишената) се следи, релоуда се контролира с периферното зрение, оръжието не се сваля до пълнителя, пълнителя се качва при оръжието. Разбира се кой-както си е трениран може да си прави вариации, има си различни школи, някой препоръчват да се дръпне пистолета до гърдите, други - друго. Ако попадне човек на информация от бивши военни като Викърс, Станфорд и сума ти други подобни, техните школи си имат специфики различни от хора които са били около полицията цял живот...и в двата случая, всеки има логично обяснение кое как и защо да се прави. Аз бих предпочел военната школа защото ми се струва най-близка до уличният манталитет където може най-често да ти се случи подобно нещо, и е по-офанзивна от полицейската, но в същност едва ли ще седна да се занимавам с тея неща, за мене тоя разговор е чисто академичен, а от краткият ми уличен опит знам едно нещо: без визуален контрол в-у обекта си за никъде... :smoke:
Чисто информативно - сина ми играеше едно време пейнтбол, има тука цяла двуетажна сграда на закрито...две негови приятелчета, моски пехотинци, размазаха местният СВАТ тим и това са хора които ходят често на реални акции...Обяснението им беше, че полицаите били много "открити" докъто се движели...4 на 2ма играха... Моят извод е - няма по-приложно упражнение от това дето може да го свършиш на улицата но ако не бях толкова мързелив когато не съм зает 100% бих стрелял ИДПА ... PDT_Armataz_02


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 08:30       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
biglazer09 написа:
в допълнение стрелбата от движение е много неточна ако я можете на определени дистанции едва ли ше работи на други....
от друга страна като баланс между точност и бързина понякога се оказва ,че е и по-бързо да обстреляш група мишени от място и тогава да се изтеглиш отколкото да се оттегляш стреляйки.....

иначе за гледането към пълнителя и оръжието или не мнението ми е много прагматично....не е важно дали гледаш или не ...няма никакво знаение...важното е гледайки или не, колко бързо след презареждането ще можеш да дадеш ПОНЕ един ТОЧЕН изстрел

+1

И отново за презареждането - виждал съм на живо как действащи американски военни, също както и израелски инструктори, вдигат пищовите си с цевите нагоре към тавана /дори в затворено стрелбище/ и надзъртат в патронниците им, за да видели дали всичко е наред. Това, че нещо се прави от американец или израелец съвсем не значи, че не може да бъде пълна кретения.

Poseidon написа:
И вече ептен ше ти се види нахално ама знаеш не се заяждам коментирам...наистина много рипа зига в ръцете на онзи атлет...нещо по хвата е...вероятно умишлено го държи лабаво...

Дали заради по-късата си цев, лошия баланс или въобще липсата на такъв, специално при Зиг Про-то има много голямо значение какви боеприпаси ползваш - аз стрелям с патрони на "Динамик Армс", а "атлетът" с коравите "Фиочита".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer