logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 20:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 17:05       Заглавие:  Re: IDPA
 
:-)


Последна промяна Casual на 23 Сеп 2011, 17:45, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 18:26       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Хвърлете едно око на това: viewtopic.php?f=37&t=6143&p=77250#p77250 и вземете отношение, моля.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 21:14       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Всяко начало е трудно...



...е, на републиканския първенец по троен скок му е по-лесно, отколкото на европейския шампион по вдигане от лег с постижение от 310 кг. и над тон в трите силови дисциплини. Щангите и динамичната стрелба ама хич не се обичат, от личен опит го твърдя. :happy: Зиг Про-то също е доста кофти елемент от цялото уравнение, а на мен поради по-високия ми хват дори и веднъж не ми е застана на затворна задръжка след свършване на патроните... :td: Но за моя голяма изненада, попаденията и на всичките бяха доста добри!

Чичо Манчо и останалите Манчовци толкова могат. А и в тези гладни години, когато парите не стигат за ядене и за добавки, аз трябва да ги стимулирам да отделят лични средства и за патрони...

Всякакви градивни и опустошителни критики са добре дошли !!!! :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 21:17       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5270
Местоположение: София
Що толкова му подскача пищова, момчето изглежда доста яко?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 21:20       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Що толкова му подскача пищова, момчето изглежда доста яко?

Ти кога стреля за последно със Зиг Про и "Фиочита"? :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 21:36       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
скача като ранено магаре ... но може да гръмне цели 10 000 патрона!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 22:00       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
ubboto написа:
Всякакви градивни и опустошителни критики са добре дошли !!!! :D


Аз имам и се надявам сам да се сетиш щот не е редно тука да ги приказваме, но като се видим ще говорим.

Иначе ми харесвате. Най-вече ми харесва ентусязмът, същият като едно време при динамичната.

Съжалявам, че не можах да дойда, но бях болен нещо.

Непременно ще се чуем по телефона и ще се уговорим с теб да се видим.

Поздрави и ви се кефя :tu:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 22:18       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Хубаво е упражнението...
По принцип съм за позитивния спор, за това имам едно питане.
Съгласно всички наръчници,мануали, инструкции - кой както иска така да го нарече, направени от другата страна на Големия Океан, при презареждане на оръжието никога не се изпуска от поглед района, който си обстрелва преди тази манипулация. Това се прави за да не изпускаш мишената от поглед, да проследиш преместването му и т.н. - всеки може дасе сети защо и т.н. Всички си гледаха, както и оръжието, така и оборудването. Та въпроса ми е - такива ли сапрравилата или просто това са навици на стрелците?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 22:58       Заглавие:  Re: IDPA
 
Delian Tsvetanov написа:
В момента се прави и сайта, така че ще може мразещите фейса да получават и допълнителна информация през него, но за него, когато му дойде времето.

Благодаря за интереса към нас и снимките ни :-)
Това ме подсеща да хвърля малко повече информация и видео от последните случки в отделна тема.

Това, което мога да кажа от сега, че в следващите месеци се очаква да започнат проекти на стрелбището, които ще са в национален мащаб , а не в регионален ... както се казва ... сега сме в София ... скоро във вашият град. ;) Надявам се това, което сме замислили да Ви се хареса.


.38 Super написа:
Вще снимки не ме интересуват много, по-скоро информацията за ИДПА в БГ а не ми се занимава да се регистрирам във Фейсбук и да си ставам приятел с познати и непознати ...
Ако просто отворите фейсбука си за посетители ще си спестите доста главоболия с уебсайта и ще можете да го ъпдейтвате в движение, не е толкова тромаво като със сайт...
Това е конкретно за каквото говоря, сайт можете да си направите, разбира се, никой не ви се бърка в това, но нещо подобно на това вече ви е в ръцете и може да се превърне в много по-добър "инструмент" от един тромав сайт...

Delian Tsvetanov, поздравявам те за работата да популяризираш IDPA в България. Но .38 Super много добре каза, че фейсбук е гъвкав и лесен начин да се достигне до много хора.

Добре е да има група във фейсбук - IDPA Bulgaria. И да се поканят максимален брой стрелци – полицаи, военни и цивилни. Ако има такава група ще поканя много хора мои колеги и познати.

Мога и аз да направя група във фейсбук - IDPA Bulgaria. Но ти си професионалист стрелец и инструктор и вече си се заел с IDPA. Какво мислиш за група във фейсбук - IDPA Bulgaria.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2011, 23:07       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Браво на Бат Геле, най-сериозният от пишещите - дойде, написа и стреля!
Утре съм на стрелбището по негов пример :wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 06:55       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
По принцип съм за позитивния спор, за това имам едно питане.
Съгласно всички наръчници,мануали, инструкции - кой както иска така да го нарече, направени от другата страна на Големия Океан, при презареждане на оръжието никога не се изпуска от поглед района, който си обстрелва преди тази манипулация. Това се прави за да не изпускаш мишената от поглед, да проследиш преместването му и т.н. - всеки може дасе сети защо и т.н. Всички си гледаха, както и оръжието, така и оборудването. Та въпроса ми е - такива ли сапрравилата или просто това са навици на стрелците?

Благодаря за въпроса!

Би ли ми посочил въпросните наръчници, мануали и инструкции, според които при презареждане на оръжието НИКОГА не се изпускал от поглед района? Ако ти свършат патроните, когато ти пари на задника и си на открито, на теб ти се налага да направиш т.нар. EMERGENCY RELOAD - презареждане по спешност. И щом цялото движение при добрите стрелци отнема около секунда, времето за хвърляне на един поглед, къде точно да си мушнеш пълнителя е ПО-МАЛКО ОТ СЕКУНДА. А и не знам кога за последно си презареждал със Зиг Про, но ако не подведеш хубаво пълнителя неизбежно удряш някое ръбче, той се усуква и ти изпада от ръцете. Е, аз мога да презаредя и без да си гледам пищова, но това ще ми отнеме повече време. И тук въпросът ми логично е - КАКВА ТИ Е ДАЛАВЕРАТА ДА ДЪРЖИШ ПОД ПОГЛЕД РАЙОН, КОГАТО СИ НА ОТКРИТО И СИ С ПРАЗЕН ПИЩОВ ????

А когато си на сигурно зад укритие, тогава и презареждането е съвсем друга бира и ти правиш т.нар. TACTICAL RELOAD - гледаш си постоянно района, сменяш си пълнителя без да бързаш и си прибираш празния или недоизстреляния /за да излезеш в новия сектор с макс. боеприпаси в пищова/ в холдъра. Съществената разлика тук обаче е, че имаш нужната СИГУРНОСТ, която ти дава възможността спокойно да извършиш всички тези манипулации. А когато си на открито, всичко се прави ОТ ДВИЖЕНИЕ /за да си по-трудна цел/, и то се прави МАКСИМАЛНО БЪРЗО - за това и условието при т.нар. EMERGENCY RELOAD в ИДПА е изстреляният пълнител да се хвърли на земята, а не да се прибира обратно в оборудването.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 07:05       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
А когато презареждам зад укритието си гледам оборудването поради единствената причина, че съм с едни гадни държачи от плат и ластик - ваденето на пълнителя е лесно, но не и връщането му. На въпросната сцена така и не ми се отдаде да си го мушна успешно обратно и при стрелбата отпред, която е от коляно, ми се наложи да си го държа в ръце, щото Правилника не позволява да го пусна на земята. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 08:46       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Casual написа:
Delian Tsvetanov, поздравявам те за работата да популяризираш IDPA в България. Но .38 Super много добре каза, че фейсбук е гъвкав и лесен начин да се достигне до много хора.

Добре е да има група във фейсбук - IDPA Bulgaria. И да се поканят максимален брой стрелци – полицаи, военни и цивилни. Ако има такава група ще поканя много хора мои колеги и познати.

Мога и аз да направя група във фейсбук - IDPA Bulgaria. Но ти си професионалист стрелец и инструктор и вече си се заел с IDPA. Какво мислиш за група във фейсбук - IDPA Bulgaria.


Идеята ми се струва добра.
Мисля да се заема.

Благодаря.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 09:09       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
ГОТОВО!!!

FACEBOOK: Idpa Bulgaria
E-MAIL : idpabulgaria@gmail.com

Като начало , моля желаещите да се аднат.

Като втора стъпка смятам , че ще бъде добре да кача видео от класифайърите.

Стъпка по стъпка.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2011, 09:25       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много добро начало! Брао, Геле! По стрелбата сега:
Тоджито знае кво говори, братче...мани това с празен пищов не се гледала обстановката...празен е една секунда...а за това време един среден бегач тича със 36км/ч демек минава 10м за една секунда та докато си гледаш пищова ще мине покрай тебе и я ше те ошамари я друго...
Требва да не се гледа в пищова ...е за начало да, но релоуда требва да е заучен и механично да се праи с вързани очи...според мен де...
А като ги гледам тия мъжаги с тия ръчища...как бе братче изпускате пълнителя щото се усуквал ако се удари о ръбче!?

И вече ептен ше ти се види нахално ама знаеш не се заяждам коментирам...наистина много рипа зига в ръцете на онзи атлет...нещо по хвата е...вероятно умишлено го държи лабаво...

п.п. имам социални ангажименти...другата седмица съм на линия...среща на Герена Ок обявете я ще се съберем
п.п.п. Трябва отделен подфорум ИДПА тук...това е много удобно да се дебатира...фейсбук група ок става...ама друго си е във вид на форум...
п.п.п. и ако всеки лично даде поне част от това дето обявиха Делян Тоджито и Валтера с превода на правилника и патрони на доставни цени идепеато ще го бъде!
нооо Бързилов обясни...не е само да го надървиш ...требва си плодовита жена и време... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer