logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 19:33       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Павел написа:
Единствения риск е изпадане напред а за целта ще трябва да се направи вътрешна пъпка, която да спъва спусковата скоба...така го виждам поне на тоя етап. Въпрос на проба е, ще направя един такъв за мен и ще видим какво ще излезе! :armed:

Смело мога да предположа, че идеята на Пламенти за такова изрязване, е да се вади напред и нагоре като от спийд машина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 19:40       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Мен ако питаш, направо можеш да заявиш смело и твърдо, че е така! :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 23:14       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
deadpool написа:
Смело мога да предположа, че идеята на Пламенти за такова изрязване, е да се вади напред и нагоре като от спийд машина.

Павел написа:
Мен ако питаш, направо можеш да заявиш смело и твърдо, че е така! :D

Абсолютно, като това да е съчетано с по-голямата сигурност, която дава кобура :tu:.

Да споделя нещо, което съм наблюдавал неколкократно по състезания и тренировки. Виждал съм колеги състезатели, които по правило са със спийд-машини и на които им се е случвало, дали по време на прохождане на сцената, дали по време на курса на стрелба, при по-резки движения пистолета да им падне. Като оставим настрана неприятния факт, че ако това се случи на състезание автоматично води до дисквалификация, насажда се и един подсъзнателен постоянен страх, да не би да се случи отново. Вследствие започва едно придържане на спийд-машината при всяко по-рязко придвижване, по-бързо подтичване, подскачане, което в началото се прави напълно осъзнато, но с времето се превръща в навик. Според мен това пречи изключително много, особено при прохождането на сцената - не може пълноценно да направиш минаването на "сухо", тъй като едната ръка (още по-лошо, че е "силната") е почти постоянно върху оръжието, за да го пази. Освен това многократно се прокрадва мисълта "да не ми падне пак пистолета", което пък неминуемо влияе на концентрацията. За мен това е много дразнещо, би ми представлявало голям проблем и точно поради тази причина съм с кобур. Напълно възможно е (а и вероятно е факт) да има на пазара спийд-машини, които да са дори по-надеждни от който и да е кобур, но аз още не съм ползвал такава и нямам мнение. Ако ми попадне подобна - веднага я запасвам, без да се колебая!

Това разбира се е лично мнение, единствено от състезателен аспект. От гледна точка на "tacticool" - тъй като е видно, че във форума има доста специалисти, искам да ги помоля да НЕ взимат отношение по коментара ми, освен ако не се засяга спортната страна на въпроса. Все пак темата е "Кобур за IPSC".
:-)

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 23:47       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Според доста мнения от нета........най-сигурната спиид машина до момента е тази на Соул Кърш - Рейс Мастър. Ама не съм я тествал и не мога да потвърда окончателно дали е така.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 23:49       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Longbow написа:
Според доста мнения от нета........най-сигурната спиид машина до момента е тази на Соул Кърш - Рейс Мастър. Ама не съм я тествал и не мога да потвърда окончателно дали е така.

И аз така чух.
Но и аз нямам мнение - за сега...

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 09:43       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Изображение
Блекхоукът, който използва Тод Джарет!!!

Ето и сравнението на няколко типа кобури от него:

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 15:08       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
plamenti написа:
Longbow написа:
Според доста мнения от нета........най-сигурната спиид машина до момента е тази на Соул Кърш - Рейс Мастър. Ама не съм я тествал и не мога да потвърда окончателно дали е така.

И аз така чух.
Но и аз нямам мнение - за сега...


По стечение ползвам Race Master екипировката от 2 седмици и миналата сряда я изпитах и със стрелба.
Паскал е прав за това, което е чел из нета - и за момента няма две мнения за ефикасността и.
Това е най-advanced спийд машина, просто вадиш и пееш :wink: и същото важи и за холдерите.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 17:31       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Май 2008, 17:21
Мнения: 505
Polzvam ya veche edna godina i sus sigornost moga da kaja che tova za sega e nai-dobroto na evropeiskiya pazar-Raice Master

_________________
Златомир Милчев Миланов

Клуб BULLET;ZAJECAR

SHOOTING TEAM TANFOGLIO BG

http://WWW.BULLET-ZONE.COM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2011, 17:38       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

http://www.sickinger.at/Englisch/Sites/home.htm

аз ползвам Сикингер от самото начало
ставнявах го с доста модели .. и не сам намерил по сигурна и надежна система

само че е грозна .. много грозна

холдерите на Сикингер за мен са най-бързите
но .. не могат да изпаднат пълнители,
аз им подлепиш едно хартиено тиксо отвътре и станаха наистина надеждни от към изпадане на пълнител


Raice Master е горе долу същата система .. без щифта за цефта (може да се свали на Сикингер)
само че .. това за колана е доста по нестабилно от на Сикингера
но е много по красива .. и изглежда лачена :)

http://www.racemaster.info/wp-content/u ... colors.png


Raice Master не съм пробвал за моя пистолет .. може и да е по-добра

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2011, 16:33       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Мдааа... доста са моделите спийд машини, моята основна драма за модела който разработвам е дали да има съпорт за цевта или не? или е добра идея да има сваляем такъв а стрелеца да си реши да го монтира и ползва или не?

Иначе, ето комплекта вече собственост на доволен клиент ;)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Холдърите са също наши ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2011, 23:23       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 01:37
Мнения: 353
Местоположение: София
Павел написа:
Мдааа... доста са моделите спийд машини, моята основна драма за модела който разработвам е дали да има съпорт за цевта или не? или е добра идея да има сваляем такъв а стрелеца да си реши да го монтира и ползва или не?

Иначе, ето комплекта вече собственост на доволен клиент ;)


Холдърите са също наши ;)



Браво, браво, браво!!!
Искам и аз един "комплект" ама с три холдера моля:)
за Глок 17

:) :tu:

_________________
Marlex, СК Динамик Армс
May the enforcement be with you!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2011, 14:35       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Проблема е никакъв, ето го и за 17-ка ;)

Изображение

Изображение

След прекарването на колана през окачването, кобура се притяга на място чрез двата болта отгоре - идеята за конкретната конструкция е заслуга на небеизвестния Сашо Кусев ;)

Изображение

Изображение

Изображение

С монтирани offset втулки - осигуряват 4.5 см отстояние от тялото. Без втулките, отстоянието е 2 см.

Изображение

За незапознатите, колана е модел IPSC Vintage :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2011, 15:19       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Супер :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer