logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 12:12       Заглавие:  Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Милен даде много добра идея :)
ето я ...


ще пусна и анкета ..

мисля че стигнахме вече до положението да търсим качество и на сцените :)
което е в пряка зависимост от удоволствието от турнира
и още по пряка към броя участници! :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 12:15       Заглавие:  Re: Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Аз очаквах че 200-300м сцени ще ме издразнят най-много но уви :)
те бяха даже забавни .. с тях и без тях .. резултата е същия

най-малко харесах спънатите сцени ... мисля 8 ми е фаворит
малки мишени и големи НШ ..

да! нека да има една група малки мишени на сцена
но да има и скоростна отсечка .. и така ще се проличи още повече майсторството на стрелеца да намери баланса и темпото

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 12:19       Заглавие:  Re: Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Яну 2007, 08:58
Мнения: 343
Местоположение: Sofia
9,10,11,12 защото при появата на облак металите, които бяха боядисани в черно ставаха невидими, поне за мен :).

_________________
Борислав Кабакчиев
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"
СК "Левъл 6"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 12:34       Заглавие:  Re: Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
сцените с попърите на далечните разстояния лично на мен не ми дадоха нищо

мисля че една малка промяна би ги направила едни от добрите сцени и това е добавянето на 2-3 хартиени мишени които да ускорят сцената и да дадат положителен точков резултат след което ако има един два миса от далечните метали сцената няма да не е нула

чисто статистически тази сцени доведоха до следното:

големи времена

огромен брой екстра шотове

десетина състезатели с 0-ви сцени дори с поразени мишени( кой е по-добър- 0-те са 0-ли)

изключително забавяне на скуадовете( добре че две отпаднаха да да успеем да завършим)

освен това според мен се губи един от принципите - баланса, който води до адекватно оценяване което води до удоволетворение

дори и при отлично изпълнена сцена - повалени всички мишени коефициента в повечето случаи е между 1.0... до 2.0... при бързите къси сцени с удоволствие и без много напрежение се прави 3.0...-5.0... и в този интервал всеки може да види реалното измерение на баланса мезду точност и бързина

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 16:55       Заглавие:  Re: Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Категорично не ми харесаха сцените горе на танковия полигон. Стрелбата по мишени на 300 м. от окоп в неудобна позиция сред гуми, които скриват гледката, във вятър, който ежесекундно си мени силата, може да е голямо предизвикателство за някои, но това не е динамична стрелба.
Забелязах състезатели които откровено бойкотираха тези сцени, пускайки минималния брой изстрели по посока на мишените. Това само по себе си обезсмисля идеята и труда на организаторите, както и показва, че не съм единствен на това мнение. Отделно вятърът, който беше по-важен и от разстоянието в случая, постави отделните състезатели в неравностойно положение, тъй като всички стреляха в различни ветрови условия. Доколкото ми е известно еднаквостта на условията за стрелба е един от принципите в IPSC, който тук беше погазен.

Другите аспекти на кашизма в IPSC Милен Димитров много точно ги е описал и се присъединявам към казаното от него - същото имах предвид като казах, че това не е динамична стрелба.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


Последна промяна JDredd на 13 Апр 2011, 19:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2011, 18:26       Заглавие:  Re: Коя/кои сцени най-МАЛКО ви харесаха на ТЪРНОВО ОПЪН 3ГЪН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Bobi написа:
9,10,11,12 защото при появата на облак металите, които бяха боядисани в черно ставаха невидими, поне за мен :).


имаше тактика за тях .. ;)
аз стрелях последен от цялото състезание .. и даже и от черното не беше останало нищо

тактиката беше .. пуснеш един два бързи да изпущи зад мишената
да се вдигне облак прах и попара се виждаше явно вече :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: boreto и 76 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer