logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2014, 09:01       Заглавие:  Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2008, 15:21
Мнения: 613
г-н Михтиев бихте ли ми изпратили в писмен вид правилото или наредбата в която е уреден въпроса с курсовете за безопасност към БФДС и какво налага повторното полагане на такъв изпит.
Изчетох всички правилници за участие в турнири и не открих такова правило.
И каква е логиката ако има такава да бъда допускан на състезание 3-то ниво предишната седмица пак на същото стрелбище и седмица по късно да ми се забранява. Може би разликата идва от това че за първото състезание преведох парите по сметката на клуб Етър а за следващото не.
Оставам с впечатление, че се подхожда според моментното ви настроение, личните отношения и чертите на човека бидейки той Регионален Директор не следва да се проявяват по този начин. Демонстрацията която направихте на последното състезание уронва не само вашия авторитет но и подкопава устойте на БФДС като регионален не би трябвало да допускате лично отношение използвайки поста който заемате.
Ще си позволя да направя ретроспекция на 10-те години в които ви познавам, от весел добронамерен човек и организато на страхотни състезания за което Евала. Как се превърнахте в това което сте сега.
За съжеление знам че няма да мога да ви променя защото власта така влияе така на хората.Надявам се че на въпросами ще бъде отговорено в най скоро време, защото от динамичната стрелба няма да се откажа.
Калоян Георгиев Председател на Клуб Рейс Гън 8 кратен Републикански Шампион.

_________________
Калоян Георгиев
IPSC Airsoft
Club RACE GUN GLOCK STI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2014, 11:35       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Kormoran написа:
г-н Михтиев бихте ли ми изпратили в писмен вид правилото или наредбата в която е уреден въпроса с курсовете за безопасност към БФДС и какво налага повторното полагане на такъв изпит.
Изчетох всички правилници за участие в турнири и не открих такова правило.


чл. 14, ал. 3, във връзка с чл. 13, ал. 3 от приложения текст

Kormoran написа:
И каква е логиката ако има такава да бъда допускан на състезание 3-то ниво предишната седмица пак на същото стрелбище и седмица по късно да ми се забранява. Може би разликата идва от това че за първото състезание преведох парите по сметката на клуб Етър а за следващото не.


Организатор и Мач директор бяха други клубове - не ЕТЪР. Не бях вписан в ЗАПОВЕД за провеждане на стрелби като длъжностно лице. Заемах длъжността РМ - което ме ограничава до следене на спазване на Правилника на международната конфедерация.

Колкото за парите - Организаторите ползваха сметката на Етър като пощенска кутия - нищо повече. Забележката ти в това отношение е нелогична, тъй като в конкретния случай - на 22,06 - лиших от една такса нашата организация :oops:

Kormoran написа:
Оставам с впечатление, че се подхожда според моментното ви настроение, личните отношения и чертите на човека бидейки той Регионален Директор не следва да се проявяват по този начин. Демонстрацията която направихте на последното състезание уронва не само вашия авторитет но и подкопава устойте на БФДС като регионален не би трябвало да допускате лично отношение използвайки поста който заемате.


Постарах се да говоря с теб човешки и насаме. Демонстрациите ги прави ти - за другите ти коментари : БЕЗ КОМЕНТАР


Kormoran написа:
Ще си позволя да направя ретроспекция на 10-те години в които ви познавам, от весел добронамерен човек и организато на страхотни състезания за което Евала. Как се превърнахте в това което сте сега.


Благодаря за оценката - но истината е, че освен големия ми мерак да сваля някои и друг килограм - мисля, че нищо друго не се е променило при мен.


Kormoran написа:
За съжеление знам че няма да мога да ви променя защото власта така влияе така на хората.Надявам се че на въпросами ще бъде отговорено в най скоро време, защото от динамичната стрелба няма да се откажа.


Така е - станах на 50 и вече ми е късно да се променям. Ще постъпвам винаги така като смятам, че е най-правилно и ще си отстоявам мнението. Съжалявам, ако на някои не им харесва - но това е положението.

Радвам се че няма да се откажеш - и аз обичам стрелбата и се радвам, когато способни стрелци като теб я практикуват. Остава да се явиш при легитимен съдия на Изпит по безопасност и си добре дошъл на състезание.


Kormoran написа:
Калоян Георгиев Председател на Клуб Рейс Гън 8 кратен Републикански Шампион.


Пожелавам ти още много титли

И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ТИ ПОВТАРЯМ - НИЩО ЛИЧНО.

ИСКАМ ПРОСТО ПРАВИЛАТА ДА СА ЗА ВСИЧКИ И ДА СЕ СПАЗВАТ ОТ ВСИЧКИ

ПРИКАНВАМ ХОРАТА ПОЛОЖИЛИ ИЗПИТ БЕЗОПАСНОСТ ПРЕЗ 2014-ТА ДА СЕ ОБОЗНАЧАТ ТУК - ЗА ДА УВЕРИМ КАЛОЯН, ЧЕ НЯМА ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ НЕГО

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2014, 23:30       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Аз, в състав на комисия съм изпитал до момента за 2014г. - 37души.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2014, 07:23       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2008, 15:21
Мнения: 613
Благодаря за изчерпателния отговор г-н Михтиев,
От прочетеното заключих че съм състезател с отнети спортни права.
Сега следващ въпрос аз като съдия мога ли да се самоизпитам и какво попречи изпита да се проведе преди турнира в неделя.
Радвам се че и Мишо се включи в разговора.Като се видим може ли да ми покажеш протоколите ?
Мишо защо като спечелихте проек от министрството по програма за деца върнахте парите нали всички милеем за развитието на подрастващите ?

_________________
Калоян Георгиев
IPSC Airsoft
Club RACE GUN GLOCK STI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2014, 11:04       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Калояне, не съм страна от темата. Отговорът ми бе на искането на Краси.
Протоколите за проведените изпити и стрелби са в съдийската колегия и може да ги попиташ тях. На съмненията ти ще отговоря - Аз съм най-големия радетел за реални изпити. Всички, които изпитах тази година са стреляли и писали. Няма изпит, който да не е бил присъствен от комисия с трима съдии от три различни клуба.

Относно проекта, има отделна тема, където съм отговорил на васчки въпроси, включително изчерпателно на твоите.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2014, 15:28       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Kormoran написа:
аз като съдия мога ли да се самоизпитам


тоя въпрос ми звучи като във вица: "Може ли кръстника да е.е булката ? - Сигурно може, ама не е редно !"

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2014, 15:33       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
На ОС има принципно решение Съдийската колегия да определи кой и при какви условия може да провежда изпити от името на БФДС.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2014, 06:24       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2008, 15:21
Мнения: 613
А тези принципни решения къде могат да се прочетат?
Май бягаш от въпроса ми а?

_________________
Калоян Георгиев
IPSC Airsoft
Club RACE GUN GLOCK STI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2014, 11:13       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Кало, към кого е адресиран поста ти?

Ако е към мен, то не разбирам от кой въпрос бягам. Ако това е "Дали можеш да се изпиташ сам", то единствено Велизар, като председател на НРОИ може да ти каже. ОС и УС държи него отговорен за решенията. Ако питаш за личното ми мнение, то това е друг въпрос.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2014, 11:22       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Хайде стига смешки, как може човек да се изпита сам - хем да стреля, хем да се гледа отстрани.
Най-вероятно, ако не е по правилата, ще се скъса и сам, нали ?!!?
Да се чуе с някой съдия от СФ, не са един и двама и да се видят и се изпитват колкото си искат!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2014, 18:06       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Аз лично си мисля, че специално при Калоян няма никакъв проблем да се самоизпита когато си поиска, защото ако не друго, то поне за всичкото това време е доказал и потвърдил приказката, че кой каквото сам си направи няма кой друг да му го направи. Така че стига сте дъвкали тия смешки, ама да се самоизпитва, да си направи протокол и да си ходим по живо по здраво...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2014, 23:35       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
а медицинско можем ли сами ... PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2014, 11:43       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Може - заверено от Психодиспансера! :joke:

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2014, 12:04       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Приятели, не искам да се правя на миротворец, но подходете с нужното уважение към Калоян, който е направил много за популяризирането на нашия спорт особено сред младежите. Заслужава сериозни отговори по поставените от него въпроси, каквито получи само от Краси и Мишо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2014, 11:31       Заглавие:  Re: Въпрос към Регионалния Директор г-н Михтиев
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Основният въпрос поставен от Калоян е защо се допуска наличието на двоен стандарт.
Няма да съм му адвокат, нито пък ще влизам в сложни диалози с Красимир.
ФАКТИТЕ СА:
1. Калоян е допуснат до участие в Шотгън Мастърс Левъл 3 - въпреки чл.13, ал.3 и чл.14, ал.3 от НКТС.
2. Длъжностните лица на това състезание са и членове на УС и на Съдийската колегия на БФДС - без значение какви са на самото състезание и кой в коя Заповед е включен. Един вид може да се счита и че са делегати.
3. Калоян не е допуснат да участва в Левъл 2 по-късно, на основание чл.13, ал.3 и чл.14, ал.3 от НКТС, при наличието същите членове на УС и на Съдийската комисия на БФДС на самото състезание.
4. РД следи за спазване регламентите на ИПСЦ, но като член на УС не следи за спазване на регламентите на БФДС, всъщност го прави избирателно (не нападам Краси, само констатирам).
5. Съдийската колегия не взима отношение въпреки противоречието. "Принципни решения" не вършат работа, още повече и без протокол от ОС.
6. Нещо "куца" в цялата ни система. Както е тръгнало, след време само един клуб ще прави състезания и тогава тези "драми" ще изчезнат. Ще останат 50-60 реални състезателя и това ще е. Ще се върнем в периода 2004-2005г. , но пък "може и да е за добро".

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer