logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 18:19       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
plamenti написа:
Препоръчват при работа с прогресивна преса, слагането на капсите да се прави отделно - така се намалявал брака. Ако не ти се иска да разделяш операциите - задължително меки капси.
Това ли е дзвера?
Изображение


Тази е, тежи колкото си иска.
Имам 10-на хиляди руски капси и пенят се не пенят, ще ги зареждам, после ще търся други.
Като ми дойде новата зареждаща тръба за капсите пак ще пробвам, капсуловането направи проблем при последните 4 капси, тях ги сложих на ръка и може да съм обърнал някоя накриво.
Ползвам Булсай, на моята везна не мога да видя разлики в дозите, и да има за моята стрелба значение няма - 20-на метра по пластмасови шишета, все се уцелват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 21:50       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Yank написа:

Дозатора е малко капризен - точността му зависи от големина на гранулите. Аз го ползвам с Clays (пистолет), VIHIT-135 and VARGET за rifle. С първите два дава +/- 0.2 гр. Снощи с последния ми даваше +/- 1.2 гр в диапазона на 26 гр, което за стрлеба на по-големи разстояния е неприемливо.

Не знам дали някои използва автоматичните дозатори на RCBS да даде мнение?
...

Имам приятел, който ползва дозатора на RCBS и е много доволен, но не е автоматичния, а е ръчен.
Аз пък ползвам ето този - http://www.midwayusa.com/viewproduct/?p ... ber=540522 . И на него точността му зависи от големината на гранулите, но при дози 5,25 грейна до сега ми е давал отклонение най-много 0,10 грейна, което е 0,0065 грама :shock:. Вярно, до сега съм го ползвал само за пистолетни патрони, но за идеята и пробата ще измеря 26 грейна и ще пусна 20 дози например. Ще ги измеря и ще докладвам за отклонението. Иначе с този микрометър, който са му сложили, е много удобно.
Изображение

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 22:22       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
дозатора на Лее с малко тунинг ... цепи мрака :)

1. вибрация - четка за зъби, самобрасначка, вибраторче от стар ГСМ и т.н.
2. около дупката се прави една добавка да няма остри ръбове, барута плавно да се подава към дупката

и започва да работи .. като скъп дозатор РЦБС ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2011, 07:53       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Ей този е супер прецизен - железо, тежи яко, но е страшен. На по едрите барути направо троши зрънцет.о, но пуска толкова колкото трябва. И настройката му е много финна


Прикачени файлове:
Redding.jpg
Redding.jpg [ 16.33 KiB | Прегледано 13933 пъти ]

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2011, 08:40       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Аз съм много доволен от Auto Disk Powder Measure на Lee:
http://leeprecision.com/xcart/Automatic ... -Measures/
Може да се слага на единички и на полупрогресивни.

На Load Master-а ще полвзвам този, с който идва - Pro Auto Disk Powder Measure.

За пистолетни нужди всички вършат идеална работа, може би се изисква по-иключителна точност на дозиране при бенч-рест.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2011, 09:23       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за бенча трябва да се броят зрънцата барут :)

чесно казно с най-тъпата дозировачка на ЛЕЕ
за 308 .. с оловни куршуми .. постигнах делта 5-10fps !!!

същия ден .. тестваха
патрони 308 .. с нови гилзи, бергери, барут вихта, теглен барут на кантарче, чисто нови гилзи - делта 50fps

така че ... който знае какво прави .. си го прави :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2011, 15:30       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
за бенча трябва да се броят зрънцата барут :)

чесно казно с най-тъпата дозировачка на ЛЕЕ
за 308 .. с оловни куршуми .. постигнах делта 5-10fps !!!

същия ден .. тестваха
патрони 308 .. с нови гилзи, бергери, барут вихта, теглен барут на кантарче, чисто нови гилзи - делта 50fps

така че ... който знае какво прави .. си го прави :armed:


Не отричам качествата на ЛИИ но налични са още няколко фактора - Общата дължина на патрона, дистанцията между диаметъра на куршума и началото на нарезита, капси, crimping (как е на БГ) и почистената след оловото пушка. Да не говорим, че все още не съм намерил как се калибрира chronograph-a.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2011, 10:07       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tochno tova imah v predvid! Bravo Yank :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2011, 22:31       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Оказа се че шелплейтовете на проклетата машина имат 3-4 версии - за .40 се оказа че са ми пратили стар модел и затова не изхвърляла готовите патрони.
Инак за 15 мин прави 100 патрона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2011, 06:48       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Ей ,знаех си аз че сьм с две леви рьце,ама от пьрвия пьт да прецакам пластмасовия зьб на почавача на капсите.......Взех преди време Лоад Мастер.Пишката дето вьрти плейта по някой пьт се изкарва сама на вьн ,по някой пьт не иска :shock: трябва на рька да я дьрпам кьм мен за да има ход да врьтне гилзите.Капсите втория пьт ги сложих с такова внимание,все едно обезвреждам атомна бомба.Чукнах десет патрона и цак.....пак се обьрнаха и смазаха и втората пластмасова джаджа.Гилзите ми са сбироток от стрелбището.Понеже ги треснах на една маса с единичката,от тук натам ще си вадя старите капси на единичката и ще слагам новите на рька.Мани че се овьртях до уши от смаската от новата преса,ами и по пода има кьм половин килце барут :oops: Зарязах я така утре е нов ден-нов кьсмет,белкем трьгне.Ако не-я засилвам в реката.От старата мерилка на барута сьм много доволен,тази новата с мастера която е ,сьщо не е зле.Обаче като се ползва ситен барутец се завира между пластмасовите планки.В моментьт имам 6-7 вида барути,но ползвам само акурате 2 .Най ми е на сьрце.Тайтгрупа ми пали цефта. Малко сьм разочарован от качеството на Лий.Ебати пластмасите по тая пресичка,ебати евтинджоса.Ама то за тия пари толкова.Утре ще погледам някое видео,може да науча някой чальм.Иво 3 имаш бира от мен като се видиме,предсказваш като баба Ванга всички проблеми :DD .Личи си опита ти. :tu:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2011, 12:50       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz 85
стига си плакал :)

ще ти кажа как да и хваниш цаката
стария ми ЛМ .. направи половин милион патрони и ще направи още толкова .. минимум

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2011, 17:36       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Давай цаките ,че ме сьрбят рьцете да те задмина с този твой половин милион PDT_Armataz_01_22 Поне лоста са го докарали-няма как да го счупя него.Смазваш ли я твоята?Що на упьтването ми го дават за Акурате 2 да слагам дупка 34 за 4.2 грейна,а на практика 4.2 -4.3 го постигам като отида на дупка 46 или 43?Сега не ми се разглобява да погледна точно коя е,щото пак ще отиде сума ти барут на пода.Иначе като и се хване цаката си е супер-цьк патронче,цьк патронче....ебати кефа :tu: .С единичката ако не си разпределям процедурите на няколко дни ,ми се разказва играта.Кажи цаката и на лоста който вьрти плейта да не го дьрпам всеки пьт кьм мен на рька.Някой пьт излиза сам ,но повечето пьти трябва да му помагам.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2011, 03:14       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
cz 85 написа:
Ей ,знаех си аз че сьм с две леви рьце,ама от пьрвия пьт да прецакам пластмасовия зьб на почавача на капсите.......Взех преди време Лоад Мастер.Пишката дето вьрти плейта по някой пьт се изкарва сама на вьн ,по някой пьт не иска :shock: трябва на рька да я дьрпам кьм мен за да има ход да врьтне гилзите.Капсите втория пьт ги сложих с такова внимание,все едно обезвреждам атомна бомба.Чукнах десет патрона и цак.....пак се обьрнаха и смазаха и втората пластмасова джаджа.Гилзите ми са сбироток от стрелбището.Понеже ги треснах на една маса с единичката,от тук натам ще си вадя старите капси на единичката и ще слагам новите на рька.Мани че се овьртях до уши от смаската от новата преса,ами и по пода има кьм половин килце барут :oops: Зарязах я така утре е нов ден-нов кьсмет,белкем трьгне.Ако не-я засилвам в реката.От старата мерилка на барута сьм много доволен,тази новата с мастера която е ,сьщо не е зле.Обаче като се ползва ситен барутец се завира между пластмасовите планки.В моментьт имам 6-7 вида барути,но ползвам само акурате 2 .Най ми е на сьрце.Тайтгрупа ми пали цефта. Малко сьм разочарован от качеството на Лий.Ебати пластмасите по тая пресичка,ебати евтинджоса.Ама то за тия пари толкова.Утре ще погледам някое видео,може да науча някой чальм.Иво 3 имаш бира от мен като се видиме,предсказваш като баба Ванга всички проблеми :DD .Личи си опита ти. :tu:


На Лии туретката ми си индексираше както и когато си иска, сменях и квадратните джаджи няколко пъти, все същото. Накрая на ръка си я въртях за по-бързо. Може би с финна шкурка ако минеш плъзгащите се повърхности ще тръгне по-добре.

От друга страна Хорнади също не е края на гората, досега успях да счупя след 2 кутии капси тръбата за пълнене на капси, партиха ми нова за няколко дена, сега чакам да пристигне от фабриката основната плоча с Изижекта, дето се оказа че не е много изи, дори ми вдигна кръвното няколко пъти - изхвърля .38 и .223 без проблем, .40 обаче засядат 5-10%. Смених шелплейта и не е от него.
Освен това сега пък бушинга на барутницата се разхлабва и се развърта, пратиха ми едни шайби, не съм ги сложил да ги пробвам, набързо го рационализирах с един малък ластик да стой опънат.

.223 се оказаха по-сложни от .40 и .38, проклетите капси са кримпнати и трябва да се изстъргват на ръка. Оказа се че и за да се ресайзват трябвало да се смазват, заклещих няколко гилзи докато се убедих, купих от един тип 2 кила ланолин, смесен с алкохол се пръска по гилзите, изсъхва за минути, плъзгат се в ресайзващата глава като...
Обаче после пак трябва да се мине гнездото на капсите, та става по-сложно и бавно. Още не съм пробвал дали стрелят, заредих 100-на, в четвъртък ако не ми мине мечка път ще тествам - 25грейна от барут от разглобени патрони, с 55 грейна ФМЖ пак от такива патрони, или ще стават или няма.
От друга страна, тъкмо резнах одеве една бутилка от пропан, отдавна търсех в какво да топя промишлено олово, това е хем здраво, хем евтино, сержанта ще ми даде неговата горелка за другата седмица, имам няколко стотин кила олово от стрелбището и от тежести за гуми. Оказа се че само трябвало да питам в сервизите, на всеки 10 "не" един казва "да" и се събират доста кила. Залепващите тежести направо ги подаряват, ама е почти чисто олово, за другите е според договаряне, $20-50 за кофа.
Набарах накрая монотип, смесих го 6/1 с мекото олово, в четвъртък ще тествам как е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2011, 05:39       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Минаващ,
като питбул си-като гепиш нещо няма пускане :D Браво за упоритоста ти.Вече си резнал бутилката,но по принцип да знаеш след като отвьртиш вентила да я напьлниш с вода или да я намокриш поне обилно отвьтре.Остават някога газове отвьтре и си е малко опасно.Такава не сьм рязал но резервоари от бензин и нафта сьм кльцнал доста.За оловото още ми е рано,ще ме изгонят от квартала комшийте,ама по натам и това ще дойде.Може би ще имам пьт кьм теб след около 2 месеца,ще топнеме крака с жената за някой друг ден вьв вашите води.Ако имаш време ще се радвам да се видиме и постреляме.Но дотогава има време,като наближи ще ти дрьнна една шайба.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2011, 07:27       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
А, тя стоя отворена 2 седмици, пълних я с вода 2 пъти, после пак стоя отворена с дъното нагоре няколко дена. Навлажних я пак преди да я започна.
Почнах първо с ножовката да я режа, ама след 10см се изпотих и я награбих с шлайфа, стана супер купа. Чел бях че можело да се просмуква газ в шупли, ама не изтраях да я гледам.
Мен комшиите ме заобикалят, ако не лея куршуми пред гаража в 3 сутринта, мъкна пушки и пищови, бях забравил един револвер в колата преди време, сетих се и го извадих да го прибера в къщи, после се сетих че не съм полял черницата, носех и пищова с мен да не го забравя някъде (остарявам, то и преди не помнех много :D ), мъкна с една ръка кофа с вода, с другата уж поприкривам пистолета, отнейде мина една кола с двама дядовци, щяха да идат в храстите както се пулеха. А миналата седмица идва един и ме пита дали съм имал против да си разкарва кучето на поляната до езерото :-) .
не знам, може би е заради полицейската кола пред къщи PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer