logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 25 Яну 2021, 02:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2017, 20:23       Заглавие:  Lyman M die

Ветеран
Ветеран
Аватар

Интересувам се от въпросната "глава",много я хвалят, особено за лети куршуми.
Ако някой има опит нека сподели впечатления.
Както и сайт който шипва до България.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2020, 19:55       Заглавие:  Re: Lyman M die

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Тъй... Признавам си: не съм убеден, че има някакъв смисъл да пиша, щото знам кой и как чете, ама не мога да тая информация в себе си. Дано пък съм полезен някому :stres:

В характерния свой стил почвам от самото начало:
През последните няколко години съдействах на няколко човека да се сдобият с Lyman M-die, като всички те снарядяваха с оловни боядисани куршуми и ми казваха, че въпросното изделие е въпиещо нужно за тази цел. Доколкото аз дъня с оловни помеднени такива - всички казваха, че няма нужда и аз да ползвам. Да, ама да не остана и аз назад от батковците - купих си едно изделие и си го пазех ей така - да си имам. Даже за да не седи хептен напразно - махнах му пишльока и го навих на втора станция на пресата да ми играе краен упор за горно положение на shellholder-а - функция, която до него момент се изпълняваше от барутната глава от комплекта за .40S&W, която така или иначе не ползвах много.

Преди месец обаче смених барута и новият такъв ме сюрпризира с много голяма SD. Чудих се, чесах се по главата какво да променя и си рекох да навия пишльочето на M-die-a, та поне той да заработи като такъв. И о, чудо (всъщност 2 чудеса):
1. SD влезе в приемливи стойности.
2. PF ми се вдигна с 6 единици. Това последното ме шашна, доколкото за този магически ефект на изделието никой не ми беше споменавал - или поне аз не помня.

Ами това е. Просто исках да го споделя с вас. Сега мисля да си поиграя колко нагоре може да бъде пишльочето, а и все още да ги има тези чудеса, щото няма какво да се лъжем - M-die-a утежнява хода на пресата.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2020, 14:06       Заглавие:  Re: Lyman M die

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

JDredd написа:
PF ми се вдигна с 6 единици.

Ами струва ми се логично при положение, че доколкото разбрах нещо "оправя по стените" на гилзата. Колкото по равномерно и силно гилзата стиска куршума по-добре! Защо мисля така.

Днес трябва да почерпя, имах засечка тип куршума остана в цевта, но следващия патрон остана в пълнителя, за щастие.

1. Гръмна си както винаги (поне през антифони не направих разлика)
2. Подскочи, "зареди"
3. Нямаше попадение и хронографа не отчете, но реших, че е отлетял нейде в облаците
3. Спускам и щрак, нищо! - Викам я! Пак не ми се възпламени капса! За втори път за 200 патрона.

Да, ама не! Изкарах „патрона“, а то само черна гилза. Викам я да погледна и беше заседнал малко след патронника. Та каква е връзката с M-Die?

По ред причини знам кой патрон какво съм го правил та имах два паднаха се последни(най-отгоре) в пълнителя. Та като ги правех в неделя реших, че съм сложил куршум без барут нещо такова отвътре ми трепна. Разкернирах ги бяха си ок. После сложих обратно куршумите без да формовам. Влезнаха много лесно, реших че не е проблем и че ще кримпна два три пъти. Дозата беше 0.1 gn под максималната 3.9gn;FMJ 124gn; N 320.

Та тази засечка може да е или от: само капса без барут или от мързел грешка в процеса.

При всички случаи наруших поне 3 правила

1. Не бързай
2. Не снарадявай уморен
3. Следвай си стриктно процеса.
4. Не си променяй тертипа на работа

На здраве :tu:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Lyman M die

Ветеран
Ветеран
Аватар

3 години от първия ми пост, тази глава е завита на 2ра станция. За мен лично е незаменима и must have по отношение на оловните куршуми. Защо?
Мдая не е нищо повече от стебло с формата на куршум, който влиза в гилзата и я формова като цилиндър / след формоване гилзата е с формата на конус/. Има опция , въпросния дай да се ползва и за отваряне на устните. Горните действия предотвратяват "бръсненето" на куршума и по "равномерното" му влагане. Да, наистина увеличава усилието. Но пък при мен са разделени процесите и това не ми пречи. PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ]