logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2019, 20:07       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз съм го ползвал за rifle reloads. Микрометъра помага да търсиш най оптималната дистанция между куршума и началото на нарезите. Според мен да се използва за зареждане на пистолетни патрони е чиста загуба на пари.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2019, 13:56       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Една рецептичка за .45 АСР...барута е Lovex D032-4.8 gr., LOS 230 gr., гилзи S&B, босненски капси, КОЛ 31.35 мм. Релоуда е с матрици на Лиман, туретна преса на Рединг, а барута е мерен тегловно с RCBS Lite Chargemaster...пистолета е Глок 30
10 изстрела на 10 м....
Прикачени файлове:
DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG [ 1.26 MiB | Прегледано 5818 пъти ]

П.П. Скорости няма, защото "рогатия" хронограф не хареса осветлението на стрелбището, а още не съм измислил как да закачам Magnetospeed sporter на Глока!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
emil5koff написа:
П.П. Скорости няма, защото "рогатия" хронограф не хареса осветлението на стрелбището, а още не съм измислил как да закачам Magnetospeed sporter на Глока!


С тиксо пробва ли?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2019, 15:30       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Longbow написа:
emil5koff написа:
П.П. Скорости няма, защото "рогатия" хронограф не хареса осветлението на стрелбището, а още не съм измислил как да закачам Magnetospeed sporter на Глока!


С тиксо пробва ли?

Не! Как точно се прави?

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 12:02       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Колеги, тъй като ми предстои да се гмурна в дебрите на релоудинга, та питането ми е, тъй като още нямам тумблер, дали мога да чистя по 4-5000 гилзи на куп, с тел от неръждаема стомана за медия, в бетонобъркачка и след като са изчистени гилзите, колко време могат да стоят без да са напълнени и превърнати в патрони
И в продължение на този въпрос, колко време могат да стоят готовите патрони след като сме си ги направили?
Благодаря.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 18:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
1ви въпрос - ДА!
2ри въпрос - зависи от доста фактори и затова най-добре си релоудвай и стреляй в рамките на до месец - два - три!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 00:34       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo 77 написа:
Колеги, тъй като ми предстои да се гмурна в дебрите на релоудинга, та питането ми е, тъй като още нямам тумблер, дали мога да чистя по 4-5000 гилзи на куп, с тел от неръждаема стомана за медия, в бетонобъркачка и след като са изчистени гилзите, колко време могат да стоят без да са напълнени и превърнати в патрони
И в продължение на този въпрос, колко време могат да стоят готовите патрони след като сме си ги направили?
Благодаря.

Като начинаещ е нормално да нямаш представа, колко валидна за случая е приказката, че размерът (разбирай количеството) има значение. Преди да се опиташ да бягаш маратон, първо трябва да се научиш да ходиш! Напълно възможно е да се почистят 4-5000 гилзи, има и качени клипчета в нета как се прави това, ползвайки именно бетонобъркачка. Въпросът е да си наясно, какво ще ги правиш после.Съдейки от контекста на въпросите, се каниш да почистиш това количество и след това да релоудваш известна част от него или цялата! За човек без опит, това не е добра идея. Релоуда на пистолетни патрони не е сложен, но си трябват известни познания и навици. Иска се да се подбере правилния барут, да се уточни оптималната навеска, както и да се намери точния КОЛ! Да не пропуснем кримпа! Нужни са и съответните тестове и евентуални корекции след това! Все едни такива работи, които предполагат разход на средства доста надвишаващи цената на един тумблер, примерно на Лиман с нужната медия, съпоставено с количеството гилзи с което се каниш да започнеш! Ако позволиш съвет, като начало пробвай с по-малко количество, като така и въпросите които поставяш и те притесняват, няма да са актуални! Иначе, поздравления за намерението ти да се пробваш в релоуда и пожелавам успех!

П.П. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 10:10       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ivo 77 написа:
дали мога да чистя по 4-5000 гилзи на куп, с тел от неръждаема стомана за медия, в бетонобъркачка
Ако е ей така за идеята - можеш, разбира се! Най-малкото други го правят - защо да не можеш и ти.
Аз лично никога не съм ползвал такава или сходна методика и нямам първа ръка наблюдения, но ми се струва, че стоманените ребра вътре в тялото на бетонобъркачката не са най-подходящия спаринг партньор за мекия месинг на гилзите.

Отделно от горното - какво разбираш под "чистене"? И въобще какъв ти е критерия за "почистена" гилза? Питам, защото по състезания виждам, че критериите на стрелците за "почистена" гилза варират от земята до небето: за едни нищо по-различно от парадните инструменти на общинския духов оркестър не е "чисто", а за други е достатъчно да няма едри бучки кал по гилзата.
За мен лично критерият за "почистена" гилза е светещото от чистота капсулно гнездо. То за мен е изключително важно по две причини: 1. с добре почистено гнездо страшно добре усещам как върви процеса на капсуловане и това (усещане) дава гаранция, че няма да има недонабити или по друг начин проблемно поставени капсули; и 2. изпитвам физическо удоволствие от преждеспоменатия процес.
По горните причини ползвам воден тумблер. Вярно, слугинажът при него е по-голям, но резултатът по отношение на капсулното гнездо е отличен.

Ivo 77 написа:
и след като са изчистени гилзите, колко време могат да стоят без да са напълнени и превърнати в патрони
Тук ключовото словосъчетание е "условия за съхранение". Ако ги съхраняваш на сухо място защитени от прах и влага - не виждам какво може да попречи на мноооооого дългото им съхраняване.

Ivo 77 написа:
И в продължение на този въпрос, колко време могат да стоят готовите патрони след като сме си ги направили?
Аз лично не виждам разлика между срока на съхранение на фабричен патрон и на качествено снаряден такъв в домашни условия. Пази от влага и резку температурни колебания и си ти човекът. В момента стрелям едни 40-ки, които съм снарядявал през 2015 - даже ми се струва, че още по-благи са станали.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 11:02       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Благодаря на всички колеги, които се отзоваха на питането ми.
Ще се опитам да опиша как мисля да протича процесът на релоудинга при мен и ще съм много благодарен ако ми дадете съвет и изкажете мнението си дали е добре.
1. Идеята да "пера" 5000 гилзи на куп е икономия на време и ресурси, тъй като ми се струва, че е безсмислено да въртя 2 часа бетонобъркачката за 300 или 500 гилзи.
Мисля да чистя такова голямо количество веднъж на три-4 месеца, като "складирам" гилзите, след което си релоудвам 200-300 патрона, колкото ще ми трябват за тренировката. Осъзнавам, че е безумие да си произведеш 5000 патрона и на стрелбището да видиш, че пистолетът не презарежда, например.
2. Правя си 10-20 патрона, след настройване на дайовете, разбира се, и отивам, стрелям, меря и т. н. и в случай на добри показатели, релоудвам 300 бр.
3. Ако и тогава всичко е наред (и при условие, че използвам същите консумативи) оставям настройките на пресата и за следващата тренировка, взимам 200-300 гилзи от "склада", релоудвам, стрелям и т.н. докато не свършат складираните количества, след което пак "пера" и повтарям гореописаните процедури.
4. Гилзите мисля да ги съхранявам в найлонови торбички, от онези които се закопчават отгоре, в стаята си.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 15:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добър ти е плана - действай смело :tu:

В процеса на работа сам ще оптимизираш детайлите.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 22:37       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
@Ivo 77, купи си пластмасови контейнери от Jumbo. Едни прозрачни с лилави дръжки “закопчалки”, с обем 13 литра, мисля 7-8лв е бройката. Във всеки контейнер ще събереш точно 5000 гилзи, а и не става прекалено тежко само около 20-21кг.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 22:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
Благодаря на всички колеги, които се отзоваха на питането ми.
Ще се опитам да опиша как мисля да протича процесът на релоудинга при мен и ще съм много благодарен ако ми дадете съвет и изкажете мнението си дали е добре.
1. Идеята да "пера" 5000 гилзи на куп е икономия на време и ресурси, тъй като ми се струва, че е безсмислено да въртя 2 часа бетонобъркачката за 300 или 500 гилзи.
Мисля да чистя такова голямо количество веднъж на три-4 месеца, като "складирам" гилзите, след което си релоудвам 200-300 патрона, колкото ще ми трябват за тренировката. Осъзнавам, че е безумие да си произведеш 5000 патрона и на стрелбището да видиш, че пистолетът не презарежда, например.
2. Правя си 10-20 патрона, след настройване на дайовете, разбира се, и отивам, стрелям, меря и т. н. и в случай на добри показатели, релоудвам 300 бр.
3. Ако и тогава всичко е наред (и при условие, че използвам същите консумативи) оставям настройките на пресата и за следващата тренировка, взимам 200-300 гилзи от "склада", релоудвам, стрелям и т.н. докато не свършат складираните количества, след което пак "пера" и повтарям гореописаните процедури.
4. Гилзите мисля да ги съхранявам в найлонови торбички, от онези които се закопчават отгоре, в стаята си.


обикновено гилзите се окисляват, ако не те дразни че потъмняват - няма проблем да си ги складираш
аз си складирам, обаче формовани с избити капси, за да са ми готови и си релоадвам колкото ми трябва, в зависимост от оръжието (9х19) и PF

можеш да идеш на стрелбище с преса и да си релоадваш там, законно е, стига да ти разрешат домакините
така с най малко разходи на време и средства си готов за по малко от 30 мин
свиваш 3 фишека - хроно, и така :) докато ти хареса

вече .. зиме лете .. в зависимост от барута ще има малко разлика, но ще си го хванеш лесно колко е разликата
в зависимост от спорта за който се готвиш .. ще има нужда

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 23:15       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo III написа:
Ivo 77 написа:
Благодаря на всички колеги, които се отзоваха на питането ми.
Ще се опитам да опиша как мисля да протича процесът на релоудинга при мен и ще съм много благодарен ако ми дадете съвет и изкажете мнението си дали е добре.
1. Идеята да "пера" 5000 гилзи на куп е икономия на време и ресурси, тъй като ми се струва, че е безсмислено да въртя 2 часа бетонобъркачката за 300 или 500 гилзи.
Мисля да чистя такова голямо количество веднъж на три-4 месеца, като "складирам" гилзите, след което си релоудвам 200-300 патрона, колкото ще ми трябват за тренировката. Осъзнавам, че е безумие да си произведеш 5000 патрона и на стрелбището да видиш, че пистолетът не презарежда, например.
2. Правя си 10-20 патрона, след настройване на дайовете, разбира се, и отивам, стрелям, меря и т. н. и в случай на добри показатели, релоудвам 300 бр.
3. Ако и тогава всичко е наред (и при условие, че използвам същите консумативи) оставям настройките на пресата и за следващата тренировка, взимам 200-300 гилзи от "склада", релоудвам, стрелям и т.н. докато не свършат складираните количества, след което пак "пера" и повтарям гореописаните процедури.
4. Гилзите мисля да ги съхранявам в найлонови торбички, от онези които се закопчават отгоре, в стаята си.


.....
можеш да идеш на стрелбище с преса и да си релоадваш там, законно е, стига да ти разрешат домакините
така с най малко разходи на време и средства си готов за по малко от 30 мин
свиваш 3 фишека - хроно, и така :) докато ти хареса
.....

:tu:
За подобни начинания, тези са много удобни...
https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L._AC_.jpg

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 23:26       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Rotkod написа:
@Ivo 77, купи си пластмасови контейнери от Jumbo. Едни прозрачни с лилави дръжки “закопчалки”, с обем 13 литра, мисля 7-8лв е бройката. Във всеки контейнер ще събереш точно 5000 гилзи, а и не става прекалено тежко само около 20-21кг.
Аз за съхранение на гилзи не съм срещал нищо по-добро от големи пластмасови буркани, в които се продават протеин и други хранителни добавки за атлети: леки, изключително здрави и се затварят плътно. Бидейки отпадък - цената им е 0.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 11:58       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Отново благодаря на всички колеги.
След първите произведени от мен патрони, ще се похваля и споделя резултати.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer