logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 06:04       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Витане дай снимка на този болт дето натиска гилзата.


Заслужава си парите и не е скьпо. Порьчвай тук:
https://www.evergladesammo.com/ega-hold-down-die.html



_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 15:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
За прогресивна преса само за 9х19, тези мартици как ви се струват като избор?

1) Lee Deluxe Carbide 4-Die Set 9mm Luger - понеже идват комплект
- carbide full length sizing die with decapping unit
- powder through expanding die (used for expanding and belling the case mouth while charging the case with powder
- a bullet seating die
- and Lee's exclusive carbide Factory Crimp Die
въпрос: Тази мартица, която колегата Yank хвали LEE Carbide Factory Crimp Die 9mm Luger не се ли намира в комплекта горе?

2) Lyman Neck Expander M Die - много от колегите тук я хвалят тази матрица, явно ще е добре да залегне в комплектовката.

Нещо друго да добавите/предложите?

ПП. Да кажем, че гилзите предварително ще бъдат обработени и подготвени. С други думи ръчно накапсени.
В този ред на мисли, Fiocchi или CCI по-добрият избор? В цената разликата е голяма, доколкото видях в нета.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 15:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ЛЕЕ матриците са хубави
имат нужда тук там да се пошлайфат, или с работата се заглаждат

обаче се развиват, както всички в процеса на работа

- аз съм си ги направил "микрометрични", с перманентен маркер съм си ги маркирал, с черта (след настройката им) и си ги чеквам периодично дали са се врътнали нанякъде

- може да се навие нещо от рода на хартиено тиксо или тефлонова лента в резбите .. за да се въртят по стегнато

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 15:45       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Rotkod написа:
въпрос: Тази мартица, която колегата Yank хвали LEE Carbide Factory Crimp Die 9mm Luger не се ли намира в комплекта горе?

2) Lyman Neck Expander M Die - много от колегите тук я хвалят тази матрица, явно ще е добре да залегне в комплектовката.
Нещо друго да добавите/предложите?

ПП. Да кажем, че гилзите предварително ще бъдат обработени и подготвени. С други думи ръчно накапсени.
В този ред на мисли, Fiocchi или CCI по-добрият избор? В цената разликата е голяма, доколкото видях в нета.

Да. Фактори кримп е в комплекта. Аз не намирам разлика между Fiocchi или CCI, освен цената. Lyman Neck Expander M Die ще ти трябва, ако стреляш куршуми с полимерно покритие. Някои твърдят, че използването на тази матрица повишава точността, но аз не мога да преценя защото винаги я ползвам.
Вместо Lyman Neck Expander M Die може да се използва lee universal expanding die с поставен http://noebulletmolds.com/NV/product_in ... mjesfl0mp5 . Същата работа върши.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 20:02       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Rotkod написа:
Да кажем, че гилзите предварително ще бъдат обработени и подготвени. С други думи ръчно накапсени.

С 1050 не се налага рьчно слагане. Всичко си прави машината. И го прави много добре. И вьобще не се притеснявай ако на 1000 ти обьрне една капса. Бьлха те е ухапала.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 20:09       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Dillon 650 това е машината....! :tu: :tu:Така пишат у западните форуми!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 01:40       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Вече е 2019 и в Бг има доста и 650 и 1050. Хвани и намери някои с такива и дрьпни рьчката да се убедиш какво ти трябва. Нищо лично кьм западните форуми както казва 11-та ама има и друга приказка: Не се е@е жена на пазара ! Защо? Защото има много люде с много различни сьвети. Пиши едно лично на Кусев ако си в голямото село наречено София и си приготви пари за една скьпа вечеря. Човекьт ще ти даде да пипнеш неговата.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 02:58       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Че то парите за скъпа вечеря, почти покриват половината от стойността на лии лоудмастер....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 08:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
cz85 написа:
.... да се убедиш какво ти трябва..... Защото има много люде с много различни сьвети.

Тук става въпрос за начало на релоуд. Дилън е върха. Ясно е. Спор няма.
Общо взето в България съветите са- първо си купи единична преса за да се научиш кое как се прави и после си купи прогресивна. И тъй като купуването на прогресивна преса е неизбежно не е ли по-добре вместо скъпа единичка да си купиш Лоудмастер, който работи и като единична преса на първа станция когато му завъртиш индексатора на 180 градуса. И докато се обучаваш кое как, за два дни( толкова трае обучението с приятел, което знае) ще направиш толкова патрони, че ще си и избил парите. После мисли трябва ли ти Дилън и кога ще изстреляш патроните от Лоудмастера.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 14:30       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
moderna написа:
...не е ли по-добре вместо скъпа единичка да си купиш Лоудмастер, който работи и като единична преса на първа станция когато му завъртиш индексатора на 180 градуса. И докато се обучаваш кое как, за два дни (толкова трае обучението с приятел, коЙто знае) ще направиш толкова.

Като следствие на тази хубава дискусия, съвсем естествено изниква един въпрос:
Dillon 1050, та дори и XL650, не могат ли и те да работят като единична преса по същата схема като цитата по-горе? Питам защото и на мен това ми дойде на акъла, че спокойно можеш да изолираш другите станции и да си разучаваш една по една операциите. Все пак това не е ядрена физика, какво толкова може да се учи (ако си чел преди това, интересувал си се и не си с двете ръце отзад)? Е, рутина ще ти трябва, да... но това важи за всяко ново нещо/начинание, така че тя ще си дойде с времето. [IMO]

ПП. ЧНГ на всички!!!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Няма нищо сложно за разбиране в една прогресивна преса !При правилна настройка , имама много марки и всеки се опитва да направи продукта си уникален но някои са доста сложни и ненадеждния чисто механично!Дилан Хорнади Рцбс Лиман Лии и много други.Може Да се започне и с една turret pres но никога не е излишно да има човек и единична преса!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 17:12       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
axiles11 написа:
Може Да се започне и с една turret pres но никога не е излишно да има човек и единична преса!

Е, от това се опитвам да предпазя начинаещите релоудери на патрони 9х19 за спорт.
Човек, който има Дилън съветва да се започне с туретка и да се купи и единичка. Това ме навежда на мисълта, че с купуването на Дилън приключенията започват. Освен пресата трябва да се купуват още толкова работи....тръбички, сензори, мотори....край няма.Все има какво още да се купува.
С купуването на Лоудмастер търсенето приключва. Цените на Лоудмастера са 600-800 лв. Колкото една туретка.
За Лоудмастера допълнително нищо няма купуваш, трябва да махаш. Трябва да се махне капсулвачката, да се махне подавачката на гилзи,да се изхвърлят онези нелепи тръби със смешната фуния отгоре, да се отреже рампата за гилзи на подавачката и да се остави само 2 см. И имаш единична преса за разкапсяване и ресайзване и като накапсиш ръчно в прогресивен режим правиш останалите операции. С 1000 лв. инвестиция имаш патрони за спорт.
Аз така разбрах въпроса на потребителя Rotkod-започване на релоуд само на 9х19. На така зададения въпрос-такъв съвет давам. Пък аз не съм голям разбирач. В тези дебри съм отскоро.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 17:52       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
moderna написа:
Човек, който има Дилън съветва да се започне с туретка и да се купи и единичка.
Това и аз не го схванах, но ти си ме изпреварил с писменото изразяване на учудването :D

Колкото до "какво" и "как":

Аз навремето като разрешиха (регламентираха) релоудинга не скочих веднага да правя патрони, а 2 години гледах по състезания на кого му засичаше пистолета от патрони и на кого - не. И понеже (за разлика от падащите пълнители на АР-ките) тематиката живо ме интересуваше - дебнех после хората в спокойно състояние да са и да си говорим. И от тези разговори по пътя на слушането на това, което не се казва, разбрах, че до 10к лева няма прогресивна преса, дето сегиз тогиз да не се излага при влагането на капсата. При това положение на нещата за мене беше ясно, че пълен прогрес при правенето на патрони няма да прилагам. А това от своя страна предопредели и избора ми - най-евтината прогресивна преса, на която ще се подават предварително накапсени гилзи.

Тук смятам за редно да кажа още нещо: не само чисто статистическите показатели предопределиха избора ми. Има и още нещо: религията ми забранява след избиването на капсата веднага да набия друга. Считам за необходимо след избиване на капсата капсулното гнездо да премине някаква форма на почистване. А това няма как да стане при пълен цикъл на прогресивна преса.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 18:25       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Нали Вие винаги съветвате първо единична преса после ЛИИ или друга прогресивна!?За това предложих като начало турретка или единичка !Но прогресвната е най добре ако човек приеме правилните Ви съвети за експлоатация може и ЛИИ!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 18:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
moderna написа:
axiles11 написа:
Може Да се започне и с една turret pres но никога не е излишно да има човек и единична преса!
Е, от това се опитвам да предпазя начинаещите релоудери на патрони 9х19 за спорт.
Човек, който има Дилън съветва да се започне с туретка и да се купи и единичка. Това ме навежда на мисълта, че с купуването на Дилън приключенията започват. Освен пресата трябва да се купуват още толкова работи....тръбички, сензори, мотори....край няма.Все има какво още да се купува.
Е, толкова ли са калпави Dillon, че трябва да си купиш и Туретка и Единичка?! Доколкото знам LoadMaster-a може да е с по-големи хлабини, някои операции да не са му “силата” (като поставянето на капси и т.н., без претенции за изчерпателност), но пък е изключително евтин и също така железен. Така както може да се каже и за единичната преса на RCBS Rock Chuncker. Но, въпреки че Dillon е значително по-скъп от LM (около 3-4 пъти), той заслужава ли си капиталовложението или е просто една прехвалена система в син цвят? Какво дава повече от “Червените”? Затова и взех да разпитвам тук, с идеята да не се минава през всички марки и видове преси на пазара. Иначе, както всички казват тук, единична преса си трябва (за резерва или разучаване на операциите, това е без значение сега).


moderna написа:
С купуването на Лоудмастер търсенето приключва. Цените на Лоудмастера са 600-800 лв. Колкото една туретка.
За Лоудмастера допълнително нищо няма купуваш, трябва да махаш. Трябва да се махне капсулвачката, да се махне подавачката на гилзи,да се изхвърлят онези нелепи тръби със смешната фуния отгоре, да се отреже рампата за гилзи на подавачката и да се остави само 2 см. И имаш единична преса за разкапсяване и ресайзване и като накапсиш ръчно в прогресивен режим правиш останалите операции. С 1000 лв. инвестиция имаш патрони за спорт.
Това е ценна информация. Много благодаря г-н Moderna!


moderna написа:
Аз така разбрах въпроса на потребителя Rotkod-започване на релоуд само на 9х19. На така зададения въпрос-такъв съвет давам. Пък аз не съм голям разбирач. В тези дебри съм отскоро.
Точно така, само на 9х19. В тези дебри ... скоро, скоро, колко пък да е отскоро. Тук мисля, че опита говори пред времето за което човек се занимава с релоуд, нали?!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer