logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 20:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 20:21       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Изображение


Toчно това използвам - идва с игличките.

Не знам дали Амазон праща при вас ама все пак опитай.

https://www.amazon.com/Frankford-Arsenal-Separator-Polishing-Reloading/dp/B00HTN4R6O/ref=asc_df_B00HTN4R6O/?tag=hyprod-20&linkCode=df0&hvadid=312303172305&hvpos=1o1&hvnetw=g&hvrand=17568947280824129993&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9030156&hvtargid=pla-430798205500&psc=1&tag=&ref=&adgrpid=65892517121&hvpone=&hvptwo=&hvadid=312303172305&hvpos=1o1&hvnetw=g&hvrand=17568947280824129993&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9030156&hvtargid=pla-430798205500

Good Luck

ПС Да отбележа, че голямо количество веднъж изчистени гилзи на склад, времето да имаш готови патрони значително е съкратено (час, час и нещо и си готов за деня).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 01:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Yank написа:
Toчно това използвам - идва с игличките.

Не знам дали Амазон праща при вас ама все пак опитай.

https://www.amazon.com/Frankford-Arsena ... 0798205500

Good Luck

ПС. Да отбележа, че голямо количество веднъж изчистени гилзи на склад, времето да имаш готови патрони значително е съкратено (час, час и нещо и си готов за деня).
Благодаря за отзива. И на чен ми изглеждаше доста надеждно. Ще видя дали мога да го намеря на 220v и вместо 2-3 часа в тублера да ги врътна за 30-60мин. Иначе имаз така процедирам. Засега само ги DePrime-вам, после ги мия в кипяща вода с малко лимонтозу и гилзоте са готови и чакат. При мен са сортирани по марки (CBC, S&B, CECO, GFL).

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 28 Дек 2018, 01:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 01:55       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Yank написа:
Избиването и влагането на капсите е част от прогресивната преса. Карбинните минават на ръка. Ползвам един уред за влагане на капси (http://www.xxicsi.com/stainless-steel-priming-tool.html), който ми дава възможност да постигам еднакво влагане с точност до .0001 инча.

Страхотна машинка. Този модел, който си посочил го дават да работи с точност 0.0025”, като предлагат и друг вариант работещ с точност 0,00125”. Както и да е, това не е важно. Важното е, че за мое огромно съжаление ползвателя на това “чудо на техническата мисъл” трябва да слага на ръка всяка капса след всяка операция. Брутално...

Светлина в тунела хвърлят от Frankford Arsenal (тези пичове взеха да ми се издигат в очите) с тяхното творение копиращо горното изделие, като в последният може да се ползва tray за капсите (включен в компекта).Ако не се лъжа дори ставал онзи модел на Lee с триъгълната форма. Да няма го това фенско кликане на регулиращото колело, но пък изглежда пълно щастие няма ...

Ако някой се интересува:
https://youtu.be/r0layqAVnwE

ПП. Не знаех, че за райфъл дълбочината на влагане на капсата била 0.003” (по думите на човека от клипа по-горе). Има ли някой информация/данни за влагането на пистолетна такава (9х19)?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 02:26       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
когато влагам с палеца, имам много по добро усещане кога капсата допира дъното

имам и от двата вида .. и определено има разлика и в резултата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 05:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Rotkod написа:
Има ли някой информация/данни за влагането на пистолетна такава (9х19)?

Аз ползвам ръчна машинка на RCBS. Не универсалната, която е за всички калибри, а такава, която работи с шел холдер. Влагам ги до упор. Да опрат в дъното на капсулното гнездо. Много отчетливо се усеща. Грижи с негръмнали капси никакви. Имал съм и машинка за влагане на капси на Лий, но там необходимото усилие за влагане е много по-голямо.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 10:41       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Аз капсуловам с Lee Auto Bench Prime
https://www.titanreloading.com/lee-precision-reloading-equipment/lee-priming-tools-and-shell-holders/lee-auto-bench-prime

Силно амбивалентни чувства изпитвам към това изделие, но то най-точно отговаря на неврокинетиката ми. Пробвал съм и други, но това е за мене най-малкото зло.

P.S.: силно съм впечатлен от точността на работа на уредите от линковете, дадени от Янк и Роткод. В момента, в който усетя нужда от такава - веднага и аз ще си купя :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 18:16       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Пресите с които работя (единични Hornady (2) и прогресивните Dillon и Mec) дават възможност при resizing да избиеш капсата и да вложиш новата капса с един удар. Ръчното влагане на капси правя само за малки количества карабинни патрони.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 18:42       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ivo III написа:
когато влагам с палеца, имам много по добро усещане кога капсата допира дъното
имам и от двата вида .. и определено има разлика и в резултата

Oт кои два вида машинки/марки имаш колега Ivo III?
Би ли споделил и за разликата в резултата?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 19:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Джентълмени, имам няколко въпроса към "отбора на знаещите", както се казваше в едно известно тв предаване.

1) Някой дали може да сподели от първа ръка какви са разликите между Dillon 650 и 1050 и дали финансовата разлика е оправдана или не?

2) Кои матрици препоръчвате като най-добрите (за прогресивна преса и за калибър 9x19)?
NB. Може да е комплект като Lee Lee Deluxe Carbide 4-Die Set 9mm Luger например или пък RCBS Carbide 3-Die Set with Taper Crimp, a може да е определена мартица на определена марка и така да се направи най-добър сет от матрици... Като пример, няколко колеги вече хвалят матрицата на Lyman - Neck Expander M Die 9mm, 380 ACP, 38 Super Product #: 600695. В тази връзка е и въпрос #3.

3) Матриците/Dies дали са взаимозаменяеми? С други думи казано, може ли матриците на Lee (от т.2 по-горе) да се монтират на прогресивната преса на Dillon (било 650 или 1050) или пък мартиците по-горе на RCBS да се монтират на LoadMaster-а на Lee? Допускам, че резбите са унифицирани и се ползват от всички производители (или почти всички) на преси, но нека по-знаещите да се включат, ако имат желание.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2018, 22:21       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Ivo III написа:
когато влагам с палеца, имам много по добро усещане кога капсата допира дъното
имам и от двата вида .. и определено има разлика и в резултата

Oт кои два вида машинки/марки имаш колега Ivo III?
Би ли споделил и за разликата в резултата?


имам стара на ЛЕЕ с кръгъл пълнител и на RCBS с шелхолдер

RCBS ме разочарова, и го ползвах само за релоад на 408CT, защото си направих свой шелхолдер с минимални луфтове около пина

основно работя с ЛЕЕ, както пистолетни, така и снайперски

тези капсуловачки които са с една капса ... трябва да се работи с много чисти пръсти, или с ръкавица, за да не се омасни капсата от пот или смазка

иначе колеги имат е това чудо .. дето мери дълбочина на канала, дебелина на капсата и показва с уреда колко да се вложи

Изображение

https://www.1967spud.com/shop/km/km-pri ... ith-gauge/

бих казал че с добре смазано и поддържано ЛЕЕ .. се усеща точно кога докосва капсата дъното .. но това има значение за снайперски цели и не са хиляди капсите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 04:29       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Rotkod написа:
Някой дали може да сподели от първа ръка какви са разликите между Dillon 650 и 1050 и дали финансовата разлика е оправдана или не?

Колко и какви калибри ще зареждаш? 1050 не е кеф при смяна на много калибри. Не сьм имал 650 но сьм чувал само хубави неща за нея. Аз зареждам (един калибьр 9мм само) на 1050 и до ден днешен боготворя Сашето Кусев ,че ми отвори очите и сьщо така спестих пари . Парите си ги заслужава до последната стотинка.
Rotkod написа:
2) Кои матрици препоръчвате като най-добрите (за прогресивна преса и за калибър 9x19)?

Не сьм чувал за проблеми с оригиналните но лично аз сьм с :
1.Лее - избиване на капсата и калиброване на гилзата.
2. Лее- Само калиброване на гилзата: Може и да е глезотия ама аз си я харесвам.
3. Имам една пишка болт на резба на местото на свободната дупка която натиска надолу гилзата докато се слага новия капсул.
4. Оригиналната барутослагаща на Дилон
5.РЦБС -барут чек механична
6.Рединг - слага куршума
7. Лее кримп
Rotkod написа:
3) Матриците/Dies дали са взаимозаменяеми?

Дотук изброих 4 различни фирми тоест да взаимно заменяеми са. Има едни с жлебове ама те са друга бира.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 19:06       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Матриците/Dies дали са взаимозаменяеми?


Резбите са стандартни и взаимно заменяеми. На добрият crimp die е този на LEE (използва collar die). Hornady and Redding са високо качествени.

Избор на преса Dillon - зависи от количеството. Ако си педант и предпочиташ да следиш качеството след всяко натискане на ръчката - 550, ако искаш маааалко по-бързо - 650 и ако ще стреляш поне 300-500 седмично - 1050.

Витане дай снимка на този болт дето натиска гилзата.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
1050 много лесно може да и се добави двигател и сериозна елетроника за автоматизации

аз много патрони направих и с 1050, но така и не се харесахме със синия цвят машините
веднага и изхвърлих матриците .. особено за влагане, и ги смених с ЛЕЕ
на ЛЕЕ например накриво подаден куршум си го изправя и влага прилично, докато на Дилон .. не работи добре

ЛЕЕ обаче иска по-грамотни технически потребители, иначе имам една на над 500 000 цикъла и .. работи като нова! и може да влага със снайперско качество :D
Но!!! ЛЕЕ иска .. специален ритъм, на работа .. има си моменти когато трябва да се забави и на други места да се внимава
и е компактна, малка и не изисква ток за работата си .. само да има стабилна маса или плот (за ЛЕЕ)

1050 .. може да работи и тъп потребител без проблем, въпреки че .. едни хора успяха да строшат 1050, а ЛЕЕ не можаха :))

1050 - е дълго да пиша, но като цяло за малки и средни количества - не бих я предпочел
нито дозатора и е хубав, нито имаш поглед над напълнена с барут гилза
но пък лесно се механизира

ако някой не може да се справи с ЛЕЕ, бих му препоръчал Хорнеди, там и дозатора е много по точен - ротационен и т.н.
имаше една статия .. където ги сравняват Лее, 650 и хорнади .. viewtopic.php?f=3&t=4322

но това си е .. мое мнение и не е ъпгрейдвано от 6-7 години, може нещо да са подобрили

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 03:52       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Никога не съм имал дилон, първо почнах с туретна на Лии, пласмасовоте втулки на индекса работиха около 1000 патрона и заминаха, след това индексират на ръка. Дозатора също беше калпав, та сложих електрическа четка да вибрира барута и да са по-равномерни дозите, и с много практика стигах до 150 патрона на час.
Хорнади лок-лоад имаха някаква промоция и реших да я взема, с главите на лии си работи добре.
По едно време ме побърквате, защото не индексираше правилно, докато усетих че горната плоча се е изметнала - обслужването им е на ниво, пратиха нова за 3-4 дена, оттогава нямам проблеми с индексирането доста години.
Дозатора след 50-100 патрона почва да се извърта обратно на часовниката стрелка и евентуално излиза от резбата, та го връзвам с един ластик да го придържа в позиция.
Винта, който дърши шелплейта след 20-30 патрона започва да се развива, което позволява на шелплейта да се движи нагоре-надолу по малко, докато прижината, държаща гилзите на място не може да стои в улея, имам навик да я протегна от време на време с ръка.
Тръбата, държаща капсите не е застопорена в гнездото си, и понякога се вдига нагоре, което обърква подаването на капси.
Плъзгача, който подава капсите понякога се задръства с боклуци или барут и не стига точно под гилзата, така ча капсите не могат да се влагат правилно.
За мен най-голямото предимство са втулки те за глави - завиват с половин оборот отгоре на пресата, и вече в тях се слагат главите. Може да се купят повече, и така за секунди може да се сменят калибри - глаяите са си нагласени във втулки те, които после влизат само по един начин и така нивото е винаги едно и също. - със смяната на шелплейта и дозата, калибър се сменя за под 10 минути. Просто всичките ми глави са си в кутиите, когато ги сменям отвоювам стария комплект и навивам новия, няма нужда от нагласяне на дълбочини (ако се ползват еднакви куршуми, иначе вече трябва да се коригира влагащата глава).
Ръждясват повърхнините, които не са боядисани, просто е такъв климата - държа я в гаража на тезгяха, но за 10 години си върви ОК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 06:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Тези втулки на Hornady LNL Bushings са нож с две остриета (IMHO). Да, много лесна и удобна е работата с тях. И ти трябва само 1/6 оборот и си я отвил/освободил матрицата от пресата. НО, един потребител се оплакваше от същите, защото на неговата преса с матриците директно монтира и на пресата давала точност от порядъка на 0.002”, докато след като сложил втулките точността паднала на 0.010”. Съжалявам, че не копирах мнението му, щеше да е полезно да го има тук.

edit: Намерих го това неговото мнение:
Цитат:
Not sure if anyone else has this issue. On my first 100 rounds using this lock n load conversion bushing and die bushings, I set the coal to 1.133 (9mm). I had rounds as high as 1.137 and as low as 1.127. a spread of 0.010 inches. Is this too much? min in the Speer manual is 1.125 to a max of 1.139. when I use the dies in the press without the conversion installed, I get a variance of 0.002. Not impressed so far. Will try another 100 rnds

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 30 Дек 2018, 06:08, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer