logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 11:35       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
Доки, готовият ти патрон ми се види ОК. ...

Благодаря Иво, но готовият е заводски - на тази снимка правя сравнение на качеството на почистване на гилзата от вън (ползвах цериев окис, но както е видно - неуспешно - няма разлика с фабричен)

Скоро видях въпроса ти за мръсната - вода във водния тумблер - да и при мен става така
Установих, че колкото повече пинове и по-малко вода слагам в него, толкова по-добре чисти. Имам и серии на практика без свободна вода - само тази, задържала се около пиновете след измиването и изцеждането им.
Поставям и 50 мл почистващ препарат, от онзи българския. Работи страхотно! бутилка от 1 литър трябва да стигне за около 20 зареждания. в този ми тумблер слагам 60-70 гилзи (всъщност така мисля, ако ти знаеш колко влизат в 3 литров, моля коригирай ме!
Не ползвам разтвора повторно, но има вечри в които го оставям да "преспи" до сутринта, след като е въртял 1 час....

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


Последна промяна MolonLabe на 15 Апр 2020, 12:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 12:07       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
MolonLabe написа:
Благодаря Иво, но готовият е заводски - на тази снимка правя сравнение на качеството на почистване на гилзата от вън (ползвах цезиев окис, но както е видно - неуспешно - няма разлика с фабричен)
Ей, ти ще дойдеш по-голям шегобиец, отколкото те знаех PDT_Armataz_01_22

Моят барабан се води 5 кг. (каквото и да значи това). Ето физическите размери:

Изображение

Чисти оптимално до 350 гилзи 9х19 с 1 кг. иглички. Аз лично слагам 333 гилзи - изброени тегловно, разбира се. С 3 цикъла на тумблера правя 1000 гилзи, които са кратни на 2 кутии с куршуми.

Вода обаче пълня практически до горе - приблизително 2 литра отива. В нея сипвам 6 мл. Персил за цветно пране и 5 гр. лимонтозу.

Относно мазането:
Мажа гилзите единствено при сайзването/декапсулирането. Това им е и единственото мазане в целия процес. След това премахвам смазката с обезмаслител Медикс, плакна и мятам в тумблера.

Мненията, че малко мръсотия, която е останала в гилзата и в леглото на капсула, е едвали не полезна - високомерно няма да ги коментирам :D Как да коментирам нещо, което при мене го няма?! :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 12:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ivo III написа:
много хубаво не е на хубаво :)

Адски си прав!
Цитат:
точно такива прани мити .. задират и гадно се влагат, и задържат експадера при излизане
напълно вероятно, но до сега не съм го усетил, защото ползвах едно лодкарско - водоустойчиво, (ама много водоустйчиво се оказа!!!) спрей-масло на Вюрт - още преди да декапсирам и рисайзвам пръскам, друсам и правя всички възстановителни манипулации по гилзата, после в тумблера и след изваждане, миене и сушене са все още леко мазни... Май това би трябвало да означава, че исискванията са изпълнени?
УГОВОРКА - нищо от това, което споделям не оценявам като препоръка към колегите, споделям за да получа съвети (за които съм мого благодарен!) и да информирам "ако-какво" с случай, че на някого му идват подобни хрумвания.

Цитат:
ако искаш да ги къпеш има два подхода
1. взимаш си и тумблер - за да ги заглади/полира с черушки след миенето + малко парцали с балистол и Цериев Окис добавяш мъничко парцали и балистол + Цериев Окис и се наслаждаваш на блясък и надеджност
ето това е маниашки подход :tu: много бих искал, но вече заработихме с пациенти и моите заигравки остават на заден план...

Цитат:
ако ме питаш за мнение - задължително трябва да се полират семи ауто гилзи!
- по лесно се подават в пълнителя, по добра екстракция и т.н. .. все неща важни за безпроблемно циклене
да, важно беше категорично да се каже :tu: :tu: :tu:
Цитат:
практическа полза няма от миенето не 9х19, дори и от почистването на капсулните гнезда
освен .. психологичен ефект, или ако имаш вдободно време да го запълниш с нещо приятно
:tu: :tu: :tu:

Цитат:
монотонните приятни неща като релоадинга имат лечебен ефект за мозъка
правиш нещо просто с висока концентрация на внимание - в този момент е зает малък дял от мозъка
и останалия си почива :)
:tu: :tu: :tu: да така казва и моят сенсей - "Вържи пияните маймуни в мозъка, които скачат от клон на клон и тръскат червени задници"

Цитат:
обаче .. тези НонТокс .. аз ги изхвърлям директно в коша за скрап
те са с малки огнепроводни канали и се обръща осенък към капсата
и може и да гръмне някоя капса при влагането .. ако по рязко я набиеш :)
да, и аз се пазя от тях - 2 пина ми съсипаха, а тази се е промъкнала случайно - видях я на снимката диверсантката ниедна :evil:


Цитат:
при влагането - не трябва да се смазва допълнително
за да работи добре и еднакво да пали барута, трябва еднакво усилие на излизане
:tu:
за сега всичко подготвено е .45 надявам се скоро да имам по 10-20-30 готови от вид и един хубав ден за Лозен

Много благодаря за съветите!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 12:17       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
...Мненията, че малко мръсотия, която е останала в гилзата и в леглото на капсула, е едвали не полезна - високомерно няма да ги коментирам :D Как да коментирам нещо, което при мене го няма?! :D


О, Цицероне! Оставил си достойни наследници в нашите земи PDT_Armataz_01_22

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 12:21       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ако някой има нужда да си смени спешно и безплатно хронографа - можем заедно да отидем на Лозен около Гергьовден PDT_Armataz_01_22

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 12:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Дред, моите следват китайската максима - Може да сме дребни, но сме много ;) просто ги намерих изгодно - цената на 2та беше по-ниска от тази на един голям :tu: :tu: :tu: :
Прикачени файлове:
20200411_190055.jpg
20200411_190055.jpg [ 1.39 MiB | Прегледано 5629 пъти ]


A сега вече на работа:
Прикачени файлове:
20200406_162441.jpg
20200406_162441.jpg [ 1.46 MiB | Прегледано 5629 пъти ]

Видно е, че зъболекарите, правят всичко възможно да поддържат страха в пациентите...

Ако слушате, няма да публикувам моята снимка в пълно антивирусно снаражение :joke:

Бъдете здрави момчета!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 14:40       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Разкошни зелени очи !
Продължавам с интерес да следя темата.
Много рядко се вижда толкова смислена дискусия и толкова събран опит.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
MolonLabe написа:
Дред, моите следват китайската максима - Може да сме дребни, но сме много просто ги намерих изгодно - цената на 2та беше по-ниска от тази на един голям :
Доки, гледам ти снимките и се сещам как с един голям фен на игличките миналата година разсъждавахме на глас относно какво (не)трябва да се слага във водата и с роботската логика стигнахме до извода, че пяната се явява нещо като омекотител/забавител на движението на игличките и като такъв е нежелан ефект - намалява им кинетичната енергия. Затова и насочихме експериментите си към непенливи и слабо пенливи химикали от кръга на тези, които се използват в бита.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 18:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Обикновен течен сапун в комбинация с лимонтузу!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 21:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
...пяната се явява нещо като омекотител/забавител на движението на игличките и като такъв е нежелан ефект - намалява им кинетичната енергия. Затова и насочихме експериментите си към непенливи и слабо пенливи химикали от кръга на тези, които се използват в бита.
Умно! :tu:
Сега ще проверя! Значи ли, че Персила не се пени?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 21:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
MolonLabe написа:
Видно е, че зъболекарите, правят всичко възможно да поддържат страха в пациентите...


след това облекло пациента може и без упойка .. няма да смее да гъкне :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2020, 21:58       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
с тези игли .. не само че не заглаждате гилзите, ами и ги начуквате яко!!

и стават .. окислени и грапави .. но сте модерни :DD

купете си един старомоден тумблер и .. се наслаждавайте на меко влагане и безотказна работа

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 01:57       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
с тези игли .. не само че не заглаждате гилзите, ами и ги начуквате яко!!

и стават .. окислени и грапави .. но сте модерни

купете си един старомоден тумблер и .. се наслаждавайте на меко влагане и безотказна работа


Твърде късно е Иво :td: Тези дето ти ги учи как да правят 9-те мм се спряха на лъскавото и от тук нататък ги търси в учителската стая.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 08:44       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Докторе, да не би това задиране да идва от триенето на гилзата в матрицата(дая). Защото аз разширявам повечко заради меките куршуми които ползвам и както вече знаем матриците не са толкова гладки отвътре колкото сме си мислили та ми стърже и пада жълт прах, ама смазка при тази операция ще вреди според мен.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 11:34       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Господа, само споделям как ги подготвям аз гилзите за пистолет. Нито каня, нито принуждавам някой да прави като мене.

От резултата съм МНОГО ДОВОЛЕН. Толкова съм доволен, че чак малко ми е мъчно, че няма вече развитие в тази област: досега през годините все нещо изменях, добавях... А сега вече - нищо. Остана ми само да се моля да не променят рецептата на Persil-a за цветно пране.

От 2013 г. до миналата година бях със сух (вибрационен) тумблер. Смених 5 вида медия и безчет (защото им загубих бройката) добавки за медия. Но февруари м.г. пробвах иглите - ами няма нищо общо със селския бик, дето казал шопът от оня виц.

Предлагал съм на много колеги да им врътна 300 гилзи за проба - да видят дали ще им хареса резултата, щото няма смисъл да се купува оборудване ей тъй само за да се опита. Един - единствен moderna се възползва от предложението ми.
По състезания след първоначалния WOW ефект от вида и работата на патроните съм давал да се пипнат, разгледат (в т.ч. и с лупа) и т.н.

Тук само споделям опит и знания - така, както с мен са споделяли и споделят и сега колеги - особено в момента с патрони за карабини.
А като отворя youtube - чисти оня ми ти народ с иглички, та пушек се вдига! И си викам: "Не ще да е толкова лошо това нещо..."

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer