logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 13:25       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
И само да уточня - използваш персил за цветно, за да не степва прането, нали? PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 14:18       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз не харесвам измитите гилзи .. особени за СемоАуто системи, защото имат грапави повърхности и задират лесно

4-8ч на вибратор със суха медия с добавен цериев окис и парцали с балистол ги прави с блясък на злато :armed:

и много хлъзгави за екстракция, както и при релоад в пъти намаля силата сравнено с митите

ПП: може да се мият, но преди полиране на вибрация/центрофуга, за да се пести от медия :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 15:19       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
И моя метод за пистолетните, е изцяло сух.Четири часа в тумблер с царевична медия, като слагам гилзите с капсите, след което декапсолирам и възползвайки се от по големия диаметър на .45 АСР, ги почиствам механично от праха с винтверт и парченце от скочбрайт, една по една. За по големи количества ще е тегаво, но за 100-150 гилзи, ме устройва!
Прикачени файлове:
IMG-995908a529dbbe88603b92cda01f4bdf-V.jpg
IMG-995908a529dbbe88603b92cda01f4bdf-V.jpg [ 217.89 KiB | Прегледано 5372 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 15:30       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
аз не харесвам измитите гилзи .. особени за СемоАуто системи

може да се мият, но преди полиране на вибрация/центрофуга

Е!,това е висшия пилотаж. То и аз така правя но не смея да си призная за да не разберат, че съм манияк.
Мия с капса,събрани от земята. Суша, разкапсявам със смазка и без капса полирам с орехова медия.
Първо мия за да не пипам мръсните гилзи. След като разкапся мазните гилзи полирам като по този начин почиствам смазката и останалите при миенето стружки(парченца месинг).
Смазка-ланолин,рициново масло и карнауба восък разтопени и смесени на водна баня Ей тоя карнауба восък и полирането ги прави хлъзгави и блестящи за дълго време.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 15:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
и аз така правя но не смея да си призная за да не разберат, че съм манияк.


с полираните гилзи, се намалява вероятността за засечки :)
както и стават много по точно вложени патроните ...

да се похваля пак - с този метод и ръчно вложени капси .. за цялата си спортна кариера нямам нито ама нито една засечка на състезание :) (но това са стари лаври, а и мисля да стрелям още)



ПП: добавената смазка, а най-добре восък в суха медия е перфектният вариант да задържи полиращият агент (при мен цериевият окис) и да подобри ефекта от полирането

ПП2: снайперските си свръх прецизни патрони също ги работя само по сух метод
започвам с 4 часа в мръсна медия, следва почистване, формоване, струговане, фаски, огнепроводни канали .. и отново 4 часа за финално полиране, заглаждане в чиста медия, която като се замърси отива за първата операция .. а след това за пистолетни :))
така постигам SD 1-1,6 m/s (метра/секунда, за fps са други цифрите :)) в най-добрият калибър 6,5х47 :armed:

знам, че ако се мият, ще стават с по еднакви обеми, но нямам време да суша и условия, а и това качество ме устройва за Т-Клас :)
освен това гилзите в различни партиди са с различни обеми и това обезсмисля мокрото миене

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 16:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
MolonLabe написа:
С малък - бижутерски.
Абе Доки, много ти чиста водата след чистене бе!

Гледай - при мене е бая по-тъмна, хем предварително съм обрал тревата и камъчетата :joke: :
Изображение

Инак продуктът си е алтън гиби както викат турците:
Изображение

P.S.: момчета, не знам какви са ви тумблерите, медията и водата, но времената за чистене, които споменавате, лекичко ме плашат - какви са тия 90 минути, 2 часа, 3 часа...??? Гилзите на втората снимка са въртяни 20 минути.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 16:08       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Ivo III написа:
moderna написа:
и аз така правя но не смея да си призная за да не разберат, че съм манияк.


с полираните гилзи, се намалява вероятността за засечки :)
както и стават много по точно вложени патроните ...

с този метод и ръчно вложени капси .. за цялата си спортна кариера нямам нито ама нито една засечка на състезание :)

ПП: добавената смазка, а най-добре восък в суха медия е перфектният вариант да задържи полиращият агент (при мен цериевият окис) и да подобри ефектта от полирането

ПП2: снайперските си свръх прецизни патрони също ги работя само по сух метод
4часа е мръсна медия - за почистване, формоване, струговане, фаски огнепроводни канали .. и отново 4 часа за финално полиране, заглаждане в чиста медия, която като се замърси отива за първата операция .. а след това за пистолетни :))
така постигам SD 1-1,6 m/s (метра/секунда, за fps са други цифрите :))

знам че ако се мият, ще стават с по еднакви обеми, но нямам време да суша и условия, а и това качество ме устройва за Т-Клас :)

След финалното полиране изплакваш ли гилзите от праха, отделен от медията?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
P.S.: момчета, не знам какви са ви тумблерите, медията и водата, но времената за чистене, които споменавате, лекичко ме плашат - какви са тия 90 минути, 2 часа, 3 часа...??? Гилзите на втората снимка са въртяни 20 минути.


става дума не за времена .. а за гладки повърхности :) и сметки

имам таймер от 5лв (цена на дребно, без отстъпки :DD) който щтрака на 15 мин за почивка да не прегрее двигателя на тумблера .. и така цяла нощ си трака и лъска ли лъска

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 16:12       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Ivo III написа:
moderna написа:
и аз така правя но не смея да си призная за да не разберат, че съм манияк.


с полираните гилзи, се намалява вероятността за засечки :)
както и стават много по точно вложени патроните ...

с този метод и ръчно вложени капси .. за цялата си спортна кариера нямам нито ама нито една засечка на състезание :)

ПП: добавената смазка, а най-добре восък в суха медия е перфектният вариант да задържи полиращият агент (при мен цериевият окис) и да подобри ефектта от полирането

ПП2: снайперските си свръх прецизни патрони също ги работя само по сух метод
4часа е мръсна медия - за почистване, формоване, струговане, фаски огнепроводни канали .. и отново 4 часа за финално полиране, заглаждане в чиста медия, която като се замърси отива за първата операция .. а след това за пистолетни :))
така постигам SD 1-1,6 m/s (метра/секунда, за fps са други цифрите :))

знам че ако се мият, ще стават с по еднакви обеми, но нямам време да суша и условия, а и това качество ме устройва за Т-Клас :)

След финалното полиране изплакваш ли гилзите от праха, отделен от медията?


разбира се че не!
така шлайфам и патронника PDT_Armataz_01_22 безплатно
става огледален от полепналия цериев окис по гилзата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Полирането на гилзата е гранация за високо качествен патрон. Не зависимо как се маха боклука (декап, мокро, мокро с стоманени иглички или медиа) полирането в медиата (при мен ориз и царевица) трябва да е последно с поне 4 часово друсане. Изчистване от медиата - компресиран въздух (иска след това маа...аалко сушене) или с нещо да обършеш вътре. От друга страна малко остатъчно от медиата по шийката помага за мазно влагане на куршума.

Иво какъв е този химикал (на английски) дето използваш?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:11       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Иво какъв е този химикал (на английски) дето използваш?



https://www.olx.bg/ad/tseriev-oksid-pol ... 6Fzt5.html
https://rulen.eu/product/%D1%86%D0%B5%D ... %B8%D0%B4/


Цериев оксид (cerium oxide)
Синоними: Цериев (IV) оксид, Цериев диоксид, Церия, Цериев окис

Формула: CeO2

Церий (IV) оксид, известен също като цериев оксид, цериев диоксид, церия, цериев окис или цериев диоксид, е оксид на редкоземния метал церий. Той е бледо жълто-бял прах с химичната формула CeO2. Основното приложение на церия е за полиране, особено химико-механична планаризация (CMP). За тази цел той е изместил много други оксиди, които преди са били използвани, като железен оксид и цирконий.


използвам го от десет години основно за гилзи
напоследък и за матриците за релоадиг - даде най-добри резултати за финален финиш

възнамерявам да пробвам и за цевите как ще се отрази :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:31       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Благодаря. Утре ще го имам

https://www.amazon.com/Cerium-Oxide-Glass-Polishing-Compound/dp/B009XUAA4Y/ref=asc_df_B009XUAA4Y/?tag=hyprod-20&linkCode=df0&hvadid=312219454312&hvpos=1o5&hvnetw=g&hvrand=10780192047121914825&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9030084&hvtargid=pla-598719056284&psc=1

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:34       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Доста време пренебрегвах тумблера, докато не видях гилзите на Камен /moderna/ и завидях веднага.
От тогава насам съм само на сухо тумблериране с цериев окис и наистина резултата е повече от добър.
Както каза Иво, гилзите се полират идеално!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:


в тоя кафевия има и желязо
но като полиращ препарат е като белия, тук е примес който не пречи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2020, 18:56       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
delf написа:
Доста време пренебрегвах тумблера, докато не видях гилзите на Камен /moderna/ и завидях веднага.
От тогава насам съм само на сухо тумблериране с цериев окис и наистина резултата е повече от добър.
Както каза Иво, гилзите се полират идеално!


като бонус и патронниците също стават огледални PDT_Armataz_01_22
бороскопите го доказаха това твърдение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer