logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 459 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2024, 08:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
kouzi написа:
Прави ми впечатление, че някои производители на оловни куршуми с полимерно покритие предлагат
за 9х19 два калибъра .355 и .356
На какво се дължи това?"
PDT_Armataz_01_22


Грешка в шублера при измерване, ИЛИ липса на концентричност на отливките.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2024, 08:17       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Изцяло оловните, полимерните и помеднените (които съм виждал) още от производителя идват брандирани с размер .356
Идват така заради по-мекото покритие. И размерите са им доста консистентни, не е от шублера (микрометъра). :)
А Lee нямат .355 калибрираща матрица, вероятно защото в цялата им гама калъпи за куршуми нямат такива без срез за лубрикант.
Т.е. предвидена е да сайзава оловни куршуми и калибриращите им матрици като цяло са надкалибрен размер.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2024, 05:40       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 26 Апр 2009, 10:30
Мнения: 66
https://www.ares-gun.com/bullets/diamet ... 9_761_764/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2024, 11:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 976
Местоположение: София
Мнение от форума на Браян Енос:
In my experience, coated lead 9mm's 0.356" bullets work much better than 0.355". The larger diameter bullets are less of a problem in a smaller bore than smaller diameter bullets are in a larger bore.

Measure your barrels - It is SO much better to know what size they really are than to not know...

Or simply load jacketed bullets, if you really don't want to slug your barrels.

ето справка: https://forums.brianenos.com/topic/287036-is-there-a-big-difference-between-355-and-356-sizing/

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2024, 06:36       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1285
Дали се намира на някой ориентировъчна рецепта за VV N310, 123grn помеднени? Ще се стреля от стандартна Г17-ка.
В приложението на Вихта най близкото като стойности е за 124 грейнови фмж куршуми, но малко ме изненадаха границите на навеските. Свикнал съм да гледам стойности от 4-5 грейна а тук са 2.9-3.4 :)



Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2024, 13:04       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 976
Местоположение: София
slaf4u написа:
Дали се намира на някой ориентировъчна рецепта за VV N310, 123grn помеднени?

имам само за VV N320, ще се радвам да ти е полезно:
Прикачени файлове:
9X19 LUGER Reloading DATA (1).jpg
9X19 LUGER Reloading DATA (1).jpg [ 264.21 KiB | Прегледано 784 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2024, 17:51       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 976
Местоположение: София
MolonLabe написа:
имам само за VV N320, ще се радвам да ти е полезно...

намерих нещо по-близко до заданието:
Прикачени файлове:
9мм 124grn.jpg
9мм 124grn.jpg [ 125.61 KiB | Прегледано 765 пъти ]

хроното отговаря на всички съмнения :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2024, 02:31       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 24 Апр 2024, 02:23
Мнения: 1
Здравейте, почетох доста голяма част от темата и виждам особено в началото и доста предложение за преси, матрици и други нужни инструменти и пособия, но доста от линковете постнати са остарели и вече неактивни. Като някой който се замисля да навлезе в релоудинга се чудя с какво точно да започна сега, като набиране на инструментариум, гледам че сега вече се предлагат и различни китове от Lyman, Hornady, RCBS и тн. по различните магазини.

Според вас, кое е по-удачно, да се събират нещата поотделно или по-скоро да се ориентирам към някой вече събран по-пълен кит, като примерно Lyman Ultimate Reloading System или RCBS Rock Chucker Supreme Master Reloading Kit? Виждам, че доста постове хвалят Dillion пресите, но не намирам никъде в България да се продават, а и за някой който е изцяло начинаещ в заниманието не съм сигурен, дали не са малко скъпо удоволствие, което евентуално да запазя за по-напред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2024, 14:20       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
След като прочетеш всичко написано за релоуда ще стигнеш до извода, че отначало трябва да си купиш единична преса и след като си изясниш процеса да си купиш прогресивна.
Като си купиш прогресивна преса рано или късно ще си купиш Дилън.
Моят съвет: купи си направо Дилън. Един път купуваш- един път плачеш.
Моят опит: - първата ми преса беше Лий Лоудмастер на старо. Втора употреба. Един час ми беше необходим да разбера кое след кое следва. Повече от 100 хиляди патрона снаредих. Бях щастлив и спокоен. Имах винаги достатъчно и качествени патрони. Какво е брак не знаех. После от любопитство повече отколкото от необходимост си купих Дилън. 1100.
Сега, днес, след като снаредих повече от 100 хиляди патрона с Дилън 1100 ми идва акъла, че е трябвало да си купя направо Дилън. Ако правиш само пистолетни патрони, каквато и единична преса да си купиш после ще трябва да я продаваш.
Добре е , че вече можеш да си купуваш всичко от България. Има сайт, Релоудер БГ, всичко ще ти доставят.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 459 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer