logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 18:42       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
JDredd написа:
Тук смятам за редно да кажа още нещо: не само чисто статистическите показатели предопределиха избора ми. Има и още нещо: религията ми забранява след избиването на капсата веднага да набия друга. Считам за необходимо след избиване на капсата капсулното гнездо да премине някаква форма на почистване. А това няма как да стане при пълен цикъл на прогресивна преса.
Именно, не съм експерт, но техническото ми образование не ми позволява да приема мисълта, че някой може да “набере” гилзи от стрелбището и да ги метне директно в барабана на прогресивната преса, за да произведе “нови” патрони. Затова и написах по-горе, че ще свалям капсите, ще мия гилзите (при нужда ще се чистят капсулните гнезда) и след това ще се поставят капсите (вероятно с отделен инструмент). Това автоматично означава, че няма да има пълен прогресивен цикъл, но пък мисля, че качеството ще е безкомпромисно.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 18:53       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
От земята в тумблера Лиман от тумблера в Case Feeder Машината е една -Синя на цвят проблеми никакви засечки никакви!Всеки има право сам да решава колко кинти да вложи в оборудване!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 21:15       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Затова и написах по-горе, че ще свалям капсите, ще мия гилзите (при нужда ще се чистят капсулните гнезда) и след това ще се поставят капсите (вероятно с отделен инструмент). Това автоматично означава, че няма да има пълен прогресивен цикъл, но пък мисля, че качеството ще е безкомпромисно.


Напълно съм съгласен с тази процедура ако ти трябват 100-150 патрона за състезание Но състезанието изисква трениране с хиляди патрони и продължавайки този вид релоудинг времето за стреляне е доста ограничено.

Тук трябва да се замислиш за какви са последствиата от почистени и непочистени гнезда. Първо, избиването на капсата с иглата на матрицата гарантира дупката през която пламъка от капсата пали барута. Непочистеното гнездо теоритично може да вложи капсата малко по далеч от дупката. Казвам теоритично защото пласта мърсотия е почти 3-4 десетохилядни от инча, при положение, че използваш качествен инструмент за влагане на капсите. Използвайки популярните капсо-вложители, независимо дали е ръчен или част от прогресивна преса, увеличава този толеранс десетократно и най-важното осигурява не еднакво палене на барута, което пък се отразява на скоростта на проектила/точноста (проектила отива нагоре или надолу - без значение ако желаните групи на 25 метра са 5-8 см - да не говорим за бърза стрелба). Следователно "грешката" от влагането е с много по голяма от непочистенат капса. Да не говорим и за грешките от качеството на самите капси

Единична и прогресивна преса (и непременно шублер) - хубаво е да ги имаш и двете (въпреки, че релоудинга пести пари - все пак пари се влагат постоянно). Единичната преса ти дава възможност да експериментираш и да правиш релоуд, кото да ти харесва и второ е незамнима ако трябва да разглобяваш бракувани (не е хубавао да ги хвърляш на боклука - ЛЕЕ продава dies за това.

Критерия за избора на прогресивна преса би трябвало да включва и лекотата за смана на калибрите. Аз знам че повечето участници тук са 9 мм и това се пренебрегва, но аз точно предпочетох 550 (.223, 9мм, .45, 380, 38 спешъл) - имам глави с dies за всеки калибър и взима 10 минути да сменя калибъра.

Някой тук беше попитал за гладокцевни патрони - 90% от практикуващите а аз самия ползвам MEC 9000gn.

https://www.basspro.com/shop/en/mec-9000gn-progressive-shotshell-press

Единственият проблем е, че трябва да сортираш гилзи и да търсиш капси с размери, които отговарят на гнездата. Откакто цените на оловото скочиха препочитам фабричните. Да не говорим за времето за релоудинг (в моето семейство, нашият седмичен разход е около 250).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2019, 22:56       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Rotkod написа:
Именно, не съм експерт, но техническото ми образование не ми позволява да приема мисълта, че някой може да “набере” гилзи от стрелбището и да ги метне директно в барабана на прогресивната преса, за да произведе “нови” патрони.
Е , не точно така разбира се . От земята отиват да се чистят в тумблера , след това се мият с вода ( мой патент - две пластрмасови кофи , едната надупчена с 6 мм дупки да изтича водата ) , отиват после в сушилната и хоп в барабана на машината. Не избивам нищо, чистят се с стария капсул. Проблем от мрьсно по тази причина капсулно гнездо не сьм имал - навьртяни над 100К по този начин.
Rotkod написа:
Но, въпреки че Dillon е значително по-скъп от LM (около 3-4 пъти), той заслужава ли си капиталовложението или е просто една прехвалена система в син цвят?

Заслужава си до последната стотинка ако:
1.Искаш да стреляш повече от 20 патрона на месец.
2.Не ти се седи на единична с часове за резултат който се постига с 1050 за секунди.
3. и т.н. и т.н.
Пьрво имах единична.По сьветите на Бьрзилов защото едно време в БГ той беше корифея на релоуда. Човек с много опит и проби. После отидох на Лее прогресивна. След мой реконструкций (друг мой непотьрсен патент)по нея започвах пьрвата стьпка - пьрвия дай сьс слагане на барута дирекно. Гилзите бяха предварително накапсени. До ден днешен не сьм виждал и на снимка по форумите преса като моята направена. Лада с лети Жанти. Някьде в този форум бях слагал снимки преди . Сега си обяснявам нещата така : Напьлно загубени пари. Като ще зареждам само един калибьр си е трябвало да си купя 1050 от пьрвия пьт и да забравя за случая. Хем пари щях да спестя хем време. Сега тази грешка няма да я правя пак с един уйндер за плетено влакно за рибарските ми макари. Сьбирам пари и си купувам най-яката машина. Няма да троша пари по части с идеята да си я правя сам и да губя време. Защото накрая пак до нея ще стигна. Направо си купи точната машина от пьрвия пьт. Ако нямаш достатьчно жьлтици в кесията , звьнни на приятел и/или ползвай жокер.

п.п. 1050 има детски болести който лесно се отстраняват. Далеч не е най - най. Има Марк 7 да я автоматизираш ако искаш, после Революшьни и Кадмех и само небето ти е тавана....

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2019, 01:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Yank, благодаря сам препоръките, но аз наистина не се интересувам от възможността бързо да сменям плейтовете за различни калибри. И това е така, защото на дневен ред е само 9х19. Може би, ако ми се услади ще релоудвам и за дългото. Но дори така, това отново са само 2 калибира.

Относно чистенето и подготовката на гилзите, вероятно това е някаква религия или изкривяване. Едните релоудъри са рационални и гледат да спестят време, което да посветят на тренировките. Другите са педанти, които искат всичко да им в изпипано до последен детайл. Само времето ще покаже от коя страна ще бъда аз.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2019, 02:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
cz85 написа:
Заслужава си до последната стотинка ако:
1.Искаш да стреляш повече от 20 патрона на месец.
2.Не ти се седи на единична с часове за резултат който се постига с 1050 за секунди.
3. и т.н. и т.н.

Сега си обяснявам нещата така : Напьлно загубени пари. Като ще зареждам само един калибьр си е трябвало да си купя 1050 от пьрвия пьт и да забравя за случая. Хем пари щях да спестя хем време ...

Направо си купи точната машина от пьрвия пьт. Ако нямаш достатьчно жьлтици в кесията , звьнни на приятел и/или ползвай жокер.
Съгласен съм на 100% колега.

ПП. Това последното не го разбрах. Ако съм нямал достатъчно жълтици да ползвам жокер или...

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2019, 02:07       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
cz85 написа:
1050 има детски болести който лесно се отстраняват. Далеч не е най - най. Има Марк 7 да я автоматизираш ако искаш, после Революшьни и Кадмех и само небето ти е тавана....
Ако някой разкаже за детските и болести, ще е много добре. Марк-7 (и Сие) го гледах, но това вече отива на малко по-комерсиално, защото възможностите за производство са доста сериозни.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2019, 09:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
След близо 4 години на единичка на лии, от май месец тази година имам и лоудмастер.
Даже втори лоудмастер. Втори, защото първоначално, след като взех първия си повярвах много - както на себе си във възможностите си, така и в машината че е прогресивна.
Резултата беше една цев назад, и затвърждаване на мнението ми че на лоудмастера трябва да се подават накапсени гилзи.
Продадох го и след месец размишления си купих пак.
От тогава до сега съм направил на него около 5к патрони и се чудя защо не го взех по рано.
Така че преценяй - ако имаш възможност скачай на синьо, но лично за мен лоудмастера е перфектна машина за парите си!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2019, 17:08       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Другите са педанти, които искат всичко да им в изпипано до последен детайл.


Похвално е да търсиш "изпипано до последен детайл".
Един добър релоудедр знае кога да бъде педантичен и кога не.
Ето ти един малък пример с какво се постига "последния детайл".

- Annnealing https://www.creedmoorsports.com/product/4765/see-all-departments?gclid=EAIaIQobChMI_qzmn63P3wIVNx-tBh3urwjIEAQYAiABEgIEpfD_BwE
- Case prep center https://www.youtube.com/watch?v=RAihZLuaEw0
- Quality Primer Tool http://www.xxicsi.com/stainless-steel-priming-tool.html
- Concentricity gauge https://www.brownells.com/reloading/measuring-tools/concentricity-gauges/concentricity-gauge-with-digital-indicator-sku749007902-37479-71074.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shopzilla-_-749-007-902&utm_medium=cse&utm_source=connexity&utm_campaign=itwine&utm_content=749-007-902&gclid=EAIaIQobChMIxND3yKvP3wIVmK_sCh0kbQO-EAQYASABEgImrPD_BwE
- Trimming tool https://www.brownells.com/reloading/case-preparation/case-trimming/case-trimmers/stainless-trimmer-kit-w-sharkfin-and-stand-sku749011888-104513-74656.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shopzilla-_-749-011-888&utm_medium=cse&utm_source=connexity&utm_campaign=itwine&utm_content=749-011-888&gclid=EAIaIQobChMI47ii_6vP3wIVBtRkCh15Vw9UEAQYAiABEgLb-PD_BwE
- Hydro Bullet Seater http://www.xxicsi.com/hydro-bullet-seater.html
- Поне 2 дебели кнкиги за релоудинг

Последно - съветвам те да стреляш много и да използваш собствените си заключения от стрелбата като обратна връзка за да станеш добър релоудер. Щото стрелбата определя релоудера, а не една въображамата педантичност.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 00:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Зависи за какво зареждаш.
Аз стрелям с пистолет, и наистина събирам в кутия гилзите от земята, после от кутията направи слагам на пресата (Хорнади). Не чистя , не търкалям, не смазвам, не мия, пресата си депраймва и си слага капсите от тръбата.
Нямам автоматични подавачи нито за гилзите, нито за куршумите.
Със CCI капси нямам никакъв брак, с руски капси имам 2-3 които не гръмват.
Гилзите за .223 ги търкалях, за да нямат прах, който да полепва по смазката за ресайзване, после пак ги търкалях да махам смазката.
.308 и 7.62х54 ги стрелям от маса и ги събирам направо от масата и не ги търкалям, ама сигурно има година, откакто съм зареждал за последно.
Не зареждам за състезания, така че за мен тая система работи.
Ако търсиш макс резултати, вече трябва да внимаваш за много други неща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 00:33       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Здравейте на всички и честита Нова Година!!!
Нов съм в занаята и от няколко дена имам комплект за релоудинг Supreme Master and Rotary case cleaner на RCBS.
През последните дни четох много от форума и намерих доста полезна информация, за което благодаря много. Докато си почивах за практически умения си обескапсих и почистих няколко хиляди гилзи 9х19.
Сега идва майсторската част, но има нещо, коеро ме мъчи и ми е трудно да намеря отговор - TAPER CRIMP-а.
Нещата тук явно са до преценка и чувство. Имам матрици на RCBS CARB TC. В обясненията пише,че seating and crimp се правят наведнъж. LEE имат отделна матрица за кримп. Виждам, че Иво III дава данни за диаметър на кримпа и т.н. Може ли някой да сподели опит по темата.
Благдаря предварително.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 19:02       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2019, 17:57
Мнения: 5
Здравейте Момчета
Имам Lee,реших да пробвам.От къде да си купя материалите за 9*19 на по-добра цена?Че намирам гилзи по 0.38 и куршуми по 0.23,което ми се вижда скъпичко.Или ако някой е решил да се откаже,да ми продаде наличностите.Благодаря Ви предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 19:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2019, 17:57
Мнения: 5
cz85 написа:
JDredd написа:
Моите 2 ст. по темата: в началото на релоудерската си кариера когато се задълбочавах във всякакви подробности, бях решил, че това отваряне на гилзата прекалено много изморява метала и с цел увеличаване на броя на възможните цикли на презареждане и аз реших да пробвам да го спестя.

Дойде ред и на мойте две стинки. Обрьщам се кам всички , не само кьм Дреда. Искам или не искам според мен е грешен пьт. Правилния пьт е : трябва или не трябва да го правя, защото не може куршума да ти влиза сам без никакво усилие и да се питаш да отварям или не.... И тук всичко зависи от куршума. Отваря се точно толкова колкото да задьржи и подведе леко куршума. В 99.9 ако се ползват полимерни (само такива ползвам по разбираеми причини) се налага отваряне. Дали .355,.356,.357,.358 за 9 мм си е точно за тази дискусия дилема. Примерно .357 теоретично може да ми даде повече точност и компресия но както сьс това и главоболия при релоад( прекалено разтвяране на устните или яко раздут готов патрон) и проблемно циклене на патлака - (тесен чеймбер и т.н). Опита за спестяване на процедури си го обяснявам с опит за намаляване на времето при правене. Е , може да се налали времето като се ползват правилни прогресивни преси но струват пари. Така че или пари се харчат за машина или се потиш на масата.
Гилзите не ги сьбирам от години. 100 кинта за 5000 полирани с доставката ме устройва засега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 09:15       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Антон Андреев написа:
Здравейте Момчета
Имам Lee,реших да пробвам.От къде да си купя материалите за 9*19 на по-добра цена?Че намирам гилзи по 0.38 и куршуми по 0.23,което ми се вижда скъпичко.Или ако някой е решил да се откаже,да ми продаде наличностите.Благодаря Ви предварително.


От къде си?
В магазин Дефенс в София, куршумите FMJ 124гр. са 13 стотинки. Капсите там мисля че бяха 7 стотинки. Във ВИП босненските капси са на 6ст. по 3500 в кутийка.
Е то ти и линк към фабриката в Мусачево, от там моеж да си вземеш всичко на куп:
http://master-arms.com/bg/produkti/category71

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 10:25       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Top 10 Reasons NOT to Buy a Dillon Reloading Press :D :D :D :D :D
https://youtu.be/dFOK4SFZlrY?t=227

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer