logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2011, 16:04       Заглавие:  Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
отварям една тема да обмен на информация, в помощ на всички решили да пазаруват сами от интернет :)
нека да обменим и съберем информация за методите на плащане, изпращане на пари, превод през банки, такси, комисионни и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2011, 16:49       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки .. други
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето една хубава тема .. с инструкции и пълно ръководство за регистрация на PayPal
http://pazaruvane-online.com/20/%D1%80% ... %BA%D0%B0/




някои неща за PayPal които трябва да знаем .. но ни се чете цялата статия

В системата на PayPal можете да регистрирате кредитна карта American Express, Discover, MasterCard или Visa, както и някои дебитни карти като у нас това е възможно само с Visa Electron. Тъй като в България все още не се издават Discover кредитни карти надали ще разполагате с такава, а вероятността да имате American Express (AmEx) е малка, заради не особено изгодните условия, най-удачно е да се насочите към MasterCard или Visa и в краен случай към Visa Electron. Ако имате късмета (излъгали сте се поради необяснима причина) да си извадите Diners Club кредитна карта, то тя няма да ви свърши работа за регистрация в системата на PayPal. Аз лично препоръчвам използването на банковите карти на Първа Инвестиционна Банка (ПИБ), като добър вариант за безпроблемна регистрация и ползване в ПейПал, но на практика с кредитните карти и на повечето други български банки не би трябвало да имате проблеми. По друг начин стои обаче въпроса с дебитните карти Visa Electron, като отново напомням за препоръката си на ПИБ, с чиито дебитни Visa Eletcron няма проблеми, но с картите на други банки не е точно така.

В крайна сметка, ако смятате да използвате Visa Electron дебитна карта трябва да се подсигурите, че на нейния гръб е наличен допълнителния трицифрен CVV/CVC код за проверка, защото той е необходимо да бъде въведен при регистрацията. Ако вашата дебитна карта не разполага с този номер, то тя няма да може да бъде използвана в PayPal, като дори наличието на този код при определени банки не дава гаранция за това че ще може безпроблемно да използвате своята Visа Electron карта.

потвърждване ...

Най-бързият, удобен и лесен начин да получите необходимия код буквално на момента е, ако предварително сте се погрижили да активирате функцията за SMS известяване след направата на транзакция през кредитната или дебитна карта. Лошото обаче е, че не всички банки поддържат такава възможност за всичките си банкови карти, а и не навсякъде тя е свързана с мигновено известяване за получената заявка за дадената дума. Така или иначе, тази функция е полезна и удобна не само за регистрацията в PayPal, но също така осигурява и допълнителна сигурност, защото ще получавате SMS с информация за всяко извършено плащане с дадената карта, а също така и важна информация при възникване на проблем след опит за плащане.


Visa Electron на ПИБ ИЗПРАЩАТ КОДА ВЕДНАГА С SMS!!!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2011, 18:45       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
онлайн пазаруването крие някои рискове,
най-вече да не ви откраднат картата в фалшиви магазини, да хакнат сайта и т.н.

затова може да се изполва следния подход:
1. регистрирате си една дебитна Visa Electron, най-добре в ПИБ само за пазаруване
2. пускате си СМС известяване при всяко движение по нея
3. плащате с нея или към нея си закачате PayPal или друга система за разплащане
4. на ръка в кеш носите в банката или с електронен подпис или друг начин си прехвърляте нужните суми преди самия превод
5. редовно си гледате разпечатките, така ще забележите ако има нещо нередно

ако някои използва или знае друг метод, има повече опит с банкови операции ;)
нека да го сподели .. надявам се има хора който за запознати повече с материята :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2011, 07:37       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Най-сигурно е да няма пари вътре. Някакъв остатък от 10-20 лв.
И когато искате да превеждате за нещо, отивате и внасяте парите, и до няколко часа плащате стоката. Така е най-сигурно, че никой няма да може да злоупотреби с тази карта.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2011, 07:58       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Банка ДСК предлага същата възможност каквато и ПИБ, а с интернет банкиране прехвърлянето от една сметка в друга, плащането и чрез ПейПал става за 2 минути!
По-важен е момента с комисионите ...
При плащане на фирми от Щатите и Китай - не са ми удържали комисиона.
Друг е въпроса ако платиш по банков път - при поръчка за 145 Евро с пощенските разноски ме обраха цели 25 Евро за банкови такси! :evil: Банка ДСК взема 19 Евро за трансфер на суми от 0-25000 Евро ! Таксата на приемащата банка 6 Евро ! Интересно каква им е сумата за трансфер на 25100 Е ? Не знам при другите банки какви са таксите, но в ДСК пипат здраво.
Започнах да търся приятели, пътуващи из Европа да ми доставят нещата.

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2011, 08:01       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Когато плащаш с Пейпал или директно с кредитна или дебитна карта превода е безплатен. Никой досега не ме е таксувал.
Виж за банковите трансфери, си е точно така както си написал. И то таксите са предимно за нашата банка, много рядко банката на доставчика взима пари.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2011, 08:03       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Някои банки издават виртуална виза карта. Тя се използва само за пазаруване в интернет. Непосредствено преди плащането прехвърляте в нея точната сума и така тя винаги стои празна, а и не е вързана към банкова сметка. Това е най-сигурният начин.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2011, 10:08       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
при банковите преводи взимат комисионни и междинни банки ако банката ви не може да прехвърли директно парите в исканата от вас банка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2011, 16:45       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
имам един въпрос, на който все още не мога да си отговоря :)

картата която закачаме към PayPal .. в каква валута е добре да бъде

и като плащаш в сайт с $ .. PayPal в $ ли взима от картата или в лева, защото в българска карта ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2011, 17:09       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
Няма значение дали картата е в евро, лева или долари, ако слагаш пари само за покупките. Ако парите ти стоят там(получаваш заплата на същата карта, имаш депозит и т.н.) по-добре да е в евро или лева за да не губиш/печелиш от падането и вдигането на долара.
Като плащаш в долари и сметката ти е в долари ти взимат долари. Ако сметката ти е в лева, ти конвертират левата в долари по курса на БНБ за деня.

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2012, 15:18       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 30 Яну 2010, 18:17
Мнения: 48
Извади си карта в левове. Аз лично не виждам смисъл от валутна сметка, тъй като ще губиш веднъж от курсовата разлика при внасяне на левове и втори път ако ти се наложи да теглиш левове някъде (банкомат, плащане в наши магазини, левови преводи и др.).

Иначе за плащането - ако PayPal изиска долари, обслужващата те банка ще пусне плащането в долари по съответния курс на деня, ОСВЕН АКО сметката ти не е в същата валута.

Ако не получаваш сериозни суми в долари/евро, не виждам смисъл да правиш валутна сметка, тъй като ще губиш от разликите в курса.

Сещам се да питам и аз нещо - има ли някой, който е вързал Маестро карта към Пейпел? Картата на сестра ми категорично отказва да бъде добавена в профил в пейпел.



Boarhunter написа:
Някои банки издават виртуална виза карта. Тя се използва само за пазаруване в интернет. Непосредствено преди плащането прехвърляте в нея точната сума и така тя винаги стои празна, а и не е вързана към банкова сметка. Това е най-сигурният начин.

Ако ти се наложи да идеш в чужбина, какво правиш тогава? :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2012, 19:02       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
petkouzunski написа:
…да питам и аз нещо - има ли някой, който е вързал Маестро карта към Пейпел? Картата на сестра ми категорично отказва да бъде добавена в профил в пейпел.
Макар и в общите условия на paypal да е записано, че работи с всякакви кредитни и дебитни карти, аз не съм успял да регистрирам нищо различно от VISA. Т.е. достигнах до същото положение като сестра ти.
petkouzunski написа:
Boarhunter написа:
Някои банки издават виртуална виза карта. Тя се използва само за пазаруване в интернет. Непосредствено преди плащането прехвърляте в нея точната сума и така тя винаги стои празна, а и не е вързана към банкова сметка. Това е най-сигурният начин.

Ако ти се наложи да идеш в чужбина, какво правиш тогава? :)
В чужбина вадиш реалната си пластмасова карта, която не си използван никога в интернет, и ползваш нея под зоркия си поглед.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2012, 19:17       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Приятел ми сподели, че му блокирали акаунта в РР, тъй като го използвал за да плати покупка и доставка на куршуми. Това обаче противоречало на политиката им. Не съм им чел условията, нито пък последните промени, но който ще ползва РР за разплащане, няма да е лошо да изясни тези неща.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2012, 19:19       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
plamenti написа:
Приятел ми сподели, че му блокирали акаунта в РР, тъй като го използвал за да плати покупка и доставка на куршуми. Това обаче противоречало на политиката им. Не съм им чел условията, нито пък последните промени, но който ще ползва РР за разплащане, няма да е лошо да изясни тези неща.

да пише мейл на доставчика и да ми го каже това. Те ще се разправят с пейпала, които да ти приели след като да знаели вече, ме доставчикът продава такива стоки.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2012, 19:23       Заглавие:  Re: Начини на плащане, карти, банки, PayPal ..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Сделката си е била между две частни лица. С фирми, които РР знаят с какво търгуват, може и да няма проблем.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer