logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 03:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 10:33       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2013, 12:31
Мнения: 285
Предлагам на вниманието ви един сериозен въпрос, от проблематиката и считам, важността да спазваме законите и специално ЗОБВВПИ, но и тяхното практическо приложение:
До
Началника
На 04 РУ“Полиция“ СДВР
Гр. София

Копие до
Михайл Стоянов Испиридонов
Звено КОС
При 04 РУ“Полиция“ СДВР
Гр. София

От Иван Цвятков Цачев
гр. Варна р-н Приморски ул. Яким Михов №4 ап.15
м: 0888635361 е: ivan.tsachev@gmail.com

Уважаеми Господа,
В отговор на Наказателно Постановление №45 от 11.08.2014г., прилагам платежно нареждане за наложената глоба с вальор 09.09.2014г.

Искам да изкажа уважението си към професионализма и безпристрастната работа на Михаил Стоянов Испиридонов!
Искрено вярвам, че такъв подход към професионалните задължение е нужен в българската държавност!

Не оспорвам глобата, но моля да ми бъде посочен правилния практичен модел на поведение в случаите, които спортното оръжие се използва за състезателни цели! Т.е. когато отиваме на състезание за 2 дни както, бе повода тогава; предстоящо на 02 и 03 август, когато закона ни забранява да го оставяме без надзор в хотел и в автомобил, както ида не го вкарваме в заведения. Как практически да спазим всичките изисквания!
Считам, че закона е опорочен, в смисъл, че не дава практично решение и поведение с цел сигурност!
Ако спортното оръжието стой, постоянно в касата, то възниква въпроса защо е издадено на спортно разрешително, като не „излиза“ да се ползва на спортни мероприятия!? Когато „тръгне“ на спортно мероприятие от 2 дни, и е в друг град, и това е едно спортно-социално мероприятие, то кое е правилното поведение за да спазим всички изисквания на закона!?
Считам, че без надзор е най-лошия вариант, т.е. в случай на кражба от хотел или автомобила, е хипотетично лош вариант от попадане в определено престъпни ръце и потенциала да бъде извършено престъпление с него. От друга страна, ако някой си представя, че едно 2 дневно спортно-социално мероприятие, не ни събира в заведения за хранене, то греши; и тогава идва другата забрана да не го вкарваме в такива заведения.

Моля, да ми бъде указано като „Добра практика“ как да спазвам ЗОБВВПИ, посещавайки спортни мероприятия в друг град, с цел да не нарушавам в бъдеще Закона!

Поздрави!
18.09.2014г.
Гр. Варна С уважение: Иван Цачев


Прикачени файлове:
Наказателно постановление 45.pdf [1.22 MiB]
320 пъти

_________________
Иван Цачев
Ivan TSachev

СК Bullet гр. София

Tanfoglio Stock II Xtreme 9X19
SAR M9F 7.62X39
SIG 516 Patrol cal.223 Rem.
Glock 43X 9X19
Benelli M2 Practical 12/76
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 10:49       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Иване, ако още не си го пуснал това писмо - моля те, не го пускай!

В събота и неделя ще ти обясня защо.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 10:54       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Eххххх, колега Цачев.
Ей сега, като излязат от Служба КОС с една "добра практика", че организатора на състезание е длъжен да осигурява условия за спазването на ЗОБВВПИ от участниците при спортни мероприятия.....

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 13:06       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
мислите ли, че 200 000 ловци го нямат този казус

всеки си преценя сам как да си опази личното оръжие
а стане ли гаф .. си го отнася

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 13:43       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
Аз затова не си купувам танк,пък много ми се иска!! :confused: Я си представете че Иван ТС. ме покани в "Ориндж" клуба на кафе от некви мноо здравословни какавиди?!Едно че шъ отнеса лъскавите лимузини отпред и понеже няма аларма шъ искам да ми е под ръка до мен на масата ,ако и да е зачохлен с бризент.Да ама казват щяла да падне сградата :sad: Мъка!
Та ако може Ванка питай и за моя танк.
А до тогава ,ще си ходя с тубите и питата с кашкавал като Бай Г.../Данко и ще се крия като Хъш с верни другари по разни къщя и ще си мечтая за танк.И шшшшшшшшшт ,тихо да не разбере Никитата че шъ иска и той ,пък кат го знам къв е,че ако е на аванта 2броя минимум.
Та Ванко питай моля те ....!!!!!! PDT_Armataz_01_30
Пък ти си питай не ги слушай тия,то както казва народа - Един от Делиормана тъй с питане на мойта жена мъжът и таковаааааааааа............... :DD

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 14:00       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:surp: :surp: :surp: :surp:
и ми е смешно и ми се плаче, а и много съжалявам, че не съм на мястото на Испиридонов и Бучински, щото ако бях, въобще нямаше да се занимавам с никви глоби, ами директно щях да приложа приложа други членове от закона и нещата щяха да се разрешат от само себе си...

но като цяло, тук отново може да се търси вина и у ус, ведно с някои други по-горе изказали се индивидуални ренегати, чрез и опита им да бъдат пресечени и най-дръзновените мечти на човека.

Иване, пускай го тва писмо и ич да не ти пука... после - квот сабя покаже :tu: а останалите ще се приготвяме да сдаваме...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 14:44       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Да обобщим изразените мнения на съфорумниците по повод, на така публикуваната молба на колега Цачев, до Началника на 04 РУ “Полиция“ СДВР - гр. София.
На лице е ярко изразен дуализъм и поляризация на мненията.Нещо повече, вече е посочен и един от конкретните виновници за така възникналия проблем
Mr. Smith написа:
но като цяло, тук отново може да се търси вина и у ус,
, очевидно става въпрос за УС на БФДС /изказа на Генсека, често е алегоричен, с леки метафизични залитания, поради това не винаги е разбираем/. Като добавим и мненията на разни
Mr. Smith написа:
индивидуални ренегати,
, /пак цитирам Генсека, но изразителността на словосъчетанието много ми хареса :)/, най-добре е да постъпиш, така както прецениш за най-добре.
Извън протокола, Началника на 04 РУ “Полиция“ СДВР е лице по прилагане на закона,а тълкуването на нормативните актове, изменението им, допълването и т.н. е в правомощията на едни други органи и става по-друг ред, така че не очаквай, че ще получиш желания от теб резултат.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 22:06       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2013, 12:31
Мнения: 285
Не съм го подал и няма да го подам след категоричната забрана на Уважаемия ми Председател на клуба Bullet team: Златомир Миланов!
Идеята ми е за намиране на рационално решение на този казус, касаещ всички, както и ловците!
Притежателите на оръжие трябва да бъдем особено осторожни и да спазваме законите, но в случая няма правилно поведение в практиката!
Има определено несъвършенство в закона, което ни поставя всички под риск и в нарушение!
Нека по възможност да излезем с рационално решение и предложение в изменение на закона, което да ни даде "Правилна Практика"!
Определени считам, че оставянето "без надзор"(в хотел или кола) е най-лошия възможен вариант поради риска от кражба и потенциална за извършване на престъпление с оръжие, което ни е "доверено' да се отнасяме като добри стопани!
Т.е. варианта е да влизаме в заведения за хранене с оръжията в подходящи калъфи, примерно с стикери на КОС за "Спортно оръжие" и за да не е социално предизвикателно и стресиращо гражданите, примерно калъфите да са от китари! ( това е за карабинте, за пищовите според мен изваждането на цевта и слагането в джоба мисля, че е решение, но дори и целия пистолет влиза в раница).

Та да се правим, че няма такъв проблем и потенциал от сериозна грешка, та като щрауси с зарити глави, е грешно!
Искам отново да подчертая, че повдигнах въпроса с цел търсен на решение на отворен и потенциален-хипотетично възможен проблем а не да създам Проблем! Съобразявам се с клубното ми ръководство, както и с политиката на БФДС!

_________________
Иван Цачев
Ivan TSachev

СК Bullet гр. София

Tanfoglio Stock II Xtreme 9X19
SAR M9F 7.62X39
SIG 516 Patrol cal.223 Rem.
Glock 43X 9X19
Benelli M2 Practical 12/76


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 22:12       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
500 лева глоба, ибаси!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Никво оставяне в кола повече на нищо. Ножки, пищови /малки и не толкова малки, големи и т.н./, пушки и разни други такива инструменти.
Влизам с тях на масата и ако ме питат кво е това, по-лесно ще ми е да ги убедя, че това е цигулка и аз съм част от симфоничния оркестър, който има участие в самото заведение, отколкото да си помисля всичко това, което питаш Ванка. :-) :-)

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 22:45       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2013, 12:31
Мнения: 285
Томов,
Жестоко! Смея се с глас! Искрено ти Благодаря! Еиии... затова говоря :D

_________________
Иван Цачев
Ivan TSachev

СК Bullet гр. София

Tanfoglio Stock II Xtreme 9X19
SAR M9F 7.62X39
SIG 516 Patrol cal.223 Rem.
Glock 43X 9X19
Benelli M2 Practical 12/76


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2014, 23:27       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Баси ще се наложи да си преправям калъфа на цигулката за пушка :(

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 08:41       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Яну 2007, 08:58
Мнения: 343
Местоположение: Sofia
На мен ще ми трябват няколко калъфа за виолончело. Моля ако някой има излишни да ми се обади. Цената е без значение.

_________________
Борислав Кабакчиев
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"
СК "Левъл 6"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 09:37       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 10:35       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
tomik написа:
500 лева глоба, ибаси!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Никво оставяне в кола повече на нищо. Ножки, пищови /малки и не толкова малки, големи и т.н./, пушки и разни други такива инструменти.
Влизам с тях на масата и ако ме питат кво е това, по-лесно ще ми е да ги убедя, че това е цигулка и аз съм част от симфоничния оркестър, който има участие в самото заведение, отколкото да си помисля всичко това, което питаш Ванка. :-) :-)


ако не се лъжа .. глобата е същата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 15:22       Заглавие:  Re: Едни и същи ... едно и също ... нищо ново
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Bobi написа:
На мен ще ми трябват няколко калъфа за виолончело. Моля ако някой има излишни да ми се обади. Цената е без значение.

Сигурен ли си че искаш ? ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer