logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:30




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 16:37       Заглавие:  Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Timex Intelligent Quartz T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch

Здравейте!
Продавам въпросният часовник, който ме грабна с аналоговите си дълбокомер и термометър. Закупен преди 2 години от колега във форума и носен от мен единствено при посещенията ми на басейн и море през това време – разбирайте 20-тина пъти за по няколко часа. След ползване в солена вода е старателно измиван със сладка и подсушаван. Пазя си много нещата, а явно такива са били и предишните му собственици, тъй като по часовника се забелязват нищожни следи от употреба: ръбчетата по долната повърхнина на лъговете и колчето на катарамата са с паднало черно покритие. Часовникът върви с оригиналната си жълта гумена каишка, която с времето е позагубила блясъка си. Описаните слабости се виждат добре на снимките по-долу.

Изделието е с доста масивна каса със солидно присъствие. Еднопосочен дайвърски безел със 120 клика, дълбокомер до 60 м. и вграден термометър от -5 до +45 градуса (с деление 2.5 градуса), който се рефрешва на 30 секунди. За коректно отчитане трябва да бъде свален от ръката, защото се влияе от температурата на тялото. Маркери и кухи стрелки със светомаса, слаба и краткотрайна, но за сметка на това с характерната за марката Indiglo подсветка, която се активира с единия бутон. Другият бутон служи за активиране/калибриране на дълбокомера непосредствено преди потапяне. Тестван от мен на макс. дълбочина от 3 метра ::yahoo::

Коронка на винт, която при първа позиция на издърпване показва последната достигната макс. дълбочина и температура. Задният капак също е на винт. Нямам представа каква е технологията на постигане на черния цвят на касата.

Няма остатъчна гаранция, кутия и документи - продава се само часовникът, който е на снимките.

Батерията е сменена през юни миналата година от надежден часовникар. Не препоръчвам смяна в къщи, тъй като процедурата е значително по-сложна от обичайното: батерията не се намира на повърхността на механизма, а е поставена в част от него, която се крепи на едни микроскопични винтчета, и която се вади за да се достигне до батерията. Въобще цялостното вътрешно устройство на часовника е така проектирано, че да го щади (доколкото е възможно) от резки температурни промени и сътресения.

- Марка/модел: Timex Intelligent Quartz T2N958
- Вид механизъм: кварц с дата, дълбокомер и термометър. Има и EOL функция (при наближаване края на живота на батерията секундарникът започва да се движи на интервали от 2 секунди)
- Големина на касата: 46 мм само каса, 54 мм с коронката и сензора
- Височина: 19 мм
- Тегло: 136 гр.
- Разстояние между лъговете: 22 мм
- Вид стъкло: минерално
- Водоустойчивост: 200 м.; коронка и капак на винт

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Намира се в гр. Русе и може да бъде изпратен с куриер до всяко населено място в България.

Можете да го купите на цена от 150 лева, в която влиза и стойността на куриерската услуга, с която обичайно бих го изпратил на потенциалния купувач. Иначе си умирам за лично предаване, но съм наясно с обективната действителност относно вероятността това да се случи: за начало Steel challenge-ът на Методи утре и карабината на 01.09 дават такава възможност.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2019, 22:26       Заглавие:  Re: Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Синоптиците прогнозират горещ септември - идеален за море :armed:

Предвид горното ще нося часовника с мене на http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=18219 сега в неделя за да може ако някой се колебае - да го види на живо. А ако този някой ме изненада с внезапно появило се желание да го купи - аз на свой ред ще го изненадам с цена :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 17:46       Заглавие:  Re: Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
UP-вам си темата и намалявам цената на 140 лева.

Ще нося часовника с мене на: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=18306 , като държа на дадената вече дума, че ако някой го купи на място - ще получи допълнителен отбив в цената.

Чудя се как съм забравил да изтъкна още едно качество на часовника: не е истина каква електро-луминисцентна подсветка има това нещо:

Изображение

Снимката е от нета, ама на този е същата :danger:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 09:58       Заглавие:  Re: Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Уважаеми, аз съм фен на марката, и в момента съм с Таймекс на ръката, моля те, донеси го на Републиканското по карабина на Шаново октомври ако дотогава не е заминал, да се спазарим - аз плащам, ти черпиш колата. Само един въпрос - тази жълта каишка подлежи ли на някаква смяна с нещо друго. Ясно е, че няма да е оригинално, но питам принципно?

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 16:38       Заглавие:  Re: Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Прието. Ако до Републиканското по карабина някой не го купи - ще го нося и там.
Жълтата каишка може да се замени с всякаква друга каишка за 22 мм. междулъгово разстояние - часовникът няма скрити зъби, извити лъгове или други подлости, които да изискват "неговата си" каишка, дето е на цената обикновената х 10 :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 19:19       Заглавие:  Re: Timex IQ T2N958 - Depth Gauge & Thermometer Diver Watch
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Повдигам си обявата и приканвам ако някой още се чуди дали го купи или не - да решава бързо, защото на http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=18432 zzlatev ще го отнесе и това ще му бъде. Да няма после "ей, що не го взех аз" :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: K0kall и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer