logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2013, 00:35       Заглавие:  Оптика за бенчрест и за лов
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 00:08
Мнения: 33
Здравейте колеги можели да ми кажете някаква оптика за лов и за бенчрест,като си мисля май няма да стане но по опитните колеги да си кажат мненията.Оптиката ше слагам на пушка-CZ ZKM 452 Standard .22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2013, 21:22       Заглавие:  Re: Оптика за бенчрест и за лов
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Апр 2012, 20:27
Мнения: 11
Колега такова животно няма. Оптиката за бенчрест е добре да бъде с фиксирано увеличение поне х35 с фин тънък кръст с дебелина 0,01МОА , или прекъснат кръст с точка в средата, но диаметъра на точката да не е повече от 0,1МОА. Възможно е да се ползва и оптика с варио, но да позволява увеличение поне х35. Оптика с такива параметри е на практика неприложима за лов . Добри оптики за бенчрест предлагат Леуполд в Competiion серията си. Аз лично ползвам оптика IOR 36x42. Изключително добра оптика с ясен образ и перфектна механика. Най-ниския ценови диапазон за добра БР оптика започва от 1000$. Добър избор е и модела на Сайтрон 36х42. Дано съм бил полезен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2014, 22:05       Заглавие:  Re: Оптика за бенчрест и за лов
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Според мен за 22LR и за лов може нещо от рода 6-24 или 4-28x56 на Йор http://www.gun-bg.com/index.php?page=sh ... &Itemid=26

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer