logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
1. Опит 29.01
3. Опит 27.02


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2019, 16:14       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Снимай в гръб и движението, де! И, дай да видим някаква група от "арката"! Времената иначе са екстра, браво! Следващият челиндж - минимум седем попадения в черния кръг на B-8, или такъв с диаметър от 14 сантиметра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2019, 16:35       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Група?! :D Цялата мишена. Движението според мен не е още за снимане. Но ще го пробвам пак може да са само А-зони, но времето ще скочи мнооого. Твърде много мятах пушката, а това е губи време. Може по-пестеливо пък пак да тичаш. Просто ми е неестествено да гледам напред пък да тичам настрани.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2019, 17:00       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Просто ми е неестествено да гледам напред пък да тичам настрани.

Баруга именно това обяснява - въртиш бедрата и раменете в посоката, в която тичаш. Като тук идват въпросителни от рода на… как да си държиш/ прикладваш пушката, когато се движиш по посока на поддържащата ръка… дали е по-окей да се движиш с по-ситни крачки, и да пЕстиш от времето за премерване или обратно… като Киборга… всичко това да е безопасно - да няма "мазъл суийп" към части на тялото или в опасна посока и т.н. и т.н.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2019, 17:06       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Но ще го пробвам пак може да са само А-зони, но времето ще скочи мнооого.

По 14 сантиметровия кръг на B-8 на 20 ярда за време… 7+ попадения под 30 секунди - ще си стане яко карабинско! Аз лично - това почвам да гоним… и да продължавам с експериментите… както върху самия себе си, така и върху други спортяги.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 12:32       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Още безплатно споделени мъдрост и опит:




п.п. Да изпозлваш двуточковия ремък и като опора за стрелящата ръка - това за първи път го виждам като идея/ техника/ концепция! Ще се пробва!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Охооо, този е мноооогооо смислен. Три базови неща сподели, които адски ме впечатлиха. Благодаря за споделеното видео !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 17:56       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Beer написа:
Охооо, този е мноооогооо смислен.

От боя с голи ръце, през ножа и пищова, та да тактическата карабина - всичко му е много смислено на Ту Лем! Конкретно по темата, да се поправя - двуточковият ремък като опора не за стрелящата, а за поддържащата ръка. Нулирането на "арката". Досега телескопичния приклад си го намествах по стрелковата си конструкция... а тук нагледно показва колко/ как и защо. В другите си видеа има и изложени базови упражнения за карабината. Въобще... яко "копи - пейст" ще се пробваме да го бъде. Но първо и ние да нагласим една "арка" като хората. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 23:23       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Да, видях, че особено много внимание обърна на нулирането на оръжието и поставянето му в равнина, както и работата с две очи.
АР-ка немам, щото съм беден и неук, но признавам - американците бият руснаците на тема видео-тренинги и споделяне на опит.
За АК съм срещал само едни руски базови клипчета на един обучител от "Center-T", тъй щото Поленара ми идва прекалено палячовски.
Едно време имаше и един украинец Кузмич, дето беше читав обучител и видеоснимател, ама него го похарчиха с една донбаска мина и дотам.
Та ще се опитам да преанализирам Ронин-ът с неговата АР-ка, през погледа на моето АК.
Добре, че и ти снимаш клипове с - за което - благодарности.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2019, 06:27       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Супер професионално е представено.

Оптика - минимално увеличение, точката колкото може по-дребна и инсталацията колкото може по-ниска.

Двете очи отворени - аз не мисля, че има някой, който да не го прави - особено с пистолетни и гладкоцевни стрелби. Тук се намесва и доминиращото око. Може и да се наложи десняк да се тренира да стреля с лява ръка заради очите или обратно.

Използване на ремъка за стабилност - двуточковия е чудесен за тактичеси стрелби. Loop в подпиращата ръка е супер подходящ за седнало или легнало положение, а усукването на ремъка се практикува от ловците.

Length of pull (колко да извадим приклада) - показаното в общи линии е вярно и е базирано за лесно манвериране с оръжието в различни ситуации, но много зависи от облеклото. Един друг метод е - монтираш оръжието и вдигаш лакътя на нивото на рамото и пръста да легне на спусъка.

Нулиране - 50-те метра е стандарт при военните. И както се казва във видеото че АР-ката е дистанционно оръжие, и че е въпрос на предпочтания - 100 или повече метра нулиране предполага по лесни компенсации за по дълги дистанции. Но за спорт 50 метра е за препочитане. Да не се забравя, че нулирането зависи от използвание амуниции.

Геле ако "спретваш" добра AR-15 отдели средства за добър спусък. Другото е нормална железария.

Надявам се да видя успешни занятия в този форум :tu:

BTW 20 инчова АР-ка прави чудеса на 600-800 метра. Ама то е друга бира.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Днес го пробвах това пак, този път тичах с цев към мишените хем много по-бавно и много по-неточно. Минах го един път и със САР-а на Лозен.

31s 7 alpha i 2 charli и един мис. Извод много по-събрано от колкото с ар-ката. Много по-бързо се взима мушка с класическия мерник. Диоптричния мерник на АР - е бавен. А като не си на малката апертура попаденията са по цялата мишена.

Наистина ще e интересно някой друг да го пробва и с двете системи на механични мерни прибори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2019, 19:04       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Аз съм склонен да го пробвам. Четвъртък и петък ще съм на Лозен, може да уточним час.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 18:38       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Геле това тичане с пушката напред никак не мое ми се получи. Времето отива на 32+. А пък като сложиш B-8 верно събираш попаденията ама времето отиде > 4.5s на изстрел. AR - 40 s 9 в А4 листа и едно charly, с калаша 45s. :shock:

Най-добре ми се получи с 34-ката 5 черни, 4 в бялото и 1 c. Та ако имаш 4 s par time на изстрел. мисля това с тичането става и добро упражнение за пищов. Под 40 s и гледаш hit factor. Просто отбелязвам знам, че темата е за карабини.

Та за попадения само в 5" кръг, не знам много трудно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 19:14       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Та за попадения само в 5" кръг, не знам много трудно.

Не е толкова трудно - прави се. Ние още с карабината сме лабави стрелци! Е, аз поне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer