logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 17:38       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
аз използвам изкл много ластици ...защото имам ремонтирано рамо и ... нямам избор

На мен пък десният лакет ми е счупен/ зараснал накриво… и освен болката, не мога да свивам и разгъвам пълно ръката… отделно цялата става ми е с шипове/ докторите казаха въобще да не я товаря повече тази ръка... но не спирам нито да тренирам, нито да стрелям… но ако си търся оправдания - винаги може да си намеря такива. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 17:49       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
аз използвам изкл много ластици ...защото имам ремонтирано рамо и ... нямам избор

На мен пък десният лакет ми е счупен/ зараснал накриво… и освен болката, не мога да свивам и разгъвам пълно ръката… отделно цялата става ми е с шипове/ докторите казаха въобще да не я товаря повече тази ръка... но не спирам нито да тренирам, нито да стрелям… но ако си търся оправдания - винаги може да си намеря такива. :-)


и на моя десен лакът е чупена ставата 1990та и не се разтягаше и си бях свикнал
но като чупих сега ляво рамо .. и използвах само дясна ръка много месеци .. се оправи и десния ми лакет :)))

така че .. за тренировка трябва дух и сърце :happy:

а и нямам избор .. спра ли седмица без движение .. всичко почва да боли и тежи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 17:56       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
И тук, също като при стрелянето, условията са две:
- да те учи/ тренира някой, който ги разбира нещата;
- труд и постоянство от твоя страна - 6 месеца/ 1 година за видими резултати минимум.
Ахъм... Няма начин да е другояче просто...

Той и дядо Боб Мъндън - да почива в мир и да се свети името му - сал от тренировки го е докарал до такива времена, че уредът не може да му хване къде свършва единия изстрел и къде почва другия. Това хич не е генетика, ама въобще - само яки тренировки и качествен треньор:


_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 18:00       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
От къде го купи това чудо.


Декатлон - регулира се силата от 10 до 40кг

https://www.decathlon.bg/regulirawi-se- ... 44978.html

Изображение


ето още .. места
https://www.domyos.bg/regulirashchi-shc ... id_8344978

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 18:14       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
JDredd написа:
ubboto написа:
И тук, също като при стрелянето, условията са две:
- да те учи/ тренира някой, който ги разбира нещата;
- труд и постоянство от твоя страна - 6 месеца/ 1 година за видими резултати минимум.
Ахъм... Няма начин да е другояче просто...

Да беше му цитирал цялото мнение, поне да се види лесно как вадиш от контекста. :-)
А именно:
ubboto написа:
Силата наистина е генетични обусловена... но да се взираме в този аспект има смисъл единствено, ако ще се занимаваме с ПРОФЕСИОНАЛЕН спорт.

Всеки, абсолютно всеки обаче... МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВЪВ ФОРМА, стига да няма някаква ОБЕКТИВНА причина, която да го спира да тренира. Мързелът - не е такава.


С кое не си съгласен?
Да, не всеки може да стане Майкъл Джонсън, Майкъл Фелпс, въпросния Боб Мъндън или който и да е топ спортист.
Но всеки може да излезе от "тотал дроб" към нещо средностатистическо или малко над, ако се вземе в ръце.
Това е...

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 18:50       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
BornToDrink написа:
Но всеки може да излезе от "тотал дроб" към нещо средностатистическо или малко над, ако се вземе в ръце.
Че аз това къде го оспорвам?
Против съм единствено да се дават фалшиви надежди на спортуващите, както и против съм да се бухат напразни упражнения, които могат да доведат единствено до някоя травма или трайно увреждане.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 19:19       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
BornToDrink написа:
Но всеки може да излезе от "тотал дроб" към нещо средностатистическо или малко над, ако се вземе в ръце.
Че аз това къде го оспорвам?
Против съм единствено да се дават фалшиви надежди на спортуващите, както и против съм да се бухат напразни упражнения, които могат да доведат единствено до някоя травма или трайно увреждане.


то си има и термин - безнадежден случай :))

без мисъл .. с много упражнение единственото което ще се случи е мозъка да се превърна в мускул!
всъщност това е девиза на едно училище :)))

тренирането с .. посочени уред (или подобрен за китари) - работи .. но за хора с нормална физика
за една топка лой, с джендърски пръстчета, които по цял ден работят с клавиатура и най-тежкото дето вдигат е чаша с кафе .. няма шанс!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 19:27       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
за една топка лой, с джендърски пръстчета, които по цял ден работят с клавиатура и най-тежкото дето вдигат е чаша с кафе .. няма шанс!


Точно обратното - има! Но всичко трябва да се прави С МИСЪЛ и под надзора на хора, които РАЗБИРАТ. Каква "торба" да си вземе Бомбардира - питах хора, които ги разбират тези неща. Казаха: 10 кг. С 17-ка ще се контузиш на момента. Тя си идва след 2-3 години тренировки... като свикнеш с ТЕХНИКАТА и ти заздравеят стабилизиращите мускули на торса.

Със СТРЕЛЯНЕТО е същото… начинаещ стрелец да го пуснеш на дрил за Гранд Мастъри… вероятността да стане някоя беля - е реална.

Та, за всеки има шанс! Просто трябва да се обърнат към хора, които разбират - те да преценят моментното им физическо и здравословно състояние... и да им изготвят ИНДИВИДУАЛНА програма за храна и тренировка. Иначе пружинки/ гумички и пр... ако не изпитваш някаква остра болка докато ги стискаш/ мачкаш - много по-добре, отколкото хептен нищо. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 19:30       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
само че за съжаление у нас не се цени .. работа с тренер, пари за курс/обучение - не се дават лесно
всеки е самоук и не вярва на никой .. даже и безплатно да му помага

то затова и нивото е такова и бързо се отказват и .. наблягат на чашката бирка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 19:42       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Момиченце 50 кила щом се справя с "дабъл екшън"-а на ливорвера… и ги и ниже с .357 Маг:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 9572049079

Мъж да не може да си удържа пищова... въобще повече не искам да го чувам! :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 19:46       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Колко е важно? Колко силно да стискаш пистолета не съм компетентен да коментирам. Май си зависи и от пистолета, и от патроните и от целта на упражнението.


Здравина си требе... ако ти се наложи да правиш 400-500 патрона на тренировка/ ден… та повече. С по-лабави ръце, съм забелязал... след около 200 изстрела - КПД-то рязко им пада/ ръцете им просто ги предават. За тренировките вече... много са! Та, привествам силно идеята за споделянето на личен опит! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2020, 21:50       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Хубава тема и интересна дискусия, много показателна. Като човек, който не може да си представи ежедневие без редовни физически упражнения ми е трудно да разбера обратната гледна точка. Но пък опитът ме е научил, че няма прогрес без положени усилия и дисциплина. Както се казва: "No luck, just skills".
Въпрос на приоритети, амбиции и личен избор, разбира се.

Всяка сутрин, когато антилопата се събужда,
тя знае, че трябва да надбяга най-бързия лъв,
защото в противен случай ще умре.
Всяка сутрин лъвът се събужда с мисълта,
че трябва да надбяга най-бавната антилопа,
защото в противен случай ще умре от глад.
Затова всяка сутрин, без значение дали си лъв или антилопа, когато слънцето изгрее, най-добре е вече да тичаш!
Стара африканска мъдрост

П.С. Полезно упражнение, Иво!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 09:26       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
С по-лабави ръце, съм забелязал... след около 200 изстрела - КПД-то рязко им пада/ ръцете им просто ги предават.



Потвърждавам...след третата кутийка вече окапах....
Сега си стягам домашния фитнес в едната маза, и се захващам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 10:17       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Last Man Standing написа:
.....

"Всяка сутрин, когато антилопата се събужда,
тя знае, че трябва да надбяга най-бързия лъв,
защото в противен случай ще умре.
Всяка сутрин лъвът се събужда с мисълта,
че трябва да надбяга най-бавната антилопа,
защото в противен случай ще умре от глад.
Затова всяка сутрин, без значение дали си лъв или антилопа, когато слънцето изгрее, най-добре е вече да тичаш!"
Стара африканска мъдрост

П.С. Полезно упражнение, Иво!


Потвърждавам.
Може да имам вече наченки от ЕГН, но сутрин си правя едно бягане в рамките на 3 км с дихателни упражнения, а като отида на работа докато е още хладничко отново удрям още някой друг километър + тренировка във фитнеса....
Е не съм с физика на културист, но спокойно катеря баирите и не се притеснявам и да стрелям след физическо натоварване точно било с гладко, късонарезно или дългонарезно

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2020, 10:30       Заглавие:  Re: Тренировка на ръката за стрелба с пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
PufGun написа:
От къде го купи това чудо.


Декатлон - регулира се силата от 10 до 40кг

https://www.decathlon.bg/regulirawi-se- ... 44978.html

Изображение


ето още .. места
https://www.domyos.bg/regulirashchi-shc ... id_8344978


Стискам две подобни, но много по опростени, т.е. без регулатор.
Само V пружина с меки накрайници, стисках, до като се счупи едното от шупла в метала или умора на същият.
Това което /поне на мен// прави впечатление е, че силните пръсти еволюционно естествено развити и активно прилагащи натиск са палец, показалец и среден, до като при безименен и кутре, силата, е в пъти по слаба.
Когато започнах да формирам натиск със стискалото, си дадох сметка, че при прав показалец, само средният пръст придава усилието при натиск.
Опитах да стисна само със безименен и кутре и резултатът беше трагедия!
Но, силата би трябвало да идва и от трите пръста, като кутре и безименен, трябва да носят не по малко, ако не и по голяма сила/ натиск, от средният пръст.

Дадох на поне десет юнаци //работещи основно с длани// да опитат да стиснат няколко пъти,
само с безименен и кутре при изправени показалец и среден.....и беше провал за всички.
Никой //въпреки тренинга си// не успя да стисне само с безименен и кутре и изправени показалец и среден пръст!
Сега работя и вече стискам само безименен и кутре, но с леко прегънати среден и показалец//все едно са стрелящи пръсти.

В този ред на мисли, поне за мен //вероято и за другите// трябва да се работи по специално върху слабите пръсти, кутре и безименен, защото чисто евлюционно са останали, не толкова развити, не поддържат равностойна сила със среден пръст и ако идеята е, кутрето и безименният да удържат ефективно основата на ръкохватката, то е добре да се работи за изравняването на възможностите на видимо по слабите и ощетените еволюционно пръсти.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer