logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 00:26       Заглавие:  DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Hello, Everyone! Отварям, по-точно прехвърлям тази секция от "пистъл форума" и по нашите географски ширини:
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... d-Practice


Там братята американци, някои от които много знаещи и можещи батьовци, всяка седмица повеждат хорото с някое ново стрелково упражнение като напоително го обясняват и нагледно показват как се стреля. Моята идея е да покажем и анализираме стрелбата на най-големите в пистолетното стреляне, а също така и ние да се пробваме, с цел да видим къде се намираме като умения в световния ефир.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 00:43       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Започваме с NO FAIL BILL DRILL.

Разстояние до целта: 7 ярда/ 6,40 метра;
Цел: B-8 мишена, с диаметър на черния кръг от 14 сантиметра: file:///C:/Users/a/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/B-8%20(1).pdf ;
Условия: 6 изстрела от скрито носене в черния кръг в рамките на 3 секунди.


Авторът на дрила, Asian Jedi, с оптика и релоуди:




Надъхан да го обърна, няколко опита и на моя милост с Ген. 4 със стоков спусък и S&B фабрични патрони, три от които успешни:




И аха да си повЕрвам, взе че мина и НАЙ-ГОЛЕМИЯ ... и ни прати всички да си мием краката и да си лягаме! :punch:




В резултат на което аз съм дъбоко потиснат и силно комплексиран, което рефлектира и върху способността ми трезво да мисля и адекватно да анализирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 03:33       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Онзи ден сложих един ап на телефона, нямам таймер, не го знам колко е точен, предполагам че е що-годе ОК.
И пробвах да видя как ще се представя, от служебния кобур.
Под 1.5 не можах да слезна, интересно беше, че ако ръцете ми са долу покрай тялото съм по-бавен, отколкото ако са ми горе на жилетката, все едно държа тиранти.
Пробвах по-естествени позиции, не стоя често приклекнал леко с две ръце готови да сграбчат пишова.
Гледам ги сега тия видеота, и си мисля - това е много хубаво, ама статично, а никой не стои 1, 2, че и повече секунди стрелба като статуя, еле пък ако е уцелен - примерно оня от видеото от бензиностанцията, дето се въртя и тръгна да пада след 4-5 удара. Тогава тия дупки в една малка мишена няма как да са реалистични, има ли начин да се вкара някакво движение на мишената?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 07:53       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Уникално стреляне бате Геле, на имам забележка. За първи път те виждам в анфас, та онзи руснака с брадата дето има книжка пдф обяснява механиката на първи бързи изстрел. Гледах го и Гейб на МЕС дето дава изстрела за секунда и нещо. Та моите наблюдения :

1. Лявата ръка вдига макс високо, и чака държейки блузата
2. Дясната вади пищова до брадата и напред разбира се
3. като тръгнеш да изпъваш ръцете ти виждаш мушката и ако си ок можеш да дадеш първи изстрел преди да си опънал ръцете до край

Ти връщаш лявата ръка пред гърдите и от там почваш да правиш хвата, и като изпънеш ръцете, тогавя гледаш мушката и ако не си в целта като мене трябва да я търсиш.

Както видя сам изстрел за секунда е възможен верно 15 см отгоре но пък беше централно. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 08:13       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Уникално стреляне бате Геле, на имам забележка.

Да, негово величество ТАЙМЕРА също показва, че първият бърз и точен изстрел продължава да ми е ПРОБЛЕМ! След това, сплитовете са ми по-бързи и събрани от тези на по-голямата част от американците, но той като почне от 1,10 да помпи… а ти от 1,70... тази половин секунда и отгоре няма как да е компенсираш.


Като гледам обаче колко съм зле преди три години само - лошо ми става! 15 IN 10 DRILL- а, пак на Майк Панони:





п.с. Целта ми не е да я правя тази тема за авторска, а още по-малко пък да ТЪРСЯ ИЗЯВА! За тази цел си има други платформи с рейтингова система, където всеки може да види колко съм се изявил и извън Бг-то. Идеята ми е да я направим такава, както е в американския форум - дават американците седмичния дрил, тук го стреляме на 100% така, както си е по задание… като МАКСИМАЛЕН БРОЙ СТРЕЛЦИ след това споделят резултатите си.

И не е задължително това да е на видео - снимка с показанията от таймера и попаденията в мишената би била напълно достатъчна, както също правят една голяма част от американците. Напълно разбираемо е в наши дни хората да си държат на анонимността, като това им право трябва ДА СЕ УВАЖАВА!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 08:35       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И да се похваля от името на Владо, че той нещо се ослушва. Време от 2,99 секунди с пет попадения в черния кръг и едно на по-малко от сантиметър по периферията му, като аз приемам упражнението от негова страна за направено. :-) Но Владо има уникален първи бърз изстрел… на оценъчния курс на Майк Панони и на двата пъти даде единичка от скрито носене в "А"-зоната на USPSA мишена на 10 ярда/ 9,14 метра за около 1,20 сек. :DD Тук първият му точен изстрел беше средно на 1,40 и надолу, докато моите са от 1,60 нагоре.


Още малко фин тунинг… и ще стане труден за убиване! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 09:16       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Гледам ги сега тия видеота, и си мисля - това е много хубаво, ама статично...

И кое те кара да си мислиш, че ако не можеш да стреляш добре статичен… ще успееш да надминеш себе си от движение, а още повече и в ситуация?! :oops:


Идеята на оригиналния BILL DRILL :
Цитат:
Range: 7yd
Target: standard IPSC target
Start position: gun in holster, hands at surrender position
Rounds fired: 6
The Bill Drill is intended to improve speed without sacrificing accuracy. The details listed above are the traditional version, but any 6-shot drill done at speed on a single target can achieve the same basic goal.
Six shots are fired as quickly as the shooter can achieve six hits on the target. The drill teaches sight tracking, proper visual reference, recoil management, and trigger manipulation.
One important aspect of the Bill Drill is learning to follow your sights during recoil so that you can fire your next shot as soon as you have an adequate sight picture. Usually, this means pulling the trigger as soon as the front sight comes back down onto the scoring zone without waiting for precise alignment or for the sight to stop movement in the middle of the target. At full speed, the front sight is constantly moving, never coming to rest until the drill is over.



Тук разстоянето ти е същото, само че вместо кръг с диаметър от 8 инча/ 20 сантиметра… кръгчето сега ти е с диаметър от 14 сантиметра. И шестте попадения трябва да са ти вътре, и то в рамките на 3 секунди. Give it a try , както му се вика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 19:26       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не ме разбираш може би.
Не съм състезател, и най-вероятно никога няма да мога да стрелям като теб, но се замислих - ако тренираш да вкарваш много патрони в една дупка, тренираш тялото си да върне пистолета в същото положение за всеки следващ изстрел, и ти става инстинкт.
Обаче в реалния свят дори в идеалния вариант оня отсреща не стои на едно място, а започва да се движи в момента, в който извадиш пистолета, в повечето случаи се е задвижил още преди да извадиш.
Та за моето лаишко мислене, след втория изстрел мишената ще е другаде, било наляво, било надясно, ако си къснетлия и си го уцелил където трябва - надолу.
Има ли някакви мишени, които се задвижват произволно, след първия изстрел?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 20:34       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
Не ме разбираш може би.
Не съм състезател, и най-вероятно никога няма да мога да стрелям като теб, но се замислих - ако тренираш да вкарваш много патрони в една дупка, тренираш тялото си да върне пистолета в същото положение за всеки следващ изстрел, и ти става инстинкт.
Обаче в реалния свят дори в идеалния вариант оня отсреща не стои на едно място, а започва да се движи в момента, в който извадиш пистолета, в повечето случаи се е задвижил още преди да извадиш.
Та за моето лаишко мислене, след втория изстрел мишената ще е другаде, било наляво, било надясно, ако си къснетлия и си го уцелил където трябва - надолу.
Има ли някакви мишени, които се задвижват произволно, след първия изстрел?

Вярно от всякъде...
Тея стандарти оба4е са на база ,базовите техники...народа просто натиска да види в една посока и според възможностите е и представянето.
Стандарти много,залитания също...4естно казано на тия не съм им фен ,но няма лошо да се пробва и до там ,поне за мен ;)
Та... всяко предизвикателство е добро и стига да има време и патронен трябва да се пробва.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 21:02       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Обаче в реалния свят дори в идеалния вариант оня отсреща не стои на едно място, а започва да се движи в момента, в който извадиш пистолета, в повечето случаи се е задвижил още преди да извадиш.Та за моето лаишко мислене, след втория изстрел мишената ще е другаде, било наляво, било надясно, ако си къснетлия и си го уцелил където трябва - надолу.

Аз лично ИМПРОВИЗИРАМ... с 1/2 л. пластмасова бутилка пълна с гилзи, която виси на въженце… като се мъча да я стрелям от движение встрани на 7 ярда или 7 метра:
https://www.youtube.com/watch?v=e0-R8KGo2U4

И, явно и аз не се изразявам правилно: за първи бърз и точен изстрел от скрито носене само... имаш да МУЛТИТАСКВАШ едно около 10 неща... които първо трябва да знаеш кое и как се прави... и после съответно, да ги направиш/ имплементираш.

А първият бърз и точен изстрел ти е в ОСНОВАТА НА ВСИЧКО ОСТАНАЛО, без значение дали иде реч за спорт/ стандарти/ работа. Скорост не ти трябва единствено при прецизната стрелба. И, нека наистина не слагаме прекален акцент върху "Бил дрил"- а... просто сега е АКТУАЛНО като упражнение по-тегавата му версия. Следващата седмица ще има нещо друго, което също ще го анализираме, стреляме… а после пак анализираме. :-)

Вземи оценъчния курс на бившата зелена барета Майк Панони, примерно:
https://www.youtube.com/watch?v=QHvuyuKgfJU&t=7s

… на 10 ярда/ 9,14 метра първите времена определено са си предизвикателство! И, колкото и малко да издишаш отнякъде, ТАЙМЕРЪТ веднага си показва върху коя част от техниката си имаш още да работиш. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 21:50       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Определено таймера показва доста неща, ще влиза в употреба от тук нататък
Аз ползвам празна 1 галонова бутилка от мляко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 22:10       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Стандарти много,залитания също...4естно казано на тия не съм им фен ,но няма лошо да се пробва и до там ,поне за мен...

Тежка комплексарщина от моя страна, наследена от детството/ младостта ми... :DD. Като видят, че правиш нещо по-различно… всякак си гледат да те унижат/ представят в нелицеприятна светлина. Типично българска черта … в Америка съм убеден, че нямаше да го имам този проблем! И това го разбрах чак когато ме прегърнаха и двамата американски СВАТ- аджии. Как да е, на човек му требе някакво технологично време да свикне да си ги турва на уя, без да си го слага на сърцето… като аз на момента съм на етап, където всички съм си го сложил на чичовия. :happy: Като типично българската злоба и жлъч не секва… цитат на Иво 3: "Със заключени лакти на дрилчета… няма как да има прогрес"... в темата "Искрено и лично по Геле", де Посейдона ми я тури в устата.


И, именно това ме амбицира да стрелям СТАНДАРТИТЕ. Щото като ги изстреляш на 100% така, както са си по задание... и си се представиш добре - никой не може да ти каже копче ЛИЧНО НА ТЕБЕ! Може вече единствено да тръгне да приказва на американците, как не разбират да стрелят. Та, именно моята ЛИЧНА КОМПЛЕКСАРЩИНА бе моторът да я отворя тази тема... да се нервят дебелите чичаци. :D


Първи и последен офтопик по темата… след някой друг ден, в стил постмодерен Пацо :oops: … това ми мнение ще се превърне в една единствена черна точка... в случай че някой модератор не ме изпревари, разбира се. :P

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 13:17       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Week 295: Finding Your Level
https://pistol-forum.com/showthread.php ... Your-Level


п.с. За четвъртото ниво, дублет в едноинчовия квадрат/ 2,54 сантиметра на 5 ярда/ 4,57 сантиметра от скрито носене в рамките на 2,50 секунди... ще се озъбим малко, мисля. После иде триплет в познатото ни двуинчово кръгче/ с диаметър от 5 сантиметра пак за 2,50 секунди... :punch: ; останалите две фигурки ще ги мислим после.


Хайде, РЕД ДОТ- овете! Тук ако не успеете да дръпнете с едни гърди напред пред механиката... сте се преебали яко, мислим да е ясно! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 20:58       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Духът на стрелянето, идващ от Гранд Мастърите отвъд Голямата вода... в случая, Asian Jedi :

Цитат:
Great job on the Bill Drill! I do have some suggestions for you on the draw though. Let me know when you have time
Че издишам на първия изстрел, и на нас ни е ясно... все едно да давам газ на дръпната ръчна спирачка. Да, ама какво правим?! Ето това правим:

Цитат:
We can do a video dryfire session over messenger if you like.
Конферентна връзка по месинджъра и суха тренировка предлага човека... за без пари... на някакъв напълно непознат калъф на Мачу Пикчу от царевичака. :punch:


Как да е, американците за пореден път ми избиха зъбите... а аз ще споделям всичко, което те са ми споделили... щото мисля че ще бъде от полза на всички, които се стремят към по-бързо и точно стреляне. Споделям едно към едно, за да можем всички да четем и да анализираме безценните съвети:
Цитат:
Grab with your fingers pointing north south (not east west) at the belly button. Only pull your shirt to the belly button. Draw straight out to your eyeline smoothing it out at the last 5% of the presentation.

This will make your draw one thing not 5 things.

Sorry..I meant only pull the shirt up to your sternum.


И, пак в мазето с ТАЙМЕРА... докато не се получи накрая!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 21:33       Заглавие:  Re: DRILLS OF THE WEEK...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Качвам клип на млад колега, който не е член на форума, с негово знание и съгласие.
Изпълнение на F.A.S.T., на лист А4, разпечатан от пистъл трейнинг.
Малко пояснение от моя страна: мишената беше сред други, които си нося в чантата за рейнджа. Той я видя и му стана интересно. Обясних му правилата на стандарта. Интересното е, че няма опит с дрилове от вътрешен кобур за апендиксово носене. След няколко сухи проби, ето резултатът: https://drive.google.com/file/d/1ZcGNb22Vw4QdDPlJOvkGQWcBYA424mnn/view?usp=sharing
Сигурен съм, че тепърва ще сме свидетели на потенциала му. Много добра работа :tu:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer