logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2017, 16:49       Заглавие:  Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Привет! C'est moi, Ангел Златанов, и Център за професионално обучение "АРМТЕКС ТРЕЙД ООД":
http://armtextrade.eu/

- организират ежемесечни тренировки на семинарен принцип насочени към лица, собственици на пистолети за самоотбрана, които желаят да проверят, затвърдят и научат нови неща, касаещи техниката на боравене с пистолет. На тези, които нямат лично КНО - ще им бъде предоставено служебно такова от стрелбището. Заниманията ще се провеждат през уикендите /събота или неделя/ на стрелбищния комплекс, намиращ се бул. "Рожен № 23" - централен вход на стадион "Локомотив".


Предвид затвърденото ми лично верую, че за овладяване на една правилна и безопасна базова техника на стрелба с боен пистолет е нужна една година минимум - тренировъчният цикъл се предвижда да продължи една година, като всеки месец приоритетно ще се представя и отработва определен елемент от техниката.

През декември:
- стойка;
- хват;
- премерване;
- работа със спусъка.

През януари: техники на вадене със зимно облекло от най-различни кобури, чантички и пр. В зависимост от напредъка на групите от обучаеми, поетапно ще се отработва презареждане, отстраняване на засечки, стрелба от движение, стрелба под стрес и пр. В началото, към средата и в края на годината обучаемите изпитно ще стрелят F.A.S.T. - a:
https://pistol-training.com/fastest

- за да може всеки нагледно сам да види КПД-то на тренировките, оценено на база едни обективни и наложени в световен мащаб стрелкови стандарти. И пак в името на КПД-то - групите ще се състоят максимум от 4 човека /за 3-4 часа тренировка/. При наличие на повече желаещи - същите техники ще се преподават/ отработват с тях през друг уикенд от месеца. Първа тренировка - на 10-и декември /неделя/, 2017 г.


ЦЕНА: 55 лв.

В цената са включени:
- 50 бр. патрони 9х19 или 9х18;
- мишени;
- стрелбищни такси

Таксата се заплаща в деня на провеждане на мероприятието на служителя на стрелбището, а записвания се правят:
- тук, на Л.С.
- email: zlatanoff@hotmail.com
- тел.: 0888 86 57 86 - Ангел


Като бонус, в края на всяка тренировка инструкторът е отворен към всякакви стрелкови предизвикателства, демонстриране и анализиране на най-различни тактически прийоми, обсъждане на широк кръг от юридически казуси касаещи неизбежната отбрана. Тапии и лични постижения на инструктора:

Изображение

Изображение

Come and train with me!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2017, 17:47       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Изображение

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2017, 09:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Това предложение е като подранил Коледен подарък! ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2017, 10:33       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Spurs написа:
Това предложение е като подранил Коледен подарък!


Мда да видим на кого ще се усмихне дядо коледа. :wink:

Иначе не мога да не коментирам но цената просто кърти, както се казва няма такава цена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2017, 21:16       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За 10-ти и 16-ти декември групите са вече запълнени. Има още свободни места за 17-ти декември.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2017, 11:23       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Успех и да се развиваш :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2017, 12:30       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Мерси! Иначе то развитието никога не е спирало, а просто досега беше малко в underground формат, образно казано. Като разликата сега е единствено в това, че нещата вече минават през лицензиран учебен център, за да са спазени законовите изисквания регламентиращи тази дейност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2017, 18:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Благодаря на всички присъствали на първата т.нар. "опознавателна" тренировка! Искрено се надявам това мръзнене от четири часа в тира да не е било напразно, но за себе си считах и продължавам да считам всичко това за много важно! И, мисля, успях да демонстрирам целта, към която има да се движим. Като тръгнат, живот и здраве, първите тренировки - някои подробности ще ги донагласяме от движение. Но от основните принципи не отстъпвам и йота назад... освен ако някой не ме убеди в нещо различно /а досега не съм срещнал такъв/. Жалко, че заинтересовани от тактиката субекти пропуснаха Force-on-Force експериментите... но причините за това са наистина уважителни. Извинявам се, че не се обадих на заявилите желание за 17-ти декември за днес, но и така бяхме прекалено много народ в тира. Специално за тях - всичко ще бъде повторено и на 17-ти.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2017, 19:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Както всички знаем "козата си сака пръч"!

До днес бях убеден, че с моя пищов и с моите мерни прибори 10ка на повече от 15 метра е невъзможно. Държа да отбележа, че 3 ма инструктори са стреляли с моя пищов и само един успя да вкара 10ка на 15 метра, един от 10 метра и един така и не успя. Аз също не съм уцелвал 10ка до сега на повече от 15 метра без значение от пищова.

След 3,5 часа работа с Гелето направих 5 поредни 10 ки от 18 метра.

Някой спомена, че този семинар е коледен подарък, а аз днес с помоща на Гелето си направих най-големия.

Живот и здраве продължаваме напред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 09:09       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Дай снимка и на мишената де.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 09:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
b5202s написа:
До днес бях убеден, че с моя пищов и с моите мерни прибори 10ка на повече от 15 метра е невъзможно. Държа да отбележа, че 3 ма инструктори са стреляли с моя пищов и само един успя да вкара 10ка на 15 метра, един от 10 метра и един така и не успя.


Absolut написа:
Дай снимка и на мишената де.



И на пищова,че много ми събуди любопитството с тоя пост.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 10:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Longbow написа:
И на пищова,че много ми събуди любопитството с тоя пост.


Това са мерните прибори.

https://www.truglo.com/firearms-handgun ... 841BDD3D5E

На светло сa супер, на слаба светлина каквато е на стрелбищата изобщо не са ярки но са по-добри от фабричните според мен. Други смятат, че са ужасни.

Пищова е GLOCK19 GEN4 с ghost edge 3.5 lbs connector, ще го снимам и ще сложа снимки, щом толкова ви е любопитен.

https://ghostinc.com/the-pistol/ghost-m ... ion-chart/

За мишената има още много какво да се желае защото всичко е в ляво но пълно щастие няма.


Последна промяна b5202s на 13 Дек 2017, 15:23, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 11:17       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не съм ГОЛЯМ специалист (само гадая на база снимката и познания на стрелбата ти), но не "буташ: ли прекалено много със стрелящата ръка, в опит да прецакаш евентуалното "кълване" очаквайки отката? Питам само!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 11:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
Не съм ГОЛЯМ специалист (само гадая на база снимката и познания на стрелбата ти), но не "буташ: ли прекалено много със стрелящата ръка, в опит да прецакаш евентуалното "кълване" очаквайки отката? Питам само!


Честно да си кажа не знам! Каквото и да се случва е под-съзнателно. Имам дърпане , което леко по-леко се надявам да разкарам напълно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 11:56       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Групираността никак не е лоша за спусъка на глоковете (каквито и дисконектори да им слагаш, пищов за ISSF няма да стане) и фиброоптичните мерни прибори в условията на слабо изкуствено осветление.
Отместването... може и да е от смяната на мерните прибори. Дали сте прострелвали след смяната. Защо не пробваш да стреляш с лява ръка (първо с нея)? Стига да не отвориш много групата, веднага ще си проличи дали правиш нещо неправилно.
Спомена за инструктори - група успяваха ли да направят?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer