logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ами да... Колко му е да измиеш картофите, да ги обелиш, па да си ги изпържиш с кеф :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:38       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
moderna написа:
Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.

Въпрос на гледна точка е това. За мен е важно оръжието да е макс надеждно и сигурно, като комфорта при стрелбата остава на заден план. Преведено на вашия кулинарен език, аз гледам на него като на консерва, като вкусът не ми е толкова важен. Важно ми е, че се носи сигурно, лесно и без грижи и отвориш ли я, ще се спасиш от гладна смърт гарантирано :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Точно там е работата: едно полиране на УСМ на Глок по никакъв начин не компрометира надеждността, а извлича максимума от механизма, който и без това не дава на стрелеца кой знае колко много.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:44       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
JDredd написа:
Точно там е работата: едно полиране на УСМ на Глок по никакъв начин не компрометира надеждността, а извлича максимума от механизма, който и без това не дава на стрелеца кой знае колко много.

За полирането не говорим, там е ясно.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 00:49       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Аз мисля, че да ползваш оръжие така, както е излязло от завода е все едно да ползваш лук и картофи така както ги е родила майката природа. Не, че ако се наложи не може. Но положението просто не е такова. Нали за това е кулинарията. Да си направим малко кефа.

Ако полирането се води тунинг - да, полиран ми е пин-блока. Но освен мерните прибори - нямам нищо друго сменено или пилено. И мислим така да си остане и занапред.

За другото: кефът си е кеф, а работата - работа! Със страйкърската пружина на ЗЕВ - неволен изстрел от апендиксово носене, с проектил забил се на два метра в пода пред мен. За първи път нещо пободно, от сигурно десетки хиляди такива изваждания! Неслучайно хората си дават като работна червената пружина на страйкъра.

Вече за спорт или за кеф.... choice is entirely yours! Ама аз отдавана вече не спортувам, а кефът ми се състои в това... методично и последователно да вдигам левъла - за което даването на неволни изстрели въобще не помага. А да почна тепърва да си тунинговам навиците - няма кой да се занимава! Също така е много важно внимателно да се слуша какви ги приказват такива като Гейб Уайт - едно, че са шепа народ... и друго - че мразят да говорят много.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 06:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
Със страйкърската пружина на ЗЕВ - неволен изстрел от апендиксово носене, с проектил забил се на два метра в пода пред мен.
Мдааааа, от пружината е това. Спусъка никой не го е натискал без време - абсолютно сигурен съм :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 11:48       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
ubboto написа:
Със страйкърската пружина на ЗЕВ - неволен изстрел от апендиксово носене, с проектил забил се на два метра в пода пред мен.
Мдааааа, от пружината е това. Спусъка никой не го е натискал без време - абсолютно сигурен съм :wink:


Зависи къде го визираш това време. И с каква цел, в крайна сметка. Ако искам да дам изстрел от скрито носене в А-зоната /кръгчето/ на ИДПА мишена от 10 ярда /9,14 метра/ под 1,80 секунди... свободния ход трябва да почна да го обирам още в процеса на изпъване на ръцете напред... и като фиксирам мушката че е там, където трябва... ти остава единствено доуплътняване на хвата и чукането на работния ход. Ей го, е... в 19,5 см кръгче, което иде малко по-малко от 8 инча, каквото е заданието:
https://www.youtube.com/watch?v=ckCWUKg-FLU

А изведнъж с доста по-лека пружина... ти се губи моментът на "откачането". И требе чак горе на мушка да го почваш свободния ход... демек, целия спусък. Иначе, да... навикът ще го тунинговам - но в случая не виждам смисъл с оглед на бързината и точността. За сплитовете при четирите бързи изстрели при ФАСТ-а... тоже. Сплитове между 0,19 и 0,25 сек. в група от кръгче с диаметър 19,5 сантиметра от 7 ярда /6,40 метра/ и стоковите пружини:
https://www.youtube.com/watch?v=FFR2O-pCTSE

... си е окей, толкоз приблизително са и на Гейб Уайт, с Г34 и то. Първият изстрел и презареждането още са ми много зле.


Ако някой може да покаже единичка с Глок от скрито носене на 10 ярда в А-зоната /кръгчето/ под 1,50 сек... и дублет в 2 инчовото кръгче /диаметър 5 см/ на 7 ярда, пак от скрито носене... под 3 секунди - ще е итересно да се види. И след това да се коментира цялостната техника на изпълнението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 12:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Тук Дред има в предвид не обирането на мекия спусък по време на насочването ,а дупката на 2 метра пред теб в пода.Т.е. Има вероятност да правиш обиране на спусъка малко по-рано /волно или неволно/. Навремето един стрелец обра спусъка още при ваденето от кобура и късмета бе в странично разположения кобур Та не си перфорира макарите а само крака ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 13:22       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
Има вероятност да правиш обиране на спусъка малко по-рано /волно или неволно/.

То е не още обиране... а усещане, един вид. Какво имам предвид: още с изваждането от кобура мога да усетя дали спусъкът ми е в крайно предно или задно положение. Но, обиране още няма... усещане някакво... което ако се изразява в някакво милиметрично обиране - окей! Просто в бързината и желанието да се покажа, това усещане мина към обиране /щото от сигурно 200 такива вадения с тези пружини - само един неволен изстрел/... нямаше го точният момент на откачане... и когато се състезаваш с таймера - понякога стават издънки. Като всичко това щеше ли да се случи със стоковата страйкърска пружина - категорично не! А дали това, както аз правя е правилно или не - си е изцяло за лична консумация! На нито един обучаем това не съм го показвал и казвал... не мисля да го правя и занапред. Караме си го библейското... кога пръстът влиза в спусковата скоба. И, мислим, че като за начало именно това е правилното!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 13:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
:tu:

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 23:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Бързам да се похваля днес за първи път ми се получиха дублети.
10м - от гърди все около 2.4 -2.5s само една 8-ца.

Определено повече от 8 месеца се мъчих да направя дублет като хората и все не ставаха или извън целта или 10-20см разстояние. Днес с 17-та на Гелето станаха.
Сега остава с мойта 19-ка но много скача тоя пищов :?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
:tu: А сплитовете колко са?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 23:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И 17-ката на Гелето обратно със стоковите пружини - дублети за време на 7 ярда /6,40 метра/ от скрито носене по кръгче с диаметър 2 инча /5 сантиметра/:




п.с. След днешната стрелба категорично мога да заявя, че освен една лека полировка тук-там от човек, който разбира какво прави - на Глок никакви други тунинги /освен задължителната смяна на мерните прибори/ не са му нужни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 00:48       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Respect!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 10:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
За сплитовете не знам, ако Гелето ги помни в какъв порядък бяха. То не беше уговорена тренировка, а просто стреляне ако е свободен тира, преди мен Гелето си имаше курс.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer