logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 15:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
И точно в тоя ред на мисли, днес сутринта докато си четях вестник трета възраст и си пиех кайвето с наборете от пенсионерскио клуб, усетих едно необяснимо желание да посетя стрелбището.....едно такова неистово влечение да взема да си подобря вчерашния резултат на фаст теста.
Речено сторено - бегом у тир-а
Загрях малко со прецидна на 25м с една ръка, както си пише в дебелите стари книги и се почна...
Първи опит:
Изображение
време -
Изображение
Този път се получи!

Реших да пробвам втори път:
Изображение
време
Изображение

време по изстрели
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

времето за презареждане на втората сериями е 1.7сек, което не е мн. добре но доведе до общо намаляване на времето.
Накрая ми останаха 2-3 патрона и ги резнах в кръга, преди да направя вторите снимки, затова в него попаденията са повече от 8 бр.

За мен извода е че трябва да стрелям определен дрил по-често, макар и с по-малко патрони отколкото рядко, но с повечепатрони.
Така поне си мисля.
Освен това днес смяната на пълнителите усетих че ми вървеше :D .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:00       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
времето за презареждане на втората сериями е 1.7сек, което не е мн. добре но доведе до общо намаляване на времето.

Перфкетно ти е времето, а язе идем на частни уроци при тебе да ме научиш да презареждам! :DD Сериозно, именно презареждането от скрито носене вече единствено ме спира да не почна редовно да бутам "ФАСТ"-а под 5 секунди. Все не мога да стигна дотам да отделя нужното внимание и на този елемент, а без него не става - таймерът е неумолим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:24       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
......
Сериозно, именно презареждането от скрито носене вече единствено ме спира да не почна редовно да бутам "ФАСТ"-а под 5 секунди. Все не мога да стигна дотам да отделя нужното внимание и на този елемент, а без него не става - таймерът е неумолим.


Абсолютно си прав!
Предния ден когато направих двете серии за по 5.01 усетих и таймера показа че се позамотах с презареждането.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 10:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Приятели,

От началото на септември, живот и здраве, поставяме началото на ТРЕТА година общи стрелкови занимания! :armed: С начинаещите, където новите групи вече също се позапълниха - схемата е ясна и сравнително добре отработена.

С тези от вас, които дръпнаха напред с материала и "останаха в строя" :D - нещата ги виждам по следния начин:

- продължаваме със стандартите за бързина и точност, които идват отвъд Голямата вода. Моето твърдо верую е, че безопасната, правилна и максимално изчистена ТЕХНИКА - е в основата на каквато и да било по-нататъшна ТАКТИКА.

- започваме да обръщаме повече внимание на ГРАЖДАНСКАТА ТАКТИКА, с акцент върху преодоляването на първоначалния сблъсък. Тези няколко типови ситуации, в които някои от вас също бяха поставени от БГ майстор на ножа:

https://www.youtube.com/watch?v=0vFUWFaP2Mc

- ясно показаха, че вече е време да започнем да обръщаме по-сериозно внимание и върху изцяло ПРИЛОЖНИТЕ неща. С ножарите ще продължим да поддържаме топла връзка, като планирам периодично да започнем да се срещаме и с емемейците, които тренират в залата до нас - кога в ситуация има вероятност да се стигне до ГРАПЛИНГ, и защо когато си с оръжие на кръста - това трябва всячески да се избягва.

С борците специално ще направим и някоя друга тренировка НА ЗЕМЯТА. В случай че си съборен, но още не си заключен или пребит - какви са ти опциите за противодействие с КНО-то за самоотбрана.


п.с. Купете си по една гума за зъбите за всеки случай - слага се във вряла вода и после се дъвче, за да се оформи по индивидуалната захапка на всеки. И наблагяйте по-сериозно на ОФП-то, че няма да е хич лесно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 10:31       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Съобщение: Подновяване на заниманията с хората, стреляли с мен досега - от началото на месец ноември.

Паралелно, на благотворителен принцип, подкарвам от нулата няколко по-големи групи с младоци между 20 и 30 години от службите - щото и на практика се вижда, че това е нещо, в което има смисъл. Което обаче ще наложи известна реорганизация на заниманията с по-напредналите - визирам тези от Вас, които вече като цяло имате наработена една правилна и безопасна базова стрелкова техника.

С Вас нещата продължават на пробвания преди пет години с мен и Делян и у нас - семинарен принцип. Седмичните дрилове и други нови стандарти ще си ги стреляте или самосиндикално, или с някой друг - в София не е като да няма други опции и инструктори.

Що се касае до семинарите с по-напредналите стрелци/ начинаещи на тях няма да допускам - те ще се провеждат през уикендите, като темата и условията предварително ще бъда обявявани от мен тук.

Част от темите:

1. Стрелба от пределно близка дистанция в контекста на започнал физически контакт с противника. Докато на разстояние от 0 до 3 метра хартиената мишена не се движи и не те удря/ рита/ ръга… при жив и мотивиран противник насреща - нещата стоят по коренно различен начин. В този модул ще обърнем по-сериозно внимание и върху стрелбата от движение - напред и назад, странично и по диагонал, но вече в контекста не на спортна, а на една приложна обстановка. Желателно е, за всеки случай, да си носите гума за зъбите. Дори и при максимално контролиран физически сблъсък с предполагаем противник - пак може да стане някоя беля.

2. Отваряне на ъгли или т.нар. "рязане на тортата". Сега с пищов, а напролет на Лозен - и с дългото. Същото отваряне на ъгли + стрелба, но вече в условията на намалена видимост - на загасени лампи в стрелбището. Съответно, как се стреля с фенер - плюсовете и минусите на фенер, поставен на оръжието... и тактиката, при която фенерът се държи в ръка. Тук също мисля да вкарам малко Форс-он-Форс с еърсофт.

3. Стрелкови техники за екстремни ситуации. Начини на вадене на оръжието от кобура с ранена силна и/ или слаба ръка, стрелба от движение с една ръка, презареждане с една ръка и пр. Презареждане на ДНО-то с една ръка и тази тема като цяло - на Лозен.

И, джентълмени, нещо много важно - макс фокус върху ОФП-то! Качествено дефанзивно стреляне без ОФП - просто няма! Та, ако искате да Ви се получат нещата - ОФП-то е на първо място!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2020, 13:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Джентълмени, подготвяйте се физически и психически за най-актуалния стрелкови челиндж на списанието "Handgun World" : "The Super Test":
Цитат:
String 1: 15 yards, 15 seconds, 10 rounds
String 2: 10 yards, 10 seconds, 10 rounds
String 3: 5 yards, 5 seconds, 10 rounds
Starting Position: Low ready. (We know many people only have indoor ranges that don't allow drawing from concealment)
Target: B-8 (these can be found online for sale and some places have pdf files for free)
Scoring: Use target scoring rings and add up your total points for all three strings. Hits off the paper or over the time limit are not counted. 300 possible points. Passing score is 270 (90%). A score of 290 and above is considered outstanding.

И понеже няма как да проповядваме нещо, без ние самите да можем да го направим:



п.п. Много интересно, комплексно и полезно упражнение! Впрочем както почти всичко останало, което иде като идея и концепция отвъд Голямата вода. Повече детайли и подробности - на тренировките!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 08:32       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Джентълмени, подготвяйте се физически и психически за най-актуалния стрелкови челиндж на списанието "Handgun World" : "The Super Test":
Цитат:
String 1: 15 yards, 15 seconds, 10 rounds
String 2: 10 yards, 10 seconds, 10 rounds
String 3: 5 yards, 5 seconds, 10 rounds
Starting Position: Low ready. (We know many people only have indoor ranges that don't allow drawing from concealment)
Target: B-8 (these can be found online for sale and some places have pdf files for free)
Scoring: Use target scoring rings and add up your total points for all three strings. Hits off the paper or over the time limit are not counted. 300 possible points. Passing score is 270 (90%). A score of 290 and above is considered outstanding.

......

п.п. Много интересно, комплексно и полезно упражнение! Впрочем както почти всичко останало, което иде като идея и концепция отвъд Голямата вода. Повече детайли и подробности - на тренировките!



Това ми привлече интереса :armed: !
Евала за стрелбата :tu: !
Скоро ще го пробвам и аз.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 08:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
...................
Starting Position: Low ready. .....


Гледам на видеото го стреляш от скрито носене?
Да го уточним?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 11:58       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Гледам на видеото го стреляш от скрито носене?Да го уточним?

На много места/ стрелбища в САЩ не е разрешено да вадиш/ стреляш от кобур. И понеже в БГ подобно изискване все още няма - гледаме го правим една идея по-трудно/ приложно. "Лоу реди" иначе е стартово положение с оръжие пред гърди и осканална линия на цевта насочена напред към мишените.

Интересното от ТАКТИЧЕСКА гледна точка във всичките тези дрилове е, че дублетът ОФИЦИАЛНО отпадна като концепция за КНО-то отвъд Голямата вода. Дублетчета занапред ще си плякат за забавление само спортистите. В най-новия квалификационен курс за пистолет на ФБР, който излезе преди една година - никъде няма дублети. Всичко ти е триплети и петплети.

А за тренировка - 10 поредни. Това е идеята. И има много смисъл в това както като техника, така и като концепция. Техниката: за 10 бързи поредни в кръг с диаметър от 14 сантиметра на различни дистанции, без да си променяш/ наместваш хвата - е нужно доста внимание върху тънкия детайл. А защо отпадна ДУБЛЕТЪТ като тактическа концепция - е въпрос за нова отделна тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 12:05       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А бре Геле ... все ще те питам и все забравям ... ма ся докато съм на темата да питам.
Как, аджеба, “загряваш” преди упражнението по което работиш за деня/тренировката?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 12:13       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Как, аджеба, “загряваш” преди упражнението по което работиш за деня/тренировката?

Не загравям. Почвам да стрелям директно. Имам и свидетели на което. Тук в началото ми е първият опит на "дабъл тест"-а на 20 ярда/ 18,5 метра… като част от 10 поредни опита:

https://www.youtube.com/watch?v=Vcqj4_T70bU&t=115s

Виж как прихващам/ си намествам хвата за 10-те поредни на 20 ярда. След няколко опита - и тук му хванах цаката. А не загрявам, за да свикна максимално бързо да влизам в съответната нужна психическа и физическа кондиция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 12:31       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
А защо отпадна ДУБЛЕТЪТ като тактическа концепция - е въпрос за нова отделна тема.


:tu:

ще е интересно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 12:50       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

....А защо отпадна ДУБЛЕТЪТ като тактическа концепция - е въпрос за нова отделна тема.


Не знам за тактическата концепция, но от поне 20 години (откакто стрелям с ловни гладкоцевни полуавтомати) съм се убедил че когато става въпрос за бързо движеща се цел (хвъркати), която има навика да си променя посоката е добре да си готов да направиш 3 или повече последователни изстрела с темпо даващо ти възможност да си върнеш мерната линия, да поведеш целта, да коригираш предварението ако се налага и т.н.
При едрия лов такъв тип стрелба ти дава шанс да пласираш повече и по-сигурни попадения в убойната зона на дивеча и да го добиеш сигурно.

Понякога бързия - "сватбарски" дублет/триплет е бърз шанс да изпуснеш дивеча. Друг път е единствения шанс да го свалиш (примерно виждаш го много за кратко и той се движи с висока скорост в пресечена местност).
Категорично един стрелец трябва да владее различни стилове стрелба за да може да решава различти стрелкови задачи в различни ситуации.

Егати обяснението направих PDT_Armataz_01_22 :happy: :oops:
ubboto, не се сърди ако смяташ че съм успамил темата - модовете да го трият.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 13:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Егати обяснението направих ubboto, не се сърди ако смяташ че съм успамил темата - модовете да го трият.

Нищо подобно, от теб съм научил много... и се радвам че се включваш/ пишеш! :tu:

"Сикарио"-то на Пабло Ескобар, с над 250 успешни мокри поръчки с ОО... понастоящем филмова зведза и "ютюбър" :happy: ; обяснява по средата на видеото за дублета/ къде и как се стреля:

https://www.youtube.com/watch?v=Ouizku-UunA

За "дефенс" обаче, феберейците стигат до и налагат други концепции... в общи линии, среляш бързо и точно докато не падне. Има и нещо друго: под 30% успеваемост на държавните служители при уличните престрелки, така че ако влязат 5 от 5 - берекет версин! Но при пусната петтичка е далеч по-вероятно да влязат ДВА, отколкото да се търси при дублета 2 от 2. В Щатите всяка година се събират колоси и светила на "Тактическата конференция"... и това, което излиза оттам като инфо - е много интересно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 13:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

... в общи линии, среляш бързо и точно докато не падне....


Точно това имах в предвид и аз с моето обяснение :tu: но не съм го написал като теб, обаче целта е същата

...само дето към "среляш бързо и точно докато не падне" бих добавил и "докато спре да шава" PDT_Armataz_01_22 , ако се касае за опасен добитък (пр. див нерез) :armed:


ubboto написа:
Нищо подобно, от теб съм научил много... и се радвам че се включваш/ пишеш!


Е, тука ме накара да се :oops:
Благодаря за високата оценка, но едва ли съм на твоето ниво :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer