logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 22 Ное 2019, 20:24

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 15:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

И точно в тоя ред на мисли, днес сутринта докато си четях вестник трета възраст и си пиех кайвето с наборете от пенсионерскио клуб, усетих едно необяснимо желание да посетя стрелбището.....едно такова неистово влечение да взема да си подобря вчерашния резултат на фаст теста.
Речено сторено - бегом у тир-а
Загрях малко со прецидна на 25м с една ръка, както си пише в дебелите стари книги и се почна...
Първи опит:
Изображение
време -
Изображение
Този път се получи!

Реших да пробвам втори път:
Изображение
време
Изображение

време по изстрели
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

времето за презареждане на втората сериями е 1.7сек, което не е мн. добре но доведе до общо намаляване на времето.
Накрая ми останаха 2-3 патрона и ги резнах в кръга, преди да направя вторите снимки, затова в него попаденията са повече от 8 бр.

За мен извода е че трябва да стрелям определен дрил по-често, макар и с по-малко патрони отколкото рядко, но с повечепатрони.
Така поне си мисля.
Освен това днес смяната на пълнителите усетих че ми вървеше :D .

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:00       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

tsb написа:
времето за презареждане на втората сериями е 1.7сек, което не е мн. добре но доведе до общо намаляване на времето.

Перфкетно ти е времето, а язе идем на частни уроци при тебе да ме научиш да презареждам! :DD Сериозно, именно презареждането от скрито носене вече единствено ме спира да не почна редовно да бутам "ФАСТ"-а под 5 секунди. Все не мога да стигна дотам да отделя нужното внимание и на този елемент, а без него не става - таймерът е неумолим.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:24       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

ubboto написа:
......
Сериозно, именно презареждането от скрито носене вече единствено ме спира да не почна редовно да бутам "ФАСТ"-а под 5 секунди. Все не мога да стигна дотам да отделя нужното внимание и на този елемент, а без него не става - таймерът е неумолим.

Абсолютно си прав!
Предния ден когато направих двете серии за по 5.01 усетих и таймера показа че се позамотах с презареждането.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 10:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Приятели,

От началото на септември, живот и здраве, поставяме началото на ТРЕТА година общи стрелкови занимания! :armed: С начинаещите, където новите групи вече също се позапълниха - схемата е ясна и сравнително добре отработена.

С тези от вас, които дръпнаха напред с материала и "останаха в строя" :D - нещата ги виждам по следния начин:

- продължаваме със стандартите за бързина и точност, които идват отвъд Голямата вода. Моето твърдо верую е, че безопасната, правилна и максимално изчистена ТЕХНИКА - е в основата на каквато и да било по-нататъшна ТАКТИКА.

- започваме да обръщаме повече внимание на ГРАЖДАНСКАТА ТАКТИКА, с акцент върху преодоляването на първоначалния сблъсък. Тези няколко типови ситуации, в които някои от вас също бяха поставени от БГ майстор на ножа:

https://www.youtube.com/watch?v=0vFUWFaP2Mc

- ясно показаха, че вече е време да започнем да обръщаме по-сериозно внимание и върху изцяло ПРИЛОЖНИТЕ неща. С ножарите ще продължим да поддържаме топла връзка, като планирам периодично да започнем да се срещаме и с емемейците, които тренират в залата до нас - кога в ситуация има вероятност да се стигне до ГРАПЛИНГ, и защо когато си с оръжие на кръста - това трябва всячески да се избягва.

С борците специално ще направим и някоя друга тренировка НА ЗЕМЯТА. В случай че си съборен, но още не си заключен или пребит - какви са ти опциите за противодействие с КНО-то за самоотбрана.

п.с. Купете си по една гума за зъбите за всеки случай - слага се във вряла вода и после се дъвче, за да се оформи по индивидуалната захапка на всеки. И наблагяйте по-сериозно на ОФП-то, че няма да е хич лесно!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 10:31       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Съобщение: Подновяване на заниманията с хората, стреляли с мен досега - от началото на месец ноември.

Паралелно, на благотворителен принцип, подкарвам от нулата няколко по-големи групи с младоци между 20 и 30 години от службите - щото и на практика се вижда, че това е нещо, в което има смисъл. Което обаче ще наложи известна реорганизация на заниманията с по-напредналите - визирам тези от Вас, които вече като цяло имате наработена една правилна и безопасна базова стрелкова техника.

С Вас нещата продължават на пробвания преди пет години с мен и Делян и у нас - семинарен принцип. Седмичните дрилове и други нови стандарти ще си ги стреляте или самосиндикално, или с някой друг - в София не е като да няма други опции и инструктори.

Що се касае до семинарите с по-напредналите стрелци/ начинаещи на тях няма да допускам - те ще се провеждат през уикендите, като темата и условията предварително ще бъда обявявани от мен тук.

Част от темите:

1. Стрелба от пределно близка дистанция в контекста на започнал физически контакт с противника. Докато на разстояние от 0 до 3 метра хартиената мишена не се движи и не те удря/ рита/ ръга… при жив и мотивиран противник насреща - нещата стоят по коренно различен начин. В този модул ще обърнем по-сериозно внимание и върху стрелбата от движение - напред и назад, странично и по диагонал, но вече в контекста не на спортна, а на една приложна обстановка. Желателно е, за всеки случай, да си носите гума за зъбите. Дори и при максимално контролиран физически сблъсък с предполагаем противник - пак може да стане някоя беля.

2. Отваряне на ъгли или т.нар. "рязане на тортата". Сега с пищов, а напролет на Лозен - и с дългото. Същото отваряне на ъгли + стрелба, но вече в условията на намалена видимост - на загасени лампи в стрелбището. Съответно, как се стреля с фенер - плюсовете и минусите на фенер, поставен на оръжието... и тактиката, при която фенерът се държи в ръка. Тук също мисля да вкарам малко Форс-он-Форс с еърсофт.

3. Стрелкови техники за екстремни ситуации. Начини на вадене на оръжието от кобура с ранена силна и/ или слаба ръка, стрелба от движение с една ръка, презареждане с една ръка и пр. Презареждане на ДНО-то с една ръка и тази тема като цяло - на Лозен.

И, джентълмени, нещо много важно - макс фокус върху ОФП-то! Качествено дефанзивно стреляне без ОФП - просто няма! Та, ако искате да Ви се получат нещата - ОФП-то е на първо място!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17