logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 03:46       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Предварително се извинявам на всички в Т-клас и особено на г-н Бързилов, че си позволявам да пиша за неща, които касаят Т-клас, а аз не съм състезател в тази федерация и може би нямам моралното право да пиша за тях, но от друга страна бих искал да дам една идея, която може би има някакъв смисъл... или поне погледнато от страни...
Напоследък доста чета форума и виждам, че има много сериозен интерес към състезанията организирани от Т-клас федерацията... без да съм пряк участник разбирам, че този интерес е продиктуван от начина по който се провеждат състезанията и това, че в много голяма степен е застъпен реалистичния елемент - лежи се и се стреля в кал, прах, от сгради, които се рушат... стрелби на тъмно... въобще обстановка близка до военната... не случайно, и именно поради тези причини, Т-клас вече се води и военно-приложен спорт...
Това, което се чудя аз е следното:
Не би ли трябвало щом се участва във военно-приложен спорт, оръжията и боеприпасите, също да са "военно - приложни"... Не би ли трябвало оръжията, с които се участва да са "сток", а боеприпасите фабрични... Или поне да има дивизия, в която да е застъпена тази още по - голяма реалистичност... Щото си мисля, че военните формирования и дори специалните подразделения, когато са на бойни задачи, стрелят с това, което им е зачислено и боеприпасите са от склада... дори за снайперистите...Поне така си мисля аз...
Щото може би е доста по - лесно да си с някакъв як тунинг на оръжията и със специални релоуди... но това доколко е реалистично и не изкривява ли по някакъв начин нещата... не "руши" ли в някаква степен реалистичния елемент, който може би е едно от най-харесваните неща в Т-клас...
Така или иначе как и с какво се стреля в Т-клас е работа на хората, които са част от тази федерация и които решават по какъв начин да си създават правилата... аз просто изказах една идея като страничен наблюдател... не казвам, че идеята ми е добра, може би аз не съм достатъчно наясно със спецификите на този сравнително нов стрелкови спорт...
Поради тази причина отново бих искал да се извиня на всички в Т-клас, че взимам отношение за нещо, което реално не ме касае и всеки един от тях би имал пълното право да каже: "Като станеш част от Т-клас и видиш за какво става въпрос, тогава давай идеи"...
Та така...
Извинявам се за включването...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 03:51       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Като става въпрос за релоуди мисля, че всички ще се съгласят, че не е едно и също да се стреля с релоуд дори със 130 пауър фактор, а друго си е да си с военен 9х19 - осем грамов засилен до 410 - 415 м/с...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 11:52       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Оръжейно болен написа:
Като става въпрос за релоуди мисля, че всички ще се съгласят, че не е едно и също да се стреля с релоуд дори със 130 пауър фактор, а друго си е да си с военен 9х19 - осем грамов засилен до 410 - 415 м/с...


а ПФ 125 и по малко?
нещата, не са толкова романтични и опростени както някои си ги представят PDT_Armataz_01_22

Военно приложен спорт не означава да е само с оръжия/гащи, които са на въоръжение на сиромашките армии
дори и при нашата скромна БА сега на "Общо Армейския шампионат със щатно оръжие" ще има 3-4 модификации на щатните им оръжия и пак се отваря въпроса, че не са еднакви - АКМ, АК47, АКС47, има и колеги с къси версии

сток боеприпаси/оръжия - ами Лапуа и Фиочи също правят сток боеприпаси, но нямат нищо общо с железни ризи и гилзи .. където модерния барут, скоростта, меките ризи дават високи параметри, за разлика с евтиния патрон който е с барут с високо налягане и железни ризи - който блъска страшно ръцете - но няма ПФ и скорост :)
също и Глок Ген1-3 и Ген5 сток .. са едни много различни оръжия .. нищо, че са сток, и ЗигПро е сток както и Х5

от друга страна .. дори и да се приеме това - да е само с военно оборудване - ние не сме всички военни, а преобладават цивилни състезатели - от къде и как ще се осигури на всеки цивилен - еднакво оборудване?

от трета страна - създаването на дивизии, поддържа едно миражно статукство което е много лъжливо
състезават се с Макаров - и си свирка, че е добър, защото това е военното, но отива на война и срещу него го трещят с 17+ зарядни Глокове сток с РД и дълги цеви или Зигове или ХК и други модерни неща дето тяхната армия им осигурила

от четвърта .. има колеги които постоянно вадят една точно обратна теза - да се освободи всичко, защото на война ще се стреля кой с какво има/докопа :)

истината е, че когато създавахме спорта Т-Клас, който само времето ще покаже дали е правилно конструиран или не,
основната цел бе да е спорт който стимулира иновациите, и създава/оценя умения приложими за отбраната на страната ни
нашата цел не е да копираме познатите комфортни дивизии на IPSC, 3Gun, Бианчи или друг познат спорт - само че да ги вкараме в калта, къра или ноща ... а да създадем изцяло нов спорт, със своите специфики и ползи

деленето на дивизии и раздаването на купища медали (както в добре забравения конкурс Златен орфей - за всеки по нещо)
с какво допринася, за изясняване на кое оръжие/мерник/тунинг е по добро, за дадена ситуация

в заключение .. само ще посоча .. един нов калибър създаден от колегите ни в Америка
създаден точно за тактически състезание - viewtopic.php?f=51&t=18949
за Ултра Лонг Рейнджа им .. Американската Армия стартира проект и финансира няколко топ състезатели с по 2 милиона да творят и създават свои калибри които да ги сборят в отворени състезания .. и да получат данните наготово

ако погледнем на изток - там още нямат гражданите свободно пистолети, военните чак сега (когато другите го отхвърлят) откриха 338LM и 408CT .. но заводите казаха, че нямат барут за тях и ще си карат още на 7,62х54R .. създаден с парите на царя на Русия преди 100години :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 12:31       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Оръжейно болен написа:
Извинявам се за включването...


няма за какво :-)
но наистина трябва да се преживее състезание от първо лице :)

опитваме се, стараем се, чрез самия дизайн на сцените, да създадем условия за да оценим уменията на състезателите в тежки условия

не е едно и също да си с къси шаренки трикотажни гащи, обут в бързи страйкове тип Найк Шарк за американски футбол (с такива стрелях), да стартираш рязко, да взимаш брутално завоите и да спираш където си искаш от максимална скорост
да дремеш сладко под чадърче шезлонг .. да носиш на кръста си само 2-3 пълнителя и кърпичка да се бършиш потта
да си хапваш и пийваш студена водичка .. и да станеш да стрелнеш няколко секунди и пак почивка
(тук споделям личен опит)

или да си 3 дена и 2 нощи без сън, без почивка (за организаторите - още повече) без наблизо храна или тоалетна ... да носиш на кръста си колан с оборудване за три оръжия, да влачиш раница с всякакво нужно оборудване, преходи в кал, дъжд жега (защото колата ти е на километри от теб) .. да стреляш сцена с 3 оръжия, понякога със 100 патрона в сцена с различни оръжия, облечен в дрехи за да оцелееш през деня на жега и вечер на студ, обут в тежки тактически обувки .. за да не си изкълчих глезена и да не влиза пръст и кал в тях и още

е тогава .. поглеждаш към колегите от Армията и .. започваш да ги гледаш с едно друго уважение и респект
започваш да си даваш сметка .. че никога няма да вземеш Шадоу 1 или 2 на война, защото тежи страшно и се пълни/лепне с боклук и т.н. неща дето няма как да се опишат с думи - те трябва да се преживеят :)

и понеже съм преживял и двете ситуации .. това го пиша от първо лице :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 16:12       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 16:46       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Благодарности за този клип :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2020, 20:47       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за 2020та
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на това мероприятие е имало и закрита презентация на Т-Клас ;)

всичко е под контрол :armed: и съдии са наши познати :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer