logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 17:36       Заглавие:  Предложения за промени в правилника на Т-Клас за Сезон 2019
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ПРЕДЛОЖЕНИЯ
(събрани през сезона)

1. промени в размерите на мишена А1 за СБВ

2. нов метод на оценяване на мишените за А.R. и Pistol
- по правилно разпределение на точките съгласно МИЛ системата за оценяване на Т-Клас

3. при регистрация за състезание се попълва и таблица с оръжия и екипировка
- съдиите да проверяват за подмяна по време на упражнение

4. състезател без бадж не се допуска до изпълнение на упражнение, ако това се случи - се наказва с нулева сцена
- имаше съмнения за непознати състезатели, да се подменят

5. съдия на упражнение е длъжен да запише часа и причината за наложено наказание, в противен случай - наказанието отпада

6. обжалване от страна състезател
- подписан от състезател скоршит, без забележки - не се обжалва
- неподписан от състезател - не се въвежда (нулев резултат)
- при желание за обжалване, състезател освен подписа, записва и забележка, че ще обжалва

7. задължително организатора изготвя списък на съдиите по упражнения, и се предава на статистиката

8. Нова процедура - не изпълнил заданието на брифинга
- точка в правилника, съгласно която да се налага санкцията

OK 9. Т-Клас Римфаер - М1 до 70метра

НЕ 10. SBW - коефициенти за тежест на сцена. Принцип? (Отхвърлено предложение)

11. въвеждане на лимитирано време за отстраняване на засечка или проблем с екипировката - макс - 3 мин

НЕ 12. изпит за безопасност - за SBW, остава си за БТКФ

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 18:42       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за Сезон 2
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
6. обжалване от страна състезател
- подписан от състезател скоршит, без забележки - не се обжалва
- неподписан от състезател - не се въвежда (нулев резултат)
- при желание за обжалване, състезател освен подписа, записва и забележка, че ще обжалва


Подписването на скоршита става на края на сцената или на групата от сцени, които се стрелят.
Детайлното отчитане на скоршитовете и записването на резултата в системата става впоследствие - от т.нар. статистици, когато скоршитовете им бъдат предадени на тях.

Въпросът е, аз примерно откъде бих могъл предварително да знам дали ще ми отчетат двете попадения в една дупка, като две попадения или като едно? Или пък дали ще решат, че дупката закача линията или не я закача?

И при положение, че не знам точно как ще ми оценят скоршита, как бих могъл да реша дали ще правя обжалване предварително, докато го подписвам?

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Предложения за промени в правилника на Т-Клас за Сезон 2
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
Ivo III написа:
6. обжалване от страна състезател
- подписан от състезател скоршит, без забележки - не се обжалва
- неподписан от състезател - не се въвежда (нулев резултат)
- при желание за обжалване, състезател освен подписа, записва и забележка, че ще обжалва


Подписването на скоршита става на края на сцената или на групата от сцени, които се стрелят.
Детайлното отчитане на скоршитовете и записването на резултата в системата става впоследствие - от т.нар. статистици, когато скоршитовете им бъдат предадени на тях.

Въпросът е, аз примерно откъде бих могъл предварително да знам дали ще ми отчетат двете попадения в една дупка, като две попадения или като едно? Или пък дали ще решат, че дупката закача линията или не я закача?

И при положение, че не знам точно как ще ми оценят скоршита, как бих могъл да реша дали ще правя обжалване предварително, докато го подписвам?


резултатите се удостоверяват от съдията в присъствие на състезател
статистика - въвежда, предоставени му оценъчен лист

мишени с дупки - се оценят, от съдия .. който трябва да попълни скоршит и да го предостави на статистиката

вече - грешно въведен оценъчен лист - е друг казус, но трябва да има документи, за да намалим до минимум .. опции за хитреене




сега събрах предложенията които са постъпили и .. ще ги разглеждаме едно по едно

за М1, където има хартиени мишени с много дупки, очевидно този модел, не работи - да се подписва скоршит на момента
- може да се подпише мишената, ако няма изготвен скоршит
- но когато има панички, топки .. или никой не иде на оценяването, съдията записва нещо, и после .. се почва обжалване

състезателя (един представител на отбора) трябва да знае че е длъжен да присъства на оценяването

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer