logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2016, 05:24       Заглавие:  Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Попаданах на тази статия и ми стана интересно, за брожението създаено в БГ от идеята за паметник. Лично аз съм голям фен на покойния Президент и ако има сериозна инициатива за такъв паметни бих помогнал финансово. Ето и статията, която ми даде идея да питам съфорумците какво мислят. Най любимото ми изказване на Президента - отговор на въпроса : Какво Мислите за отношенята ни със СССР - Ние да победим а те да загубят, беше отговора.

Един от най-щастливите моменти в моя живот беше падането на Берлинската Стена. Още от първия ден на една от стените качих карта на Варшавския Пакт с надпис: Under New Management.

Ето и статията от 24 часа (за съществуването на този портал научих от този форум).

https://www.24chasa.bg/Article/5418417

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2016, 06:11       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2016, 01:39
Мнения: 19
Роналд Рейгън е враг номер 1 на Тутраканската селищна система!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2016, 18:48       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
ubboto написа:
Янк, отделно от това, без каквито и да било претенции че разбирам как стоят нещата у вас, като гледам какви субекти са се запътили към Белия дом - паметник на Роналд Рейгън сега като че ли би бил по-актуален от всякога. :happy:

С изключение може би на Доналд Тръмп - колкото и краен и дори одиозен да го представят медиите, но има доста рационално зърно в това, което (поне на думи) се кани да направи..
Всички останали се канят да водят политика, почти диаметрално противоположна на тази на Рейгъновата. Човек би казал, че се канят да направят нов СССР на американския континент - особено що се отнася до накърняването на личната свобода на отделния индивид и до тоталния контрол на всички сфери на общественото битие от държавата. Изберат ли Хилари - точно това ги чака.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 04:52       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
The nine most dangerous words in the English language are: I am from the government and I am here to help."
:tu: Да не се забравят думите.

Evgeni написа:
особено що се отнася до накърняването на личната свобода на отделния индивид и до тоталния контрол на всички сфери на общественото битие от държавата. Изберат ли Хилари - точно това ги чака.


Неотдавна купих сума ти тениски за приятели от едно Gun Show - "Hilary 2016 for Prison". Белким стане. Миналата седмица докараха румънеца, който хакна частния и (в банята) e-mail Server-a и който заяви, че било много лесно. На него е имало над 1000 секретни документа (gross negligence е самия Server и да не говорим за секретния материял което се счита се за държавна измяна). FBI разпитва сума ти хора около нея и може би самата нея. Имаме шанс. Какъвто и да е Доналд (ако професионалните политици не му скроят някое зайче) той поне не е против Америка.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 18:29       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ние първо да почетем с паметници нашите велики българи, пък после да се кланяме на чужди!
Които и каквито да са те...
Де ни е паметника на Хан Кубрат например?!
И на още много други заслужаващи преклонението ни.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 19:37       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Yank написа:
Какъвто и да е Доналд (ако професионалните политици не му скроят някое зайче) той поне не е против Америка.


Какъв е Доналд Тръмп?! Какво му е, че казва истината, че не е лицемер, че е смел, че е истински. Аман от мазни парвенюта, като Обама. Америка стана по-комунистическа страна от Русия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 20:25       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
След победата във Втората световна война, за съсипаните от войната западноевропейци, включително победените имаше американски План Маршал.
За съсипаните от Студената война източно европейци, не съм чул Рейгън, победителят, „достоен за паметник” да е предлагал или дори замислял нещо подобно.
Той нямаше НИКАКВА ВИЗИЯ ЗА СЛЕД /студено/ВОЕННОТО УСТРОЙСТВО на Европа.
Единствено искаше да унищожи Източния блок, без да има идея какво ще построи на негово място.
Ако е трябвало да остане в историята с паметник у нас, трябваше да направи много повече от окуражаващо дърдорене.
Мотивите на Запада за унищожаваното на съветския блок са основно икономически – намаляване на разходите за въоръжение, пазари, ресурси – сред ресурсите са и евтината работна ръка.
Демокрацията и свободата са важни, но те никога не са били ОСНОВЕН мотив, а просто политически инструмент за осигуряване на съюзник в лицето на масите и интелигенцията.
Не виждам никакви напъни в това отношение към комунистически Китай например.
Та за Рейгън - казано метафорично, след като потопи съветския кораб в който и ние се бяхме озовали, каза „Аз бях до тук” и ни пожела „приятно бълбукане”.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 20:31       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
:td: :td: :td:
Да вземат да направят паметник на Жельо Желев тогава в щатите....,че докара демокрацията!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2016, 21:09       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Айде моля моля... живял съм през "светлия комунизъм". Та много добре помня как беше, колко "хубаво" беше. И кой приземи тия утопични теории в тора от където са дошли.

1. От 1985 до 1989 непрекъснато даваха Горбачов по телевизията. И на децата, като мен им беше ясно, че комунизма си отива.

2. Комунизма си отиде, защото системата е била затворена за НАС. НО НИКОГА НЕ Е БИЛА ЗАТВОРЕНА ЗА ЕЛИТА НА КПСС! И те още 80-те години са знаели за ОСНОВНАТА ПРИЧИНА - икономически дисбаланс на произведено и продадено.

3. Рейгън има заслуга за падането на комунизма единствено с това, че САЩ беше силна държава. А СССР беше пародия на общество. КПСС виждаха разликата и само идиоти биха продължили курса към дъното. Но КПСС не са идиоти... и комунизма си отиде.


п.п. До колкото съм чувал от мъдри хора. Бивш комунист няма... явно е нещо, като хомосексуализма. :oops: Другарство, взаимност, усещане за едно цяло. И те така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 02:20       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
sk67 написа:
След победата във Втората световна война, за съсипаните от войната западноевропейци, включително победените имаше американски План Маршал.


Защо очакваш $$$? Червената Армия в БГ до 47 година. Комунистите избиха цвета на нацията. Според мирния договор - британските и американски представители бяха изгонени. Плана Маршал възстанови Европа, Комунистите пращаха храни в СССР и народа гладуваше. В същото време американския народ пращаше в БГ храна за децата.

sk67 написа:
За съсипаните от Студената война източно европейци, не съм чул Рейгън, победителят, „достоен за паметник” да е предлагал или дори замислял нещо подобно.


Най малкото ви даде възможност да устроите живота си както го разбирате.

sk67 написа:
Единствено искаше да унищожи Източния блок, без да има идея какво ще построи на негово място.


Все някой ли трябва строи и да се грижи за БГ - че Русия, че Германия два пъти и сега ЕС?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 03:31       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Evgeni написа:
Доналд Тръмп - колкото и краен и дори одиозен да го представят медиите
Мой братовчед от германия си замина днес, стоя няколко дена в къщи със приятелката си... Спомена за Тръмп и аз съвсем неангажиращо го подпитах как го вижда и по какво си е съставил мнението за него...
Каквото чух ме отчая генерално от това което ви предлагат като реална информация от кампанията и изобщо от Щатите предполагам. Такава помия не изливат дори и политическите му противници, абсолютно безпочвени глупости... Както и да е де, само го споменавам... Попадна ми и някаква статия от някаква ужким журналистка от едно електронно издание претендиращо да бъде най-четеното от нашенците в щатите... Идеше ми да се застрелям. Ако тея хора дето го четат това не знаят английски, какъвто е случая с много от живеещите в Чикаго например, статията е 1:1 пропагандна кампания за Хилари, все едно е директно превеждана от речите и. Аз разбирам, че в България има някаква манипулация, от горе надолу, медиите разбира се пеят в един глас това което им се спусне ( кето е незаконно в други държави) но тея дето са тука и са ужким независими, каква им е далалверата да пропагандират за още един мандат на Обама ако оная пачавра вземе изборите, това пари да ми даваш няма да ми стане ясно... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 03:45       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
sk67 написа:
След победата във Втората световна война, за съсипаните от войната западноевропейци, включително победените имаше американски План Маршал.
За съсипаните от Студената война източно европейци, не съм чул Рейгън, победителят, „достоен за паметник” да е предлагал или дори замислял нещо подобно.
Той нямаше НИКАКВА ВИЗИЯ ЗА СЛЕД /студено/ВОЕННОТО УСТРОЙСТВО на Европа.
Единствено искаше да унищожи Източния блок, без да има идея какво ще построи на негово място.
Ако е трябвало да остане в историята с паметник у нас, трябваше да направи много повече от окуражаващо дърдорене.
Мотивите на Запада за унищожаваното на съветския блок са основно икономически – намаляване на разходите за въоръжение, пазари, ресурси – сред ресурсите са и евтината работна ръка.
Демокрацията и свободата са важни, но те никога не са били ОСНОВЕН мотив, а просто политически инструмент за осигуряване на съюзник в лицето на масите и интелигенцията.
Не виждам никакви напъни в това отношение към комунистически Китай например.
Та за Рейгън - казано метафорично, след като потопи съветския кораб в който и ние се бяхме озовали, каза „Аз бях до тук” и ни пожела „приятно бълбукане”.
Още едно извънредно необразовано исторически мнение...
какво трябваше да стане със Източният блок след падането на с-мата е елемнтарно и предполагам, неразбирането на основни икономически и социални принципи ти пречи да го видиш. Самите комунисти го видяха, Рейгън им направи дефакто услуга със икономическото съсипване на Русия.
Да очакваш някой да те освободи без да прати един войник в държавата ти и да ревеш, че трябвало да направи много повече а не да ти предлага окуражаващо дърдорене, трябва да е някаква нова форма на ганьовщина да не кажа нещо друго... Какво ти дължи Рейгън на тебе, че да прави нещо друго освен да "дърдори" за неща които ти явно не връзваш ? Не ти ли стига, че ти даде шанс да живееш в с-ма която не те подтиска сициално и икономически ? Не зависи ли собственият ти живот от тсобствените ти стандарти, желания и постъпки ? цял живот такива като тебе чакате да ви "оправи" някой...
Какви съюзници имат американците в лицето на интелигенцията ви или на масите ? Погледни масите че са промити да гледат в очите Путин, а интелигенцията ви какво прави, че да облекчава американците и по какъв начин ? Те, горките не знаят къде е България, ти приказваш за съюзници...
В Китай няма комунизъм, както и в източният блок, както и никъде по света. Не виждаш напъни, щото на Барак Хусеин донорите, всичките са изнесли производството си в Китай, за това, ГЕ, ГМ, кой ли не... Те за това всички по върховете мразят Тръмп, щото ако влезне в Офиса на избирателя ще му стане ясно, че от Клинтън насам само е хранил лайномети във Вашингтон, тея всичките дето до сега са смукали без да пускат надолу фандък, на следващите избори си заминават... Буш похарчи 140 милиона в негативни реклами с-у Тръмп, ония преко сили е похарчил 6-700 000$ и размаза всички във Флорида, може да е всякакъв но поне знае как ефективно да си организира бизнеса, на хората им е писнало от 8год данъци, регулации и дупене на тоя и ония...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 08:34       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Yank написа:
Защо очакваш $$$? Червената Армия в БГ до 47 година. Комунистите избиха цвета на нацията. Според мирния договор - британските и американски представители бяха изгонени. Плана Маршал възстанови Европа, Комунистите пращаха храни в СССР и народа гладуваше. В същото време американския народ пращаше в БГ храна за децата.


След ВСВ беше избит, след 1989 емигрира.
И в двата случая България го загуби.
Планът Маршал възстанови само Западна Европа - да поясним.
Това с пращането на храните го помня - два кораба с царевица с изтекъл срок на годност, за която трябваше България да плати транспортните разходи и после разходите за унищожаването и и излишните армейски запаси от храна от първата война в залива - тези съм ги опитвал.

Yank написа:
Най малкото ви даде възможност да устроите живота си както го разбирате.


Той може да е искал, но Горбачов даде тази възможност?

.38 Super написа:
Още едно извънредно необразовано исторически мнение...
какво трябваше да стане със Източният блок след падането на с-мата е елемнтарно и предполагам, неразбирането на основни икономически и социални принципи ти пречи да го видиш. Самите комунисти го видяха, Рейгън им направи дефакто услуга със икономическото съсипване на Русия.
Да очакваш някой да те освободи без да прати един войник в държавата ти и да ревеш, че трябвало да направи много повече а не да ти предлага окуражаващо дърдорене, трябва да е някаква нова форма на ганьовщина да не кажа нещо друго... Какво ти дължи Рейгън на тебе, че да прави нещо друго освен да "дърдори" за неща които ти явно не връзваш ? Не ти ли стига, че ти даде шанс да живееш в с-ма която не те подтиска сициално и икономически ? Не зависи ли собственият ти живот от тсобствените ти стандарти, желания и постъпки ? цял живот такива като тебе чакате да ви "оправи" някой...
Какви съюзници имат американците в лицето на интелигенцията ви или на масите ? Погледни масите че са промити да гледат в очите Путин, а интелигенцията ви какво прави, че да облекчава американците и по какъв начин ? Те, горките не знаят къде е България, ти приказваш за съюзници...
В Китай няма комунизъм, както и в източният блок, както и никъде по света. Не виждаш напъни, щото на Барак Хусеин донорите, всичките са изнесли производството си в Китай, за това, ГЕ, ГМ, кой ли не... Те за това всички по върховете мразят Тръмп, щото ако влезне в Офиса на избирателя ще му стане ясно, че от Клинтън насам само е хранил лайномети във Вашингтон, тея всичките дето до сега са смукали без да пускат надолу фандък, на следващите избори си заминават... Буш похарчи 140 милиона в негативни реклами с-у Тръмп, ония преко сили е похарчил 6-700 000$ и размаза всички във Флорида, може да е всякакъв но поне знае как ефективно да си организира бизнеса, на хората им е писнало от 8год данъци, регулации и дупене на тоя и ония...


Първо да кажа, че въпрос може би не точно на образованост, но както и други колеги от форума вече обърнаха внимание, вероятно на възпитание, е да събеседваш с останалите, поне въздържайки се персонификации и назидателен тон, внушавайки клишета за безспорни истини.
А образованите хора знаят, че истината е философски идеал – тоест е недостижима, понеже в живота е само въпрос на гледна точка.
Включително историята, а в доста случаи най-вече тя.
Доста наивно е да се мисли, че ровейки из Интернет някой може да се опази от идеологическите манипулации на едната или на другата страна.
Каква е точно ролята на Рейгън за съсипването на Русия никога няма да се разбере, защото ВИНАГИ ще бъде преувеличавана от едни и омаловажавана от други.
А несъгласието с преувеличенията, не означава съгласие с омаловажаването – това дори Бай Ганьо го знае.
Паметник на Рейгън е толкова нелепо колкото паметник на Горбачов - и двамата с огромни заслуги за разрушението.


Дали Рейтън или Митеран и Кол имат повече заслуги за свалянето на режима в България?
Преди Рейтън, не е ли по-добре да помислим за майките които се разбунтуваха в Русе?
Или за Лех Валенса?

.38 Super написа:
какво трябваше да стане със Източният блок след падането на с-мата е елемнтарно и предполагам, неразбирането на основни икономически и социални принципи ти пречи да го видиш.


Това, че аз не го разбирам не може да докара световен катаклизъм или няколко милионна емигрантска вълна от Източна Европа. Но всъщност не само, че съм го видял, ами съм го и преживял.
А това, че те не са го виждали говори само за тяхното "неразбиране на основни икономически и социални принципи", което говори за икономическата и социалната им недалновидност, което не е мотив да им се правят паметници.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 10:37       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
А стига с тоя комунизъм бе колеги. Нали уж свърши преди 27 год.?
Пак ли той е виновен?
Кой управлява сега? Демократи ли? Вижте потеклото на ВСИЧКИ които са ви управлявали от '89 г. досега, и ако си мислите, че комунизмът си е отишъл, значи живеете на друга планета. Няма как да си отиде, при положение че комунистите не са си отишли.

Вината е само и единствено на простия български народ. Не може да се сърдите на вълка, че ядял агнетата, след като овцете сами го пускат в кошарата, и му ги тикат в устата.

Нещата са много прости-ЕС, под влиянието и на САЩ, прокарват своята политика, която се основава на геополитически и икономически принципи. Хората са само едни малки и незначителни елементи от играта, наречена Световна политика.

Всяка власт знае, че народът е изключително прост, и затова си правят каквото си искат. Също знаят, че българина е едно дребнаво и завистливо човече, което се кефи на нещастието на другите, без да вижда собствения си мизерен живот. Всеки знаещ, можещ, и кадърен, просто напуска кочината еднопосочно. А циганите лесно се организират на "стадния" принцип. Всичко това се използва за манипулации и вземане на власт.
С две думи, овцете ги колят, а те блеят от кеф.

Нерде паметник на Рейгън? ОК, някой ще каже, че ни е отървал от лапите на комунизма. Може и така да се каже, но не ни отърва от лапите на самите комунисти. Аз не бих издигна такъв паметник.

И докато всеки от нас си лафи във форумите, властта богатее и богатее, народа обеднява, и керванът си върви.
А Бойко спокойно си казва, че у нас нямало осъдени политици щото не били корумпирани....А в Румъния било политическа чистка ?!

И пак ще ви дам за пример една Ирландия, дето кризата ги съсипа, но още по-миналата година със собствени сили си стъпиха на краката и нямат заеми, и пак вървят нагоре. Ама там американците не правят военни бази (като изключим едно летище дето го ползват), ами наливат десетки милиарди. До края на 2014 год. преките инвестиции на САЩ са 314 млрд. $, което ги поставя на 1-во място по инвестиции на САЩ по света. А Ирландия е малко под 5 млн. жители.

Сами се сещайте защо там е така, и защо у нас не е така. НАРОДЪТ е този, който го направил така, а не шепа политици.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2016, 12:35       Заглавие:  Re: Паметник на Ronald Reagan в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
rosen71 написа:
А стига с тоя комунизъм бе колеги. Нали уж свърши преди 27 год.?
Пак ли той е виновен?
Кой управлява сега? Демократи ли? Вижте потеклото на ВСИЧКИ които са ви управлявали от '89 г. досега, и ако си мислите, че комунизмът си е отишъл, значи живеете на друга планета. Няма как да си отиде, при положение че комунистите не са си отишли.

Вината е само и единствено на простия български народ. Не може да се сърдите на вълка, че ядял агнетата, след като овцете сами го пускат в кошарата, и му ги тикат в устата.

Нещата са много прости-ЕС, под влиянието и на САЩ, прокарват своята политика, която се основава на геополитически и икономически принципи. Хората са само едни малки и незначителни елементи от играта, наречена Световна политика.

Всяка власт знае, че народът е изключително прост, и затова си правят каквото си искат. Също знаят, че българина е едно дребнаво и завистливо човече, което се кефи на нещастието на другите, без да вижда собствения си мизерен живот. Всеки знаещ, можещ, и кадърен, просто напуска кочината еднопосочно. А циганите лесно се организират на "стадния" принцип. Всичко това се използва за манипулации и вземане на власт.
С две думи, овцете ги колят, а те блеят от кеф.

Нерде паметник на Рейгън? ОК, някой ще каже, че ни е отървал от лапите на комунизма. Може и така да се каже, но не ни отърва от лапите на самите комунисти. Аз не бих издигна такъв паметник.

И докато всеки от нас си лафи във форумите, властта богатее и богатее, народа обеднява, и керванът си върви.
А Бойко спокойно си казва, че у нас нямало осъдени политици щото не били корумпирани....А в Румъния било политическа чистка ?!

И пак ще ви дам за пример една Ирландия, дето кризата ги съсипа, но още по-миналата година със собствени сили си стъпиха на краката и нямат заеми, и пак вървят нагоре. Ама там американците не правят военни бази (като изключим едно летище дето го ползват), ами наливат десетки милиарди. До края на 2014 год. преките инвестиции на САЩ са 314 млрд. $, което ги поставя на 1-во място по инвестиции на САЩ по света. А Ирландия е малко под 5 млн. жители.

Сами се сещайте защо там е така, и защо у нас не е така. НАРОДЪТ е този, който го направил така, а не шепа политици.


Съгласен съм с всяка една дума от това мнение! Браво!


Народа е този, който дава подкупи. Народа е този, който не стачкува. Народа е този, който не звъни в полицията, когато някой бие жена си или други хора на улицата. Народа е овца и никой друг не му е виновен. Нито САЩ, нито Русия, нито дори Баче Бойко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 426 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer