logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2012, 21:11       Заглавие:  SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Господа офицери, понеже нямам много време пускам тука същото мнение което съм сложил във уепънс, за да се реванширам съвсем малко на Гънмена за жеста, че и тая година ме уреди за шоуто. Имам още малко снимки, като се прибера ще ги сложа и тях но за сега толкова, графика ми е доста "интензивен" така да го кажа...
Извинявам се, че се забавих толкова с "репортажчето" обаче имаше някой дребни неуредици с регистрацията, тея тикви от шоуто се правиха малко на бюрократи, но на края нещата се оправиха и успях да утрепя 4-5 часа вчера вътре.
Преди всичко - още веднъж голямо "Благодаря!" на Гънмена, момчето остави важни неща в къщи за да дойде да ни оправи, евала, ще има доста да черпя като скъса до Флорида. Да "ни" оправи, щото бяхме с едно друго момче от Гънмен - тек07 ако не бъркам ника, много свестно момче, поне такива са ми първите впечатления.
Та така, добре дошли във Вегас и тази година:
Изображение
Изображение

Тази година беше доста по-студено от миналата, шоуто беше на същато место и първите ми впечатления от него са че няма нищо много по-различно от миналата ...
Може би за това и не виждах смисъл да снимам неща които вече бях снимал миналата година и в края на деня се оказа, че не съм направил много снимки, но днес ще опитам да наваксам...

ПОчвам с Легион, доста добре изработен 1911, особеното на тея е, че олекотяват рамите и цевите с дизайн на изрезите като клетки на пчелна пита, твърдят, че това усилвало конструкцията докъто теглото олеква.
Изображение

Само за Полиция и Армия, срещу няколко стотин кинта можете да си закачите ген3 нощно виждане (за няколко хиляди кинта) на АйФона си ...
Разбира се това би интересувало само хора с АйФони ... :mrgreen:
Изображение

От Зев - много тарикатски процес за обработване на ръкохватките, нанасят някакво силициево покритие така, че дръжката се усеща като покрита със шкурка 80 ... :mrgreen: Иначе пищовите са един път, добре изглеждат, много добри спусъци ама ипарите им не са малко...
Изображение

Изображение

От Джей Пи, много тарикатски апър със сгъваема ръчка, преместена от ляво:
Изображение

Дабълстар представя тактически калашник със тактически "ентри туул" ... :mrgreen:
Държа да поясня, че човека не беше сериозен, питах го дали освен някаква занимателна стойност, устройството има реално предназначение и той се замисли, после вика: "Освен за ентри туул ако трябва да режат нещо набързо - врати, клони, нещо такова...Работи на батерии, доста даянело, нямаше да ми даде конкретни цифри а и не беше толкова важно, предполагам... :mrgreen:
Изображение

Доста удобна ложа, пак от тях, и ложата и приклада са си техни:
Изображение

Изображение

Пи Си Пи представят доста интересна концепция - полимерни гилзи. Най-често задаваният въпрос бил "Зелени" ли са ? В смисъл дали се разграждат от слънцето с времето, както са например бидончетата от пресно млеко и кофичките от киселото... :mrgreen: Също така, представителя каза, че въпроса бил задаван в 99% от случаите на шега...Аз му викам: "На кой му пука...чувал съм, че в Иран слънцето било доста силно, едва ли ще имат някакъв проблем със замърсяването на пустините..." ... :lolno: На въпроса ми дали скоро ще пускат боеприпас и с полимерни куршуми, човека каза, че те отдавна имали ( аз всъщност имах такива за .223 през 1998ма) и ми вика-"Те нямат друго предназначение освен за тренировъчни цели но иначе правят много гадни рани..." Аз съм чувал и че не се виждали на рентгена, което ги прави още по-кофти за получателя, той ми каза, че никой не се бил върнал да му каже дали е верно и се хили...стар дядка, рейнджър от Виетнам... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Чудесна ложа с фенер от Инсайт, имаинтегрирани ключета от двете страни, много солидна изработка:
Изображение

Новият КПОС, Рави ме беше запомнил от миналата година, помолих го да го разглоби и сглоби, обаче си обърна табелката за да не се вижда името му... :mrgreen:
разликата м-у старият и новият модел е, че този път са елиминирали всяко разглобяване на пистолета, няма вадене напинове и т.н.т.
Имам видео но ще го кача нататъка, в момента интернета на хотела е много натоварен.
Изображение

Това е дългоочакваната Глок карабина ... произведена от Торес ... :mrgreen:
Те така и така им леят някой части, не виждам защо да не е верно ... :mrgreen:
Изображение

Новият сингъл стак Глок...пардон - Екс Ди ... :hihi:
Чудесно малко пищовче, напомня ми малко на Валтер, много удобно, особено с екстеншъна за пълнителя, много плоско, метка ме в размисли нещо ... :mrgreen:
Изображение

Последно: клюкарсата част от шоуто - Лени и Тами Магил на щанда на Блакхок, тая баба е на 100 години обаче като я скива човек и му се иска да я тръшне на някоя от масите, на самото шоу ... :thumbup:
Изображение

Това е за сега от мене, ще направя всичко възможно да снимам доста днес, защото може би ще е последният ден за шоуто от идването ми до Вегас.
Дано да успея да обиколя останалите неща от списъка ми, дано да имам време да ги поствам, не е лесно да си дели човек ваканцията м-у хобито и жената но айде да не ви занимавам с повече глупости... :mrgreen:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 01:09       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
От два дни чакаме нови картинки. Ако си проиграл камерата на рулетка кажи си. Човешко е :-) :-) :-) :-)
Всяка неделя в Bellagio сервират със закуската шампанско. Опитяй преди да си заминеш.

http://www.bellagio.com/

Have fun my friend :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 02:09       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
От два дни чакаме нови картинки. Ако си проиграл камерата на рулетка кажи си. Човешко е :-) :-) :-) :-)
Всяка неделя в Bellagio сервират със закуската шампанско. Опитяй преди да си заминеш.

http://www.bellagio.com/

Have fun my friend :armed:

Янк, излезнахме от Белажио преди 2часа, знам за закуската но тъй като леко зшоупотребих снощи не бях в състояние да употребя никакъв друг алкохол освен бира... Нея вече употрбихме на няколко пъти.
Много ми е неудобное ви бавя и тука и във Уепънс със снимките, проблема е че във Сряда успях да снимам само това което вече качих, в Четвъртък, поради проблеми от страна на организаторите на шоуто влезнахме чак към 1ч... Гънмена ги мачка малко със моята морална и вербална подкрепа и на края педерастчетата недоклатени ниндадохА медийните пропуски без които не можеше да се снима и комумикира като хората...
Още веднъж зверско "Евала!" на Гънмена за това че си остави и работа и разни грижи из къщи за да можеме с Тек7 да влеземе и да снимаме и свърши е малко работа.
Във Четвъфтък беше дефакто вторият ми ден там, първи с нормален пас, седях до 6 вечерта, доста снимах и имам какво да кача, но другият проблем е че не съм сам, със жена ми съм и едни други приятели и верта и времето до ситринта е тяхно, сами разбирате, че няма как дори да си обработя снимките...
В Петък итрепахме почти целият ден, след едно трудно ранно събуждане в 10, със съреляне и днеска събрахме багажа и танцуваме обратно за ФЛ...
В момента съм на летището, гейт С8 полет 819 на Саутуест, имам 2 часа закуснение и се тормозя да поша на телефона щото на тоя гейт няма нет.
Имам 4 часа полет до Тампа и ще се опотам да се реванширам I тука и във Уепунс. Ако до 4 часа видите някакво мнение значи съм успял, ало-не, значи нета е бил много бавен и ще мога да седна да направя нещо чак в неделя следобед.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2012, 04:08       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
4 часа до до Тампа е малко опимистично. Аз летях от Форт Лодердел до Феникс за 6 часа.

Any way have a nice trip. Аз знаех, че не дават да снимаш без Press Pass ама накрая (събота) всичко минава.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 07:03       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
4 часа до до Тампа е малко опимистично. Аз летях от Форт Лодердел до Феникс за 6 часа.

Any way have a nice trip. Аз знаех, че не дават да снимаш без Press Pass ама накрая (събота) всичко минава.

Aми Янк, всъщност след двата часа закъснение тоя шампион ни лъзна до Тампа за 3.45мин... :shock:
Прибрахм се снощи в 2:45, поспах, качих малко (стотина и нещо) снимки и сега продължавам... Извинявам се за вчера, за забавянето но разчитах, че ще успея да "поработя" в самолета, оказа се, че нямах интернет и за това чак сега публикувам каквото мога. Имам и интересни клипове, но тях ще ги качвам утре вечер, то аз няма да мога да плесна всичко днес така или иначе.
По въпроса с паса: ами Гънмена извади пасове, и миналата година и тази, проблема беше, че онея серсеми ми сбъркали името и когато отидох да си взема моя (без титуляра на акаунта да е с мене) ми се правиха на велики, във Сряда момчето си заеба работата за да ми донесе неговият пас ( нямаше време да тича по етажите за да се занимава) а във Четвъртък вече ходи да се разправя и естествено - дадоха си ни пасовете със жълтото флагче за медия и т.н.т. както си му е реда така, че проблеми не съм имал, просто нямах време...
Сега, само да обясня набързо - слагам снимките общо взето както съм обикалял по етажите. Този пост е копиран от Уепънс, където го пускам първо.
Имам няколко снимки които вървят с видео, тах ще се опитам да ги наслагам до края на седмицата щото не знам колко време ще ми остане от бачкане...
Форматирал съм снимките на 800 Х еди-колко си и дано да ги мачка форума, може би няма да правя много дълги мнения за да не ги зарежда трудно на страницата...ще видим...

Първо много поздрави от Травис Томаси:
Изображение

После почвам с няколко снимки от ФАБ, много готини ложи за калашници и за който е любител на Ви Зи:

Един със части на Кребс и ФАБ. Дистрибутора на ФАБ за щатите е МАКО, една зелена акула е на емблемата им, те продават и ФАБ и други неща, вкл. и Кребс и за това щанда на ФАБ е със тях.
Изображение

Ръкохватки и приклад на ФАБ, на горната снимка - релса, ложа предпазител и тунел за пълнителя на Кребс. То има и други части но са вътре в затв. кутия.
Изображение

Ето за любителите и собствениците на ВЗ доста добри ложи и дръжки на ФАБ
Миналата година имаше такава дръжка каквато покрива тунела на АР-ката и за Калашник, аз когато си приказвахме за новият им К-ПОС, еврейчето каза, че не могат да насмогнат да продават комплекта с който е напудрен синият Глок най-отгоре, толкова го купували:
Изображение

Изображение

Малко качствени снайпери, Гънмена ме накара да снимам нещо за сравнение до цевта да се видела колко е дебела и аз от приличие снимах часовника ... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Няколко интересни снайпера, не съм чувал никога фирмата:
Изображение

Изображение

Новата гарнитура на Магпул за Ремингтън, все още не правели за Мосберг...
Това е най-удобният приклад който някога съм хващал...реших, че трябва да го имам и понеже не го правят за Моси, ще го взема за Рем... :hey:
Имал три вложки за отгоре, равна, средна и най-висока, а отзад могат да се наслагват от пластините които се виждат, като каза, че имали и няколко различни гумени накрайника за него.
Приклада си има вградено ухо за ремък, отделно може да се използват пластини с ляво, дясно или с амби - уши за ремък.
Предната ложа за сметка на приклада не ми е много удобна, на мене ми се пързаля...
Изображение

Изображение

Ето схема на ложата с фенера на Инсайт от предишният пост:
Изображение

ПиЕмАр на КелТек. Кел Тек пак са звездата на шоуто, тоя пистолет във ВМР се оказа голям хит, до такава степен го търсят, че фабриката не може да насмогне да го произведе...
Това долу е малко напудрен вариант...Макар и със ужким лабав "магнум" .22ри това е много гадно куршумче и макар и малко несериозно, става за кръгова отбрана ако ви нападнат некой цисти българи във вилата ... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Други три модела на фирмата, извънредно популярни, пушки които трудно се намират да се купят, защото са доста добри, явно Кел Тек вече имат достатъчно опит с полимерните си продукти, че да произвеждат свестни неща...
Това малкото е също във ВМР, .22маг, чудесна злобна малка карабинка, много точна и компактна:
Изображение

Изображение

Ето и по-големият 7.62 брат, за тт данните се ориентирайте по табелките които нарочно съм оставил за да си спестя малко писане :mrgreen:
Булпап дизайн, изхвърлял гилзите някъде от долу, има някой дребни недоправени неща но като цяло хората го харесват много:
Изображение

Изображение

Ето и "снайперският" вариант с дългата цев, отгоре и отдолу са двете доста популярни пушки на келТек - първите им модели, и двете са напълно "сгъваеми" и в сгънат вид заемат микроскопично место в багажа за къмпинг например:
Изображение

Аз ще свършвам до тука за днес, защото Имидж Шак се ебава нещо, ако успея да кача снимките в Албум ще е по-лесно предполагам, утре ще продължа да качвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 12:54       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Баси интересните нещица, голямо благодаря за снимките.
:tu:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 17:43       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Майсторски снимки и знеш какво да снимаш. Потенциал да си смениш професията - Gun Journalistic :-)
За Кел-Тек - и аз чакам повече от 10 месеца. 22 long rifle е доста привлекателен калибър.
Избрах си upper-a Rock River (1:8, 20")
http://www.rockriverarms.com/index.cfm? ... ory_id=268

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2012, 21:05       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
Майсторски снимки и знеш какво да снимаш. Потенциал да си смениш професията - Gun Journalistic :-)
За Кел-Тек - и аз чакам повече от 10 месеца. 22 long rifle е доста привлекателен калибър.
Избрах си upper-a Rock River (1:8, 20")
http://www.rockriverarms.com/index.cfm? ... ory_id=268

E, мерси за похвалите, то аз със професионалист се разхождам ужким там, барем съм прихванал нещо...иначе съм далече от майсторлъка и в снимането ... PDT_Armataz_01_22
Както и да е, проблема на това шоу е, че някой неща са осветени много добре, други умишлено са поставени пред материали и повърхности които затрудняват свестна снимка и почти всяка снимка трябва да я режа и осветлявам плюс разни други неща, защото излизат обикновенно малко кофти...
Снощи качих към 110 снимки, това са част от тях, прибера ли се довечера в къщи ще си ъплоудвам каквото не трябва да се реже от видеото и пак ще пусна едно мнение със снимки, сигурно ще са повече ако имам време.

Рок Ривър не са никак лоши, аз снимах някой неща специално за тебе но гледам - ориентирал си се към по-доброто ... PDT_Armataz_02 ... Ще ги пусна въпреки всичко, то поради някаква странна причина тука има доста почитатели на тея крехки американчета ... :D

Гледам тоя е много добър за парите си, предлагат доста неща от към покритие и изработка на цевта, РР са с добра репутация, мойте полицаи около мене почти всички са с РР, само дето не са с дългите цеви но явно на тебе ти трябва дълга цев, няма лошо, то това и е хубавото на АР-ката... Ако мога само да ти препоръчам - обади им се ( щото не видях никъде инфо на сайта) и ги питай дали пламегасителя може да се сваля или е пинван...По-добре е ако можеш да го сваляш...тея са може би най-добрите (ако не е отворен отдолу като Ругъровите, ако е - ще ти вдига прах като стреляш прон от земята, ако стигнеш до там...) но има и по-добри, предполагам за момента когато ще я почнеш да си играеш и да я пудриш ... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2012, 08:00       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Продължавам нататъка:

Това е за снайперистите, видя ми се интересен и доста солидно изработен приклад:

https://www.hsprecision.com/shop2/stocks/pst.html
Изображение

Сега малко за ЧеЗе - сарите ... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едни от любимите ми производители... http://www.advanced-armament.com/
Изображение

Малко по-различни снимки, тея рекламираха някакви фенери :
Изображение

Тази стойка беше на щанда ма Мак Милан:
Изображение

Ето и няколко техни пушки:
Изображение

На тази приклада се откача изцяло и се закача за самият блок, нещо което аз не бях виждал...
Изображение

Наближаваме щанда на Хеклер, разбира се по една от любимите ми "играчки" - автоматичният им гранатомет ... :mrgreen:
Сега, на примоция - с нощно виждане !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и няколко от новите им пушки, мисля, че тази първата е нов модел, правена около концепцията за DMR,
тука снайперистите ще се изкажат, аз не съм много в час...
Изображение

Изображение

Малко М-ки на LWRC, легендарната им М6, повечето части които са в Южна Америка използват именно този модел
заради "калашниковата неприхотливост" на буталната им М-ка.
Изображение

По препоръка на Гънмена снимам тази оптика на Counter Sniper, със цената:
Изображение

Тука се спънах в някакви ножове...Колкото пъти минех покрай тоя малък щанд, все имаше разни атлетични стари и млади гардероби с емблеми с разни тризъбци, и ги разглеждаха много ентусиазирано...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кацайки на щанда на Пара, попадам на новите им модели, явно сега са почнали да ги докарват с малко по-"такитчески" вид,
Това е новият им модел Black Ops в LTA, другият е в норманият 1911 СА вид:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още за любителите на 1911, този път от Зиг, Govenment size, bob-tail - интересна комбинация защото обикновенно това закръгляне на бакстрапа се прави на Commander size пистолет, мисля първоначално представено от Ед Браун на Кобрата.
Ако не е СР1911, почти сигурно е, че следващият ми пистолет ще е именно 1911 на Зиг.

Изображение

Продължавам нататъка с няколко други техни модела, първият е който ме привлича най-много мога да си го намеря за около 800кинта, вторият разбира се бих го купил само заради идеологията зад надписа...:
Изображение

Изображение

Сега малко класика с новият им дълъг модел:
Изображение

А това би трябвало да е нормалната реплика:
Изображение

А ето и К-ПОС-а на Зиг:
Изображение

Изображение

Изображение

И малко Зигови снайпери:
Изображение

... "Ако презаредя по-бързо от тебе ще ми дадеш кафето !" ...
Изображение

И още нещо весело - един младеж който не знаеше кой е Травис Томаси ... :mrgreen:
Изображение

На Щанда на Ругър: Новият им SR22. Извънредно приятно пистолетче...Имали 3 вида вложки за ръкохватката и специално питах
човека на щанда от какво е правен блока - отговора беше: от висококачествен алуминий, този от който обикновенно се правят рамите на олекотените пищови...
Тоя на щанда беше някакъв от фирмата защото разправяше, че за производството на новата линия .22 пищовчета бил "купил" чисто нови програмируеми машини...
Пистолетчето ми хареса, доста добре изработено, предполагам няма и да е много скъпо...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За производството на СР1911 също били купени нови машини защото не можели да насмогнат да ги произведат, толкова голямо търсене имали:
Изображение

Изображение

Изображение

Господа офицери, това е за днеска защото поста ще стане твърде голям и ще го чакате по 5мин. да се зареди, утре продължавам с новият Калашник на Арсенал със селектора за стрелба ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2012, 06:47       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Продължавам с един калашник на Арсенал който ми направи много добро впечатление със селектора си за режима на огъня.
Много плавно върви лоста, много удобен е на палеца на дясната ръка и което за мене лично ми се струва важно - не издава никакъв шум...
Всеки знае колко пляка оригиналният калашников предпазител и как трябва да се смени хвата за да се преодолее усилието му, този механизъм е много добре изработен, без да е много "лек".

Изображение

Ето и видеото, накарах един филипинец със жена си да го мести ... :mrgreen:

За сметка на чудесният селектор, затворната задръжка и компенсатора (който аз лично се чудя защо Асенал не произвежда, това нещо ще избие рибата тука),
приклада на този модел макар и да ми пасва идеално като форма и функция няма нищо което да го задържа за дрехата, заради голата ламаринена пета се пързаля и аз лично бих предпочел да имам
като полимерният приклад на долният автомат който се вижда на заден план, макар и да е по-дълъг от нормалното...Предполагам за това няма пълно щастие... 8-)
Въпреки всичко - чудесно изработен СБР, особено със фрезованата кутия...

Друга сериозна фирма внасяща и събираща пушки в същият и подобни калибри - ДСА, ето няколко модела.
Тези двата , горният и този в средата на снимката са със "скелетонизираните" приклади на АСЕ, извънредно здрави неща,
това е приклада който бих си сложил на карабината живот и здраве, един ден.
Изображение

Още една ДМР тип пушка в .308
Изображение

А тука са няколко карабини:
Изображение

Специално за Weapons-BG е това дете ми подписа един плакат... В момента в който го снимам ще го постна тука,
иначе оригинала го пращам на 150тият записал се член на форума ... :mrgreen:
Тя не е някаква красавица на снимката, на плаката изглежда къде-къде по-добре а на живо е много приятно дете ... 8-)
Изображение

Следва серия от няколко снимки на продукти на Команд Армс ( http://commandarms.com/ ) :
Първо няколко ложи, приклади и ръкохватки:
Изображение

Това пък е доста тарикатско просто приспособление за стрелба зад прикритие, обикновенно огледалце под ъгъл което "гледа" в ДР-та...
Работи без грешка, с малко практика зад ъгъла може да се показва само част от оръжието, като стрелеца може да е изцяло скрит..
Изображение

Монтирано е както се вижда на ДПМС - една от добрите фирми за не скъпи АР-ки:
Изображение

Още ложи и пласмасарии:
Изображение


Тарикатска конверсия на зареждащата ръчка:
Изображение

Следва "Калашниковият" щанд на US Palm ( http://www.uspalm.com/ ) и Midwest Industries ( http://www.midwestindustriesinc.com/ ), две изключително качествени фирми за аксесоари. ЮС палм не правят само за калашници, имат много и най-различни продукти, като венното перо не е единствено в производството им, аз имам техни кухненски ножове с много добро качество...
Мидуест Индъстийс са доста добри, не са задължително най-добрите за калашник, но продуктите им не са от най-скъпите а качеството им е доста добро, заедно с функционалноста на нещата им. И двете фирми имат репутацията на надеждни и добре осмислени в по-голямата си част, производители.
Това е 70 заряден полимерен пълнител, обърнете внимание на солидните компоненти накичени по тая пушка - малкият РД - РМ на Триджикон ( http://www.trijicon.com/na_en/products/ ... php?id=RMR ) и чудесният компенсатор на PWS ( http://primaryweapons.com/store/pc/view ... category=6 )
Изображение

Изображение

Тъй като PWS ми е любима фирма, ще си позволя пак да пусна едно видео което е компилация от няколко техни рекламни клипа, обърнете внимание на автоматичният огън със АК47 през съответният компенсатор малко след 2-ратата минута - стрелеца държи оръжието с една ръка а отклонението на дулото е минимално в сравнение с некомпенсиран автоматичен огън от АК !


Ето и видео сравняващо PWS с друг компенсатор:


Разбрах, че вече има купени няколко такива карабини за специалците в БГ,ще е интересно да се види как ги намират те самите нататъка...

Нататъка, ето крепежите и релсите им по-от близо:
Изображение

Друго добро решение за някой проблеми с крепежа на оптика в-у Калашника е фрезованият капак за затворната кутия на Texas Weapon Systems ( http://texasweaponsystems.com/ )
Oбърнете внимание на руският бакелитов пълнител и на предпазителя на Кребс...това е един доста добре подобрен Калашник...
Изображение

Изображение

Изображение

Нататъка, чудесен комплект за .22лр карабината на Ругър 10/22 произведен от Янки Хил, една от добрите фирми за заглушители...
Изображение

Няколко карабини на делтон, фирма в долният спектър на цените но в никакъв случай - лоша, повечето им неща са си мил-спек и няма никакъв проблем с карабините им ако не се стрелят екстензивно, за нормални льохмани дето стрелят като мене 3 пъти в годината с такова нещо, за парите си е прекрасна пушка...
Прави впечатление магпулските гарнитури:
Изображение

Ето нещо любопитно - карабина маркирана по ресивърите с логото на Lone Wolf Distributors, сами се сещате, че това е фирма занимаваща се изключително със Глокови части и модове...Дали няма нещо общо със все по-настойчивите слухове за Глок карабина която както се и очакваше се оказа измислица, поне на това Шоу...
Изображение

А ето и нещо друго интересно - система за сухи тренировки, базирана на Глок...разбира се... :banghead: ... :mrgreen:
Това е сайта им:http://nextleveltraining.com/content/sirt-specifications
Ето и видеото:


Сега ще завършвам със пушките на LMT, същите .308 пушки които британците купиха за техните Designated Marksman програми в различните подразделения, чудесна, солидна машинка, в прекрасен калибър.
Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2012, 17:02       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Евала pal oгромна енциколпедия си. Радвам се, че си си правил кефа - 4 часа на хвърчилото и си in Wonderland. Надявам се че всеки тук ще ти даде кредит за издигането на оръжейната култура в този форум.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2012, 20:29       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
:tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2012, 21:09       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Страхотен си, .38, благодаря за материалите. Защо не се свържеш с Guns.bg да ги предложиш?

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 06:10       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Валтер написа:
Страхотен си, .38, благодаря за материалите. Защо не се свържеш с Guns.bg да ги предложиш?

Aми ние с Гънмена с тея полирани мозъци къде да се сетим....То Гънс Бг да ги взима снимките, аз им разрешавам, друго не мога да направя, за статии си трябва някой друг, от тея дето да могат да обяснят защо М-ката е по-скапана пушка от Калашника ... :D

За мене беше удоволствие да се видя с Гънмена, за съжаление за 4 дена там сме били заедно само няколко часа. Шоуто беше много добро но и там бях само за няколко часа с него...снимките, ами интересно ми е, за това съм снимал, ако ви харесват и на вас - още по-добре, аз пари от това не искам да изкарвам, както казах - ако Гънс БГ се интересуват ще им дам оригиналите, тея са смачкани до 800Х600 ако не бъркам.
Аз оригинално си публикувам нещата за шоуто във Уепънс но няма как да му върна жеста на Гънмена и за това копирам всичко и тук с някой минимални корекции...Тая вечер съм много скапан, ще ме извините но нямам време да качвам нищо, имам едно видео от Фридъм Армс свързано с въпроса на Бичето и няколко още клипа но общо взето това са снимките, ако изровя нещо още ще го кача разбира се...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 07:14       Заглавие:  Re: SHOT SHOW 2012, Las Vegas, Nevada, USA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Продължавам, общо взето - завършвам с няколко клипа от Шоуто... За съжаление от само двата дена само горните снимки си заслужаваха показването...Много неща не можах да снимам, например - ножовете, знам, че много от ножарите им се искаше да видят нещо ново може би...истината е, че специално ножовете миналата година просто не ми разрешиха да снимам а тези от фирмите които не се занимаваха с репортерите се бяха погрижили да ги изложат по такъв начин, че да не се полуат свестни снимки...Тази година, предвид на факта, че нямах много време, просто не отидох на етажа с ножовете, подминавах щандовете им там където ги имаше. не видях нито Емерсън, нито някой от големите които аз разпознавам, Кършоу и разни подобни не бяха изложили нищо което повечето хора които се интересуват да не са виждали и за това не съм се занимавал с тях... Плана ми до година емалко по-друг, живот и здраве ако оак е във Вегас шоуто ще се организираме малко по-добре с Гънмена и ще се опитам да отида малко по-рано на откриването и на деня за медиите на стрелбището, това 100% ще е интересно за всички...извинявам се още веднъж на ножарите...и аз не видях доста от нещата които търсех...

Сега започвам с едно кратко видео от Фрийдъм Армс, общо взето за Бичето и за да се хвърли малко светлина на това защо тея револвери са направени именно така. Пак да напомня - нито съм спорил с хората, нито взимам страна, питал съм ги неща които са повдигнати във форума и ви предавам директно отговора им. Снимал съм единствено обяснението на човека от щанда, един от главните във фирмата, собственика беше зает в момента, на другият ден говорих и с него но ме помоли най-учтиво да не снимам, не заради предразсъдъци към името което беше на медийният ми пас а към факта, че такова видео може да се озове свободно в Тубата и да се тълкува Не по начин по който той би желал. Именно за това и всичките ми клипове са само за хора които имат линка. Аз лично нямам нищо против ако някой иска да го поства другаде, просто не желая да бъде достъпно за абсолютно всеки в мержата, който иска да уважава тези условия, който иска - да не го прави.

На въпроса ми защо именно с "бар" а не с "трансфер бар" човека каза, че трансфер баровете били известни с това, че се повреждали, самите механизми били капризни. Именно за това, ФА поставяли парче метал м-у чукчетои рамата за да елиминират всякакви шансове за несработване на механизъма, самият механизъм на ткъв "предпазител" бил с по-малко части и по-надежден.
на въпроса ми как точно работи, човека обясни, вижда се на видеото, чукчето има дефакто две положения при които не е възможно да се произведе изстрел нито от спусъка, нито от какъвто и да е удар през чукчето.
На въпроса ми защо е условието за празното глездо пред чукчето ми беше отговорено следното: Огромна част от клиентите им са хора които се разхождат с пистолетите си в къщи или в именията си, места които не са наистина, където биха употребявали оръжието по истинското му предназначение. Човека каза, че с оглед на това, че като се моткат из обори, конюшни, из къщи или из ранчото, има някакъв шанс да се закачи спусъка или при вадене и слагане обратно в кобура да се закачи петлето и да се взведе до края, за това, от съображения за сигурност се препоръчва когато не са на лов да се държи едното гнездо празно. разбира се, когато се ходело на лов, когато човек е концентриран в процеса и съответно пистолета е обезопасен и в обезопасен кобур, гнездата са пълни.
За въпросният случай, каза, че конкретно в това видео не се казва как е произведен изстрела, той твърди, че това е чисто човешка грешка а не проблем със дизайна на оръжието.
Питах го конкретно защо се бави поръчката на мой познат от България, той каза, че макар и да не е чувал за тази страна, самата фирма няма как да знае за къде произвежда определен пистолет. Бройките за чужбина се поръчвали от дистрибутори. Той не бил запознат кои точно са дистрибуторите за Европа но каза, че е твърде вероятно ВИП-а да поръчва през някой друг и те да дават на производителя само спецификациите за конкретният пистолет. Предполага, че дистрибуторите по европейските държави се занимават с един централен от който им идват поръчките. По принцип каза, че дистрибуторите се занимавали със легалните положения и те са тези които определят дали поръчката е легална за съответната държава преди да я направят.
Нито името България, нито името на Бичето му говорело нещо, пак повтори, че при тях поръчките идвали като номера.
Това е което ми беше казано, ето видеото, дано тази информация да помогне с нещо на някой, пак да повторя аз само предавам разговора.


Попаднах на интересна белгийска с-ма за обезопасяване на БХП и 1911 тип пистолети - RDIH ( http://www.rdih.be/sfskit.html ) като говорих с господина от снимката, много симпатичен човек. Лично аз намирам всичко това за малко в повече, но системата е много добре конструирана и си заслужава да и се отдели малко време, кой-знае...за всеки влак си има пътник. Най-малкото е един ефикасен начин за декокване на СА с-ма и извънредно интересно решение за взвеждане на чукчето при сваляне на предпазителя.
Ето .пдф-а: http://www.rdih.be/sfs.pdf
Ето видеото:


Накрая, Магтек и С§Б заедно с няколко други фирми имаха интересен тренажор, случайно като го подминавах за пореден път, вниманието ми беше привлечено от тоя юнак като докъто пусна фотоапарата да записва, вече беще свършил със "бързите" серии...това което се вижда не е зле, но "стреляше" доста впечатлително като за тренажор и "пистолет" без откат...


Това е всичко за сега, сигурно имам някъде някоя и друга снимка или видео но все още не съм разтоварил всичко на компютрите, ще ме прощавате, ако намеря нещо което си заслужава, ще го сложа, дано това до тука да ви е харесало.
На края един поздрав за форума от тек07, Гънмена и моят нахилен задник в пустинята около Вегас, на фона на чудесните камънаци отзад ... :hey:
Искам да благодаря пак на тея двамата юнаци за възможноста да снимам всичко това и за чудесните няколко дена в тяхната компания, надявам се да се видиме и постреляме пак, без значение при тях или при мене, дай-Боже...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer