logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 14:10       Заглавие:  Среща с психиатъра .........
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Имах интересен разговор с един психиатър тия дни та реших да го споделя и тук :)

"Скоро във връзка с подновяването на разрешителното ми за носене и съхраняване на ловно оръжие се наложи да се срещна с психиатър, който да ми издаде удостоверение, че не се водя на отчет в някоя психиатрия. Всеки преминавал през тези формални прегледи знае, че освен да те питат за името и адреса друго не питат и излизаш с въпросната бележка след има няма 5 минути. На тоя психиатър обаче май не му бях първия та беше малко изнервен поне на пръв поглед и докато си съобщавах данните, започна почти да се оплаква как през деня една камара народ искащ да си презавери оръжието бил минал през него и се чудеше от къде са се навъдили толкоз хора с оръжие в тоз град?!?

По принцип бях решил да си мълча и да не се бъзикам с психиатъра, ама видиш ли след тези му въпроси не издържах и веднага му зададох контравъпросчето:

- Докторе, ти на хора дето не носят оръжие свидетелства издаваш ли?
- Да естествено - отговори той - на шофьори, работници на разни машини и т.н.
Аз пак попитах:
- А според тебе тия хора дето ходят по улицата без оръжие нормални ли са?
- Ами повечето да - отговори доктора.

Аз го изгледах и му викам:
- Е, докторе, и ти твърдиш, че да излезеш на улицата без оръжие в държава с огромна престъпност, където няма човек, който да не е бил жертва в една или друга степен на посегателство към личността или собствеността си е нормално и рационално поведение?!? Ами аз пък ти заявявам най-отговорно, че всички тия "нормални" хора, които се разхождат дори без нож в джоба са или откачени, или тотално незаинтересовани какво може да им се случи, или имат склонност към самоубийство или пък са мазохисти някакви.

Докторът веднага ме контрира:
- А това, че примерно ти всеки ден носиш оръжие прави ли те нормален? Това малко прилича на параноя, която си е медицинско отклонение?

Казва му:
- Докторе, баш психиатъра Фройд го е казал - страхът от оръжието е признак за забавено сексуално и емоционално развитие, а дали съм параноичен или предпазлив, това е тема на друг разговор. Давай сега бележката, че вънка още нормални като мене чакат ............ "

Източник: http://trunkiigloginki.blogspot.com/201 ... st_18.html

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 14:17       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Звяра написа:
...Всеки преминавал през тези формални прегледи знае, че освен да те питат за името и адреса друго не питат и излизаш с въпросната бележка след има няма 5 минути...
В Русе не е тъй. Минава се тест - като оня от едно време (до 2003 г.), дето се държаха пред комисия от Института по криминалистика и криминология на МВР.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 14:22       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Навсякъде е тъй :wink: За тва и една камара откаченяци имат пушки. А ако теста на МВР се направи на всички ловци поне половината няма да го изкарат.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 17:11       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
JDredd написа:
В Русе не е тъй. Минава се тест - като оня от едно време (до 2003 г.), дето се държаха пред комисия от Института по криминалистика и криминология на МВР.



Това не е нормално. Тест при психолог се държи само от лица, които работят или ще работят в частния охранителен бизнес (когато става дума за КНО; ако искаш мога да копирам моите документи и да ти ги пратя). За самоохрана - само свидетелство от областен психодиспансер, че не се водиш на отчет. Но нищо не ме изненадва. Очен лекар ме убеждаваше, че не мога да имам разрешително без удостоверение от очен кабинет, че не съм далтонист...шах и мат с пешката.

Звяра, всичко което си писал е вярно без едно - Фройд не е психиатър, а психолог и психотерапевт чийто трудове са фундаментални за съвременната психология на едно с трудовете на Юнг, Карл Роджърс, Вундтт и още много, много ... Ако тоя бастун с който си спорил не те е коригирал - няма никаква работа в кабинета, който заема. М/у другото тезата ти (съжременно проучване) е проучена и доказана от изданието Linkinn (http://www.pageinsider.com/image.linkinn.com) - не ми се търси статията, ако искаш потърси я ...

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 17:14       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Звяра написа:
Навсякъде е тъй За тва и една камара откаченяци имат пушки.


Напълно съм съгласен, че трябва да се прави тест. Ама то трябва да се държи и за шофьорския курс ... не само за ловния и КНОто.

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 17:26       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
В Русе явно правят кинти в разрез със закона. Те и в Търново се опитват и дори на почти всички ловци са им взели и по 20 лева за преглед и когато им се изблещих и казах, че искам само удостоверението за 5 лева започнаха надълго и нашироко да ми обясняват как щели да ме върнат от КОС, защото именно те го изисквали този преглед. Бая народ им се връзва.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 17:30       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Boarhunter написа:
В Русе явно правят кинти в разрез със закона. Те и в Търново се опитват и дори на почти всички ловци са им взели и по 20 лева за преглед и когато им се изблещих и казах, че искам само удостоверението за 5 лева започнаха надълго и нашироко да ми обясняват как щели да ме върнат от КОС, защото именно те го изисквали този преглед. Бая народ им се връзва.


Ми има си областен инспекторат. Защо никой не се одърви насреща им. Нали закона е един уж за всички ?

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 18:02       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Звяра написа:
Докторът веднага ме контрира:
- А това, че примерно ти всеки ден носиш оръжие прави ли те нормален? Това малко прилича на параноя, която си е медицинско отклонение?


:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2012, 19:56       Заглавие:  Re: Среща с психиатъра .........
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Звяра написа:
А ако теста на МВР се направи на всички ловци поне половината няма да го изкарат.



А ако тестът на МВР се направи и на всички служители на това МВР, но сериозно и прилежно, то също поне половината от тях няма да го изкарат.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer