logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 10:29       Заглавие:  какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
попаднах на това изделие:

http://www.jprifles.com/1.6.5.php

какво мислите за него, сравняват го с бързомерец

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 12:43       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Чепато е за пистолет, ама докато не се пробва .......... Защо да е като бързомер, като пак изравняваш две точки, както при класическите мерни прибори. По скоро това е диоптричен мерник за пистолет .................т.е. много прецизен.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 16:26       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
Мисля, че това е поредната изгъзица на тема "ghost ring sights". Всяка година се появяват разни мерници, дето претендират за по-бързо взимане на равна мушка. Освен за спорт, за друго не бих го взел (без да съм чел текста от линка) .. стават високи мерници, не влизат в обикновенните кобури и пр. А ефекта в крайна сметка е спорен - лично мнение.

И да - водят се вид "бързомер". Може и първобитен, но е бързомер, защото съкращава времето за мерене. Такива са и "battue sights" на пушките и "XS sights" /каквито имах на глока и съм доста доволен/ и други подобни.
С колко точно съкращават процеса на взимане на равна мушка?
Това се вижда на стрелбището - две еднакви оръжия и еднакви патрони - засича се време. Всички съкращават, сравнени с най-простите мерници.
Върха разбира се е РД, но той е и най-скъп. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 16:39       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Леко тунинговани Диоптрична мерни прибори.
Използват се в спортната стрелба при пушките.

На пистолет до сега не го бях виждал.

Прати ни ги , ще ги пробваме и ще ти кажем как са ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 18:20       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Delian Tsvetanov написа:
Прати ни ги , ще ги пробваме и ще ти кажем как са ;)


Това няма да е голям проблем - на разпродажба са за по $20 парчето

Цитат:
This is the first non-optical sight system that didn’t make me feel that I was sacrificing something to a dot sight. In fact, on short- to medium-range targets, my speed is actually greater with the same level of precision.


Цитат:
One IPSC limited shooter said that the sights brought his performance up a whole class, and he was actually winning local matches against Open Class equipment with his Limited gun.

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 19:25       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
TheGunMan написа:
попаднах на това изделие:

http://www.jprifles.com/1.6.5.php

какво мислите за него, сравняват го с бързомерец

По принцип човешкото око поставя точка в средата на окръжност най-бързо, именно за това повечето РД ( бързомерци) са на този принцип, просто варират точките в зависимост от това на какво е монтиран и някой други неща. Аз не мисля, че този мерник ще е по-бърз от бързомереца ти защото освен че ще взима време да позиционираш единият кръг в другият, после ще се концентрираш и в-у средата на вътрешният кръг, освен това се вижда ясно, че това е мерник изискващ изравняване...според мене е по-бавно от паралакс фри РД но за 20 кинта нищо не ти пречи да пробваш, зависи също до колко точност гониш с пистолета, РД-тите не са от най-прецизните мерници, иначе нямаше да са "бързи"... :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2012, 13:29       Заглавие:  Re: какво мислите за това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
Стрелял съм с UZI с такива мерни прибори. За точност е добре, но според мен не става за динамична стрелба - мерника някак си закрива мишената.

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer